CMS з відкритим кодом або власна CMS – яку вибрати?

01.06.2020
Статті та більше ... 'CMS з відкритим кодом або власна CMS – яку вибрати?
0 11 мин.

з відкритим кодом проти фірмових cms


Після того як ви вирішили створити веб-сайт для свого бізнесу або для різних цілей, у вас є різні варіанти, коли мова йде про програмне забезпечення та ресурси, які ви збираєтеся використовувати. Наявність хорошої CMS для створення вашого веб-сайту та полегшення його оновлення із вмістом має вирішальне значення для вашого успіху.

Усі ми схильні бажати вибирати одне над іншим, тому що в цілому це краще, але насправді такого вибору тут робити не можна. Ця стаття тут, щоб поділитись всіма перевагами та недоліками як відкритих джерел CMS, так і власних CMS “.

Який із них ви виберете, якщо мова йде про будь-яке програмне забезпечення, залежить виключно від ваших індивідуальних потреб та цілей. З цієї точки зору, жоден CMS не може бути оцінений як кращий або більш вищий за інших, оскільки рішення є питанням уподобання.

У обох видах CMS є деякі ключові моменти, які треба розуміти, що допоможе вам зробити більш розумний та освічений вибір.

Тож сьогодні ми поділимось тим, що потрібно знати про обидва ці CMS ”, а також про власні сильні та слабкі сторони..

Основою CMS з відкритим кодом є:

 • Це з відкритим кодом! Це означає, що вихідний код повністю доступний для всіх, хто бажає його вивчити та змінити будь-яким чином. Завдяки цьому люди можуть вільно розширювати код та додавати певні функціональні можливості відповідно до своїх вимог.
 • CMS з відкритим кодом зазвичай підтримується великою громадою. Завжди є основна група розробників, як це є у WordPress, але це також підтримується його базою користувачів. Люди збираються разом, щоб знайти рішення, допомогти один одному та поділитися розширеннями, які б принесли користь упаковці.
 • CMS з відкритим кодом може розміщуватися практично де завгодно. Більшість з них встановлюється одним кліком на панелі управління супровідної послуги хостингу, що дуже зручно.
 • Саме програмне забезпечення CMS зазвичай безкоштовне. Ви також можете отримати безліч розширень, тем та широкого спектру інструментів безкоштовно. Але також є безліч платних розширень та тем. Деякі рішення можна правильно виконати лише за допомогою платного програмного забезпечення. CMS з відкритим кодом, як правило, є найбільш економічним рішенням.

Основою власної CMS є:

 • Власна CMS – це програмне забезпечення із закритим джерелом. Хороші, як правило, включають API або рамки API, які дозволяють людям створювати розширення та додавати функції відповідно до своїх потреб. Зазвичай вони не дозволяють нікому отримати доступ до вихідного коду, що також може зробити їх більш безпечними.
 • Вони будуються та підтримуються однією компанією, а це означає, що вони також є більш централізованими.
 • Власна CMS – це зазвичай платне програмне забезпечення, тож вам доведеться заплатити за якусь ліцензію, якщо ви її плануєте використовувати. Люди зазвичай сплачують цю плату щомісяця або щорічно. Це оплачується разом із витратами на хостинг у багатьох місцях.

Плюси і мінуси CMS з відкритим кодом та власницької CMS

Зараз ми знаємо, що яку CMS вибрати, залежить від нашої компанії, веб-сайту чи власних індивідуальних потреб. Але які індивідуальні переваги та недоліки роблять одну кращою за іншу? Давай дізнаємось!

CMS з відкритим кодом

Системи управління вмістом, такі як WordPress, Drupal та Joomla! отримали велику популярність протягом багатьох років, завдяки їх природі з відкритим кодом. Наприклад, про кожен четвертий веб-сайт в Інтернеті створюється WordPress.

Розробники з усього світу побачили переваги, адже це зробило їх роботу набагато швидше та простіше. З цієї причини все більше людей вкладають у них роботу, розробляють розширення для подальшого їх просування.

Плюси CMS з відкритим кодом

Економічна ефективність – Як я вже згадував, усі системи управління вмістом з відкритим кодом можуть використовуватися безкоштовно, що робить неймовірно привабливі варіанти. Це дозволяє скоротити витрати на розробку веб-сайту принаймні вдвічі. Якщо у вас є необхідні навички, ви можете розробити повноцінний професійний веб-сайт з нуля.

Регулярні оновлення – Мало систем управління вмістом може бути в курсі швидких оновлень, які отримує WordPress. Він має довгу історію оновлень, що робить його грізним у цьому аспекті. Інші системи управління вмістом просто не мають за собою чистої робочої сили, яка б розвивала їх поки що.

Гнучкість – Все, від найважливіших, від найсучасніших технічних деталей CMS з відкритим кодом, можна змінювати або розширювати, щоб задовольнити вас. Також набагато простіше знайти розробника або достатню кількість людей, щоб розпочати проект.

Навіть якщо у вас веб-сайт працює і працює протягом багатьох років, ви можете легко оновити його або змінити за своїм смаком.

Переносність – Багато систем управління контентом поєднуються з хостинговою службою, і часто важко або неможливо перенести веб-сайт до іншого хоста через це. Веб-сайти, розроблені за допомогою CMS з відкритим кодом, набагато простіше переходити від одного веб-хоста до іншого.

Простота використання – Наприклад, WordPress створений, щоб кожен міг ним користуватися, буквально. Він був створений таким чином, що ви просто повинні його встановити, і у вас вже є веб-сайт, що працює і працює. Ви можете багато керувати на своєму веб-сайті, просто використовуючи інтерфейс. Для цього потрібно трохи кодувати, якщо ви маєте на увазі щось конкретне, але мало хто з інших CMS у всьому світі може відповідати цьому..

Величезна громада – Популярні CMS з відкритим кодом мають мільйони розробників та ентузіастів у всьому світі. Це дозволяє легко допомогти зі створення вашого веб-сайту та знайти собі екіпаж розробників, якщо він вам потрібен.

Це величезне співтовариство також прагне вдосконалити систему та покращити її з подальшою функціональністю. Вони корисні і вирішили майже кожну проблему, з якою стикалися б, намагаючись розробити свій веб-сайт у конкретній CMS з відкритим кодом.

Мінуси CMS з відкритим кодом

Безпека – Хоча величезна кількість розробників підтримує кожну CMS з відкритим кодом, постійно її розробляючи та підвищуючи їхню безпеку, хаки завжди були. Через їх відкритий характер та популярність люди вивчали ці системи глибоко. Вони постійно працювали над тим, щоб зробити деякі експлуатації в системі та використовувати їх на свою користь.

Але такий ризик існує, незалежно від того, якими веб-технологіями ви користуєтесь. Якщо на вашому сайті є щось справді цінне, люди намагатимуться його зламати.

Спеціальні стилі та складання можуть бути дорогими – Щойно ви відійдете від базової функціональності інтерфейсу CMS і не маєте необхідних навичок програмування, вам доведеться витратити кілька годин на навчання або найняти розробника..

Є кілька безкоштовних шаблонів веб-сайтів, які досить непогані, але більшість з них виглядають дешево.

Розробка спеціальної теми або якоїсь спеціальної функціональності – це не прогулянка по парку, а потрібні певні технічні знання, які коштують вам грошей.

Крім того, плагіни та деякі додаткові функції оплачуються, тому розробка веб-сайту не завжди буває безкоштовною. Словом, ви отримуєте те, за що платите.

Шанс відмови – Ніхто не побачив би, щоб WordPress зник з лиця Землі протягом тисячі років, але деякі системи управління вмістом з відкритим кодом це роблять. Вони відмовляються від своїх розробників, люди втрачають інтерес до них і вони просто в’януть. Було б непогано, якби це сталося з CMS, на якому був побудований ваш веб-сайт, тож варто зробити ретельний вибір.

Платформи з відкритим кодом не завжди схожі – Кожна система з відкритим кодом була розроблена різними групами для різних цілей. Вони не рівні, і багато з них можуть не бути ідеальним рішенням для того, що ви маєте на увазі.

Популярні системи управління вмістом з відкритим кодом

 • WordPress (https://wordpress.com/) – WordPress – найпопулярніша система управління вмістом з відкритим кодом. Він пропонує всі інструменти, необхідні для створення дивовижних професійних веб-сайтів. Хоча це вимагає знань у PHP та CSS, якщо ви хочете створити власну функціональність або шаблони.
 • Сайти Google (https://sites.google.com/) – Одна з найбільш зручних у користуванні систем управління вмістом на даний момент. Це дозволяє легко створити веб-сайт за допомогою простих інструментів перетягування, що робить його неймовірно зручним.
 • Друпал (https://www.drupal.org/) – Ви можете створити безліч веб-сайтів просто і легко, при цьому щадячи багато роботи. Drupal, однак, вимагає знань у PHP та CSS, щоб додати до нього трохи більш розширений функціонал. Але це надзвичайно гнучка CMS.
 • Магнето (https://magento.com/) – Magneto – це ідеальна CMS для розробки веб-сайтів, якщо ви хочете створити веб-сайт електронної комерції. У ньому є чудові інструменти для управління продукцією та продажем.

Вирок щодо CMS з відкритим кодом

Системи управління вмістом з відкритим кодом рекламуються як абсолютно безкоштовні, що правда. Ядро програмного забезпечення є безкоштовним у використанні, але, як тільки ви почнете створювати веб-сайт із нього, ви помітите, що більшість місць, до яких ви звертаєтесь, за плагіни, шаблони та допомогу в розробці, платять за.

Однак сума грошей, яку ви заощадите в довгостроковій перспективі, буде значною і зробить вашу присутність в Інтернеті набагато стійкішою.

Власна CMS

Як випливає з назви, власна CMS має набір обмежень, що не обов’язково погано, оскільки воно відповідає вашим індивідуальним потребам. Фірмові системи CMS зазвичай спеціалізуються на певній галузі та пов’язаному з нею вмісті. Наприклад, вони можуть бути створені лише для приготування веб-сайтів або лише для автосалонів. Основна перевага їх полягає в тому, що вони витрачають багато ваших початкових витрат на розробку, якщо ви точно знаєте, що ви хочете побудувати. Наприклад, вони значно спрощують та зручніше керувати інтернет-магазином. Існує багато фірмових систем управління контентом електронної комерції, які щомісяця беруть частку вашого прибутку, тому що ви дозволяєте використовувати їх програмне забезпечення. Тож вони можуть бути дуже корисними.

Вам просто потрібно бути зручним для компанії, продуктом якого ви користуєтесь, оскільки вони розмістять ваш веб-сайт та допоможуть у вирішенні будь-яких технічних проблем. Зазвичай компанія надає повністю керований хостинг-послугу разом із цілодобовою підтримкою, що безцінно, якщо ви не так сильно займаєтесь технологіями.

Це рішення призначене для тих людей, чий бізнес не сильно залежить від їх присутності в Інтернеті і хотів би просто розмістити веб-сайт у фоновому режимі. Якщо ви зайняті керуванням своєю компанією та щоденними завданнями, які поставляються разом із нею, ви можете передавати свою присутність в Інтернеті в руки компанії. Вони дбають про часті оновлення та підтримуватимуть технологію свіжою та готовою до дії протягом кожної секунди року.

Плюси фірмової CMS

Це може бути безпечніше – Ваш веб-сайт постійно знаходиться в руці професіоналів, які доглядають за ним і якнайкраще керують ним. Вони надають хостинг-рішення, встановлюють оновлення, встановлюють модулі і в основному виконують всю необхідну роботу.

Вони також менш популярні і менше людей нюхають свій код, що робить їх набагато складніше для злому.

Низька початкова вартість – Власна CMS зазвичай оплачується щомісяця з самого початку. Це коштуватиме дорожче, але у вас немає роботи над налаштуванням вашого веб-сайту. Вам не доведеться платити розробнику чи комусь іншому, окрім компанії, яку ви “наймаєте”.

Постійно оновлюється – Хороша фірмова CMS має часті оновлення. Ви можете отримати більше оновлень, ніж те, що ви отримаєте, найнявши розробника або компанію розробників для роботи з вашим веб-сайтом.

Мінуси власної CMS

Не багато параметрів налаштування – Оскільки ці системи створені для конкретного типу галузі та аудиторії, можливо, буде важко налаштувати веб-сайт відповідно до ваших точних потреб. Ви не будуєте власну систему, тому цілком природно, що з нею не маєте стільки свободи.

Відсутність портативності – Ви не завжди можете витягувати дані та файли зі своєї системи за допомогою власного рішення. Ваші руки майже зв’язані, тому що ви навіть не зможете перенести свій веб-сайт з однієї послуги хостингу на іншу.

Ви повинні довіряти компанії – Оскільки у них є платформа та місце для зберігання, на якому буде побудований ваш веб-сайт, вам доведеться вкласти багато довіри у свого постачальника. Вони повинні постійно розробляти та оновлювати своє програмне забезпечення, щоб краще задовольнити потреби своїх клієнтів. Вони також повинні бути доступними, коли вам потрібна допомога щодо вашого веб-сайту.

Дуже багато постачальників CMS застаріли свої платформи, тому важливо провести невеликі дослідження та прочитати кілька відгуків клієнтів, перш ніж приступати до ведення бізнесу з постачальником..

Ви просто орендуєте програмне забезпечення – Коли ви купуєте власну CMS, ви не будете мати код, з якого він побудований. Це не ваше, і вам буде потрібно щомісячна плата від вас, щоб продовжувати працювати веб-сайт.

Популярні власні системи управління вмістом

 • Привид (https://ghost.org/pricing/) – Ghost безкоштовний, але він має платну версію Pro. Він постачається в різних пакетах, які пропонують спеціалізований хостинг-пакет, підтримку та багато іншого. Це написано в node.js.
 • Кентіко (https://www.kentico.com/) – Написаний на ASP.NET, Kentico – це потужна система управління вмістом. У ньому є безліч функцій, які допомагають електронній комерції, інтернет-маркетингу та побудові спільнот, що дає великий приріст вашій присутності в Інтернеті.

Вирок про власність CMS

Якщо ви або ваша ніша має дуже специфічні вимоги і хочете найпростішого рішення, як і більшість розумних людей, ви, швидше за все, опинитесь за допомогою власної CMS. Майте на увазі, що може бути важко відійти від такої системи. Будьте впевнені, що ви перебуваєте в ньому на довгому шляху, і що варто підтримувати свій веб-сайт, розміщений і побудований за допомогою одного такого рішення.

Висновок

Ось вони! Ви можете побачити переваги та недоліки кожного типу CMS. На сьогоднішній день існує безліч варіантів для перегляду, кожен краще, ніж інший. Але ваше рішення має базуватися виключно на тому, що найкраще підходить для вас та вашого бізнесу.

Якщо ви не заперечуєте витрачати більше спочатку, хочете багато функціональних можливостей, гарного вигляду та контролю над своєю присутністю в Інтернеті, заощаджуючи гроші в довгостроковій перспективі, займіться відкритим кодом.

Я сподіваюся, що ми допомогли вам дізнатися щось нове сьогодні, і ви дізналися, який тип CMS вам найбільше підійде!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector