Як дізнатись, чи зламається ваш веб-сайт?

з'ясуйте, чи не зламається веб-сайт


Робота на вашому веб-сайті не припиняється після його запуску, ви також відповідальні за його постійне обслуговування, що включає захист від злому. Хоча більшість власників веб-сайтів покладаються на свого веб-хостингу, щоб захистити свій сайт, вразливості коду вашого веб-сайту залишать вас підданими дії зловмисних користувачів, незалежно від передбачення вашого веб-сайту щодо безпеки. Ви можете вважати, що ваш сайт занадто малий для підрахунку або він не представляє інтересу до хакерів, однак такий підхід вже не працює – злому, проведене через ботів, не обов’язково розмежовується за важливістю веб-сайту. Тому ваш веб-сайт не повинен вважати важливим, щоб його використовували хакери, він просто повинен представляти певні вразливості, на які спеціально націлені боти..

Іноді хакерство вашого веб-сайту не завжди проявляється негайно або очевидно, тому знання того, як перевірити, чи зламався ваш сайт, може допомогти вам виявити проблему набагато швидше і знайти рішення, перш ніж будь-яка шкода відбудеться.

Способи дізнатися, чи зламана ваш веб-сайт:

Якщо ви підозрюєте, що ваш веб-сайт зламаний, ви можете вжити наступних заходів, щоб перевірити напевно:

Запустіть пошук шкідливих програм або вірусів

У авторитетних веб-хостинг-компаніях у свою панель управління вбудовані вірусні сканери. За допомогою цих сканерів можна сканувати ваш веб-сайт на наявність зламаних файлів. Якщо у вашої хостингової компанії немає безкоштовного інструмента сканування, в Інтернеті є ряд інструментів безпеки Сукурі або Wordfence. Безкоштовні інструменти для сканування не є ідеальними і не на 100% точними, але вони все ще можуть дати вам уявлення про те, чи ваш сайт став здобиччю для злому. Хороші інструменти для сканування зловмисного програмного забезпечення представлять вам список URL-адрес зловмисних програм або зламаних сторінок, якщо ваш веб-сайт був зламаний.

Контроль трафіку сайту

Під час моніторингу трафіку вашого веб-сайту, зверніть увагу, зокрема, на скорочення трафіку. Зламані сайти часто відчувають значні стрибки в трафіку веб-сайтів. Користувачі WordPress часто побачать збільшення кількості спам-коментарів, інші веб-сайти помітять збільшення відвідувачів з певних зарубіжних країн. Використовуйте інструменти аналітики веб-сайтів для відстеження та моніторингу цих змін. Clicky, Wordfence, Google Analytics можуть бути корисними для виявлення підозрілого трафіку на вашому веб-сайті та надають цінну інформацію про такі дані, як, звідки беруться ваші відвідувачі, їх округ, мова та які сторінки вони відвідували на вашому веб-сайті. Інструменти Analytics – це також корисний спосіб зрозуміти трафік вашого веб-сайту та оптимізувати його відповідно. Не бійтеся заглядати в журнали, які надає ваша хостинг-компанія, оскільки більшість ботів, які намагатимуться зламати ваш сайт, не виконують і не запускають JavaScript, а більшість аналітичних інструментів залежать від JavaScript. Якщо ви бачите, що деякі URL-адреси сторінок доступні надмірно, напр. news.php, але вони не так багато показуються в інших аналітичних інструментах, це може сигналізувати про те, що на сторінку потрапляє якийсь автоматизований інструмент, який може виявитися шкідливим.

Використовуйте Інструменти Google для веб-майстрів (консоль пошуку Google)

Пошукова консоль Google (раніше відомий як Google Webmaster Tools) пропонує власникам веб-сайтів набір корисних інструментів. Цей безкоштовний сервіс допомагає власникам веб-сайтів контролювати присутність свого веб-сайту в результатах пошуку та надає корисні статистичні дані про відвідування сайтів. Якщо ви ще не зареєструвались на пошуковій консолі Google, вам слід це зробити, якщо ви є власником сайту. Ви також повинні ввімкнути сповіщення електронною поштою у розділі “Налаштування пошукової консолі”. Таким чином, ви отримаєте інформацію про проблеми, які Google може виявити під час індексації вашого сайту. Сюди входить відправлення сповіщень, якщо ваш сайт заражений шкідливим програмним забезпеченням. Це дасть змогу виправити будь-які проблеми до того, як Google почне позначити ваш сайт як зламаний або шкідливий та почне відображати попереджувальні повідомлення про нього в результатах пошуку (наприклад, “Цей сайт може бути зламаний” або “Цей сайт може нашкодити вашому комп’ютеру”).

Перевірте свої файли PHP

Значна кількість хакків обумовлена ​​вразливим кодом PHP. Збереження охайної файлової структури, яку ви розумієте, полегшить вам аналіз ваших PHP-файлів та виявлення злому файлів. Ви можете використовувати програму FTP для аналізу своїх файлів та виявлення будь-яких підозрілих файлів чи папок. Ви також можете використовувати сканери вихідного коду, які перевірять ваші файли на предмет виявлення зловмисних програм та повідомляють, чи виявляє воно будь-яке зловмисне програмне забезпечення. Також бажано перевірити файл .htaccess на предмет будь-якого підозрілого.

Кращі практики безпеки веб-сайтів

Прийняття активної ролі в безпеці вашого веб-сайту може пройти довгий шлях у запобіганні вразливості, яка може залишати вас схильними до спроб злому. Ось кілька найкращих практик безпеки веб-сайту, які ви можете застосувати, щоб краще захистити свій веб-сайт від злому:

Постійно оновлюйте речі

Якщо ви використовуєте систему управління вмістом з відкритим кодом, наприклад WordPress, обов’язково оновлюйте її. Те саме стосується плагінів та тем, які ви використовуєте на своєму сайті. Розробники плагінів і тем часто випускають оновлені версії своїх продуктів, що містять виправлення безпеки, тому оновлення цих важливих кроків, які ви можете зробити для підвищення безпеки вашого веб-сайту..

Покладайтеся на спеціалізоване програмне забезпечення безпеки

Незалежно від того, чи це плагін безпеки WordPress, шкідливе програмне забезпечення або сканер вірусів, сканер коду чи служба моніторингу веб-сайтів, подумайте про вкладення коштів у сервіси, які хакерів не заважають. Існує безліч служб безпеки, плагінів і брандмауерів веб-додатків, таких як Wordfence або Incapsula, які можуть запропонувати комплексний рівень безпеки вашого сайту. Якщо ваш веб-хост підтримує будь-який тип WAF (Брандмауер веб-додатків) ви обов’язково повинні використовувати його, це займе певний час, поки WAF не дізнається нормальний потік ваших веб-сайтів, але після цього ви зможете мати досить ефективне загальне рішення щодо безпеки, яке навіть сприйме майбутні атаки, а не лише відомі на даний момент. Прикладом великого та безкоштовного WAF може бути, наприклад, mod_security.

Часто міняйте паролі

Не покладайтеся на слабкі паролі і намагайтеся змінювати свій пароль кожні кілька місяців. Слабкі паролі – одна з найпростіших цілей для хакерів, тому переконайтесь, що вибираєте міцну парольну фразу замість простого пароля.

Активно стежте за своїм сайтом

Деякі із способів виявити, чи був ваш сайт зламаним, – це також способи активного контролю за безпекою вашого сайту. Сюди входить підписання сповіщень електронною поштою на пошуковій консолі Google, пошук вашого веб-сайту в результатах пошуку, щоб побачити, чи він позначений Google, моніторинг трафіку веб-сайтів, регулярне запуск програмного забезпечення для сканування тощо..

Висновок

Спочатку підтримка веб-сайту без злому може здатися важкою роботою, але як тільки ви розробите хороший розпорядок роботи, ви зможете вчасно виявити проблеми та виправити їх, перш ніж виникне великий пошкодження. Краще скористатися ініціативним підходом до безпеки веб-сайту, ніж реактивний підхід, коли для вас речі можуть стати занадто складними, або надто дорогими для виправлення. Сподіваємось, нашій статті вдалося підвищити рівень обізнаності про підхід, який ви повинні застосувати до безпеки веб-сайту, і як рухатись щодо підтримки веб-сайту без злому..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map