Shqyrtime të qëndrueshme

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Shqyrtime të qëndrueshme
0 15 мин.

Kompania pritëse, StableHost është në pronësi private, dhe është themeluar në vitin 2009. isshtë relativisht një kompani e re dhe e vogël, që punëson vetëm rreth 10 persona, por ato janë të dedikuara për të ofruar shërbim të pritjes me cilësi të përbashkët dhe virtual për bizneset e vogla dhe të mesme. Kompania përdor cilësi të lartë të harduerit për të siguruar performancën më të mirë të serverave të tyre dhe për të siguruar një përvojë të qëndrueshme të mbajtjes në internet.


StableHost përdorni disqet SSD dhe modulin e caching LiteSpeed ​​PHP në serverët e tyre, i cili është 9 herë më shpejt sesa planet tipike të pritjes nga konkurrentët e tyre. Llogaritë janë të mbështetur me cPanel, gjë që e bën menaxhimin e faqes në internet shumë të lehtë. Kompania pretendon se një llogari pritëse (varet nga plani që ju zgjidhni) është ngritur brenda dhjetë minutash pasi të bëhet pagesa.

Meqenëse ka një kërkesë të lartë për pritje të përbashkët të përballueshme midis bizneseve të vogla dhe individëve, ka një numër në rritje të ofruesve që përpiqen të përfitojnë nga kjo. Ju mund të gjeni shumë site premtuese me plane të përbashkëta pritëse që, në të vërtetë, ofrojnë një shërbim mjaft të dobët. Dhe njerëzit e kuptojnë këtë vetëm pasi të blenë paketën.

Nëse jeni një webmaster i papërvojë – dhe shumica e njerëzve që kanë nevojë për një shërbim të përbashkët pritjeje janë në të vërtetë – atëherë lehtë mund të bini në këtë kurth. Kjo është arsyeja pse ju duhet të lexoni komente si kjo. Këtu, ne do të flasim për një ofrues të web hosting që ofron plane të përbashkëta me cilësi të lartë të përbashkët për fillestarët. Quhet StableHost, një kompani e themeluar nga një ekip i vogël ekspertësh që duan të ofrojnë shërbime të forta dhe të besueshme për të gjithë.

Edhe pse StableHost nuk është ndër emrat më të mëdhenj në industri, ato me siguri po përmirësohen dita ditës. Ata po investojnë pjesën më të madhe të të ardhurave të tyre në kompani, duke blerë pajisjen më të fundit dhe duke u siguruar që mbështetja e tyre për klientët është e disponueshme gjatë gjithë orarit. Pa ado të mëtutjeshme, le të shohim se çfarë ka të ofrojë ky ofrues i web-hosting.

Clusterered Shared Hosting me StableHost

Duke hedhur një vështrim në planet e tyre të pritjes, mund ta shihni menjëherë se si StableHost ndryshon nga shumica e ofruesve të tjerë. Ata ofrojnë një pritje të grumbulluar, e cila është e ngjashme me pritjen e cloud. Kjo do të thotë që faqja juaj e internetit do të mundësohet jo vetëm nga një server, por duke përdorur burimet e shumë serverëve. Shtë praktikë e zakonshme në mesin e ofruesve për të drejtuar disa faqe në internet në një server të vetëm.

Nëse ndodh diçka e papritur me atë server, të gjitha ato uebfaqe shkojnë jashtë linje. Ju nuk mund të gjeni se shumë ofrues që ofrojnë pritje të grupuar midis shërbimeve të tyre. Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të mbajtur problemet e lidhura me serverin në minimumin e zhveshur. Në planin e tyre të përbashkët të pritjes, janë përfshirë edhe disa karakteristika të fuqishme. Si opsionet më të lira të përbashkëta të pritjes, faqja e tyre fillestare ju lejon të keni vetëm një faqe në internet.

Sidoqoftë, pjesa tjetër është e pakufizuar. Ekzistojnë veçori që mund t’i merrni vetëm nëse zgjidhni planin e tyre të Platinum, të tilla si Mbështetja VIP, Filterimi i Spam dhe një opsion riparimi në rast se të dhënat tuaja hakohen ose komprometohen. Me çmimin 28,50 $ mujor, ky plan ka një kosto të ngjashme me planin mesatar VPS në treg. Prapëseprapë, ia vlen plotësisht, sepse merrni kaq shumë shtesa dhe një CPU 2-core gjithashtu.

Në fund të fundit, ka një numër të madh të bizneseve të mëdha atje që kanë nevojë për këto plane të përbashkëta të pritjes që janë më të fortë se mesatarja në vend që të shkojnë për një VPS. Kur bëhet fjalë për softuer shtesë, ju merrni panelin e kontrollit MySQL, cPanel, Apache, Llak dhe cPanel me çdo plan StableHost. Nëse dëshironi edhe hyrjen në SSH, mund ta shtoni atë në planin tuaj për disa para shtesë. Për më tepër se kaq, ju mund të zgjidhni nga qindra aplikacione që janë në dispozicion falas.

VPS Hosting i Pa Menaxhuar me StableHost

Nëse plani i tyre më i fortë i përbashkët i pritjes nuk ju siguron burime të mjaftueshme, atëherë hapi tjetër është të provoni planet e hostimit të VPS. Ato janë sigurisht të përballueshme, veçanërisht nëse merrni parasysh vlerën që merrni për çmimin. Planet e StableHost VPS bazohen gjithashtu në teknologjinë e kllasterit dhe servers të nivelit të lartë që garantojnë performancë të lartë për faqen tuaj të internetit.

Shumë biznese preferojnë pritjen e pakontrolluar të VPS-së dhe me këtë ofrues, ata mund ta kenë atë pa instaluar ndonjë panel kontrolli ose sistem operativ. Nëse zgjidhni njërën nga këto plane, mund të instaloni çdo OS që dëshironi në server. Një nga gjërat më të mëdha në këto plane të StableHost është që ju të merrni mbështetjen e Tier 3 rreth orës. Ekipi i tyre i ndihmës teknologjike përbëhet nga ekspertë që janë të gatshëm të gjejnë zgjidhje edhe për çështjet më të rralla.

Pasi të regjistroheni, do të jeni në gjendje të përqendroheni në punën tuaj pa probleme. Ata nuk do të kërkojnë as pagesa për konfigurimin nëse keni nevojë të instaloni diçka. Meqenëse ka shumë plane për të zgjedhur, me siguri do të gjeni atë të përsosur që nuk kërkon nga ju të merreni me një tepricë burimesh. Në përgjithësi, StableHost ju jep më shumë liri se zakonisht me planet e tyre VPS. Ata vërtet dallohen duke ofruar një shërbim të pazakontë që nuk kërkon nga ju të keni një OS të caktuar ose një panel kontrolli.

Regjistrimi i domenit, Filterimi i Spam dhe më shumë

Si shumë ofrues të tjerë, StableHost është gjithashtu në biznesin e regjistrimit të domain. Ata e bënë krijimin e domain më të lehtë duke ju ndihmuar me sugjerime ndërsa përpiqeni të kuptoni atë të përsosur për biznesin tuaj. Në regjistrimin e domenit, përfshihet edhe mbrojtja WHOIS. Kjo veçori fsheh informacionin e domenit tuaj nga përdoruesit e tjerë, kështu që ata nuk mund ta shohin emrin e pronarit.

Paraprakisht për shumicën e ofruesve të mbajtjes së faqeve në internet është që këto informacione të jenë të disponueshme për të gjithë, gjë që nuk do të thotë se dëshirojnë më shumë. Në StableHost, veçoria e mbrojtjes së identitetit është falas me çdo paketë. Ju gjithashtu mund të merrni një filtër spam menjëherë nga shkopi me një periudhë provë falas prej 15 ditësh. Nëse jeni lodhur duke grumbulluar postë elektronike të panumërta në kutinë tuaj elektronike, atëherë ky mjet sigurisht mund të ndihmojë.

Lista Gjithëpërfshirëse e Karakteristikave të Qëndrueshme

Ka mjaft karakteristika të njohura që mund të merrni duke regjistruar një nga planet e StableHost. Nëse doni të siguroni të dhënat tuaja me kopje rezervë, kurseni pak kohë me konfigurime me një klik dhe kënaquni edhe më shumë shtesë me një shërbim pritës, atëherë patjetër që duhet të zgjidhni këtë kompani. Këtu është një listë që përmbledh përfitimet që mund të merrni me këtë host:

 • Periudha e Rimbursimit 45-Ditor – Nëse regjistroheni në një nga shitësit e tyre ose planet e menaxhuara dhe nuk ju pëlqen ato që merrni, mund të kërkoni paratë tuaja për 45 ditë. Ndërsa nuk është e popullarizuar në mesin e ofruesve të web hosting të ofrojë një rimbursim për VPS, StableHost ende vendosi t’ju japë 7 ditë për ta provuar atë pa asnjë angazhim.
 • Ndërtues i faqes në internet – Ato gjithashtu ofrojnë një ndërtues faqesh për përdoruesit që janë të papërvojë në hartimin e uebit dhe duan të krijojnë vetë një uebfaqe.
 • Certifikata SSL – Nëse doni të ndërtoni besimin e klientëve tuaj, atëherë një SSL është absolutisht e nevojshme. Njerëzit lehtësohen gjithmonë kur shohin shiritin jeshil mbi faqen tuaj të internetit.
 • Plugins në Softaculous – Ky është një instalues ​​i njohur që mund t’ju ndihmojë të gjeni shtesa të dobishme dhe ju lejon t’i aplikoni ato në faqen tuaj të internetit me një klik të vetëm.
 • Mbështetje Teknike e nivelit të lartë – Një shumë e gjerë e udhëzuesve dhe videove të dobishme janë në dispozicion në bazën e tyre të njohurive. Për më tepër, ju mund të kërkoni ndihmë në çdo kohë.
 • Paneli i kontrollit miqësor për përdoruesit – Ju merrni një cPanel, i cili është paneli më i njohur i kontrollit në internet. Shtë e lehtë për t’u përdorur dhe shpejt kryhet puna sa herë që keni nevojë për të menaxhuar planin tuaj të pritjes.
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike – Ky është një tipar mjaft i dobishëm i ofruar nga shumica e kompanive të mbajtjes në internet. Përveç llogarive të pakufizuara, merrni edhe përgjigje automatike. Nëse shtoni filtrin spam në ekuacionin, rezultati përfundimtar do të jetë i patëmetë.
 • Regjistrimi i Emrit të Domainit – Nuk ka nevojë të gjesh një regjistrues domeni, thjesht mund të regjistrohesh në një nga planet e StableHost dhe të marrësh një domen në të njëjtin vend. Në fund të fundit, kush dëshiron të harxhojë kohë shtesë për këtë?
 • Transfer falas – Nëse tashmë keni një uebfaqe, mund të dëshironi ta transferoni atë në serverin e ri. Për fat të mirë, StableHost mund ta bëjë atë për ju falas. Sidoqoftë, mbani në mend se kompania preferon të shmang transferimin e të dhënave nga hostet që janë optimizuar dobët.

Ndihma e besueshme e klientit përreth sahatit

Lajmi i mirë është që StableHost ofron mbështetje të jashtëzakonshme edhe nëse zgjidhni planin e tyre më të lirë. Ekipi i tyre i ekspertëve nuk është vetëm i dobishëm, por ato janë gjithashtu të disponueshëm për çdo orë, çdo ditë. Kompania është aq e sigurt në mbështetjen e tyre sa që ju mund të shihni numrin e telefonit menjëherë në faqen e tyre fillestare.

Ajo nuk shfaqet vetëm në shkronja të mëdha, por ekziston edhe një mesazh tërheqës “Merr kontakt” që krijon besimin e çdo vizitori. Përveç telefonit, ju gjithashtu mund t’i kontaktoni ata përmes biletave, postës elektronike dhe FAQ. Për të mos përmendur që baza e tyre e gjerë e njohurive mund të zgjidhë problemet tuaja shumicën e kohës. Siç përshkroi StableHost, ekipi i tij për mbështetjen e klientëve ka ekspertizë dhe pasion të madh për mbajtjen në internet.

Drejtimi i një shërbimi të tillë të besueshëm është mjaft mbresëlënës nga kjo kompani e vogël. Ata e dinë që përdoruesit që përballen me një çështje serioze nuk mund të presin për një kohë të gjatë. Për shumë biznese, edhe një orë e vetme e joproduktive mund të rezultojë në një humbje të konsiderueshme të të ardhurave.

përmbledhje

Në përgjithësi, mund të gjeni plane të shumta të fuqishme në StableHost që mund t’ju përshtaten nevojave tuaja. Shtë një zgjedhje e mirë për individët që duan të fillojnë blogun e tyre, dhe ne do ta rekomandojmë atë edhe për bizneset e vogla dhe të mesme. Planet e tyre ofrojnë performanca të niveleve të çiftit me një numër të gjerë karakteristikash, veçanërisht nëse zgjidhni një nga planet VPS.

Dhe gjëja më e madhe në lidhje me StableHost është se ata kanë qëllime të sinqerta për të investuar në biznesin e tyre dhe për të përmirësuar shërbimet. Nuk është aq e zakonshme në mesin e kompanive të presë në internet për të siguruar pajisjen më të fundit të pajisjeve kompjuterike dhe të njëkohshme në të njëjtën kohë. Ky ofrues sigurisht i bën klientët e tyre të ndjehen sikur sapo kanë fituar çmimin e parë.

Aktgjykimi ynë i fundit është që nëse doni një plan të përbashkët të pritjes ose një VPS që mund të marrë biznesin tuaj duke u mbështetur, ju patjetër që duhet të provoni StableHost dhe të shihni se si shkon.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector