12 кращих безкоштовних програм із відкритим вихідним кодом

01.06.2020
Статті та більше ... '12 кращих безкоштовних програм із відкритим вихідним кодом
0 16 мин.

найкраще-вільне з відкритим кодом-база даних-програмне забезпечення


За кожним додатком ви можете уявити програмне забезпечення для баз даних. Вони використовуються для зберігання такої інформації, як деталі продукту, дані про клієнтів, фінанси чи будь-що інше, що може бути важливим для бізнесу. Користувачі соціальних медіа мають всю свою інформацію, що зберігається у базах даних. Навіть хакери регулярно використовують бази даних для збору особистої інформації під час вторгнення на веб-сайт.

Наявність бази даних є важливою для більшості підприємств. Однак існують різні види баз даних, і якщо ви тільки що створили компанію, можливо, не очевидно, яку саме вибрати. За останні кілька десятиліть бази даних значно розвинулися, і сьогодні ви можете зберігати навіть петабайти даних, якщо хочете. Ми знаємо, що початківці можуть заплутатися, шукаючи ідеальне програмне забезпечення для баз даних.

Прочитайте: 10 кращих мов програмування

Якщо ви одна з них, продовжуйте читати. У цій статті ми зараз поділимося корисною інформацією про найпопулярніші бази даних. Спочатку ми розділимо наш вибір на три найпопулярніші типи баз даних, якими користуються люди: бази даних документів, графічні бази даних та реляційні бази даних.

Звичайно, їх набагато більше, але завжди краще шукати найпопулярніші, а потім, ознайомившись із базами даних, ви дізнаєтесь, до якої саме перейти. Оскільки існують різні категорії, що стосуються програмного забезпечення для баз даних, ціни можуть також сильно відрізнятися. На щастя, існує безліч програмного забезпечення для баз даних безкоштовно.

Ми покажемо вам програмне забезпечення з відкритим кодом для кожної з трьох категорій, які абсолютно безкоштовні. На основі наших відгуків ви зможете вибрати базу даних, яка найбільше відповідає вашим потребам. Наведене нижче програмне забезпечення для баз даних особливо рекомендується для творців додатків та малого бізнесу як низькобюджетний варіант.

ТОП 3 безкоштовних реляційних баз даних

Реляційні бази даних існують з 1979 року, коли Oracle розробив першу версію. Вони швидко завоювали популярність і стали найпоширенішими базами даних. На сьогоднішній день ви можете знайти тонни з них, як безкоштовні, так і преміальні. Між реляційними базами даних можуть бути істотні відмінності.

Як і для інших популярних сьогодні інструментів та програмного забезпечення, ви можете знайти велику кількість веб-опцій для баз даних. Деякі з них працюють лише на певній платформі, а інші можуть бути реалізовані на декількох платформах. Однак у всіх реляційних базах даних є спільне: всі вони використовують мову SQL для своїх завдань. Тепер давайте подивимось три реляційні бази даних, які ми в основному рекомендуємо!

 1. MySQL

MySQL це, мабуть, найвідоміша база даних у нашому списку. Початковий випуск цього програмного забезпечення було ще в 1995 році і з того часу воно лише покращилося. Вони зберігали MySQL вільним та відкритим кодом, як це було з самого початку. Розробники додали багато нових функціональних можливостей у графічний інтерфейс користувача, що полегшує його використання.

У MySQL також є більше інструментів командного рядка, ніж раніше, щоб користувачі могли безперешкодно отримувати доступ до своїх даних та керувати ними. Суспільне видання бази даних має широкий спектр корисних функцій, включаючи MySQL Connectors, Workbench, NoSQL, Pluggable Storage Engine, Transactional Data Dictionary, Replication та багато іншого. MySQL не обмежений певною платформою. Насправді, ви можете використовувати його в більш ніж 20 операційних системах і платформах.

Це програмне забезпечення має величезну кількість позитивних відгуків в Інтернеті. Він широко використовується як малим, так і великим бізнесом як одне з найбільш гнучких рішень. Навіть Facebook та WordPress використовують його, дві компанії, які працюють з величезною кількістю даних.

 1. Microsoft SQL

Microsoft SQL також є величезною назвою серед реляційних баз даних. Microsoft була випущена Microsoft ще в 1989 році, і зараз її використовують багато великих компаній, таких як Cerner, Dell і Georgia Pacific. Вони розробили численні версії, щоб переконатися, що вони відповідають потребам малого бізнесу, величезних підприємств та приватних осіб.

Звичайно, не кожна версія Microsoft SQL безкоштовна, але вони пропонують експрес-версію для тих, хто працює над меншими проектами. Це дещо зменшено, але весь двигун інтегрований у нього, він також підтримує необмежену кількість баз даних та користувачів. Користувачі, які працюють з Express, можуть працювати з до 10 ГБ даних.

Це оптимально для фрілансерів, які створюють додатки та домашні проекти. Навіть у безкоштовній версії ви отримуєте корисні функції, включаючи інструменти для управління та розвитку та резервну копію Azure, що забезпечує безпечне відновлення даних у будь-який час. На основі відгуків користувачів Microsoft SQL швидкий, зручний і дозволяє керувати вашими даними також через GUI та CLI.

Якщо порівнювати його з MySQL, то виявляється, що більш великий бізнес використовує Microsoft SQL, особливо ІТ-компанії. Однак це не змінює той факт, що безкоштовна версія надає доступ до всіх корисних функцій, які можуть принести користь малому бізнесу та приватним особам, як і MySQL.

 1. PostgreSQL

Тепер PostgreSQL не настільки популярний, як попередні два програми для баз даних, але, безумовно, рекомендований. Першу версію вони випустили в 1997 році, тому вони не мають такого досвіду, як більші назви, але є численні великі компанії, які використовують її. Наприклад, такі компанії, як Fujitsu, Red Hat, Capital One і Raytheon, працюють на цьому програмному забезпеченні.

Як зазначається на їхньому веб-сайті, майже третина технологічних компаній з усього світу використовують PostgreSQL для живлення своїх додатків. Той факт, що ця реляційна база даних має ліцензію на відкрите програмне забезпечення, може значною мірою принести користь компаніям. У кожного бізнесу є свої особливі потреби, і PostgreSQL дозволяє змінювати код відповідно до цих потреб. Він також має кілька корисних функцій, таких як обгортки іноземних даних, розподілені таблиці, тригери та успадкування таблиць..

На основі оглядів, це програмне забезпечення є чудовим інструментом, якщо ви хочете зберігати, обробляти та витягувати величезну кількість даних. Якщо поглянути на те, хто використовує PostgreSQL, виявиться, що цей інструмент досить популярний серед малих та середніх компаній. В цілому, це, безумовно, одне з безкоштовних програмного забезпечення баз даних, яке має багато задоволених користувачів під своїм ім’ям.

Топ-3 безкоштовних баз документів

Зараз ми представимо вам три бази даних, орієнтовані на документи, або ви також можете назвати їх сховищами документів. Це в основному комп’ютерне програмне забезпечення з основною метою зберігання та управління інформаційно-орієнтованою інформацією. Бази даних документів – це також найбільш широко використовувані бази даних NoSQL.

Більшість реляційних баз даних упорядковують дані у форматі таблиці, використовуючи рядки та стовпці, як у Excel. Це не стосується магазинів документів, оскільки вони набагато гнучкіші. У документах баз даних можна використовувати різноманітну структуру даних відповідно до ваших потреб. Ця гнучкість робить їх чудовими інструментами для веб-розробників, які працюють з величезною кількістю динамічних даних.

Наступні три бази даних із відкритим кодом можна безкоштовно отримати. Зараз вони дуже популярні серед підприємств та приватних осіб, але давайте подивимось, що може запропонувати кожен із них.

 1. MongoDB

MongoDB з’явився в 2009 році, що, безумовно, не старе, якщо порівнювати його з іншим популярним програмним забезпеченням для баз даних. Люди швидко помітили потенціал цього інструменту баз даних, і він став настільки успішним, що до цього часу його завантажили понад 30 мільйонів користувачів. MongoDB – ідеальне рішення для будь-якого виду бізнесу, якому потрібно зберігати та керувати даними.

Величезні компанії, такі як Bosch, Adobe, Nokia та EA, покладаються на MongoDB, коли справа стосується управління даними, їх продуктивністю та надійністю. Це програмне забезпечення з відкритим кодом добре працює на найпопулярніших операційних системах і платформах. Вони пропонують підтримку драйверів для більш ніж 10 мов програмування, таких як C ++, Java та Python.

MongoDB в основному використовується комп’ютерним програмним забезпеченням та ІТ-компаніями, а кількість завантажень рівномірно розподіляється між малими, середніми та великими компаніями. Незважаючи на те, що це програмне рішення для бази даних безкоштовне та має ліцензію з відкритим кодом, воно все ще є одним із найнадійніших та надійних інструментів.

За останні кілька років додатки сильно розвивалися, і MongoDB створений для задоволення останніх вимог команд розробників додатків, які хочуть створити потужні додатки. Це швидкий, надійний і гарантує безперебійний робочий процес.

 1. CouchDB

CouchDB з’явився ще в 2005 році, і він розпочався як проект, що фінансувався Деміеном Катцом, колишнім програмістом IBM. Через два роки він став програмним забезпеченням з відкритим кодом, поки Apache не почав підтримувати його як один із своїх проектів Apache Software Foundation у 2008 році. Після завершення проекту у 2010 році вони представили першу повну версію CouchDB.

Грунтуючись на відгуках користувачів, CouchDB є повністю зручним для користувача та має обширну документацію, яка допоможе вам опанувати базу даних. Це прекрасне рішення для ефективного зберігання документів під час створення програм. За допомогою цього інструменту кожен раз, коли ви оновлюєте документи, це досить просто, тому синхронізуйте їх із базою даних.

Тому те, на чому Apache зосередився з CouchDB, – це забезпечити швидкий та безперервний робочий процес для користувачів. Це програмне забезпечення для баз даних також рекомендується тим, хто хоче налаштувати та запустити невеликі API, зберігати інформацію про користувачів чи дані веб-сайтів, рекомендувати продукти для клієнтів, реплікацію даних та багато іншого.

Останні приклади представляють, для чого більшість підприємств використовують CouchDB. Цією базою даних в основному користуються більш дрібні підприємства, оскільки вона часто не повністю підходить для великих компаній, які працюють з величезною кількістю даних. Тим не менш, CouchDB – одне з найвищих рейтингів баз даних у своїй категорії.

 1. ДинамоДБ

ДинамоДБ є одним із хмарних програмних рішень, пропонованих Amazon Web Services. Ви можете отримати цю базу даних безкоштовно. Однак якщо ви перевищите їх обмеження, вам доведеться заплатити трохи додатково відповідно до використовуваних вами ресурсів. Ці обмеження включають щомісячне обмеження в 200 мільйонів запитів, 2,5 запиту на читання та 25 ГБ місця для зберігання.

Після того, як ви почнете використовувати його як пакет преміум-класу, у вас з’явиться маса способів його масштабування залежно від ваших потреб. Оскільки DynamoDB повністю управляється, не потрібно турбуватися про адміністративні завдання. Amazon піклується про всі необхідні оновлення та конфігурацію, переконуючись, що у вас не вистачає ресурсів.

За допомогою консолі управління ви можете відслідковувати майже все, що підтримує вашу базу даних. Ще одна чудова річ в DynamoDB – це те, що ви можете розраховувати на повне резервне копіювання, яке добре захищає ваші дані та зберігає їх в архіві. Видалити біти даних, які вам більше не потрібні, дуже просто, що призводить до додаткового вільного місця.

Особливо добре DynamoDB в управлінні ресурсами. Оскільки база даних використовує численні сервери для обробки ваших даних і трафіку, вона завжди може підтримувати високу продуктивність. Це програмне рішення для баз даних, безумовно, рекомендується для малого та середнього бізнесу.

Топ-3 безкоштовних баз даних графіків

Якщо вас цікавить інший варіант NoSQL, ось найкращі три бази даних графіків. Усі вони засновані на теорії графів, використовуючи вузли та ребра для структурування даних. Вузли є сутностями, тоді як ребра визначають взаємозв’язок між цими сутностями.

У такій структурі кожен вузол має свій ідентифікатор і присвоєний йому ряд вхідних або вихідних ребер. Часто набагато простіше обробляти дані таким чином, оскільки графіки забезпечують простий спосіб подання складних взаємодій між бітами інформації, з якою ви працюєте..

Бази даних графіків дозволяють вам працювати з сховищами даних, де біти даних безпосередньо пов’язані між собою. У більшості випадків для їх отримання потрібна лише одна операція. З графічною базою даних працювати набагато простіше з дуже складними ієрархічними структурами даних, ніж з будь-яким іншим реляційним програмним забезпеченням. Зараз ми покажемо вам три програмні рішення для баз даних з графіком, які ми в основному рекомендуємо. Продовжуйте читати!

 1. ArangoDB

По-перше, ми збираємось представити вас ArangoDB, найбільше ім’я зараз серед баз даних графіків. Це не лише графічна база даних, а суміш програмного забезпечення для графіка та документа. Цей фактично вписується в декілька категорій, це означає, що ви отримуєте базу даних графіків з величезною гнучкістю.

ArangoDB частково базується на наборах даних кластерів і має корисні функції, такі як вкладені властивості, розподілені графіки та відповідність шаблонів. Вибравши це рішення бази даних, ви зможете отримати величезну допомогу з його великої документації, спільноти та технічної підтримки. ArangoDB розробляється командою, яка має великий досвід роботи в різних типах баз даних, і результат говорить сам за себе.

Крива навчання зовсім не крута. Ви можете швидко звикнути до нього та використати всі переваги цієї бази даних, особливо якщо ви поглибите їх документацію. ArangoDB рекомендується тим, хто хоче рішення NoSQL, але все ж бажає переваг SQL. Ця база даних забезпечує те, що найбільше потребує бізнесу: висока продуктивність.

Згідно переважній більшості відгуків, ArangoDB ідеально підходить для невеликих технологічних компаній. Просто погляньте на кількість отриманих 5-зіркових оцінок, і ви відразу переконаєтесь у цьому.

 1. Neo4j

Ще один популярний варіант, коли мова йде про рішення баз даних графіків, це Neo4j. Він значно старший за попередній, був випущений у 2007 році та зазнав багатьох вдосконалень. Це програмне забезпечення базується на мові запитів під назвою Cypher, що забезпечує високоефективний та простий спосіб виконання запитів.

Зараз Neo4j – це інструмент бази даних, який повністю вписується в категорію баз даних графіків, але в ньому є потужні додатки для аналізу, управління даними, а також управління мережею та активами. Ви можете отримати цю базу даних з відкритим кодом безкоштовно. Якщо ви хочете скористатися всіма параметрами масштабування та резервного копіювання, вам слід скористатися преміум-версією.

Безкоштовні користувачі не мають права на технічну підтримку; однак спільнота Neo4j значною мірою компенсує це. Оскільки це програмне забезпечення зараз дуже популярне, існує маса способів знайти посібники та документацію, якщо вам потрібна допомога. Найкраще в Neo4j – це те, що він сприймає початківців, тому він добре працює як рішення для баз даних для малого бізнесу, який не має великого досвіду роботи з усіма інформаційними технологіями.

Цей інструмент бази даних, безумовно, рекомендується тим, хто хоче легше зрозуміти та керувати реляційними базами даних. Загалом, Neo4j – це гнучка та зручна в користуванні база даних графіків, яка займає своє місце серед баз даних з найвищим рейтингом зараз.

 1. OrientDB

Звільнений у 2010 році, OrientDB є одним із останніх рішень для баз даних у Мережі. Вона стала дуже популярною завдяки своїй універсальності. Це в основному високоефективна суміш чотирьох різних моделей баз даних. Ви також можете використовувати це програмне забезпечення як документ, графік, об’єктно-орієнтоване та ключове рішення бази даних, що робить його досить гнучким варіантом для бізнесу.

OrientDB оснащений численними функціями, завдяки яким він виділяється серед натовпу. По-перше, база даних проста у використанні, особливо для тих, хто має досвід роботи в SQL. Ця база даних забезпечує високу продуктивність з самого початку. Однак якщо у вас не вистачає ресурсів, ви завжди можете їх масштабувати, додаючи більше серверів.

Якщо ви починаєте використовувати OrientDB як початківець, турбуватися не потрібно. Ви можете наздогнати всі необхідні знання графіка, прочитавши їх документацію. Для тих компаній, які хочуть просто керувати, аналізувати та впроваджувати велику кількість складних даних, ця база даних є ідеальним вибором. OrientDB зазвичай використовується для аналізу великих даних, розробки новин (та інших функцій соціальних медіа) та веб-додатків. Ще одна чудова річ – це його графічний редактор, який візуалізує дані та дозволяє легко маніпулювати ними. Це програмне забезпечення для баз даних є досить популярним у категорії баз даних документів, але ще більш успішним як графічна база даних. Він здебільшого рекомендується для малих та середніх компаній, що займаються інформаційними та комп’ютерними програмами.

Інші популярні безкоштовні бази даних

Ми показали вам три основні категорії, що стосуються програмного забезпечення для баз даних. Це були найбільш широко використовувані типи, але є багато рішень, які не входять у три категорії. Зазначимо лише декілька, є плоскі файли, об’єктно-орієнтовані, об’єктно-реляційні, ширококолонні та операційні бази даних. Вони ще досить відомі, але їх набагато більше.

Ви можете знайти незліченну кількість програмного забезпечення для баз даних в Інтернеті. Зазвичай користувачі, які вибирають рішення NoSQL, хочуть більшої гнучкості та швидшого загального рішення. Вони хочуть, щоб програмне забезпечення реалізовувало завдання та отримувало дані якнайшвидше.

Оскільки у кожного бізнесу є свої особливі потреби, часто корисно починати експерименти з іншими типами програмного забезпечення баз даних. Наступні три інструменти бази даних, які ми вам покажемо, безумовно не вписуються в три категорії, з яких ми почали. Однак вони все ще серед популярніших, і ми радимо вам спробувати їх.

 1. Вулик

Якщо ви хочете, щоб у будь-який час було зручне місце для зберігання та доступу до ваших даних, вам слід спробувати Вулик. Ви можете уявити це як віртуальний склад, яким можна керувати, використовуючи мову під назвою HiveQL. Його панель адміністрування схожа на SQL, і весь інструмент бази даних покладається на Apache Hadoop, програмний пакет, створений для управління та аналізу величезної кількості даних.

Вулик можна застосувати до різних типів баз даних та файлових систем, які потрібно структурувати та запитувати. Він широко використовується для зберігання та аналізу даних для створення інформаційних звітів. HiveQL розроблений таким чином, щоб працювати з численними різними форматами даних та з усіма типами бекенду. База даних масштабована, і її легко програмувати, коли справа стосується аналізу та управління даними.

Вулик рекомендується для підприємств, яким потрібно щодня займатися складними завданнями. База даних дозволяє аналізувати та зберігати свої дані різними способами. Оскільки ми говоримо про зберігання та аналіз великих даних, не дивно, що в основному великі компанії використовують Hive як рішення своєї бази даних.

За відгуками, це програмне забезпечення може бути дуже корисним, незважаючи на те, що воно трохи повільніше і складніше, ніж типове рішення бази даних. Найбільш корисні його функції включають розподіл даних, оптимізацію логічних планів та можливість використання зовнішніх таблиць.

 1. Еластичнедослідження

Еластичнедослідження це багатоцільове програмне забезпечення, яке з’явилося в 2010 році. Це, швидше за все, пошукова система. Однак за останні кілька років він отримав велику популярність як рішення бази даних NoSQL. Фонд програмного забезпечення Apache побудував його на вершині Lucene, що є програмним забезпеченням з відкритим кодом з основною функцією отримання інформації.

Численні величезні компанії використовують Elasticsearch для своїх сховищ даних, таких як Kickstarter, Codecademy, Uber та Mozilla. Цей інструмент бази даних здатний збирати велику кількість даних і полегшує цим компаніям виявити певні тенденції та закономірності великих даних. Вам просто потрібно додати деякі документи, і решта роботи виконає Elasticsearch. Класна річ у цій пошуковій системі полягає в тому, що вона підтримує багатосторонність, тобто програмне забезпечення здатне обслуговувати декілька користувачів одночасно.

Крім цього, ви зможете шукати майже в режимі реального часу. За допомогою Elasticsearch ви можете одночасно виконати два завдання: пошук та аналітику. Це повністю масштабовано, що дозволяє запускати базу даних на комп’ютері або купу серверів, повних даних, забезпечуючи однакову продуктивність. Компанії всіх розмірів використовують Elasticsearch, і відгуки є надзвичайно позитивними в Інтернеті.

 1. Кассандра

Кассандра Спочатку було випущено Facebook як програмне забезпечення з відкритим кодом ще у 2008 році. Потім у 2009 році вони передали його Apache і це стало величезним проектом. Остаточна, стабільна версія цієї бази даних NoSQL була випущена кілька місяців тому в 2018 лютому.

Ця база даних в даний час є одним з найбільш масштабованих варіантів програмного забезпечення, доступних в Інтернеті. Це чудовий вибір навіть для великих компаній, які працюють із високою швидкістю запису та потребують постійного запиту. Він має надзвичайно швидку можливість запису, на яку можна покластися. Кассандра – це гідна альтернатива, якщо ви шукаєте базу даних, яка може зберігати велику кількість ділових даних.

Він досить зручний у користуванні, під час його налаштування немає ніяких ускладнень. Ще одна цікава річ – ви можете запустити базу даних з початковою конфігурацією для більшості завдань, не потребуючи модифікацій. Кассандру в основному віддають перевагу технічні компанії всіх розмірів. Важливо зазначити, що це програмне забезпечення – не найкращий вибір, якщо ви хочете використовувати його на невеликих базах даних.

На основі відгуків користувачів, використання набагато складніше, ніж інші бази даних, що спеціалізуються на невеликих наборах даних. Загалом, Cassandra є найкращим виконавцем зараз серед високопродуктивних баз даних NoSQL, призначених для роботи з великими даними.

Згортаючи його

Як бачите, при виборі бази даних існує багато варіантів, однак це завжди залежить від проекту. Тому вибирайте розумно базу даних, яку ви хочете використовувати для наступного проекту.

Також якщо у вас є якісь інші пропозиції, будь ласка, прокоментуйте нижче.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector