Shqyrtimi i FastComet

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Shqyrtimi i FastComet
0 13 мин.

Nëse jeni duke kërkuar për një përmbledhje të thelluar të FastComet, ju jeni në vendin e duhur. Isshtë një nga kompanitë pritëse shumë të lavdërueshme tani në internet falë mbështetjes miqësore të klientit dhe shërbimit të besueshëm. Mund të themi që FastComet ka një bazë më të madhe klientësh sesa shumica e emrave të tjerë të mëdhenj në industri tani, dhe ne gjithashtu do të shpjegojmë pse. Ata po përpiqen të japin performancën më të lartë të mundshme për paratë tuaja, kështu që nuk është çudi që ata u bënë kaq të popullarizuar me bujarinë e tyre.


Sigurisht, nuk mund të gjesh një ofrues të përsosur të mbajtjes në internet. Secila prej tyre ka të metat e saj, veçanërisht nëse konsideroni se duhet të zgjidhni sipas nevojave tuaja. Duke krahasuar FastComet me kompanitë e tjera të njohura, rezulton se ata me të vërtetë kanë bërë atë përpjekje shtesë në shërbimet e tyre, duke tejkaluar pritjet e klientëve të tyre. Më tej, ne do të flasim për të gjitha arsyet pse ky ofrues është një zgjedhje kaq e shkëlqyeshme kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet.

SSD Hosting në FastComet

FastComet filloi të ofrojë shërbime të administrimit të sistemit rreth vitit 2010 dhe evoluoi ngadalë në një ofrues të pritjes, duke i bërë publike shërbimet e tyre të pritjes në cloud në 2013. Ata përdorin disqe të rrepta SSD në serverët e tyre, duke shërbyer mbi 12,000 klientë nga e gjithë bota. FastComet është një nga kompanitë e pakta që ju lejon të presni uebfaqe për të rritur për sa kohë që ndiqni rregullat. Nëse dëshironi të filloni një uebfaqe, do t’ju duhet një plan web hosting dhe një emër domaini gjithashtu.

Gjëja interesante është që duke u regjistruar në një plan pritës FastComet, mund të regjistroni edhe një domen në të njëjtin vend. Do të jetë një hap shtesë ndërsa vendosni planin tuaj të pritjes, duke ju kursyer kohë të çmuar. Përveç ofrimit të planeve tipike të mbajtjes së faqeve në internet, ato janë shumë të përqendruara në ofrimin e paketave specifike të pritjes për Joomla, WordPress, SocialEngine dhe OpenCart. Ekzistojnë skriptet e instalimit me një klikim të disponueshëm për secilin prej tyre që mund t’i përdorni pasi të keni hyrë në server.

Vendndodhjet e Qendrës së të Dhënave FastComet

Nëse doni të krijoni një lidhje të besueshme me një server, duhet të jeni në gjendje të zgjidhni një vendndodhje sa më afër jush të jetë e mundur. FastComet bëri një punë të shkëlqyeshme duke mbuluar më shumë se 70 vende nga e gjithë bota me 8 qendra të dhënash. Nga këto, 3 janë në dispozicion në Evropë, 3 në Sh.B.A dhe 2 në Azi. Me krijimin e këtyre qendrave të të dhënave në pikat strategjike, ata i vunë shërbimet e tyre në dispozicion me shpejtësi të madhe për shumicën e njerëzve në botë.

Pajisja është e mbrojtur nga siguria e nivelit ushtarak. Falë rezervës së ruajtjes së energjisë, serverat do të jenë në funksionim dhe nëse ndodhin ndonjë lloj dështimi të energjisë. Dhe ajo që është gjithashtu e rëndësishme është që ka të instaluar sistem ftohës të nivelit të lartë dhe mbrojtje nga zjarri në të gjitha qendrat e të dhënave. Me të gjitha këto masa paraprake dhe hardware të nivelit të lartë, FastComet është gati të sigurojë një shërbim të fuqishëm të mbajtjes së faqes në internet për faqen tuaj të internetit duke i mbajtur të sigurta të dhënat tuaja.

Siguria, kopjimi dhe monitorimi

Duke u regjistruar në një plan pritës FastComet, të dhënat tuaja do të sigurohen gjithmonë falë rutinës së tyre javore të kopjimit. Këto kopje rezervë automatike sigurohen që të dhënat e internetit, emailet, bazat e të dhënave të çdo përdoruesi dhe në thelb gjithçka mund të rikthehet edhe pas dështimit më të keq. Ky shërbim është plotësisht falas dhe softverët që përdorin për kopje rezervë quhen JetBackUp, një zgjidhje shumë e popullarizuar rezervë për cPanel.

Përveç kësaj, FastComet gjithashtu ju lejon të krijoni fotografi sa herë që të jetë e nevojshme. Rezervat e krijuara në cPanel janë në dispozicion për një muaj të plotë para se ofruesi i fshin ato, kështu që ju mund të zgjidhni të rivendosni edhe versionin e vjetër 30-ditor të faqes tuaj nëse është e nevojshme. Serverët e tyre janë të mbrojtur nga malware dhe ekziston një aplikim firewall i instaluar për çdo përdorues të Magento, Joomla dhe WordPress në secilin prej tyre. Ju mund të jeni të sigurt se të dhënat tuaja janë të mbrojtura nga çdo kërcënim i mundshëm.

Kjo u bë thelbësore veçanërisht në vitet e kaluara kur sulmet në internet u bë më të shpeshta, duke synuar disa nga dobësitë e reja të sistemeve operative. FastComet ishte një nga ofruesit e shumtë që reagoi shpejt ndaj kësaj thirrje dhe përmirësoi shumë veçoritë e tij të sigurisë.

Planet dhe Prmimet në FastComet

Në FastComet, të gjithë mund të gjejnë një plan të përshtatshëm të strehimit, duke përfshirë blogerët, bizneset dhe individët që thjesht duan një dasmë, një uebfaqe portofoli ose një dyqan të vogël në internet. Mund të vendosni paketat e tyre të hostimit të WordPress ose të zgjidhni një plan pritjeje të OpenCart, Joomla ose Social Engine në rast se preferoni ato platforma. Pavarësisht se cilin e zgjidhni, nuk ka ndonjë ndryshim domethënës midis veçorive dhe çmimeve.

Meqenëse planet e tyre më të njohura janë të përqendruara në platformat e përmendura, ne do të shqyrtojmë vetëm planet e hostimit të WordPress vetëm për t’ju dhënë një ide në lidhje me çmimet e përgjithshme dhe tiparet që duhet të prisni nga FastComet. Pastaj, duke lexuar mendimin tonë, ju mund të zgjidhni njërën nga katër platformat në dispozicion. Tani le të shohim se çfarë kemi këtu!

Planet e Optimizuara të WordPress nga FastComet

Nëse WordPress është platforma e preferuar për projektin tuaj, atëherë do të keni mundësi të zgjidhni nga tre plane të ndryshme. Këto janë këto: StartSmart, ScaleRight dhe SpeedUp. Me të parën, do të keni mundësi të krijoni një faqe në internet me trafikun e saj të kufizuar në 25,000 çdo muaj për vetëm 2.95 dollarë në muaj. Por kjo nuk është aq e keqe sa tingëllon, pasi ofruesi nuk do të numërojë vizitorët tuaj të kthyer, vetëm ata të rinj. Plani StartSmart rekomandohet kryesisht për pronarët e faqeve personale të internetit që duan të fillojnë projektin e tyre.

Për më tepër, ju do të merrni 15 GB SSD ku mund të ruani të dhënat tuaja në internet. Sapo faqja juaj e internetit të fillojë të rritet, mund të dilni me lehtësi nga burimet e parashikuara nga plani i StartSmart. Në atë rast, plani ScaleRight do të jetë më se ideal për ju dhe kushton vetëm 5,95 dollarë në muaj. Me këtë, faqja juaj në internet mund të mirëpresë 50,000 vizitorë unikë. Kur bëhet fjalë për performancën, do t’ju ofrojë 4 bërthama CPU, hapësirë ​​ruajtjeje 25 GB dhe 3 GB RAM.

Nëse jeni të gatshëm të bëni një investim më të madh, plani i SpeedUp është atje për ju që të ofroni uebsajtit tuaj edhe më shumë burime për çmimin prej 9,95 $ në muaj. Ajo dyfishon sasinë e vizitorëve unikë që faqja juaj e internetit mund të mirëpresë, duke e bërë atë një 100,000 përdorues të dendur. Ky është një plan edhe më i fortë me 6 bërthama CPU, 35 GB ruajtje SSD dhe 6 GB RAM. Me ScaleRight dhe SpeedUp, ju lejohet të ekzekutoni shumë faqe në internet në të njëjtin plan.

Të gjitha këto plane ju japin një transferim falas në internet, domain falas dhe llogari të pakufizuara FTP, baza të të dhënave, nën-domenet, versionet PHP, Le të Encrypt SSL dhe backupet e përditshme. Nëse vendosni planin SpeedUp, ju merrni një SSL private falas GlobalSign gjithashtu.

Karakteristika shtesë të FastComet

Planet e pritjes FastComet gjithashtu ju japin mundësinë e mbi 150 aplikacioneve të dobishme që mund të instalohen me një klik të vetëm. Nëse keni nevojë për modul shtesë për blogun tuaj, shërbimi ju jep mundësinë e përdorimit për t’i instaluar ato në server. Përveç kësaj, do të keni mundësi të instaloni një gamë të gjerë temash për të gjitha platformat e mbështetur nga kompania. Kur zgjidhni një plan pritës për një platformë të veçantë, do të merrni edhe azhurnime automatike edhe për atë platformë. Ju mund të jeni të sigurt se serveri juaj nuk do të pësojë asnjë ndërprerje në procesin e azhurnimit.

Duke zgjedhur FastComet si ofruesin tuaj të pritjes, jo vetëm që do t’ju ofrojë burime të fuqishme, por do të ketë gjithashtu shumë mjete dhe karakteristika të dobishme që mund t’ju ndihmojnë të përmirësoni faqen tuaj. Ajo që merrni nga kjo kompani është një paketë e nivelit të lartë pritës për një çmim të përballueshëm. Vetëm imagjinoni se sa para do të kushtonte për të blerë të gjitha tiparet veç e veç dhe do të bëhet e qartë se në të vërtetë po kurseni shumë para që mund të investoni diku tjetër.

FastComet Server Uptime

FastComet është mjaft serioz në lidhje me përditësimin e serverave të tyre, duke mbajtur vazhdimisht ata dhe drejtuar 99.99% të kohës. Nëse shtoni të gjithë faktorët, përfshirë stafin që punon në serverë, harduer, softuer dhe infrastrukturën e të dhënave, rezulton se ka mjaft probleme që përgjojnë rreth serverave që mund të shkaktojnë një dështim. Mesatarisht, serverët FastComet përjetojnë 4 minuta kohë joproduktive çdo vit.

E vërteta e trishtuar është se shumica e ofruesve të mbajtjes së uebit nuk mund të sigurojnë një shërbim të tillë të besueshëm. Ata po premtojnë një normë të ngjashme në kohën e duhur dhe pasi të regjistroheni, zakonisht rezulton se dështimet ndodhin shumë më shpesh sesa duhet. Sipas rishikimeve të klientëve të FastComet dhe vetë kompanisë, 99,99% nuk ​​është gënjeshtër. Në fakt, raporti uptime është ajo që e bën kompaninë vërtet të dalë në konkurrencë.

Ndihma për klientët FastComet

FastComet ofron një mbështetje të gjallë me ekipin e tyre të ekspertëve. Ju mund t’i kontaktoni ata përmes kanaleve të ndryshme të ndryshme, përfshirë emailin, telefonin, bisedën live dhe sistemin e tyre të biletave. Pasi të keni shprehur problemin tuaj, duhet të prisni vetëm disa minuta derisa të përgjigjen. Në FastComet, askush nuk mund të bëhet pjesë e ekipit të ndihmës teknologjike derisa të përfundojnë një program trajnimi 3-mujor.

Ajo që ata mësojnë atje u mundëson atyre të zgjidhin edhe problemet më të pazakonta. Ju gjithashtu mund t’i arrini ato nëse keni një pyetje të thjeshtë për të pyetur ose keni nevojë për pak udhëzime. Në çdo rast, ata janë të lumtur të ndihmojnë. Siç e përmendëm, FastComet gjithashtu ofron transferim falas në uebfaqe. Nëse sapo jeni transferuar nga një ofrues tjetër, mund të kërkoni nga ekipi i ndihmës së klientit të transferojë të dhënat e faqes tuaj të internetit nga serveri i mëparshëm te ai i ri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector