Shqyrtime TMDHosting

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Shqyrtime TMDHosting
0 13 мин.

Nëse dëshironi të krijoni një prani të qëndrueshme në internet për biznesin tuaj, dy gjërat e para që ju duhet të gjeni janë një shërbim web hosting dhe një regjistrues i mirë, ku mund të krijoni një emër domain. Në këtë artikull, ne do t’ju prezantojmë me një nga opsionet më të mira tani kur bëhet fjalë për web hosting: TMD Hosting. Duke kaluar disa nga karakteristikat kryesore dhe shërbimin e përgjithshëm të ofruar nga kompania, ju do të jeni në gjendje të vendosni nëse është optimale për ju apo jo.


TMD Hosting është një kompani e themeluar që në vitin 2007 dhe tërhoqi shumë njerëz me shërbimet e saj të besueshme që nga ajo kohë. Si shumë nga konkurrentët e saj, ajo filloi me një qendër të vetme të dhënash dhe hapi rrugën e saj drejt suksesit ndër vite. Tani për tani, ato kanë shumë qendra të të dhënave të përhapura në Amerikë dhe Evropë, duke i bërë shërbimet e tyre në dispozicion për të gjithë në rajonet e mbuluara. Më tej, ne do të flasim për tiparet thelbësore të ofruara nga TMD Hosting.

Karakteristikat kryesore të planeve të hostimit të TMD

Një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të merren parasysh kur zgjidhni një ofrues të mbajtjes së faqes në internet është veçoritë e ofruara me secilën paketë. Në TMD Hosting, ka shumë karakteristika të dobishme që vijnë si një shtesë me planet e tyre. Le t’ju tregojmë tiparet më të dukshme në listën e mëposhtme:

 • Ruajtja e SSD – Duke investuar në disqet SSD, TMD Hosting garantoi shpejtësi të shpejtë të faqes së rrufesë për të gjithë klientët e tyre. Shumica e ofruesve vendosin një çmim më të lartë për planet e tyre të bazuara në SSD. Në TMD Hosting, çdo plan bazohet në SSD dhe ju mund t’i merrni ato me çmime të përballueshme.
 • Rezervime falas dhe regjistrim të domenit – Edhe pse $ 10 mund të duket si një çmim i lirë për një domen, mund të rezultojë të jetë një marrëveshje mjaft e keqe nëse e krahasoni atë me një plan të pritjes prej $ 4 $ 4 me një plan të përfshirë falas. Me një plan hosting TMD, ju merrni një domain të nivelit të lartë falas. Nga ana tjetër, të dhënat tuaja do të sigurohen me kopje rezervë automatike falas. Nëse ndonjë gjë shkon keq, thjesht mund të rivendosni kopjen rezervë dhe të vazhdoni aty ku keni mbetur.
 • Asnjë limit në adresat e postës elektronike – Natyrisht, nëse gjeni një ofrues që nuk ofron adresa emaili të markës, atëherë patjetër që duhet ta zhyten atë. Shumica e tyre ofrojnë adresa të mjaftueshme me email, por zgjidhja më e mirë është gjithmonë të zgjidhni një plan që garanton adresa të pakufizuara të postës elektronike. TMD Hosting është një nga kompanitë që ofrojnë ID të pakufizuar të postës elektronike.
 • Certifikatë falas SSL – Në vitet e fundit, u bë shumë e rëndësishme të merrni një SSL nëse dëshironi që vizitorët tuaj t’i besojnë uebsajtit tuaj. Ndihmon gjithashtu shumë në krijimin e një SEO të mirë. TMD siguron një Certifikatë të Encrypt SSL për të gjithë ata që vendosin të regjistrohen në planet e tyre dhe është plotësisht falas.
 • Modelet Falas të Uebsajtit – Nëse dëshironi që vizitorët e faqes suaj të kthehen përsëri, duhet të bëni një përshtypje të mirë të parë. Modelet falas të faqes në internet të ofruara nga TMD sigurojnë që ju të mirëpresni vizitorët tuaj në një mënyrë të duhur. Nuk ka nevojë të paguani për shabllonet premium, pasi ky ofrues siguron mjaft prej tyre për Magento, WordPress, OpenCart dhe më shumë platforma.
 • Mbrojtja ndaj SpamExperts Spam – Interneti është plot me spam dhe është thelbësore për të mbrojtur faqen tuaj të internetit kundër tij. Duke zgjedhur TMD Hosting, ju do të merrni mbrojtje falas ndaj spamit nga partneri i tyre, SpamExperts.

Planet dhe Pricesmimet Pritëse të TMD

Planet e përbashkëta të strehimit

Nëse dëshironi ta vendosni biznesin tuaj në internet ose thjesht filloni një faqe në internet personale, është gjithmonë një ide e mirë të filloni me një plan të përbashkët pritjeje. Nuk është vetëm i lirë, por nëse zgjidhni ofruesin e duhur, merrni edhe mjaft karakteristika të dobishme dhe specie të përshtatshme. Pastaj, ndërsa faqja juaj e internetit rritet, mund ta përmirësoni në një plan më të fortë në çdo kohë me TMD Hosting.

TMD ka tre plane të ndryshme kur bëhet fjalë për pritjen e përbashkët: Fillestar, Biznes dhe Ndërmarrje. E para është bestselleri absolut; ndërsa nëse zgjidhni planin e biznesit, ju merrni vlerën më të mirë për paratë tuaja. Nëse dëshironi të strehoni vetëm një faqe në internet, duhet të zgjidhni të parën, por në rast se dëshironi më shumë, atëherë dy planet e tjera do ta bëjnë punën. Secila prej tyre është në dispozicion edhe për përdoruesit Linux dhe Windows gjithashtu.

Plani starter kushton vetëm 2.95 dollarë në muaj dhe ju jep hapësirë ​​ruajtjeje të pakufizuar, gjerësi bande dhe një panel kontrolli cPanel falas. Me planin më të fortë të përbashkët, ju merrni disa karakteristika shtesë, tre herë performancën dhe ato ju lejojnë të organizoni uebfaqe të pakufizuara për 12,95 dollarë në muaj. Gjëja interesante është që ju të merrni një mbështetje premium me të gjitha planet e përbashkëta.

Planet e hostimit të VPS

Nëse faqja juaj e internetit mezi mund të mbijetojë me një plan të përbashkët të pritjes, por nuk dëshironi të investoni në një server të dedikuar, atëherë një plan pritjeje VPS është ajo që ju nevojitet. Shtë i ngjashëm me një server të dedikuar, duke ju dhënë gati të njëjtin kontroll. Dallimi është se ju po ndani serverin me përdoruesit e tjerë. Në TMD Hosting, ju mund të zgjidhni nga 5 planet e mëposhtme të hostimit VPS: Starter, Original, Smart, E-Commerce dhe Super Fuqishëm.

Shitësi i tyre më i mirë është plani origjinal, ndërsa ju merrni vlerën më të mirë për paratë tuaja me planin Smart (siç tregon emri i tij). Ne do t’ju tregojmë planin më të lirë dhe më të shtrenjtë, në mënyrë që të mund të krahasoni ndryshimet. Plani fillestar kushton vetëm 19,97 dollarë në muaj dhe ju jep 40 GB hapësirë, bandwidth 3TB, një CPU 2-core dhe 2 GB RAM. Nëse vendosni planin më të fortë, do t’ju duhet të paguani 64.97 $ në muaj dhe kjo vjen me një ruajtje prej 200 GB, bandwidth 10TB, 6 bërthama të CPU dhe 12 GB RAM.

Ju duhet të zgjidhni një vendndodhje para se të zgjidhni planin tuaj VPS: SH.B.A., Evropë, Britani e Madhe, Azi ose Australi. Për më tepër, të gjitha planet ju japin cPanel ose WHM dhe një bashkim falas. Këto menaxhohen plotësisht, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për ndonjë gjë ndërsa përdorni VPS-në e tyre.

Serverë të përkushtuar

Këto janë planet me çmimet më të larta. Ju mund të merrni një server të fuqishëm që është plotësisht juaji për një çmim të arsyeshëm. Ndërsa biznesi juaj rritet, ju mund të arrini në pikën kur edhe plani më i fortë i VPS nuk mund të trajtojë sasinë e madhe të trafikut dhe të dhënave të krijuara nga faqja juaj e internetit. Duke investuar në një server të dedikuar, ky problem mund të zgjidhet lehtësisht.

TMD Hosting ka në dispozicion 4 servera të ndryshëm të dedikuar: Starter, Original, Smart dhe Super fuqishëm. Sidoqoftë, ju mund të zgjidhni vetëm nga ato qendra të të dhënave që janë në dispozicion në SH.B.A. dhe Evropë. Kur bëhet fjalë për harduerin, të gjitha planet e dedikuara kanë instaluar CPU-të Intel. Me planin fillestar, ju merrni ruajtjen 1TB, 4 bërthama CPU dhe 8 GB RAM për 79,97 dollarë në muaj.

Ju mund ta shkallëzoni atë deri në një depo të madhe 4TB, 8 bërthama CPU dhe 32 GB RAM dhe do t’ju kushtojë vetëm 149,97 dollarë në muaj. Planet e tyre të dedikuara menaxhohen plotësisht me gjerësi të pakufizuar, vendosje falas dhe cPanel / WHM të përfshira në paketë.

Garancia e kthimit të parave

TMD Hosting ju jep mjaft kohë për të provuar shërbimet e tyre. Mund të merrni një server dhe të shijoni të gjitha përfitimet për 60 ditë. Në rast se nuk jeni të kënaqur me planet e tyre të pritjes, ju anuloni të gjithë gjërat dhe i merrni paratë tuaja menjëherë.

Extremelyshtë jashtëzakonisht e rrallë në botën e web hosting për të marrë një garanci 60-ditore të kthimit të parave. Shumica e konkurrentëve atje kthehen më pak se 30 ditë, gjë që nuk është as një kohë e shkurtër. Kjo tregon vetëm se TMD Hosting është një kompani serioze e cila është plotësisht e sigurt për shërbimet e saj, duke siguruar maksimumin për klientët e saj

Uptime serveri

Do ofrues i web hosting që dëshiron të sigurojë një shërbim të nivelit të lartë të pritjes për klientët e tyre duhet të mbajë serverin në kohë sa më të lartë të jetë e mundur. Bizneset mund të humbasin një sasi të konsiderueshme të ardhurash edhe nëse faqet e internetit të tyre zbriten për disa minuta. TMD Hosting ishte absolutisht i suksesshëm deri më tani në mirëmbajtjen e një infrastrukture të qëndrueshme.

Serverët TMD zbresin aq rrallë sa që vështirë se mund të gjesh një kompani pritëse me një kohë më të fortë. Një shërbim i tillë i qëndrueshëm është qartë i dobishëm për çdo biznes. Sipas ofruesit, serverët e tyre janë ngritur dhe funksionojnë 99,99% të kohës. Sigurisht, ne nuk po jetojmë në një botë të përsosur, kështu që nëse ndonjë gjë bën që serverët të zbresin TMD do të sigurohemi që tarifa juaj e ardhshme mujore do të jetë më e lirë.

Ndihma për klientët

Padyshim një nga ekipet më të mira të mbështetjes së klientit në industri. Sipas TMD Hosting, ju merrni një përgjigje brenda 15 minutave pasi të keni paraqitur pyetjen ose çështjen tuaj dhe siç rezulton, ata nuk janë shaka. Ju mund t’i arrini ato përmes bisedës live, biletave dhe telefonit. Stafi i tyre nuk është vetëm miqësor, por ata janë gjithashtu të gatshëm të sugjerojnë shtesa dhe karakteristika për projektin tuaj dhe madje nuk do të keni nevojë të kërkoni.

Mbështetja e tyre telefonike është edhe më e shpejtë, duke ju mundësuar që të merrni dikë në linjë në më pak se një minutë. Ky shërbim mund të vijë në ndihmë nëse jeni i ri në web hosting dhe keni nevojë për ndihmë për konfigurimin, veçoritë ose ndonjë detaj në lidhje me shërbimin e tyre. Megjithëse mbështetja e telefonit nuk është gjithmonë e disponueshme (ju mund të shikoni orët e punës), ju mund t’i kontaktoni ata përmes bisedës live dhe biletave sa herë që dëshironi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector