Чому вам слід отримати виділений IP-адресу для свого веб-сайту?

навіщо використовувати виділений IP-адресу для свого веб-сайту


Чи може мати виділена IP-адреса перевагу на відміну від спільної IP-адреси? Яка різниця між виділеною IP-адресою та спільною, і які ситуації, коли вам краще отримати виділену IP-адресу? Ось декілька питань, які найчастіше виникають щодо виділених ІС.

В принципі, більшість веб-сайтів не принесуть великої користі від виділення спеціалізованої IP-адреси, однак у деяких випадках може бути необхідний спеціальний IP-адрес або доцільніше, ніж спільна IP-адреса.

Спільний IP проти виділеного IP

Ваша IP-адреса – це фактично ваше справжнє доменне ім’я, але, враховуючи, що набір номерів важко було б запам’ятати, люди придумали імена, щоб подвоїтись як доменні імена. Наявність спільного IP-адреси є загальним правилом у тому сенсі, що розміщення вашого веб-сайту на спільному хостингу автоматично надасть вам спільний IP. Це означає, що IP-адресу сервера спільно використовують кілька сайтів, розміщених на одному сервері. На відміну від цього, виділений IP-адрес є унікальним для вашого веб-сайту, і він не ділиться з іншими сайтами.

Кілька сайтів, розміщених на спільному сервері з однаковою IP-адресою, можуть становити сотні сайтів, а це означає, що існує ризик того, що ваш сайт знаходиться в поганій компанії в тому сенсі, що дії інших сайтів можуть впливати на репутацію вашого сайту.

Як отримати виділений IP?

Є кілька способів отримати виділений IP-адрес – попросити виділену IP-адресу у вашого постачальника хостингу, отримати виділений сервер, який постачається з виділеним IP-адресою або VPS, який також надається разом із виділеним IP-адресою.

З перерахованих вище методів запит про виділений IP безпосередньо у вашого хостинг-провайдера йде з самими клопотами, оскільки АРІН (Американський реєстр Інтернет-номерів) вимагає, щоб ви обгрунтували потребу в спеціальному IP-адресі. Якщо ви не можете надати достатнього обґрунтування, у вашому запиті буде відхилено. Обґрунтування виділеної IP-адреси потрібне через дефіцит IPv4-адрес, комбінації яких з часом повністю закінчуються. Тому важливо переконатися, що залишилися блоки IPv4 виділяються тим, хто може виправдати достатню потребу в них.

Ще один, простіший спосіб отримати виділений IP – отримати спеціалізований хостинг або VPN. Зазвичай хостинг-провайдери виділять ці послуги спеціально призначеного IP. Це не означає, що деякі провайдери також не просять виправдання в цих випадках, однак виправдання не потрібно, як правило, як у випадку прямого запиту про виділений IP.

Коли отримати виділений IP?

Хоча більшість веб-сайтів не отримають користі від отримання виділеної IP-адреси, є деякі випадки, коли отримання такого сенсу має сенс:

 • Забезпечення сайту електронної комерції за допомогою SSL
 • Створення вашого веб-сайту чорним капелюхом / захищеним від спаму
 • Бажаючи досягти кращої доставки електронної пошти

Якщо ви розміщуєте Інтернет-магазин або інший веб-сайт, пов’язаний з електронною комерцією, і обробка платежів не здійснюється через сторонні сервіси, то для безпечності транзакцій клієнтів вам потрібен спеціалізований IP-адрес та сертифікат SSL. Спеціалізований IP надасть вам надійності та змусить клієнтів відчувати себе більш спокійно під час здійснення транзакцій на вашому сайті. Хоча технологія SNI (вказівка ​​імені сервера) дозволяє обслуговувати кілька сертифікатів SSL однією загальною IP-адресою, старіші версії деяких браузерів можуть не підтримувати цю технологію, тому відвідувачі, які переходять на веб-сайти з таких браузерів, отримають повідомлення про з’єднання ненадійне. Виділений IP може допомогти уникнути подібних проблем.

Ще одна причина, чому ви хочете отримати спеціальний IP – це захистити свій веб-сайт від спаму з точки зору репутації. Якщо інші веб-сайти, з якими ви ділитесь IP-адресою, розсилають спам-листи або беруть участь у практиці чорних капелюхів, і внаслідок цього потрапляють у чорний список або забороняються, на ваш веб-сайт може вплинути поведінка цих сайтів. Можливими негативними результатами можуть бути нульова маршрутизація вашого веб-сайту, спрацьовування антивірусних тривог, попередження “Цей сайт може нашкодити вашому комп’ютеру”, попередження про посилання на ваш веб-сайт тощо. У цьому контексті корисно контролювати ваш сайт у Інструменти Google для веб-майстрів щоб зрозуміти, що Google думає про ваш сайт.

Оскільки вам не потрібно було б ділитися призначеним IP-адресою ні з ким іншим, ви можете мати більше контролю над своєю репутацією. Однак, якщо виявиться, що ваш сайт знаходиться в «поганій компанії», і ваш хостинг-провайдер порушений, має сенс перейти на іншого хостинг-провайдера і отримати там спеціальний IP-адресу. Щоб бути захищеним, ви можете все-таки перевірити історію виділеної IP-адреси, яку вона вам призначена, щоб побачити, чи вона використовувалася для спаму в минулому. Це можна зробити за допомогою служб пошуку репутації IP.

Якщо у вас веб-сайт із великим трафіком з великою кількістю відвідувачів, можливо, прийшов час придбати спеціалізований хостинг, який підвищить швидкість вашого сайту, що також може покращити рейтинг вашого веб-сайту Google. Виділений хостинг також поставляється з виділеним IP. Якщо єдиною причиною, за якою ви звертаєтесь з проханням про виділення IP-адреси, є вдосконалення SEO, вам точно відмовлять. Якщо у вас дуже мало трафіку на вашому веб-сайті і у вас немає проблем із завантаженням сервера або простоями сервера, вам, ймовірно, не потрібно отримувати спеціальний хостинг. Просто отримавши спеціальний IP-адресу, ваше SEO-позиціонування не обов’язково покращиться, якщо тільки ваш сайт не знаходився в “поганому сусідстві”.

Ще однією перевагою наявності спеціалізованого IP-адреси є те, що більшість хостингових компаній дозволяють вам встановити так званий запис PTR або Зворотний DNS, що корисно, якщо ви плануєте надсилати важливі електронні листи чи інформаційні бюлетені. На рівні DNS yourdomain.com має запис A, який вказує на вашу IP-адресу, але якщо ваша IP-адреса має запис PTR, спрямований назад на yourdomain.com, то це сприймається як позитивний знак більшості СПАМ та інших систем фільтрації.

Висновок

Тож вам слід отримати виділений IP? Хоча для когось це потрібно, більшість людей не мають значної користі. Крім певних обґрунтованих випадків, про які йшлося вище (забезпечення сайтів сертифікатами SSL, веб-сайтами з високим трафіком та захистом від спаму), вам буде просто добре мати спільну IP-адресу.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map