Shqyrtime të hostimit të lëvizjeve

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Shqyrtime të hostimit të lëvizjeve
0 29 мин.

InMotion Hosting ofron një gamë të gjerë të paketave të pritjes: plane të ndryshme të përbashkëta të pritjes, paketa VPS, serverë të dedikuar dhe host-shitës. Kompania përqendrohet në ofrimin e shërbimeve të klasit të parë duke përdorur teknologjitë më të fundit të harduerit dhe softuerëve dhe një ekip të trajnuar mirë.


Kompania është duke synuar përdoruesit e biznesit dhe korporatave, të cilët mund të paguajnë pak më shumë për mbështetje dhe besueshmëri të klasës së lartë. InMotion ka një politikë 100% të kënaqësisë së klientit, duke ofruar 90 ditë garanci për kthimin e parave për kontratat që janë më të gjata se 6 muaj.

InMotion ka ofruar zgjidhje pritëse që nga viti 2001, sot ka dy qendra të të dhënave, një në Virginia Beach dhe një në Los Angeles. Në rast të paketave të pritjes VPS dhe Dedikuar, klienti mund të zgjedh vendndodhjen e serverit.

Në përvojën tonë, InMotion arriti të qëndrojë në krye të lojës së web hosting, falë sensit të tyre të fortë të etikës. Ata thjesht nuk do t’ju japin asgjë më pak se sa ia vlen paratë tuaja dhe e bëjnë marrëveshjen më të mirë me shpërblimet që nuk japin ofruesit e tjerë të pritjes. Të tilla si ruajtja e SSD nuk ju duhet të paguani para shtesë për kopje rezervë automatike falas dhe falas. Bota e web hosting është një botë e mbushur me mashtrime çmimesh, zbritje dhe kontrata që përpiqen t’ju lidhin edhe nëse kompania ofron një shërbim më pak se të kënaqshëm. Në këtë botë, InMotion është një fener shprese, duke u dhënë klientëve të tyre shërbime të nivelit të lartë të mbajtjes në internet për çmime me të vërtetë të përballueshme.

Ka një shans të mirë që të keni hasur në InMotion, falë reklamave të tyre. Kjo është për shkak se është një kompani e madhe, duke ruajtur më shumë se 300,000 fusha.

Whatfarë është mirë në lidhje me Pritjen e InMotion?

Mimi i përballueshëm: nga një ofrues i shërbimit të mbajtjes së një cilësie të lartë në internet, ju mund të jeni të shtrenjtë. Në fakt, InMotion është shumë i përballueshëm. Plani i tyre i pritjes së biznesit fillon nga 3,49 $ / muaj ndërsa ndërsa WordPress optimizoi hostimin me 2.95 $ / muaj, duke rrahur shumicën e konkurrentëve të tyre.

Kompania e besuar dhe e njohur: InMotion ka dëshmuar besueshmërinë dhe përkushtimin e saj për të ofruar shërbimin më të lartë në vite. Ajo ka qenë një kompani e certifikuar e CNET-it 10 vjet me radhë, dhe është akredituar nga BBB (Better Business Bureau) me një vlerësim shërbimi A + (A + është më i miri dhe F duke qenë vlerësimi më i dobët).

Periudha e kthimit të parave të gjata: Kompania qëndron prapa shërbimeve të tyre, dhe ata do të garantojnë që të gjithë klientët e tyre gjithmonë do të marrin shërbim të besueshëm të pritjes dhe mbështetje që ju nevojiten. Të gjitha planet e pritjes që kanë 6 muaj ose periudhë më të gjatë të kontratës janë të mbuluara me garancinë e kthimit të parave 90-ditore. Të gjitha paketat e faturuara mujore kanë të drejtë për një rimbursim të plotë brenda 30 ditëve. Shikoni kushtet e InMotion për detaje të plota.

24/7 Ndihmë Kryeministri: ajo përfshihet falas me çdo paketë pritëse dhe është e angazhuar të ndihmojë klientët e saj pa marrë parasysh kohën e ditës së ditës së vitit. Mbështetja është në dispozicion përmes telefonit live dhe biletave të postës elektronike. Për vetë-lloj-lloj klientësh, një koleksion i madh i mësimeve online janë në dispozicion dhe gjithashtu një Q i bazuar në bashkësi&Një mbështetje që zakonisht përgjigjet brenda 60 minutave.

Të besueshëm, të shpejtë dhe të sigurt: Me dy të dhënat e tyre shumë të sigurta të vendosura në Bregun Perëndimor dhe atë Lindor, të cilat monitorohen 24/7, InMotion siguron që rrjeti i tyre të rritet 99.99% të kohës. Zonat MaxSpeed ​​sigurojnë që faqja juaj të funksionojë deri në 6 herë më shpejt sesa në llogaritë normale të pritjes.

Farë është e keqe në Pritjen e InMotion?

Aktivizimi më i gjatë i llogarisë: llogaritë e krijuara së fundmi nuk aktivizohen menjëherë; ato duhet të konfirmohen me telefon. Kjo mund të mos jetë një çështje për klientët amerikanë, por mund të shkaktojë probleme për klientët jo me bazë në SHBA.

Pasqyrë e lëvizjes

Nuk jemi në një fillim të fortë këtu, apo jo? Por mos lejoni që entuziazmi im të mashtrojë. Le të shohim se çfarë saktësisht duhet të ofrojë InMotion Hosting për klientët e saj. Së pari do të shikoj secilin lloj të planit të strehimit që ata ofrojnë dhe çmimet që lidhen me të.

Aspektet teknike të planeve të pritjes së InMotion nuk janë asgjë për tu harruar. Ne jemi këtu për t’ju treguar thjesht për ata që janë në këtë përmbledhje. Ne do të shqyrtojmë çdo aspekt të shërbimit të InMotion dhe do të shohim se sa mirë performojnë serverët e tyre sipas statistikave të marra për më shumë se një vit.

Planet & Mimet në InMotion

InMotion ofron lloje të shumta të hostimit me të paktën tre pako të ndryshme për secilin. Do të filloj me ato më të lirë dhe do të shkoj në ato më të shtrenjtat.

Planet e përbashkëta të strehimit – Në faqen e tyre, ata i referohen kësaj si “Biznes Hosting” për ta bërë atë të shëndoshë tërheqës. Eachdo niveli i planeve të tyre të përbashkëta të pritjes ofron më shumë baza të të dhënave në internet, fusha të parkuara dhe nënfusha sesa e fundit. Planet e përbashkëta të InMotion përfshijnë Planin e Nisjes për 3,49 $ / muaj, Planin e Fuqisë për 3,49 $ / muaj dhe Pro Planin për 7,49 $ / muaj. Planet Pro ofrojnë uebfaqe të pakufizuara, baza të të dhënave dhe domenet, kështu që nëse keni nevojë për sa më shumë burime të jetë e mundur, sesa të dini se çfarë të kërkoni.

Secili prej këtyre planeve të ruajtjes ofron hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtje dhe gjerësi bande dhe shumë kohë për prova. Plando plan vjen me një garanci të kthimit të parave 90-ditore, kështu që ju keni mjaft kohë për të vendosur nëse doni të përmbaheni me të apo jo.

WordPress Hosting – almostshtë pothuajse e njëjtë me planet e përbashkëta të pritjes përsa i përket harduerit, gjerësisë së bandës së bashku me numrin e faqeve të internetit, bazat e të dhënave dhe domenet. Dallimi është se ky shërbim pritës është i rregulluar mirë për WordPress. Ajo ofron karakteristika të dobishme dhe shumë mbështetje që e bëjnë drejtimin e një faqe WordPress shumë më lehtë dhe me efikasitet.

Rezervimi i cloud VPS – Mund të keni gjithashtu serverin tuaj virtual virtual nëse keni nevojë për më shumë burime serveri se sa mund të ofrojë një plan i përbashkët. Shtë i shpejtë, i fuqishëm dhe vjen me një arsenal të tipareve, një prej të cilave është infrastruktura me energji nga re që siguron një kohë të vazhdueshme, të pathyeshme gjatë gjithë vitit. Kjo gjendje e serverëve të pritjes SSD VPS të bazuar në art, Linux, gjithmonë menaxhohet nga duar të afta, duke siguruar që të merrni më të mirën prej tyre. Nuk është gjë e vështirë të bësh me SSD që ofrojnë një akses 3 herë më të shpejtë në të gjitha të dhënat e tua.

VPS hosting në InMotion vjen në tre nivele të ndryshme. VPS-1000HA-S i cili ofron RAM 4 GB, ruajtje 75 GB, Bandwidth 4TB Bandwidth dhe 3 IP Adresa për 29,99 $ / muaj. Niveli i dytë është VPS-2000HA-S, i cili ofron 6 GB RAM, 150 GB hapësirë ​​ruajtjeje, një bandë 5 TB dhe 4 adresa IP. Më në fund, plani më i lartë, VPS-3000HA-S vjen me 8 GB RAM, 260 GB hapësirë ​​ruajtje, 6 Bandwidth TB dhe 5 IP Adresa.

Server i përkushtuar i serverëve – Nëse keni një uebfaqe të madhe dhe me të vërtetë duhet të dilni jashtë, atëherë InMotion ka një nga zgjidhjet më të mira për ju në treg. Serverët e tyre të dedikuar mund të konfigurohen që përshtaten në mënyrë të përkryer për çdo kërkesë tuaj. Ata mund t’ju japin një server të vetëm dhe të dyfishtë procesor me SSD falas, duke ju siguruar të gjithë fleksibilitetin dhe besueshmërinë që do t’ju nevojiten ndonjëherë. Serverat menaxhohen plotësisht, kështu që dikush është gjithmonë duke u siguruar që performanca dhe të dhënat tuaja të mbeten të paprekura. Ekzistojnë 6 nivele midis planeve të serverëve të dedikuar të InMotion, me secilën ofertë dyfish punën e ofertës së mëparshme. Mimet e tyre fillojnë nga 99,99 $ / muaj dhe lëvizin deri në 489.99 $ / muaj.

Planet e shitësit – Nëse dëshironi të hapni biznesin tuaj të hostimit në internet, me etiketën dhe markën tuaj, InMotion ofron disa mundësi solide për ju. Ju mund të filloni biznesin tuaj për sa më pak të jetë 22,39 $ / muaj, me një plan që ofron 80 GB hapësirë ​​ruajtjeje, bandë bandë 800 GB, IP të dedikuar falas dhe cPanels të pakufizuar. Ka edhe 5 plane të tjera me burime të dyfishta, të trefishta dhe madje edhe më shumë që shkojnë deri në 84,99 $ / muaj.

Karakteristikat e InMotion

InMotion ofron një linjë shërbimi vërtet të pasur me tipare falas dhe mjete që e bëjnë punën tuaj më të lehtë. Por së pari do të flas për bazat, të cilat janë më të rëndësishmet. Koha e shpejtë dhe shpejtësia e serverit janë ato që ju paguani. Inovacioni definitivisht na ka mbuluar gjatë një viti të tërë në lidhje me këtë.

uptime – damshtë shumë e përsosur, pasi rrallë herë bie nga 100% në diçka si 99.98% gjatë gjithë vitit. Trulyshtë vërtet i besueshëm.

Servera të shpejtë – Interneti i sotëm ka të bëjë me shpejtësinë e qasjes. Pasja e një ngarkese me shpejtësi të lartë për faqen tuaj të internetit nuk është vetëm e rëndësishme nga perspektiva e përvojës së përdoruesit, ajo gjithashtu llogaritet si një faktor i pavarur i renditjes në algoritmin e Google. Kjo është arsyeja pse është e shkëlqyeshme që konkurrenca e InMotion të bëjë mjaft konkurrencë, duke bërë që faqet e internetit të ngarkohen në më pak se një sekondë. Mund të prisni shpejtësi ngarkimi diku midis 460 ms dhe 770 gjatë gjithë vitit.

Drives falas SSD – Shumica e ofruesve të pritjes ngarkojnë veçmas për ruajtjen e SSD me performancë të lartë. Zakonisht mund t’i keni në planet e tyre të përparuara, por InMotion ofron ruajtjen e SSD falas, madje edhe brenda planeve të tyre më themelore.

Migrim falas në internet – Një numër në rritje i ofruesve të pritjes ofrojnë migrim falas në uebfaqe dhe InMotion nuk është ndryshe. Ata do të lëvizin faqen tuaj te internetit në serverat e tyre falas. Ju mund të keni 2 orë nga koha e administratorit të sistemit të tyre, të cilët me ju mund të lëvizni shpejt faqen tuaj të internetit dhe të gjitha skedarët tuaj nga një vend në tjetrin.

Rezervime falas – Krijimi i kopjeve rezervë të faqes tuaj të internetit dhe skedarëve është masa e fundit e sigurisë. Ju mund të krijoni kopje të të gjitha skedarëve tuaj çdo ditë, duke u siguruar që gjithmonë të jeni të përgatitur për të trajtuar çdo kërcënim sigurie që mund të lindë.

Plugin Premium Falas Sucuri – Nëse po përdorni WordPress, do të jeni të lumtur të dëgjoni që kjo shtojcë premium vjen falas. Ai skanon rregullisht faqen tuaj të internetit për çdo rreziqe dhe shfrytëzim të sigurisë, ju lejon të bëni kopje rezervë në distancë, ndërsa gjithashtu mbroni faqen tuaj në internet nga spam dhe viruse. Do të paguani 16.66 dollarë në muaj për këtë produkt ndryshe, por me InMotion, ju e merrni falas.

cPanel dhe WHM – Të kesh një panel kontrolli drejtues të industrisë dhe Menaxherin e Web-hostit është i detyrueshëm për një ofrues pritës në tregun e sotëm. InMotion e ka këtë kontroll në një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe disa programe të shkëlqyera në internet.

Mbështetje për sistemet kryesore të menaxhimit të përmbajtjes – Mund të instaloni WordPress, Drupal ose Joomla! dhe sisteme të tjera të menaxhimit të përmbajtjes me një klik të vetëm. Kjo ju lejon të krijoni një faqe interneti nga e para brenda orëve të para të përdorimit të shërbimeve të InMotion.

Lejohet hyrja në rrënjë – Ju mund të keni qasje rrënjësore në serverin tuaj pa ndonjë problem.

Shërbimi i Optimizuar i e-Tregtisë – Platformat eCommerce si Magento, WooCommerce, Shopify, Petrashop, Siteground, funksionojnë vërtet mirë në serverat InMotion, falë optimizmit të tyre për shpejtësinë dhe besueshmërinë. Procesi i integrimit të një procesori pagese është bërë pafundësisht më i lehtë duke pasur ndihmë gjatë secilit hap. Kjo dhimbje koke e madhe bëhet në një shëtitje në park.

Integrimi i Aplikacioneve Google – Mund të lidheni pothuajse me çdo Aplikacion Google përmes një magjistari të zoti me tre hapa.

Sistemi i fuqishëm i mbrojtjes nga kërcënimet Smartwall – Ekziston një rrezik gjithnjë i prezent nga sulmet e DDoS me kaq shumë krime të padukshme kibernetike që rri në internet. InMotion ka partnerizuar me Corero Network Security për të siguruar klientët e saj këtë masë unike të sigurisë kundër sulmeve DDoS.

Ndihma për klientët e InMotion

InMotion thotë se ata janë udhëheqës në mbështetjen e klientëve në internet, dhe se ata ofrojnë një përvojë jashtëzakonisht “njerëzore”. Ndërsa kjo është një deklaratë me të vërtetë e guximshme, ata patjetër se kanë të drejtë ta bëjnë atë.

Shumë përfaqësues të përkrahjes së klientëve duken si njerëz me të cilët nuk do të dëshironit të bisedoni me ndonjë situatë tjetër. Disa madje i bëjnë gjërat edhe më keq duke e kthyer një problem të vogël rutinë në një fiasko shumë javore që kërkon thirrje telefonike dhe postë elektronike për të zgjidhur. Por InMotion nuk e le këtë të ndodhë.

Ata u bënë lider në mbështetjen e klientëve sepse kërkojnë rreth 2 minuta për t’u përgjigjur në bisedë live dhe për të arritur tek zgjidhja e një problemi pasi t’u thuash se çfarë është. Përvoja jonë me ekipin e mbështetjes së klientëve ishte kënaqësi e këndshme gjatë gjithë rrugës. Me një kohë të shpejtë përgjigjeje dhe një individ i dobishëm që bën gjithçka për të siguruar që të gjithë jeni të vendosur për të punuar, ka të gjitha mbështetjet e klientit. InMotion sigurohet që ju të mund ta shijoni atë sa herë që keni një pyetje ose një problem që ka nevojë për zgjidhje.

Rezultatet e Uptime dhe Performanca me Pritjen InMotion

Ne kemi monitoruar InMotion për më shumë se tre muaj tani dhe besojmë se është koha për të zbuluar rekordin tonë në kohë dhe rezultatet e testit të performancës. Uebfaqja e testuar është ndërtuar me WordPress dhe është pritur në qendrën e të dhënave të tyre në Bregun Perëndimor në Los Angeles në një server të përbashkët pritës.

Ka kaluar një kohë që kur kemi postuar ndonjë lajm në kohën e duhur dhe performancën e InMotion Hosting. Tani është koha për të zbuluar më shumë informacion. Ne kemi vëzhguar vazhdimisht faqet e internetit të testimit për dy vitet e fundit duke përdorur UptimeRobot dhe këtu është rezultati ynë.

inmotion hosting uptime shkurt 2018

InMotion Hosting – Uptime Shkurt 2018

Koha mesatare e përgjigjes është rreth 200ms, ndërsa kohëzgjatja për 30 ditët e fundit është 99.99% (3 minuta joproduktive) – rezultate të mahnitshme.

Tani le të shohim se si funksionoi uebfaqja jonë Testi i shpejtësisë Pingdom:

ecurinë e shpejtësisë së pritjes në faqen e internetit

Përsëri, rezultatet janë fantastike. Një uebfaqe shumë e rëndë, me një madhësi të faqes 1.4 MB plotësisht ngarkesa nën 3 sekonda. Fantastike! Ne mund të arrijmë rezultate më të mira duke ulur madhësinë e faqes dhe duke optimizuar faqen me ruajtjen e shfletuesit të levave dhe minifikimin CSS dhe JS, por për provën tonë kjo funksionon gjithashtu e shkëlqyeshme.

Një faqe në internet e pritur me InMotion mori rezultate edhe më të mira me mjetin e testimit të shpejtësisë së Pingdom:

testi i pritjes së shpejtësisë pingdom shkurt 2018

Shtë e vërtetë, që faqja e dytë e internetit ka një madhësi shumë më të vogël dhe është një uebfaqe statike, jo një sit i WordPress si i pari, por shpejtësia është thjesht fantastike: plotësisht e ngarkuar në 0.3 sekonda!

Rezultatet e Vjetër të Uptime:

Nga testi ynë rezultoi se InMotion ka një kohë shumë të mirë. Për tre muajt e fundit, kohëzgjatja e uebfaqes së monitoruar ishte 99.99% dhe në 30 ditët e fundit ishte 99.98%. Nëse marrim parasysh se faqja në internet është pritur në një llogari të përbashkët, këto rezultate janë shumë të mira. Koha mesatare e përgjigjes është rreth 496 milisekonda. Përfundimi është se InMotion siguron një shërbim të qëndrueshëm dhe të besueshëm të mbajtjes në internet. Fotografia e mëposhtme është marrë nga UptimeRobot, mjeti që kemi përdorur për të ndjekur kohën e duhur:

marshimi në kohën e ardhshme 2016

InMotion – Uptime Mars 2016

Koha e përgjigjes është shumë e mirë. Por ne gjithashtu duam të dimë se cila është koha e ngarkesës së faqes në internet. Për ta provuar këtë, ne kemi përdorur mjetin e shpejtësisë së faqes në internet nga Pingdom. Për këtë ne zgjedhim dy faqe interneti, një të organizuar në bregdetin lindor dhe një të organizuar në databazën e bregut perëndimor. Kemi kryer teste të shumta përmes Pingdom, duke testuar nga Dallas, New York City dhe San Jose gjithashtu.

Rezultatet e provave të kohës tonë të ngarkesës në faqe me Pingdom janë si më poshtë:

 Serveri i Pingdom:DallasQyteti i NYSan Jose
Bregu Lindor i IMH1.24 s1.14 s2.09 s
Bregu Perëndimor i IMH1.41 s798 ms2.36 s

Këto rezultate janë shumë të mira, duke marrë parasysh faktin se faqet e internetit të testuara janë pritur në serverë të përbashkët dhe secila uebfaqe ngarkon plotësisht nën 3 sekonda. Këtu janë disa fotografi të marra nga Pingdom me rezultatet më të këqija:

provë pingdomi në bregun lindor

InMotion – Bregu Lindor

InMotion - West Coast

InMotion – West Coast

Cili është përfundimi? Nga testet tona dhe regjistrimet në kohë rezultojnë qartë fakti që InMotion performon vërtet mirë edhe me një pritje të përbashkët. Kohëzgjatja prej 99,99% është gjithashtu një rezultat shumë i mirë, që do të thotë se në tre muajt e fundit faqja e internetit e monitoruar nuk ishte e disponueshme për 12 minuta të përafërt. Këto rezultate janë përtej ofruesve të tjerë të pritshëm të pritjes së pritjes, prandaj ne ju rekomandojmë InMotion të gjithë juve që kërkoni një plan të besueshëm të mbajtjes së biznesit.

Inshtë InMotion i Mirë për PrestaShop Hosting?

Nga testet dhe hulumtimet tona kemi gjetur që InMotion të jetë një nga ofruesit më të mirë të pritjes për dyqanet PrestaShop. Nëse dëshironi të filloni dyqan në internet shpejt, me InMotion mund të kërkoni që PrestaShop të instalohet në faqen tuaj të internetit menjëherë në regjistrim. Kjo do t’ju kursejë ca kohë dhe dyqani juaj do të jetë gati për t’u përdorur pasi të aktivizohet llogaria juaj. Sigurisht që mund të vendosni ta instaloni PrestaShop më vonë, duke përdorur mjetin instalues ​​Softaculous me një klik në panelin e kontrollit. Ne rekomandojmë InMotion për krijimin e çdo uebfaqeje të eCommerce.

A është InMotion i mirë për WordPress Hosting?

Një nga faqet tona të internetit të testimit të organizuar me InMotion është ndërtuar me WordPress dhe kemi marrë rezultate shumë të mira me të. Nëse dëshironi të krijoni një uebfaqe të WordPress dhe ta presni atë me InMotion, ju mund të zgjidhni një nga planet e tyre të optimizuara të WordPress, i cili fillon me 2,95 $ / muaj dhe lejon mbajtjen e një faqe në internet.

Ju mund të instaloni WordPress duke përdorur instaluesin e tyre me një klik, ose mund të kërkoni një instalim në faqen e arkëtimit kur ju, por plani i tyre. Kjo ju mundëson të filloni faqen tuaj të internetit menjëherë pasi të merrni informacione për hyrjen nga mbështetja e tyre për klientët.

Përveç kësaj, ju mund të përdorni ndërtuesin e tyre të mahnitshëm të faqeve BoldGrid për WordPress për të krijuar faqe mahnitëse të uljes dhe të personalizoni uebfaqen tuaj të WordPress ashtu siç dëshironi. BoldGrid është i lirë për t’u përdorur për të gjithë klientët pritës të InMotion; përfshihet me çdo plan pritës. Mund të mësoni më shumë në lidhje me këtë ndërtues faqesh në rishikimin tonë BoldGrid.

Të mirat & Kundërpërdorimit të përdorimit të InMotion Hosting

InMotion është themeluar si një ofrues i nivelit të lartë pritës. Ajo ofron besueshmëri, kohë të ngarkimit me shpejtësi të lartë, mbështetje të jashtëzakonshme të klientit dhe shumë shërbime falas shtesë. Por ashtu si çdo gjë tjetër në botë, ajo vjen me disa zhgënjime të vogla. Këtu janë ngritjet dhe ngritjet e hostimit të InMotion.

Të mirat – Pse të zgjidhni lëvizjen

 • Ju merrni vlerë të parave tuaja – Themimet për planet e InMotion janë të arsyeshme dhe ofrojnë gjithçka që premtojnë dhe më shumë. Ju mund të jeni të sigurt se me një kohë 100% në vit dhe një shpejtësi mesatare të ngarkimit prej 600 milisekonda, faqja juaj në internet do të performojë në maksimumin e saj gjatë gjithë kohës. Por nëse shfaqen ndonjë problem, atëherë mund të mbështeteni në mbështetjen e klientit për t’ju përgjigjur në më pak se 5 minuta.
 • Garancia e kthimit të parave 90 ditë – Ju mund të kaloni gjithë kohën që dëshironi me testimin e InMotion dhe duke parë nëse ju përshtatet (që do të dëshirojë). Kompania ka kaluar lehtësisht në kohërat e para, thjesht sepse ata janë të sigurt se nuk kanë asnjë arsye për të lëvizur kudo tjetër.
 • Shumë integrime dhe shtesa falas – incredshtë tepër e thjeshtë të marrësh një CMS në panelin e kontrollit të InMotion. Shumica e tyre gjithashtu vijnë me shtojca premium sigurie që ju ndihmojnë të flini mirë, duke e ditur që jeni në uebfaqen tuaj është e mbrojtur nga të gjitha kërcënimet e zakonshme. Ju gjithashtu mund të zgjidhni nga më shumë se 310 aplikacione për t’i bërë detyrat tuaja të përditshme një shëtitje në park.
 • Transfer falas në sit – Ndërsa disa ofrues të pritjes paguajnë rreth 150 dollarë për një migrim në sit, InMotion e bën atë falas, duke kërkuar asgjë më shumë se pak bashkëpunim nga ju.
 • Rezervime falas – Kopje rezervë paguhen gjithashtu në shumë vende, por InMotion u ofron atyre plotësisht falas.

Të këqijat – Pse të mos zgjidhni lëvizjen

 • Ju merrni Pricemimin e Reklamuar vetëm nëse nënshkroni një kontratë 24 muaj – Ky koncept nuk është asgjë e re në biznesin e mbajtjes në internet. Shumica e kompanive kërkojnë që të regjistroheni për të paktën 2 vjet shërbim, nëse doni të merrni çmimet e tyre më të ulëta. Kjo ju ofron një marrëveshje më të mirë dhe u jep atyre pak siguri se ata do t’ju kenë si klientin e tyre për 2 vjet. Tërheqja nga ju se sa të regjistroheni për 2 vjet është një mashtrim shumë i zakonshëm në mesin e pritësve në internet. Pothuajse të gjithë e përdorin atë.
 • Procesi i verifikimit të gjatë – Regjistrimi në InMotion nuk është shumë i lehtë për ata që jetojnë jashtë SH.B.A. Ju nuk do të merrni një qasje të menjëhershme të llogarisë pasi të regjistroheni. Në disa raste, do të duhet të verifikoni veten me një kartë identiteti ose pasaportë. Kjo për shkak të sigurisë natyrisht, por mund të jetë një kthim i madh për shumë klientë të mundshëm.
 • Pak kufizime të planit – Ju nuk mund të rezervoni faqen tuaj të internetit nëse është më e madhe se 10 GB. Por disa uebfaqe do të bëhen kaq të mëdha, nëse nuk sigurojnë një pjesë të madhe të përmbajtjeve si galeritë e figurave ose videove. Nëse akoma doni të shkoni me kopje rezervë falas pas tejkalimit të 10 GBs, atëherë mund ta bëni vetëm çdo 4 muaj. Për azhurnime të shpeshta të kësaj madhësie, do të duhet të paguani një tarifë prej 49 $. Kjo duket si një marrëveshje e drejtë për mua pse.

Përfundim – A është InMotion një Ofrues i Mirë Pritës?

Shtë e vërtetë që InMotion nuk është kompania më e lirë e pritjes së faqes në internet. Sidoqoftë, nëse mund të paguani disa dollarë shtesë, me InMotion mund të siguroni që kohëzgjatja dhe performanca e faqes suaj të internetit të jetë e shkëlqyeshme.

Ata janë ndër të paktët ofruesit e pritjes që ne mund t’i dorëzojmë paratë tona. Kjo thjesht sepse ato shfaqen dhe ju japin ato që kanë premtuar. Ne mund ta rekomandojmë me nxitim InMotion kujtdo që kërkon të fillojë një faqe në internet ose kërkon të lëvizë faqen e tyre tashmë ekzistuese në diçka më të mirë. Do të keni gjithçka që ju kërkon dhe më shumë!

Falë mbështetjes së tij të shkëlqyeshme, serverave të besueshëm dhe opsioneve të azhurnimit, WebHostingMedia.net i dha InMotionHosting çmimet e mëposhtme:
inmotion pritja më e mirë e biznesit 2016inmotion pritja më e mirë e biznesit 2017

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector