10 кращих мов програмування, які слід вивчити

10 кращих мов програмування


Якщо ви тільки починаєте в галузі програмування і не знаєте, з чого почати, або просто хочете додати нову навичку програмування у свій репертуар, наш огляд 10 кращих мов програмування, які слід вивчити у 2017 році може бути зручним посібником, щоб зрозуміти, яка мова програмування може бути найкориснішим навиком для набуття цього року.

Читайте також: Найкращі засоби веб-дизайну та розробки

Java

Java – об’єктно-орієнтована мова програмування (ООП), вона базується на великих класах. Він має філософію WORA: Пишіть один раз, бігайте куди завгодно. І це відповідає цій філософії. Більше, ніж будь-яка інша мова, Java є компільованою мовою, вона компілюється в байт-код, який може працювати в JVM (віртуальна машина Java). Якщо JVM реалізований для будь-якої архітектури, ви зможете запускати на ньому код Java: від суперкомп’ютерів до старих функціональних телефонів і вниз до SmartCards, навіть ваша SIM-карта в телефоні здатна запускати програми Java.

Мові Java більше 21 року, це дуже зріла мова, і для більшості людей Java – це мова підприємства. Якщо ви вивчите Java, у вас буде міцна основа в об’єктно-орієнтованій парадигмі, яка може стати в нагоді, якщо ви плануєте вивчати іншу мову ОО. Коли ви звикнете до мови та почнете читати код з інших бібліотек чи проектів, ви підберете багато “найкращих практик”, оскільки більшість його бібліотек пережили багато рефакторингу та полірування..

На Java ви можете розробити широкий спектр програм, оскільки він складений в байт-код, він працює досить швидко в порівнянні з інтерпретованими мовами, тому ви часто знайдете дуже ресурсомісткі програми, написані на Java.

Якщо ви навчитесь Java та захочете працювати розробником Java, швидше за все, десь опинитесь у більшій корпорації. На Яві розроблено багато програмного забезпечення для підприємств. Це мова №1 майже в усіх списках порівнянь мов, тому ви знайдете роботу як розробника Java. Він використовується у банківській справі, b2b, машинному навчанні, вбудованих системах, зберіганні та пошуку даних.

С

Мова С була розроблена в 1970 році, це ще одна дуже зріла мова. Це мало великий вплив на багато інших мов, які прийшли після неї. Це статично набрана мова і використовує дуже мало пам’яті. У ньому не так багато дзвіночків, але це робить роботу, і це швидко робиться. Він вважається мовою низького рівня, він досить “близько до металу”. C дає вам велику свободу щодо того, що ви можете зробити з обладнанням, але це також велика відповідальність.

Якщо ви новачок у програмуванні, вам обов’язково слід почати з C, оскільки, хоча крива навчання трохи крутіша, ніж, скажімо, PHP чи JavaScript, це послужить міцною основою для розуміння та роботи з іншими мовами. Більшість інших мов написані зазвичай на мові С. Після того, як ви вивчите C, ви по-справжньому оціните деякі особливості інших мов, як OOP, функції лямбда, інтерпретовані проти компільованих тощо.

За допомогою C ви можете будувати що завгодно, ви навіть можете створювати інші мови програмування та багато іншого, ви можете писати операційні системи. Ядро Linux, яке лежить в основі Android, і багато суперкомп’ютерів, і навіть вбудовані пристрої запрограмовані на C.

На сьогоднішній день C використовується в основному у вбудованих системах, багато драйверів пристроїв написані на C, оскільки це мова низького рівня. Зазвичай, коли швидкість виконання та споживання пам’яті дуже важливі, компанії, як правило, використовують C. C є у нас і буде з нами тривалий час, тому ви можете бути впевнені, що зможете знайти роботу як розробник C.

С++

Це мова програмування загального призначення, розроблена компанією Bjarne Stroustrup бути супер рівнем С, додаючи об’єктно-орієнтовані та загальні функції програмування. Таким чином він підтримує всі письмові коди на C (старий код або призначений для вбудованих пристроїв).

Це мова програмування, яка має високу продуктивність і дуже гнучка, здатна працювати на широкому спектрі пристроїв. Він підтримує OOP, насправді OOP – одна з найбільших точок продажу, ви можете отримати продуктивність C, але ви можете написати код OOP. Т

у нього мова в останні роки змінила обличчя, тому, якщо ви плануєте вивчати C ++ у 2017 році, ви повинні піти на видання C ++ 17 для 2017 року. C ++ – це також чудова мова для вивчення, оскільки у вас буде свобода писати код C, а тим часом ви можете скористатися парадигмою OOP за майже нульової вартості продуктивності.

C ++ також використовується у вбудованих системах, промисловому керуванні, космічних технологіях, але, можливо, найбільший, але, безумовно, його найсміливіший варіант використання – це у розробці відеоігор та навіть у розробці ігрового двигуна. Більшість ігор з потрійними A написані на C ++ або використовують ігровий движок, який був написаний на ній. Як розробник C ++ ви можете працювати над багатьма цікавими проектами, якщо вам подобається працювати з високопродуктивними додатками або в системах з обмеженими ресурсами.

C #

C # – об’єктно-орієнтована мова програмування. Це інтерпретована мова програмування як Java. Компілятор згенерував код IL (інтерпретована мова), який управляється CLR (Загальна мова. Виконання: процес, відомий як компіляція, що перебуває в часі, перетворює компільований код у машинні інструкції, які потім виконує процесор комп’ютера).

C # був розроблений корпорацією Майкрософт, і хоча протягом багатьох років він був ексклюзивним для ОС Windows (настільних ПК та серверів), він набув достатньої популярності для спільноти Linux для створення еквівалента з відкритим кодом під назвою Mono. У світлі останніх змін у Microsoft, C # став відкритим кодом. Після цього незабаром вирішило Apple зробити свою нову мову програмування Swift відкритим кодом.

Оскільки C ++ має стандартну бібліотеку (STL), так і C #, і вона називається .Net Framework. З відкритим джерелом C # і .Net Framework, мова програмування C # має світле майбутнє, де вона може конкурувати з написанням Java один раз, запускати будь-де філософію.

Подібність між Java та C # вражає, але при ближчому огляді ви можете знайти C # набагато ближчий до синтаксису C ++, що є Java. Крім того, ви можете побачити деякі впливи, які C # має на останні версії C ++: C ++ 14 та C ++ 17.

Це мова програмування вищого рівня, ніж C ++, дуже складна, ви можете створювати з нею широкий спектр програм, як для C ++ або Java, але набагато швидше прототипування коду, оскільки C # не має явного вказівника, як це має C ++ / C ( він управляє пам’яттю внутрішньо, використовуючи GC: сміттєзбірник).

Пітон

Python – мова високого рівня, і вона вважається мовою програмування загального призначення. Python – це інтерпретована мова або її частіше називають мовою сценаріїв. Це означає, що вам не потрібно збирати Python, щоб запустити його. Однією з найхарактерніших його особливостей є спрямованість на читабельність. Він використовує відступ замість фігурних дужок, що змушує розробників писати чітко та структуровано. Інші розробники вважають, що код Python легко читається, на відміну від Perl, де навіть автору важко читати через деякий час. Python підтримує декілька парадигм програмування, таких як OOP (Об’єктно-орієнтоване програмування), функціональний та процедурний стиль. Він широко використовується в утилітах Linux, частини диспетчера пакетів Debian Linux написані на Python. Він має низький слід пам’яті і досконалий при виконанні завдань з маніпуляцій зі струнами, часто в рази перевищує Java за швидкістю і наближається до C або C ++. Python є основною мовою програмування міні-комп’ютера RaspberryPi. Це зріла мова з великою кількістю бібліотек та розширень; вона знайшла своє застосування у завданні машинного навчання та аналізу даних, має міцні зв’язки з PostgreSQL.

Є дві основні його версії, 2.X і новіша 3.X, що варто враховувати, якщо ви хочете вивчити Python, оскільки вони порушують сумісність у пакунках і бібліотеках.

Якщо ви станете програмістом Python, ви, швидше за все, будете працювати в проектах машинного навчання, майнінгу даних або навіть веб-скребки. Але це може бути використано для створення дуже універсальних веб-сторінок, наприклад, з Django.

JavaScript

JavaScript – одна з мов Інтернету. Це дуже дивна мова, її розробили лише за 10 днів, тому в неї потрапило багато дивних речей, але оскільки вона є в кожному браузері, це одна з найпоширеніших мов. JavaScript – це сценарій мови, як випливає з назви, і це зробило Мережу платформою доставки додатків номер один. Більшість людей пов’язують JavaScript з DOM, що є API, який відкривають браузери, і його ненавидять багато хто, кого любить декілька, але тепер з HTML5 все покращується. NodeJS, реалізована на сервері реалізація JavaScript, давала можливість писати програми на чистому JavaScript, і люди знову виявили, наскільки ця мова прекрасна без API DOM. Ім’я було обрано таким чином, щоб воно було знайомим розробникам Java, і воно застрягло. Офіційна назва мови – EMCAScript.

Ви повинні вивчити цю мову, якщо вас цікавлять передові технології, навіть якщо ви просто хочете створити просту веб-сторінку, рано чи пізно вам потрібно буде використовувати JavaScript лише для того, щоб полегшити ваше життя. Крім того, якщо ви плануєте створити веб-додатки з високим трафіком, які керуються подіями, то JS буде гарною мовою для вивчення.

Що стосується кар’єри, компанії зазвичай наймають розробників JS здебільшого для роботи на передньому рівні, оскільки NodeJS не вважається тим основним на серверній стороні, де справи рухаються трохи повільніше і люди будуть дотримуватися добре перевірених рішень. Часто вони вимагають знання HTML та CSS, оскільки ці технології працюють в симбіозі, щоб забезпечити багаті, чуйні програми WEB 2.0.

PHP

Гіпертекстовий препроцесор, як випливає з його назви, – це мова програмування, яка підключається до HTTP (формує http: // частину в кожному URL-адресі) протоколу передачі HyperText. Він почався як заміна сценаріїв CGI і став повноцінною мовою програмування. Вивчити це досить просто, оскільки він не строго набраний, він має синтаксис типу C.

Якщо вас цікавлять веб-технології чи програмування веб-сайтів, ви обов’язково повинні вивчити мову PHP, він має багато розширень та широкий спектр рамок для створення веб-сайтів та веб-додатків. PHP повноважує сучасну мережу, 82,4% веб-сайтів в Інтернеті написано на PHP. Спочатку Facebook був написаний на PHP, а найбільш використовувана CMS (система управління вмістом) у світі, WordPress, яка працює на 25% веб-сайтів, також написана в PHP. В основному використовується для створення веб-сайтів, але з випуском PHP 7, який приніс величезні покращення продуктивності, він став досить потужною загальною мовою програмування.

Програмісти PHP в основному потрібні для створення веб-сайтів, і оскільки веб-стандарти та дизайни постійно змінюються, існує достатня робота щодо створення та відновлення веб-сайтів або підтримки та додавання нових функцій до існуючих.

Читайте: Переваги та недоліки створення веб-сайту за допомогою PHP

SQL

SQL або структурована мова запитів – це мова, яка спочатку була розроблена для спілкування із системами управління базами даних; це все ще робить це, але не так, як спочатку передбачалося. Він був задуманий як людина для машинної мови, але в даний час використовується з мов програмування, таких як PHP, C # і т.д. створювати різні звіти.

Ви можете думати про це як додаткову мову, тому що в більшості проектів рано чи пізно ви опинитесь у необхідності механізму зберігання даних або вам потрібно буде запитати в базі даних деякі значення. SQL має різні смаки, кожна база даних використовує дещо змінений синтаксис, але загалом вони мають однаковий словниковий запас. MySQL та Oracle є найпопулярнішими, але ви часто використовуєте SQLite як легку базу даних для своїх проектів. Якщо ви вибираєте базу даних, і ви справді вивчаєте додаткові та додаткові дані з неї, тоді ви можете вважати себе більш адміністратором бази даних, ніж програмістом..

На закінчення можна сказати, що шанси досить великі, що вам знадобиться інтерфейс бази даних за допомогою SQL у багатьох проектах, тож ви обов’язково повинні засвоїти це, принаймні, з основ.

Рубін

Ruby – це відносно нова мова, вона з’явилася в 1995 році. Це об’єктно-орієнтована мова програмування загального призначення, яка може підтримувати парадигми програмування, такі як функціональні, OOP, імперативні тощо. Це чудова мова для початківців, тому що її дуже легко вивчити як першої мови, що стосується більшості мов OOP.

Мова Рубін розробив Юкіхіро Мацумото бути продуктивним і веселим, і це реалізувало свою обіцянку. Ви можете дуже швидко писати програми в ньому, це чудова мова для швидкого прототипування та випробування нових ідей.

Ruby використовується в основному для веб-розробки, оскільки він має чудову рамку під назвою Rails, іноді її згадують як Ruby on Rails або ROR. Завдяки Ruby on Rails створення блогу або навіть системи кошиків для покупок може бути завданням, яке може бути виконано за лічені години, а не, можливо, дні або тижні, наприклад, в PHP. В цілому рамки Rails – це чудове доповнення до мови. Якщо ви хочете вивчити першу мову програмування, тоді Ruby – це чудовий вибір, і якщо ви станете добре в цьому, то більш ніж ймовірно, ви зможете знайти роботу в веб-розробці або просто створити власні ідеї веб-сайту, дуже швидко.

Мета C

Якщо ви запитаєте будь-якого розробника C або C ++ про «Objective-C», швидше за все, єдине, про що вони дізнаються, – це те, що він використовує багато дужок [], і хоча це, безумовно, правда, це робить і більше, ніж це. Це загальна мова програмування OOP.

ObjC отримав свої дужки від Smalltalk та свою славу тим, що використовує мову програмування, яку використовує Apple при розробці OS X та IOS. Багато розробок для пристроїв IOS робиться з використанням Objective-C як мови та Xcode як IDE.

Якщо ви навчитесь Objective-C, то, швидше за все, ви станете розробником IOS, мабуть, дуже мало проектів, які не пов’язані з Apple за допомогою Objective-C. Якщо ви думаєте, що Apple тут, щоб залишитися, і вам подобається ідея побудови мобільних додатків або для компанії, як фрілансера, або просто для розваги, то ціль «Мова» – це мова.

Кінець

Сподіваємось, що принаймні одна з цих мов програмування звучить як щось на вашій алеї і внесе її до списку ваших здобутих навичок на 2017 рік. Отже, яку мову ви плануєте вивчати? Будь ласка, повідомте нас у коментарях нижче!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map