Еволюція маркетингу – короткий огляд

01.06.2020
Статті та більше ... 'Еволюція маркетингу – короткий огляд
0 6 мин.

еволюція маркетингу


Ми всі знаємо, наскільки важливий маркетинг у сучасному світі. Успішна маркетингова кампанія не тільки визначить, які продукти продаються краще; вона може досягти набагато більше, ніж це. Він може (і зробив) прийняти рішення про наступного президента найвпливовішої нації у світі.

Стара приказка: “майте хороший товар, і він продасть себе” вже не відповідає дійсності. У наш час це більше “мати хороший маркетинг, і вам ледь не потрібен товар”. Або ще ймовірніше – “мати поганий маркетинг, і як би хороший не був ваш товар, ви накрутили”: Але це не завжди було так.

Маркетинг – люди похилого віку – люди завжди хотіли виділити свій товар, намагаючись перемогти конкуренцію і змусити купувати у них. Але в сьогоднішньому світі маркетинг – це бізнес для себе – люди, які займаються ним в університетах, вони присвячують своє життя намагаючись вдосконалити його і заробляють на цьому мільйони доларів. І для себе, і для продукції, яку вони намагаються продати. У цій статті ми переглянемо історію маркетингу, покажемо, як все починалося, як швидко зростало, де зараз і куди йде в майбутньому. Залишайся з нами.

Постіндустріальний світ – де це все почалося

початок маркетингу

Постіндустріальний світ відкрив нові ринки та конкуренцію. Обробна промисловість швидко зростала, і це призвело до того, що звичайна людина отримує більше продукції. Оскільки штатні працівники могли дозволити собі більше речей, компанії хотіли переконати їх у тому, що їхній продукт найкращий. Однак справжньому маркетингу довелося чекати до 60-х – до цього продавці все ще вірили, як хороший товар продасть себе.

У 60-ті роки великі бренди домінували в галузях. Вони мали маркетинг, але єдиною його метою було ще більше посилити свою монополію. У філіях, де був присутній великий бренд, усі інші потенційні конкуренти були відсторонені від участі у змаганнях. І справа не в тому, щоб якісний продукт-монополіст дозволяв великим брендам продавати продукцію нижчої якості за більш високими цінами. Це все мало змінити, і це сталося.

Масове виробництво

Все почало покращуватися у 80-х. Технологія та промисловість з кожним роком досягали нових висот, і абсолютно нові виробники почали затоплювати всі сфери ринку. Це призвело до здорової конкуренції, і незабаром досить продавці почали шукати нові шляхи для просування своєї продукції.

Це призводить їх прямо до запитання своїх клієнтів. Раптом виробники почали піклуватися про думку замовника, а не лише про свої гроші. Однак це було не все чудово. Конкуренція змушувала виробників знижувати якість своєї продукції, щоб утримати витрати та ціни на низькому рівні. Продавців заохочують просто продавати та продавати більше, незалежно від того, ви або досягаєте своєї мети, або ви пішли.

Зміна якості

90-ті перемістили речі трохи далі в правильному напрямку. Виробники та продавці зрозуміли, що споживачі хочуть якості та що якщо ви дасте їм хороший товар, вони готові платити більше. Також виникли нові тенденції – люди почали піклуватися про довкілля, соціальні проблеми та подібні програми.

Продукти, що входили до «нової ери», пропагуючи здорові цінності, продаються краще. Маркетологи побачили таку можливість приєдналися до потоку. Народився цілісний маркетинг. Продукти розпочали пропагувати благодійність, пожертви, були залучені до громадської діяльності. «Зелені» та екологічно чисті продукти ставали все більш популярними, і люди навіть готові були платити більше лише за те, щоб отримати продукт, кращий для навколишнього середовища. Підроблений чи ні, цей маркетинг спрацював, і він фактично допоміг зібрати здоровенні суми для правильних причин.

21 століття

Інтернет зростав у 90-х, але в новому столітті він набув широкого поширення та набагато швидше. Це дало можливість оригінальним, меншим виробникам, безпосередньо потрапити до своїх покупців. Виникли нові бренди, і новий вид брендингу – бренди почали розповідати свої історії, дозволяючи своїм покупцям і покупцям спілкуватися та ідентифікувати себе. Нові марки почали піклуватися про покупців і по-справжньому цікавились думками та відгуками клієнтів.

Досвід клієнтів став невід’ємною частиною всього процесу. Замовник не тільки купує товар; вони купували б всю історію за нею. Більше того, замовник перетвориться на рекламу, яка не дихає – міцно зв’язавшись з брендом, люди почали б рекомендувати його своїм друзям та родинам.

Інтернет-епоха

Інтернет-маркетинг

Сьогодні все вийшло в Інтернеті. За допомогою сучасних інструментів Інтернету маркетологи мають більше розуміння поведінки клієнтів, ніж будь-коли раніше. Збираючи та аналізуючи дані про трафік, маркетологи можуть коригувати стратегію, безпосередньо вражаючи свою цільову аудиторію.

Крім того, оскільки кожен ринок затоплений, маркетингові кампанії намагаються бути більш нішевими, орієнтуючись на менші, більш конкретні групи клієнтів. Сьогодні набагато краще мати меншу армію з майже культових послідовників, яка просуватиме ваш якісний (і дорожчий) продукт, коли вони зможуть, ніж мати загальне, дешеве рішення для маси, яке має репутації немає.

У 90-х та на початку 90-х веб-сайт був просто місцем, де компанії залишали б основні відомості, дозволяючи вам зв’язуватися з ними по-іншому. Але з ростом Інтернету все змінилося.

Сьогодні ви не знайдете загального веб-сайту; ніхто не хоче грати зі своєю репутацією. Навіть менші фірми мають яскраві веб-сайти. Кожен намагається розповісти вам свою особисту історію на тих сторінках “як все почалося”. Сторінка «Наше бачення» покаже вам, як бізнес створюється не заради грошей (так, правильно), а для деяких вищих цілей, які принесуть користь усьому людству. І кожна сторінка “про нас” розповість про те, наскільки цікава та неповторна команда у цій конкретній компанії, як не будь-яка інша в світі.

Нові інструменти

Інтернет також робив акцент на нових сферах маркетингу, наприклад, Оптимізація пошукових систем. Ви можете мати найкрасивіший веб-сайт та найцікавіші продукти, але якщо ваші клієнти не зможуть знайти вас у морі подібних сайтів, ви закінчите. Усі починають перегляд Інтернету в пошукових системах (читайте: Google), тому знання їх роботи стало дуже важливим. SEO з’явилося майже за ніч, і почалася гра з новими котами та собаками. Експерти з SEO постійно намагаються знаходити нові способи і дірки, щоб їх веб-сайти були вищими у списках результатів пошуку, а люди з Google намагаються вигадувати та впроваджувати нові правила, щоб зберегти результати пошуку чесними та етичними.

Блоги – ще одна форма інтернет-маркетингу. Раніше вони були простими інтернет-щоденниками, але зараз їх набагато більше. Компанії використовують блоги для обміну інформацією зі своїми клієнтами з перших рук, дозволяючи їм пік у світ улюблених продуктів. Вони використовуються для створення поінформованості про бренд, покращення досвіду клієнтів та отримання потенційних клієнтів.

І нарешті, соціальні медіа – це чудовий інструмент для прямого контакту з клієнтами. Більше того, гіганти соціальних медіа, як Facebook, мають свої маркетингові інструменти, які дозволяють точно орієнтуватися на конкретні демографічні групи – за статтю, віком, місцем розташування, навіть політичними поглядами. Маркетологи бачать потенціал використання соціальних медіа та витрачають більше часу та вкладають більше грошей у цю галузь маркетингу.

Висновок

Ніхто не може точно сказати, куди піде маркетинг у майбутньому, але є певні ознаки. По-перше, мобільний. Перегляд мобільних пристроїв переглянув робочий стіл два роки тому, і ця тенденція скоро не припиниться. Маркетологи використовують мобільний перегляд, і надалі це робитиме надалі.

Маркетинг сильно змінився за останні 70 років. До цього все було майже однаково (близьке до неіснуючого). Але, коли галузь почала процвітати, і нові бренди заполонили ринки, все змінилося за дуже короткий проміжок часу.

Але справжній прорив стався з підйомом Інтернету. Інтернет-маркетинг підняв всю галузь на новий рівень. У минулому маркетологи дивилися зверху іншими економічними експертами, як менший вид. Інтернет все це змінив – маркетинг зараз важливіший, ніж будь-коли, і він зростає з кожним днем, вписуючись в нову еру ІТ.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector