cPanel vs Plesk – яка найкраща панель управління веб-хостингом?

cpanel-vs-plesk


На сьогоднішній день керувати серверами набагато простіше власників веб-сайтів з великою кількістю доступних функцій. Сьогоднішній стандарт полягає в тому, щоб забезпечити швидкі та легкі для розуміння панелі управління, щоб користувачі могли більше зосередитися на інших завданнях, таких як генерування контенту, реалізація маркетингових планів та збільшення більше трафіку.

Той факт, що людям не потрібно мати справу з усіма технічними можливостями, також робить послуги веб-хостингу доступними для широкої аудиторії.

Легко знайти надійного постачальника веб-хостингу, який включає в себе панелі керування для початківців. Навіть якщо ви вибрали послугу, яка не надає вам панель управління, ви завжди можете придбати її окремо та встановити її на сервер.

Зараз на ринку є дві широко використовувані пульти управління, що мають багато позитивних відгуків: Plesk і cPanel. Ми зіставимо їх у цій статті, щоб показати вам відмінності та допомогти вам з’ясувати, який з них найкраще відповідає вашим цілям.

Очевидно, що будь-який з них є хорошим вибором, але завжди є плюси і мінуси, які уточнюють, який з них вам найбільше підходить. Наприклад, якщо ви скористаєтеся більш дешевим планом хостингу (наприклад, спільний хостинг), деякі з них пропонують cPanel, тоді як інші провайдери віддають перевагу Plesk як панель керування. Вибираючи план, ви не можете вибирати між двома. Переглядаючи їх, ми хочемо показати вам, що панелі управління – ще одна важлива річ, яку слід врахувати, перш ніж ви фактично починаєте користуватися послугою веб-хостингу..

Якщо вам потрібен більш потужний план на основі спеціалізованого хостингу або VPS, вони обов’язково дозволять вам вибрати панель управління. Тепер давайте подивимося, які найважливіші речі ви повинні знати про Plesk та cPanel!

Загальні характеристики панелі управління

Основна ідея пульта управління – надати вам стільки корисних функцій, скільки вам потрібно. Вони надають вам повний контроль над вашим планом хостингу та сервером, який зберігає ваш веб-сайт. Тут ми розглянемо найпоширеніші функції, які можна знайти на панелі управління. Поставимо їх у чіткий список:

 • Панель управління дозволяє керувати всім, що стосується вашої IP-адреси та доменного імені
 • Ви можете передавати свої файли, коли це потрібно, через FTP
 • Повний контроль над вашими базами даних
 • Це розширюється, тобто ви можете встановити корисні додатки
 • Ви можете отримати доступ до своєї власної файлової системи та керувати нею в Інтернеті
 • Керуйте своїми електронними листами за допомогою декількох клацань
 • Дозволяє створювати резервні копії у випадку, якщо все піде не так

Маючи на увазі цю інформацію, ми збираємось продовжити та покажемо, які додатки можуть додати Plesk та cPanel до системи та їх недоліки.

cPanel в горішці

cpanel-admin-demo

Завдяки популярності, багато нових користувачів щодня вибирають cPanel для створення доменних імен та запуску планів веб-хостингу. Це головним чином тому, що cPanel розроблений з урахуванням недосвідченого користувача. Кожен може встановити та швидко зрозуміти, як працює ця панель управління. Велика кількість позитивних відгуків говорять самі за себе, вихваляючи його якість та надійність.

cPanel ніколи вас не підведе. Ви можете або вносити термінові зміни в нічний час доби, або дбати про довше завдання вдень; панель управління буде завжди готова. cPanel побудований на Linux, тому якщо ви віддаєте перевагу використовувати Windows або якусь іншу операційну систему, то ця панель управління вам не рекомендується.

Його можна використовувати трьома різними способами, що залежить від того, користувач є адміністратором, торговим посередником або власником веб-сайту кінцевого користувача. Ці три ролі можуть використовувати різні функції. cPanel дозволяє робити все, що можна зробити на звичайній панелі управління. Сюди входить управління ресурсами, резервне копіювання та управління файлами. Однак він також дозволяє встановлювати численні додатки з коробки, які можуть допомогти вам у вирішенні завдань, пов’язаних із вашим веб-сайтом.

Наприклад, ви можете використовувати WHM з cPanel. WHM – це абревіатура для Web Hosting Manager. Якщо у вас є кілька облікових записів cPanel, ви можете використовувати цей додаток, щоб легше керувати ними. Людям, які мають численні веб-сайти, завжди краще використовувати окремий cPanel для кожного з них. У цих випадках використання WHM може багато допомогти.

Плеск в горіху

plesk-admin-demo

Можна сказати, що Plesk – це багатоцільова панель управління, яка полегшує життя тим, хто хоче створити та підтримувати свої веб-сайти та програми. Plesk з’явився ще в 2001 році, що робить цю панель управління молодшою, якщо порівнювати її з cPanel, який існує з 1996 року.

Plesk не сильно відрізняється від cPanel. Якщо ви додасте WHM до свого cPanel, ви, в основному, отримаєте ті самі функції, які можна знайти в Plesk. Не потрібно додатку; ця панель управління здатна обробляти кілька веб-сайтів. Якщо ви не хочете базуватись на базі Linux рішення, вам обов’язково слід вибрати Plesk замість cPanel. Цей запуск працює в Windows, але ви також можете запустити його на деяких версіях Linux, якщо ви дійсно шанувальник цієї панелі управління.

Більшість великих веб-хостингових компаній, які віддають перевагу Windows як їх операційній системі, включають Plesk як варіант керування панеллю. Plesk також має основні функції, які дозволяють відповідно керувати своїм сервером та планом веб-хостингу. Крім цього, ви можете скласти всі інструменти на панелі керування, необхідні для завдань управління веб-сайтом. Це сторонне програмне забезпечення, яке буде доступне в Плеску, коли вони вам знадобляться.

Завдяки всім інструментам та функціям ви отримуєте високоефективний інтерфейс, який дає вам повний контроль над усім. Він розроблений з урахуванням недосвідченого користувача, тому не потрібно багато часу, щоб звикнути. Підсумовуючи це, Plesk – це найкраща панель управління, яка має всі інструменти та основні функціональні можливості на відстані руки.

Переключення між Plesk та cPanel

Використовувати Plesk або cPanel дуже просто, але лише якщо у вас ще немає веб-сайту, який працює на основі веб-хостингу і керується панеллю управління для початку. Якщо ви вже використовуєте один із них на своєму сервері і хочете перенести дані просто для переходу на іншу панель управління, це набагато складніший випадок.

З іншого боку, перенести ваш веб-сайт із cPanel на інший cPanel або з Plesk на інший Plesk набагато простіше. Ми не кажемо, що перший випадок неможливий, але це, безумовно, потребує великих зусиль, і вам потрібно заглибитися в технічні характеристики, якщо ви хочете переключити панелі управління. Це точно не те, що ви повинні робити самостійно, якщо у вас є великий досвід.

Помітні відмінності між cPanel та Plesk

Коли ми говорили про найважливіші особливості кожного варіанту, ви напевно помітили, що cPanel і Plesk мають багато подібності. Обидва вони здаються чудовим вибором, правда? Тож як ви можете вибрати, яку вибрати з двох дуже популярних панелей управління?

Далі ми поговоримо про основні відмінності Plesk від cPanel. Кожен з двох має свій набір функцій, який ви не можете знайти в іншому. Очевидно, що адміністраторський інтерфейс не той самий, і ви також не отримуєте однакового рівня контролю на цих двох панелях управління. Ми також будемо покривати ці відмінності. З решти цієї статті ви можете ознайомитись з усіма істотними деталями, які потрібно врахувати, перш ніж приймати остаточне рішення.

Підтримувані операційні системи

Оскільки cPanel працює на Linux, для головної вимоги до панелі управління є чотири різні версії Linux. Це такі: Cloud, Red Hat Enterprise, CentOS та Amazon. У минулому був ще один варіант, який дозволяв людям використовувати cPanel у Windows.

Він називався Enkompass, і він був доступний протягом трьох років після виходу в 2011 році. На жаль, ця панель більше не доступна, якщо ви не створили обліковий запис тоді.

Тепер давайте подивимось, що може запропонувати Plesk щодо сумісності. Ця більш універсальна, підтримує численні операційні системи. Plesk також підтримує три згадані раніше варіанти, включаючи CentOS, Cloud та Red Hat Enterprise Linux. Крім цього, ви також можете запустити його на Ubuntu та Virtuozzo Linux, Debian та Windows Server.

Хоча Plesk є міжплатформою панелі управління, це не означає, що ви можете налаштувати її на будь-якому комп’ютері, на якому встановлена ​​одна із перелічених операційних систем. Для кожної конкретної операційної системи доступна інша версія Plesk. Купуючи потрібну версію, ви не зможете використовувати її в іншій операційній системі.

Але це все-таки була не найважливіша частина. Для більшості людей не має значення, чи може панель управління працювати в Windows, оскільки Linux – це найкращий вибір веб-хостингу. Що стосується cPanel та Plesk, ви зможете обох успішно використовувати їх, якщо у вас є одна з підтримуваних версій Linux.

Найважливіше – це набір функцій, які надає кожна з них. Але все-таки слід переконатися, що панель управління, яку ви хочете придбати, сумісна з операційною системою, яка є у вас на машині.

Особливості в cPanel та Plesk

Звичайно, головне призначення кожної панелі управління – це можливість легко керувати вашим сервером та веб-сайтом. Тому основні функціональні можливості завжди дуже схожі. Ви можете знайти відмінності, переглянувши сторонні інструменти, пропоновані Plesk та cPanel. Обидва вони розширювані, але наскільки потужними є їх додатки насправді?

Сенс додавання сторонніх інструментів до панелі управління – збільшити кількість контролю над завданнями, пов’язаними з вашим сервером, веб-сайтом та хостингом. Git – одне з популярних розширень, яке ви можете додати до Plesk. Це широко використовуваний інструмент для управління вихідним кодом, на який покладаються багато компаній-розробників. Git оснащений потужними функціями, а інструмент навіть підтримує всі послуги з програмного забезпечення.

Або є ще одне чудове розширення для Plesk, яке називається Docker, інструмент, який дозволяє запускати програми в контейнерах. Ці контейнери позначені як Docker Images, і ви можете керувати повним списком зображень в інтерфейсі. Ці контейнери можна також призначити місцевим хостам і віддаленим комп’ютерам або серверам.

Є кілька дуже популярних інструментів, які працюють і на Plesk, і на cPanel, такі як Virtualmin та WordPress. Вони стали настільки важливими для будь-якої панелі управління, що це було б поганим вибором, якби не було підтримки цього корисного програмного забезпечення. WordPress – це CMS, що забезпечує мільйони веб-сайтів, а Virtualmin дозволяє контролювати численні облікові записи хостингу за допомогою однієї панелі управління.

І Plesk, і cPanel підтримують найпоширеніші інструменти. Поки ви не хочете певного інструменту від конкретного розробника, ви можете просто додати потрібну функцію на свій веб-сайт. Наприклад, якщо у вас є веб-сайт електронної комерції, вам може знадобитися кошик для цього. Це можна легко додати за допомогою обох панелей управління.

Речі починають ускладнюватися, коли для вашого cPanel потрібен певний інструмент, як Docker. Оскільки лише Plesk підтримує його, додавання його до іншої панелі управління вимагає набагато більше зусиль, особливо для початківців. Тому існують невеликі відмінності в cPanel і Plesk, якщо мова йде про інтеграції, які ви можете дозволити встановлювати.

Все, що вам потрібно зробити, це перевірити App Store для cPanel або розділ Розширення, якщо ви використовуєте Plesk. Перевіряючи ці списки перед вибором панелі керування, ви можете вирішити, який набір підтримуваних додатків буде відповідати вашим потребам найкращим чином.

Відмінності в інтерфейсі та користувальницькому досвіді

Можна сказати, що і cPanel, і Plesk мають повністю інтерфейси для початківців. Сьогоднішній стандарт полягає в застосуванні мінімалістичного, привабливого дизайну до програмного забезпечення та веб-сайтів, доступних в Інтернеті. Кожна сторінка та інтерфейс повинні бути чітко та акуратно розташовані, використовуючи візуально привабливі шрифти та піктограми, що пояснюються.

Ці панелі керування абсолютно відповідають цим стандартам, що робить їх не тільки простим, але й приємним у використанні. Але все ж є невеликі відмінності, які роблять Плеск кращим вибором для менш досвідчених користувачів. Plesk якось полегшує розуміння, як виконувати завдання управління сервером та правильно використовувати функції. Для більш досвідчених власників веб-сайтів cPanel, мабуть, кращий вибір.

Ключовим фактором, який полегшує використання Plesk, є те, як розташовані його функції. Вони поділяються на категорії, так що вам не потрібно витрачати стільки часу, як для початківця, щоб знайти певний варіант. Якщо ви хочете отримати однаковий досвід роботи в cPanel, ви можете змінити інтерфейс аналогічним чином. cPanel має деякі параметри налаштування, які дозволяють розміщувати функції в категорії, щоб наступного разу їх було легше знайти.

Оскільки існує мобільний додаток для майже всіх важливих програмного забезпечення в Інтернеті, ви можете завантажити додаток для обох цих панелей управління. Це одна з речей, для якої вам потрібно буде регулярно входити та перевірятись, а можливість перевірити та керувати цим на мобільному телефоні завжди надає користувачам більше свободи. Ви можете встановити онлайн-додаток на платформах Android та iOS як для Plesk, так і для cPanel.

Крім того, незалежно від того, яку панель керування ви обрали, обидві цілком підходять для більш досвідчених користувачів, які хочуть керувати своїм сервером за допомогою командного рядка.

Порівняння цін Plesk та cPanel

Якщо ви хочете використовувати cPanel, ви можете вибрати з трьох різних пакетів. Існує план Solo за 15 доларів на місяць, план WHM VPS за 20 доларів та виділений план WHM за 45 доларів щомісяця. Як завжди, купівля одного з пакунків миттєво на більш тривалий проміжок часу гарантує вам знижки. Однак ви також можете сплачувати щомісяця, якщо ви хочете спробувати його або якщо ви хочете використовувати його для меншого проекту.

Якщо ви впевнені, що вам потрібен cPanel протягом тривалого періоду, ви можете забезпечити найнижчу можливу середню ціну, перейшовши на їх трирічну підписку. Але є й інші знижки. Якщо у вас є численні веб-сайти, на яких потрібно запускати окремі екземпляри cPanel, ви можете отримати знижку і на це. Їх об’ємні знижки також дуже корисні для веб-хостингових посередників.

Якщо ви хочете використовувати Plesk, ви можете вибрати одне з трьох їхніх доступних видань. До них відносяться: Веб-адміністратор за 10 доларів на місяць, Веб-Pro за 15 доларів та Веб-хост за 25 доларів на місяць. Це лише початкова ціна для кожного з варіантів, тому що, вибираючи один, вам потрібно визначитися між трьома виділеними або VPS-планами для кожного видання.

Існує широкий перелік функцій, доступних для кожного видання, які ви можете ознайомитись на їхньому сайті. Переглянувши деталі, ви неодмінно знайдете план, який найкраще відповідає вашим потребам. Як і cPanel, Plesk також пропонує знижки для тих, хто підписався на більш тривалий проміжок часу. Переваги, які отримують продавці та декілька власників веб-сайтів із Plesk, майже однакові, що гарантує, що вам не потрібен такий великий бюджет, щоб запустити.

Ці плани, про які ми згадували, – це лише VPS та спеціальні плани, але що робити, якщо ви хочете, а загальний план замість цього? Пошук спільного плану насправді дуже простий, але вам доведеться розібратися з тим, що вам не вибирати панель управління. Натомість провайдер вирішить, який варіант ви отримаєте, Plesk або cPanel.

Висновок

Можна сказати, що панелі управління, які дозволяють вирішувати всі завдання сервера та адміністрування веб-сайтів, базуються на одних основних функціях. Незалежно від того, чи працює сервер під Linux або Windows, панель управління повинна надати вам повний контроль над сервером і веб-сайтом. Переглядаючи cPanel та Plesk, ми дізналися, що відмінності полягають у більш дрібних деталях.

У цій статті ми показали вам основні відмінності між Plesk та cPanel. Тепер вирішувати, хто з них найкраще відповідає вашим цілям. Це те, що вам варто врахувати найбільше:

 • Погляньте, як кожна панель управління обробляє міграцію даних
 • Який користувальницький інтерфейс ви б краще використали?
 • Різниця в характеристиках та цінах на упаковку
 • З якою операційною системою вона сумісна?

Якщо у вас немає конкретних потреб і просто потрібна надійна панель управління, будь-яка з них зробить чудову роботу. Якщо ви читаєте цю статтю, оскільки ви вже користуєтесь однією з них, то радимо продовжити її використання. Не потрібно переходити на інший, подібний варіант, якщо тільки вам справді не потрібна маленька додаткова, яку ви можете отримати, вибравши інший.

Для тих, хто не має досвіду роботи з cPanel або Plesk і бажає рішення, що не підтримує Linux, повністю зручне для початківців, вибір Plesk – це завжди чудова ідея. Однак, якщо ви хочете отримати найкращі функції, характеристики та додаткові засоби за свої гроші, ви можете досягти максимального значення, вибравши cPanel.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map