Shqyrtime të DreamHost

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Shqyrtime të DreamHost
0 18 мин.

DreamHost është një nga më të moshuarit atje dhe u krijua nga katër studentë të kolegjit në 1997. Ata donin të zhvillonin diçka më të mirë që u ndihmon individëve dhe bizneseve të krijojnë një prani në internet ndërsa i qëndrojnë vetëm softuerëve me burim të hapur. Meqenëse ekipi u transferua në San Diego për të krijuar një biznes serioz, ata grumbulluan mbi 400,000 klientë duke mbajtur gjallë gati 1.5 milion faqe interneti. Kompania pretendon se hej host mbi 750,000 faqet e internetit të WordPress në serverat e tyre, për këtë arsye plani i pritjes i optimizuar i WordPress nuk mund të mungojë nga lista e planit të hostimit të përmendur më sipër.


DreamHost dëshironte të arrinte tek të gjithë me planet e tyre duke përfshirë bizneset më të vogla, freelancer, skuadrat e stilistëve në internet, krijuesit e përmbajtjeve dhe të tilla. Arsyeja pse ata patën sukses është sepse ata mbajnë në mend se jo të gjithë kanë të njëjtat aftësi teknike, kështu që ata u përpoqën të bëjnë një web hosting që është i thjeshtë dhe punon pa probleme.

Ne do të kalojmë nëpër planet e ndryshme të pritjes dhe karakteristikave të internetit që DreamHost ka për të ofruar. Duke sjellë disa të mirat dhe të këqijat e arsyeshëm dhe duke shpjeguar sesi funksionon ky ofrues, do të jetë shumë më e qartë për ju nëse ia vlen të investoni në një nga planet e tyre. Ofruesit e web hosting mund të ndryshojnë shumë dhe madje DreamHost mund të mos i përshtatet nevojave të të gjithëve.

Përmbledhje e DreamHost

Para së gjithash, DreamHost rekomandohet nga WordPress që është CMS që drejton më shumë faqet e internetit në botë. Kjo padyshim tregon shumë për sa i suksesshëm është kjo kompani e pavarur, veçanërisht kur bëhet fjalë për pritjen e specializuar në WordPress. DreamHost ishte gjithmonë i mirë në pritjet e përbashkëta, por tani planet e tyre të WordPress vijnë me shumë përfitime shtesë.

Për një shtresë shtesë të sigurisë, ata shtuan një mur zjarri në mënyrë rigoroze për WordPress që është një zgjidhje e shkëlqyeshme për të gjitha dobësitë që vijnë me platformën dhe gjithashtu siguron mbrojtje kundër sulmeve me forcë brutale. Ata sigurojnë një 100% të plotë të kohës së duhur, kështu që bizneset në internet nuk kanë nevojë të shqetësohen për humbjen e parave për shkak të kohërave të ndërprerjes.

DreamHost është gjithashtu veçanërisht bujar pasi mund t’i merrni paratë tuaja brenda 97 ditëve nëse shërbimi i tyre nuk i përshtatet nevojave tuaja. Pluginat ose temat për faqet e internetit të WordPress gjithashtu nuk janë të kufizuara fare, ju mund të përdorni gjithçka që preferoni të përdorni. Nuk ka nevojë për azhurnime manuale, ofruesi gjithashtu i instalon ato automatikisht, kështu që ekziston edhe një gjë tjetër për të cilën nuk duhet të kujdeseni.

Në DreamHost, ju mund të gjeni një gamë të gjerë të planeve që mund të jenë të përshtatshme për të dy blogjet më të vegjël dhe faqet e internetit të biznesit me një trafik të madh. Megjithëse hostimi i përbashkët dhe WordPress janë specialiteti i tyre, ka plane të tjera të ngurta, si dhe për hosting VPS, serverë të dedikuar dhe host cloud..

Rishitësit gjithashtu mund ta shohin të dobishëm DreamHost, por ne do të shpjegojmë më vonë pse nuk do të jetë llogaria e zakonshme e shitësit. Para së gjithash, le të kalojmë në planet dhe çmimet e kësaj kompanie web hosting.

Planet dhe icingmimet e DreamHost

Nëse jeni përdorues i WordPress, DreamHost ju ofron dy mundësi: shërbimin e tyre të përbashkët të pritjes dhe DreamPress. Ky i fundit është një plan i ngurtë i menaxhuar i menaxhuar që siguron azhurnime automatike, siguri të nivelit të lartë dhe një ekip profesionistësh të WordPress pas tij për një çmim të përballueshëm.

Sigurisht, nëse jeni duke kërkuar për një server të dedikuar, plane VPS ose shërbime Cloud, DreamHost mund të ofrojë disa marrëveshje të shkëlqyera për ju. Le të kalojmë në planet dhe çmimet e tyre, në mënyrë që të shihni nëse është një marrëveshje e mirë apo jo për të pritur me DreamHost!

Ndarja e përbashkët

Ju mund të zgjidhni të luani mujore, vjetore dhe çdo tre vjet me DreamHost. Ekziston vetëm një plan i vetëm me një seri karakteristikash dhe çmimi varet vetëm nga koha kur regjistroheni, aq e thjeshtë sa ajo. Hapësira e diskut, bazat e të dhënave, faqet e internetit dhe llogaria e postës elektronike nuk kanë asnjë kapak.

Ekziston vetëm një politikë që ju pengon nga përdorimi i padrejtë i këtij plani. Pagesa mujore është 11,95 dollarë ndërsa regjistrimi për një vit është 9,95 $ në muaj dhe plani i tyre 3-vjeçar ju jep vlerën më të mirë prej 7,95 në muaj. Nëse dëshironi të krijoni një sit të thjeshtë me trafik të moderuar, këto plane me siguri do të plotësojnë nevojat tuaja.

Menaxhuar WordPress Hosting

Ky plan pritës është optimizuar plotësisht për WordPress. Ajo vjen me azhurnime automatike, një mbështetje të fortë teknike dhe mund të përdorni shtojca dhe shabllone të pakufizuar. Këtu mund të zgjidhni nga tre plane të ndryshme që ofrojnë specifikime dhe veçori të ndryshme harduerike.

Ata kanë plan bazë për 16,95 dollarë në muaj, një Plus për 24,95 dollarë dhe një plan të avancuar për 35,95 dollarë në muaj. Do të merrni një shtojcë profesionale Jetpack për planet Plus dhe Advanced dhe një version falas për planin fillestar. Të tre bazohen në një Platformë Cloud, kanë një WordPress të instaluar paraprakisht dhe gjithashtu ofrojnë azhurnime automatike.

Plani Themelor është me të vërtetë shumë themelor me 10 GB hapësirë ​​në disk dhe një faqe në internet, por dy të tjerët ofrojnë veçori shtesë siç janë Backup-et jashtë faqes dhe Skanimi Daily Malware. & Repair. Ndihma telefonike gjithashtu nuk është në dispozicion me paketën e parë.

Me planin e avancuar, ju mund të keni 3 faqe në internet dhe një hapësirë ​​në disk prej 30 GB, të cilat mund të zgjeroheni në 80 GB për sit, nëse dëshironi.

Planet e hostimit të VPS

Mimet e planeve të DreamHost VPS varen vetëm nga sa RAM dhe SSD ju nevojiten. Ju mund të zgjidhni nga katër opsione, duke filluar nga 1 GB RAM në 8 GB dhe ruajtja e SSD duke filluar me 30 GB dhe duke shkallëzuar deri në 240 GB. E para kushton 15 dollarë në muaj ndërsa plani më i madh është 120 dollarë në muaj.

Me këto plane të VPS, do të keni gjithashtu akses në bandë të pakufizuar, një adresë IP të dedikuar, domene të pakufizuar dhe kohën e premtuar me një mbështetje të besueshme të teknologjisë. Këto rekomandohen absolutisht për faqet e internetit me trafik të lartë dhe aplikacionet.

Serverë të përkushtuar

Planet e dedikuara të pritjes në DreamHost ofrojnë pajisje të lartë, siguri dhe karakteristika të shkëlqyera. Ju mund të keni deri në 1TB hapësirë ​​në disk, CPU të nivelit të lartë, rezervë automatik të menaxhuar, performancë të lartë me procesorë shumë-thelbësorë dhe qasje në rrënjë. Ky është një opsion i shkëlqyeshëm nëse faqja juaj e internetit tejkalon planin e përbashkët të pritjes dhe ka nevojë për disa më të fuqishëm dhe të besueshëm.

Planet e dedikuara fillojnë me 169 dollarë në muaj dhe ju merrni 4 GB RAM për çmimin. E dyta është 209 dollarë për 8 GB dhe ka planin më të fuqishëm për 249 dollarë me një RAM të dendur 16 GB. DreamHost nuk kërkon që ju të jeni të përkushtuar në planin e tyre të dedikuar, kështu që pagesa faturohet gjithmonë çdo muaj.

Rezervimi në re

Serverat e cloud mund të lansohen në më pak se 30 sekonda me DreamHost. Serverat e tyre SSD Cloud garantojnë që ju mund të shpejt të konfiguroni dhe drejtoni aplikimet tuaja. Disqet e vështirë SSD, rrjetet e përshpejtuara dhe përpunuesit e niveleve të larta garantojnë një shpejtësi që vështirë se mund ta gjesh diku tjetër.

Ata madje kanë një ofertë të veçantë: mund të përdorni serverin e tyre Cloud aq sa dëshironi ndërsa paguani vetëm deri në 600 orë në muaj. Sshtë 100 GB hapësirë ​​e lirë dhe bandë e pakufizuar e bandës dhe madje mund të kurseni para nëse ai server Cloud është i nevojshëm vazhdimisht për biznesin tuaj.

Ju mund të zgjidhni nga një RAM 512MB, 2 GB RAM dhe 8 GB RAM Server. Mimi për serverat e tyre Cloud faturohet në orë, por ato kanë një maksimum për secilin prej tyre. E para kushton maksimum 4,50 dollarë në muaj, e dyta 12 dollarë dhe plani më i fortë është 48 dollarë maksimal në muaj.

Karakteristikat e Hosting DreamHost

Duke qenë në industri që nga 1997, DreamHost me siguri e di se si të kënaqë klientët e tyre. Ata janë pa dyshim një nga ofruesit më të suksesshëm të mbajtjes në internet atje me shumë përvojë. Nëse hidhni një vështrim listës së tipareve që ato ofrojnë, do të keni shumë mundësi të bindeni në zgjedhjen e një prej planeve të tyre. Tani le të shohim se çfarë duhet të ofrojë DreamHost që mund të vijë në dispozicion për biznesin tuaj:

 • Funksionalitete të përparuara, të tilla si qasja e plotë në CGI, depo e përmbysjes dhe punët e rënda
 • Disqet e fortë SSD për performancë më të mirë në të gjitha planet e tyre të përbashkëta të pritjes
 • Ju mund të azhurnoni pa probleme në VPS dhe serverë të dedikuar
 • Zhvilluesit e aplikacionit mund të përfitojnë nga plani i pritjes së cloud
 • Baza e ngurtë e njohurive dhe udhëzuesit
 • DreamHost kujdeset gjithmonë për azhurnimet
 • Burime të pakufizuara kur bëhet fjalë për hapësirën e diskut, domenet, gjerësinë e brezit dhe llogaritë e postës elektronike
 • Stafi i arritshëm që punon në bazën e të dhënave të tyre
 • Shpejtësia e përmirësuar e ngarkesës së faqeve për përdoruesit e WordPress
 • Shtojcat, temat dhe personalizimet e pakufizuara
 • Shtesa MySQL VPS për planin e tyre VPS që vendos bazën e të dhënave në serverin e tyre, duke përmirësuar kohën e ngarkesës

Ndihma për Klientët DreamHost

Ekipi mbështetës i DreamHost është pjesë e kompanisë dhe ato janë vazhdimisht të disponueshme nëse klientët kanë nevojë për ndonjë ndihmë. Ato mund të kontaktohen përmes biletave ose në faqen e tyre të internetit ku mund të plotësoni dhe dërgoni një formular.

Si klient, gjithmonë do të keni qasje në një bisedë live përmes panelit të llogarisë, si dhe me përgjigje të shpejtë. Asistentët ka ekspertë në WordPress dhe në internet në përgjithësi, ata mund të zgjidhin çdo lloj problemi softuerësh në atë fushë. Ata janë të aftë, të sjellshëm dhe të gatshëm për të shpjeguar pyetjet tuaja në një mënyrë që edhe një fillestar mund të kuptojë.

Fatkeqësisht, ekipi i DreamHost nuk mund të kontaktohet përmes telefonit, vetëm nëse ata ofrojnë një kthim në telefon dhe ju e pranoni atë. Gjithashtu, nuk është falas, kështu që ata vetëm i thërrasin ata anëtarë që kanë paguar shërbimin e tyre të azhurnuar. Në atë rast, ata mund të telefonojnë përsëri derisa të arrijë kufirin që është tre herë në muaj.

Nëse përballeni me ndonjë çështje ose diçka nuk është e qartë, ju gjithashtu mund të shikoni bazën e tyre të njohurive për udhëzime ose zgjidhje. Forumi i tyre për klientët është plot me informacione me të gjitha temat në dispozicion që janë grumbulluar në vitet e kaluara.

Pro dhe kundër të DreamHost

Ofruesit e pritjes së uebit mund të përqëndrohen në shumë gjëra të ndryshme siç janë përdoruesit e WordPress, duke ofruar shumë plane specifike, duke punuar në mbështetjen e klientit, duke siguruar pajisje më të forta etj. Nuk ka një ofrues të përsosur, por me siguri mund të gjeni një që plotëson nevojat tuaja. Në dy listat e ardhshme, ne do të kalojmë nëpër të mirat dhe të këqijat më të dukshëm që mund të përballeni duke u bashkuar me DreamHost:

rekuizitë

 • Planet e tyre të WordPress përfshijnë disqe të fortë SSD
 • Mbështetja është në dispozicion 24/7 dhe mund të arrihet përmes shumë kanaleve
 • Qasje në përdorim, stafi i tyre është fizikisht afër serverave
 • DreamHost ka panelin e tij të kontrollit dhe është falas
 • Planet me çmime të përballueshme
 • VPS dhe planet e dedikuara të serverave gjithashtu funksionojnë në disqet SSD
 • Shumë shërbime pritëse për nevoja të specializuara

Cons

 • Mbështetje për rishitje, por ju mund të tregtoni vetëm pjesë të llogarisë tuaj me përdoruesit e tjerë
 • Baza e të dhënave dhe skedarët nga panelet e tjera duhet të migrohen manualisht (cPanel për shembull)
 • Importimi i postës elektronike nga rezervimi i cPanel ka nevojë për disa hapa të tjerë
 • DreamHost nuk mund të kontaktohet përmes telefonit
 • Do të duhet ca kohë për t’u mësuar në panelin e tyre të kontrollit

Ajo që tërheq më shumë klientë në DreamHost është se ata garantojnë paratë tuaja mbrapa brenda 97 ditëve nëse shërbimi i tyre nuk është i përshtatshëm për ju. Kjo ju jep mjaft kohë dhe gjithashtu duket e shkëlqyeshme sepse nuk ka aq shumë ofrues të pritjes me periudha të tilla garancie të gjata.

DreamHost ju siguron një kohë 100% dhe një kompensim të bukur nëse serverët janë në rregull, por ka disa rregulla të rrepta që duhet të mbani në mend. Ata do të paguajnë 1 ditë të plotë për çdo orë joproduktive, por vetëm deri në 10% të tarifës së pritjes. Gjithashtu, joprodukta nuk fillon kur serveri mbyllet, ai fillon kur të paraqisni biletën tuaj të mbështetjes, kështu që duhet të jeni të shpejtë.

Përfundim i Rishikimit të DreamHost

Companydo kompani web hosting ka disavantazhet e veta, por nëse shtoni gjithçka, DreamHost është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse keni nevojë për ato lloje të planeve. Shqyrtime si kjo mund t’ju ndihmojnë të vendosni nëse planet dhe veçoritë e tyre janë të përshtatshme për biznesin tuaj. Nëse ju pëlqejnë ata dhe ata gjithashtu sigurojnë vlerën e parave tuaja, atëherë do të jeni mjaft të kënaqur me DreamHost.

Ata janë të thjeshtë, të pavarur dhe shumë të dobishëm në përgjithësi, kështu që nuk do të keni problem me këtë me siguri. Për ato çmime, tiparet dhe specifikimet që ata ofrojnë janë shumë më të përballueshme në krahasim me shumicën e ofruesve atje.

Përdoruesit e WordPress do të jenë të kënaqur me DreamHost, duke marrë parasysh që ato janë një nga përkrahësit më të mëdhenj të WP-së dhe mbështetësit në industri. Duke marrë parasysh që 28% e faqeve të internetit në internet janë duke punuar në WordPress dhe është CMS më e popullarizuar, paguan qartë që DreamHost të fusë kaq shumë punë në të.

Shpresojmë që ky përmbledhje t’ju dha disa informacione të vlefshme nëse duhet të presni faqen tuaj në një server DreamHost apo jo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector