Shqyrtime SiteGround

SiteGround është një kompani web hosting me qendër në Evropë, e themeluar në vitin 2003; sot pret rreth 350 mijë faqe në internet në serverat e tyre. Ata kryesisht përqendrohen në pritjen e përbashkët individuale dhe të biznesit të vogël, megjithatë kompania gjithashtu ofron serverë virtualë, serverë të dedikuar dhe host hosting shitës.


Duket se ata janë shumë të apasionuar pas softuerit me burim të hapur, duke ofruar joomla dhe WordPress hosting të optimizuar, së bashku me shumë mësime dhe modele falas. Ata kanë mbështetje për Magento dhe aplikacione të tjera të njohura të tregtisë elektronike, për ata që janë duke kërkuar të ndërtojnë një dyqan online.

Pavarësisht nëse po përpiqeni të filloni biznesin tuaj, ose dëshironi të ndani idetë tuaja me botën, është shumë e rëndësishme të jeni në kontakt me kohën në të cilën jetoni. Kjo është arsyeja pse në ditët e sotme të gjithë janë në Internet, kështu që të kesh vet faqja e internetit ka një rëndësi jetike.

Sidoqoftë, vendosja e faqes suaj të internetit mund të jetë pak e ndërlikuar. Nëse nuk jeni programues (dhe shumica prej nesh nuk jemi), ju jeni i destinuar t’i jepni besimin tuaj njerëzve që dinë ta vendosin atë për ju. Kjo është arsyeja pse ne mund të rekomandojmë SiteGround. Le t’i shikojmë faktet: Para së gjithash, SiteGround rekomandohet nga shumë njerëz në blogje dhe forume të ndryshme. Dihet që nëse doni të kontrolloni diçka, duhet të pyesni njerëzit për përvojën e tyre. Kjo është arsyeja pse ne mund të gjejmë shumë opinione në bloget, faqet dhe forumet e ndryshme. Përvoja e përbashkët mund të jetë, dhe shumica e kohës është, shumë e besueshme.

Nga ana tjetër, është shumë e rëndësishme të shihet se sa ndërmarrje dhe biznese të ndryshme po përdorin shërbimin që po shikoni dhe kompaninë për të cilën jeni të interesuar. SiteGround ka grumbulluar mbi 450 mijë emra domain në të gjithë botën, dhe ka qendra të të dhënave në të gjithë Shtetet e Bashkuara Shtetet, Evropa dhe Azia.

Kjo është më mbresëlënëse nëse e dini që ata kanë filluar me vetëm një punonjës në vitin 2007. Sot, ata janë një nga behemoths më të rinj në pritje, por ata janë energjik dhe profesional gjë që dëshmohet me numrat dhe faktet që ju dhamë në paragrafët e parë. Si përfundim, mund të themi se ata duhet të bëjnë diçka të drejtë, sepse ata kanë arritur lartësi shumë më shpejt se shumë nga paraardhësit e tyre.

Planet, çmimet, tiparet dhe vlera

Kur fillojmë të flasim për planet dhe çmimet, ne jemi më shumë se të sigurt për t’ju thënë se SiteGround ka gjithçka që ju do të duhet. Ata kanë pesë lloje të pritjes nga të cilat mund të zgjidhni, në varësi të nevojave tuaja dhe llojit të shërbimit që dëshironi të merrni.

Për një fillim, ju mund të zgjidhni të keni Ndarja e përbashkët e cila është një zgjidhje e përbashkët për strehimin e bazuar në SSD. Ose mund të zgjedhësh Pritja në re e cila është një platformë cloud me performancë të lartë. Server i dedikuar pritja do t’ju marrë makinat e tyre të primit të menaxhuara me prium, të vendosura në 3 rajone për mbajtjen më të mirë të performancës. Nëse siguroni jetesën nga zhvillimi dhe mirëmbajtja e faqeve të internetit të klientit tuaj, SiteGround Shitësi i shitësit programi është ai për ju. Dhe ju mund të zgjidhni t’i jepni besimin tuaj Ndërmarrja pritëse që ofron zgjidhje premium të bëra me porosi që do t’ju përshtaten të gjitha dëshirave dhe nevojave tuaja. Të gjithë llojet e tyre të pritjes kanë bërë plane me porosi që i përshtaten nevojave të të gjithëve.

Para se të hedhim një vështrim të mëtejshëm në çdo lloj të veçantë të planeve të pritjes që ata ofrojnë, duhet të përmendim që ato ofrojnë WordPress të menaxhuar të menaxhuar për të gjithë ata. Për një fillim të lehtë, ata do të ofrojnë instalues ​​me 1 klik, si dhe një transferim falas. Ata do të ofrojnë WordPress me azhurnime të menaxhuara automatike dhe menaxhim të thjeshtë të linjës komanduese me WP-CLI. Për super shpejtësinë e WordPress ata ofrojnë SuperCacher në të gjitha planet sipër planit StartUp. Përdoruesit më me përvojë do të jenë në gjendje të përdorin skenë WP dhe integrimin e Git në renë e tyre GoGeek dhe planet e dedikuara.

Ndarja në internet e përbashkët

Ndarja në internet e përbashkët është “shitësi më i mirë” i tyre dhe është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që janë të ri në Internet. Kjo paketë ofron konfigurimin më të shpejtë që do të merrni ndonjëherë – do t’ju duhen vetëm tre minuta për të ngritur një sit të ri dhe ato madje mund të thirren për t’ju udhëhequr përmes saj.

Me këtë paketë mund të krijoni sitin tuaj në një mënyrë të thjeshtë. Me ndërtuesin e tyre të thjeshtë të tërheqjes dhe heqjes së faqes në internet, nuk do të duhet të prisni shumë përpara se të merrni një faqe interneti origjinale dhe me stil.

Nëse po flasim për kohën e duhur, SiteGround ka qasjen unike për të arritur një nga kohëzgjatjet më të larta të mundshme. Dhe, si një bonus, ata garantojnë se ju do të merrni kompensimin nëse ndonjëherë përjetoni më shumë se 0,1% joproduktive në bazë vjetore.

Gjithashtu, avantazhi i përdorimit të shërbimit të SiteGround qëndron në mjetet e tyre unike të cilat ata krijuan për të bërë më të lehtë për aplikacionet më të njohura – WordPress dhe Joomla. Përmes këtij shërbimi ata ofrojnë një instalues ​​Auto për një fillim të lehtë, Azhurnues automatik për siguri të shkëlqyeshme si dhe SuperCacher për shpejtësi dhe skenë të madhe dhe Git për përdoruesit geeky.

Ata thonë se ndërfaqet e tyre do ta bëjnë jetën tonë më të lehtë, dhe ne u besojmë atyre. Ata kanë menduar një zonë unike të përdoruesit, ku ju mund të menaxhoni të gjitha aspektet e llogarisë tuaj, të tilla si fusha juaj, faturimi dhe biletat. CPanel është integruar në zonën e përdoruesit me shumë funksione unike që i shtohen asaj.

Një zonë gjithëpërfshirëse e përdoruesit ka një menaxhim të njëanshëm, dizajn të bukur dhe mjete të lehtë për t’u përdorur. CPanel i zgjeruar është paneli më i mirë i kontrollit që pret është i integruar në zonën e tyre të përdoruesit dhe përmban ton karakteristika shtesë.

Tani, le të shohim në planet e tyre të përbashkëta të mbajtjes në internet. Ata thonë se mbajtja e tyre në internet është krijuar për përvojë superiore me të cilën patjetër që mund të pajtohemi.

 • Së pari në përputhje me planet e tyre të mbajtjes në internet quhet StartUp plan të cilin mund ta merrni për vetëm 3,95 euro në muaj, që është 50% zbritje nga çmimi i rregullt 7,95 euro në muaj. Ky plan ju jep karakteristikat kryesore të nevojshme për akomodimin e faqes që është shtuar rishtazi në botë, ose një blog ekzistues të madhësisë mesatare, si dhe një faqe interneti biznesi.

Plani startUp është i mirë për dyqanet më të vogla në internet, gjithashtu që nuk kanë sasi të çmendur të produkteve në shitje. Ky plan nuk është i mirë për ju nëse tërheqni më shumë se 10 mijë vizita unike në muaj.

Ky plan ofron një ndërtues falas të faqes në internet, cPanel dhe SSH Access, konfigurimin dhe transferimin falas, si dhe mbështetjen teknike pa ndërprerje, Ruajtjen e SSD dhe kopje rezervë të përditshme. Nga ky plan ju merrni edhe një garanci të kthimit të parave 30 ditë, postë elektronike të pakufizuar dhe DB si dhe shërbime të aktivizuara HTTP / 2, SSL të Lidhjes së Lirë dhe Cloudflare falas CDN.

 • E dyta nga tre planet e tyre quhet plani GrowBig i cili, siç është emërtuar, i hartuar për rritjen tuaj të internetit; mund ta merrni për 6.45 euro në muaj me 50% zbritje nga 12,95 euro e rregullt në muaj.

Ky plan do t’ju përshtatet nëse jeni përdorues më i avancuar dhe keni nevojë për veçori më të përparuara që vijnë me veçoritë thelbësore. GrowBig do t’i përshtaten ose një faqe në internet më shumë të gabuar ose disa uebfaqeve të ndryshme që janë me madhësi mesatare. Thashethemi se ky plan është më i popullarizuar në mesin e njerëzve që duan të presin të gjitha faqet e tyre në një llogari.

Me këtë plan do të merrni një mbështetje premium, që do të thotë se biletat tuaja do të konsiderohen si përparësi. Do të merrni gjithashtu shpejtësi premium sepse SuperCacher i tyre do ta bëjë faqen tuaj të internetit shumë më shpejt. Sepse ata e dinë se sa e vendosim vlerën tonë për ta bërë biznesin tonë të sigurt, me këtë paketë do të merrni siguri të lartë, do të thotë se mund të keni deri në 30 kopje rezervë të faqes tuaj të internetit..

Me GrowBig mund të përdorni domene të pakufizuara të shtesave për të pritur shumë site dhe do të merrni mjete premium për ecommerce dhe të merrni një vit certifikatë Wildcard SSL falas.

 • Nëse vendosni të merrni ato GoGeek plan i cili është, siç thonë ata “i punuar për geeks të vërtetë”, ju do të paguani vetëm 11,95 euro në muaj për të, që është 50% zbritje nga çmimi i rregullt 23,95 euro në muaj.

Ky plan do të jetë një përshtatje e duhur për ju nëse doni të organizoni një faqe në internet që është më e popullarizuar në mesin e njerëzve dhe ka më shumë vizita sesa faqja e internetit e zakonshme mesatare. Nëse dëshironi të punoni në ngritjen e biznesit tuaj të e-commerce, ky plan është i shkëlqyeshëm për ju sepse mund të mbajë sasi më të mëdha të produkteve dhe përfshin pajtueshmërinë PCI të serverit.

Rezervimi në re

Nëse po flasim për pritjen e tyre në Cloud, mund të themi që është një platformë perfekte pritëse e cila ofron shërbim shumë të shpejtë, është e shkallëzimit automatik dhe ju lejon të bëni planin tuaj të përshtatur sipas nevojave tuaja. Ky lloj shërbimi pritës vjen me katër plane të ndryshme: Hyrja, Biznesi, Biznes Plus dhe plani i Ndërmarrjes.

Dallimi në mes tyre, nëse nuk shohim vetëm çmimin është në sasinë e tyre të bërthamave të CPU, memorjes, hapësirës SSD dhe transferimit të të dhënave.

 • Me Plani i hyrjes për 64 euro në muaj do të merrni 2 bërthama CPU, 4 GB memorje, hapësirë ​​SSD 40 GB dhe 5TB transferim të të dhënave.
 • Kjo është më pak se ajo që ju merrni me një Plan biznesi në të cilën do të merrni, për 96 euro në muaj, të merrni 3 bërthama CPU, 6 memorie, hapësirë ​​60 GB SSD dhe 5TB transferim të të dhënave.
 • Nëse ju zgjidhni Biznes plus planifikoni shumën prej 128 euro në muaj, do të merrni 4 bërthama CPU, 8 GB memorje, hapësirë ​​80 GB SSD dhe 5TB transferim të të dhënave.
 • Me Plani i ndërmarrjes që kushton 192 euro në muaj, do të merrni 8 bërthama CPU, 10 GB memorje, hapësirë ​​120 GB SSD dhe 5TB transferim të të dhënave. Shtë e rëndësishme të themi që TVSH-ja nuk është e përfshirë në çmimin fillestar që ju dhamë në këtë paragraf.

Serverë të përkushtuar Hosting

Makineritë e tyre të Dedikuara të Serverit janë të vendosura në tre rajone nga të cilat duhet të zgjidhni për performancën më të mirë të shërbimeve tuaja të pritjes. Rajonet janë Shtetet e Bashkuara, Evropa dhe rajoni i Azi-Paqësorit. Pasi të zgjidhni rajonin më të mirë të përshtatshëm për ju, zgjedhja juaj tjetër është midis 3 planeve të tyre: Serveri i hyrjes, Serveri i energjisë dhe Serveri i ndërmarrjes.

 • Serveri i hyrjes vjen me çmimin 179 euro në muaj me TVSH që nuk përfshihet në çmim. Mundësohet nga një Intel Xeon E3-1230 CPU e cila ka një shpejtësi të CPU me 3.20Ghz orë, 4 bërthama të CPU-së, 8 Threade të CPU-së, Cache CPU 8MB, 4 GB RAM DDR3, 500 GB SATA II HDD dhe një Bandwidth 5TB.
 • Serveri i energjisë nga ana tjetër vjen me çmimin 258 euro në muaj. Ka një makinë që është e ndërtuar nga CPU Intel Xeon E3-1270 e cila ka një shpejtësi CPU 3.50Ghz Clock, 4 bërthama të CPU, 8 Threads të CPU-së, 8 GB memorje të CPU-së, 16 GB RAM DDR3, 1TB SATA II HDD dhe një Bandwidth 5TB.
 • Dhe i fundit dhe nga ana tjetër më i miri por më i çmuari është Serveri i ndërmarrjes e cila do t’ju kushtojë 336 në muaj. Ai funksionon në 2 CPU Intel Xeon E5-2620, Shpejtësia e CPU-së 2.00Ghz, 2 herë 6 bërthama të CPU-së, 2 herë 12 Threads CPU-je, Cache CPU 15MB, 16 GB RAM DDR3 4 herë 500 GB SATA III / RAID 10 HDD me një Bandwidth 5TB.

Reseller Hosting

Nëse jeni një programues, dizajnues i faqes, zhvillues apo thjesht mirëmbani faqet e internetit të klientëve tuaj ky lloj pritjeje është ai për ju. Dhe ja se si funksionon.

Kur blini më shumë llogari merrni më shumë nga ato që ata quajnë kredi, të cilat ju marrin një çmim më të lirë për një vit të mbajtjes; kështu që një kredi ia vlen një vit pritje.

Një deri në katër kredi do t’ju kthejë 40 euro për kredi. Nëse blini pesë deri në dhjetë kredi do t’i merrni me çmimin 36 euro për një kredi. Dhe zgjidhja më e mirë e marrëveshjes nëse po i blini ato me shumicë. Nëse blini më shumë se njëmbëdhjetë kredi, i merrni ato me çmimin 33 euro për kredi. TVSH nuk është përfshirë në këto çmime.

Ky lloj pritjeje gjithashtu ju merr një marrëveshje të veçantë për emrat e domain që fillojnë me 8 euro në vit pa TVSH.

Ndërtimi i ndërmarrjeve

Por nuk janë të gjitha nga SiteGround. Nëse e mendoni veten si më shumë një përdorues të përparuar dhe që nuk mund të plotësoni nevojat tuaja me ndonjë nga planet që përmendëm më parë, pritja e ndërmarrjeve të bëra me porosi është padyshim një përshtatje e duhur për ju.

Ky plan ju lejon të përshtateni shërbimin ndaj nevojave tuaja në një mënyrë shumë të saktë. Ekspertët e SiteGround janë këtu për të rregulluar planin tuaj. Së pari ata do të njihen me nevojat tuaja të veçanta të biznesit, dhe më pas do të krijojnë një infrastrukturë të tërë e cila bazohet në to.

Ata ju garantojnë një arkitekturë shumë të besueshme; ata do të menaxhojnë infrastrukturën tuaj të pritjes dhe do t’ju lejojnë të zhvilloni biznesin tuaj duke mos marrë kohë të panevojshme duke u përpjekur të kuptoni se çfarë të bëni me faqen tuaj të internetit. Sidoqoftë, nëse doni të përdorni fluksin e punës me porosi të zhvillimit, ata do t’ju ofrojnë ndihmë për integrimin tuaj në zgjidhjen e tyre.

Ndihma për klientët

Nëse hedhim një vështrim më të afërt në mbështetjen e klientëve të tyre, do të arrijmë në përfundimin se ata bënë një punë vërtet të mrekullueshme. Ata ofrojnë mbështetje 24/7 të klientit, dhe mënyrat e ndryshme që mund të bëni një ankesë thjesht i shtojnë vlerë shërbimit të tyre.

Ju mund të paraqisni një biletë gjatë gjithë ditës dhe tërë natës, dhe do të merrni përgjigjen tuaj të parë brenda 10 minutave. Mund të përdorni gjithashtu chat live, ku do të merrni një përgjigje të menjëhershme, ose nëse jeni më tradicional, mund t’i telefononi me telefon.

Ata i tejkalojnë të gjitha ndërrimet, kështu që gjithmonë do të jetë dikush që të marrë telefonin ose të bisedojë në internet, kështu që nuk duhet të prisni më shumë se disa minuta për ndihmë. Ata gjithashtu vlerësojnë shpejtësinë e secilit punonjës si dhe performancën e ekipit në tërësi në baza të rregullta, kështu që ju do të merrni një shërbim me cilësi të lartë rregullisht.

SiteGround ka ndjekje në shtëpi dhe balancimin e ngarkesave. Kjo do të thotë që ata investojnë shumë fuqi teknike dhe njerëzore për ta bërë mbështetjen e tyre sa më efikase dhe të shpejtë sa kurrë.

Në faqen e internetit të SiteGround, mund të gjeni mësime dhe një bazë të detajuar të njohurive, të cilat janë ndër materialet më të njohura të vetë-ndihmës për strehimin në internet. Ata gjithashtu ofrojnë një seri webinar ku ndajnë njohuri për temat më të nxehta të ditës. Dhe mund të gjeni një magjistar të konfigurimit që ata kanë krijuar dhe që mirëpret çdo të ardhur në zonën e përdoruesit dhe ofron udhëzime përmes hapave të parë të konfigurimit të llogarisë pritëse.

rekuizitë & Kundërvajtjet e SiteGround

SiteGround është një zgjedhje e mirë për mbajtjen në internet bazuar në performancën e tyre të vazhdueshme dhe inovacionin e tyre dhe përmirësimet e vazhdueshme në platformën e tyre të pritjes. Karakteristikat e menaxhimit të menaxhuar të SiteGround janë të përshtatshme për WordPress, Joomla si dhe faqet e internetit të Drupal.

Nëse po flasim për atë që është e mirë në SiteGround, me siguri do të përmendim domenin falas që do të merrni, rezervime falas ditore dhe rivendosjen, si dhe SSL-në e Encrypt falas. Gjëja e mirë është që ata ofrojnë falas Cloudflare CDN, ndërfaqe cPanel si dhe pritjen me të vërtetë të shpejtë dhe të përbashkët që përdor kontejnerët Linux.

Numri i madh i planeve nën llojet e pritjes me siguri do të përshtatet me nevojat tuaja dhe nëse jo me llojin e Ndërmarrjes ju mund ta rregulloni planin tuaj me ndihmën e menaxherëve të llogarive personale të SiteGround.

E vetmja pjesë e keqe e ofertës së SiteGround është që ju të merrni hapësirë ​​në internet të kufizuar nga 10 GB deri 30 GB.

përfundim

SiteGround është një nga kompanitë më të shpejtë në rritje të faqeve të internetit, dhe ja pse. Para së gjithash, produktet e tyre kanë një pagë të mirë për raportin e cilësisë. Kjo do të thotë që ju të merrni shërbimin më të mirë për më shumë se një çmim të arsyeshëm. Ata gjithashtu kanë një grup të planeve dhe llojeve të hosteve për të zgjedhur. Gjithashtu, mbështetja e mirë për klientët është një gjë tjetër që shton vlerën e tyre, si dhe planet e çmimeve për të përmbushur nevojat e të gjithëve. SiteGround është zgjidhja e përsosur për ju nëse kërkoni për përdorim të përbashkët, të përkushtuar, ndërmarrje, pritje në cloud ose planifikoni të jeni shitësi i tyre. Ju nuk duhet të hezitoni më, thjesht bashkohuni me komunitetin e Internetit – ju tani dini se çfarë të zgjidhni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map