Керований та некерований хостинг – відмінності та схожість

керований vs некерований веб-хостинг


Якщо ви регулярно розміщуєте свої веб-сайти на спільних хостинг-планах, ви, мабуть, раніше не стикалися з рішенням вибрати між керованим та некерованим хостингом, оскільки ці типи хостингу є специфічними для VPS та спеціальних планів хостингу. Тому під час пошуку VPS або спеціалізованого хостингу ви можете помітити плани хостингу, рекламовані як керовані чи некеровані, і перша очевидна різниця, яку ви помітите, – ціна, при цьому керований хостинг буде дорожчим, ніж його некерований аналог.

Побачивши, як некерований хостинг дешевший, вам можуть запропонувати прийняти рішення на підставі бюджетних міркувань самостійно, однак, якщо мова йде про плани хостингу, такий підхід не є хорошою ідеєю, оскільки ви ризикуєте придбати план, який може не відповідати вашим. конкретні потреби, таким чином, закінчуючи робити неправильну інвестицію для вашого бізнесу, яка потенційно може коштувати дорожче, ніж просто вибір керованого плану хостингу з самого початку.

Корисно: який тип плану веб-хостингу вам потрібен?

У чому полягають відмінності та схожість?

Щоб зрозуміти, що стоїть за помітною різницею цін між цими планами, давайте розглянемо, як керований та некерований хостинг порівнюють один одного.

З точки зору подібності, як некерований, так і керований хостинг мають позначення типу хостингу, до якого вони додаються – VPS або виділеного. Таким чином, і VPS, і спеціалізовані сервери пропонують виділені ресурси для своїх користувачів, але, хоча спеціальний обліковий запис хостингу присвячує ресурси всього сервера одному користувачеві, більше VPS хостингових облікових записів поділяють один фізичний сервер, при цьому кожен обліковий запис VPS зберігається окремо від інше, на відміну від спільного хостингу, де ресурси діляться між усіма користувачами, що проживають на одному сервері.

У контексті веб-хостингу управління словом включає в себе низку рутинних заходів підтримки та рішень, що надаються самою компанією-хостингом. Ці рутинні заходи підтримки включатимуть налаштування сервера, попередню інсталяцію іншого програмного забезпечення, автоматичне оновлення програмного забезпечення, автоматичне резервне копіювання, моніторинг продуктивності, моніторинг безпеки та видалення зловмисного програмного забезпечення, панель управління, доступ до SSH тощо. З іншого боку, некерований план хостингу – це дещо позбавлена ​​версія керованого хостингу. Це означає, що некеровані хостингові плани мають або не мають, або дуже мало додаткових послуг.

Найпоширеніший сценарій – це сервер із встановленою операційною системою, і в основному нічого більше. Тому, як власник некерованого хостингу, ви повинні самостійно взяти на себе всі аспекти його управління, включаючи тип панелі керування, яку ви хочете використовувати, програмне забезпечення, яке ви потребуєте, заходи безпеки, які ви хочете реалізувати тощо. Якщо у вас немає досвіду роботи з серверне управління, виконання цих завдань не є дрібницею.

Який із них слід використовувати? Керований або Некерований?

Для обох типів хостингу є плюси і мінуси. Безперечно, керований хостинг здається кращим варіантом для тих, хто не розбирається в питаннях управління сервером або тих, хто не хоче витрачати час і додаткові гроші на завдання, пов’язані з управлінням сервером. Але керовані хостингові плани, наприклад, керований хостинг WordPress, можуть також мати обмеження. Оскільки сервер спеціально налаштований на WordPress, ви, можливо, не зможете запускати інші типи веб-сайтів на сервері, що приводить до втрати гнучкості для певних користувачів.

Так само на керованому обліковому записі хостингу WordPress користувачі можуть обмежувати запуск певних плагінів WordPress. Одним типовим прикладом може бути неможливість запускати плагіни кешування, якщо хост вже має систему кешування на рівні сервера. У цьому контексті некерований сервер може бути більш підходящим для того, хто потребує гнучкості для запуску вузькоспеціалізованих веб-сайтів і бажає мати можливість встановлювати програмне забезпечення та програми за власним вибором. Тоді також є врахування ціни. Додаткові послуги, вбудовані в керований хостинг, мають більш високу ціну.

Розмірковуючи про придбання VPS або виділеного сервера для ваших потреб хостингу, пам’ятайте, що більшість керованих рішень підтримують лише невеликий набір операційних систем. Якщо, наприклад, ви або хтось із вашої команди використовує Ubuntu або Debian в якості сервера розробки або як робочий стіл, ви можете подумати, що вибір VPS на базі Debian, керований VPS або спеціальної машиною, принесе вам користь, однак, ви можете виявити, що хостинг-компанія не забезпечує управління системами на базі Debian, наприклад, для Red Hat або CentOS. Завжди двічі зверніться до свого хостинг-провайдера, перш ніж взяти на себе певний план.

Ті, хто має достатньо кмітливості, щоб взяти питання управління сервером у свої руки, можуть вирішити козир керованого сервера на користь некерованого. Однак користувачам, які не мають жодного досвіду обслуговування сервера, краще вибрати план керованого хостингу, знаючи, що хост подбає про безпеку, оновлення, резервне копіювання та інші аспекти обслуговування сервера, без того, щоб вони турбувалися про будь-яке з цих завдань або не мали найняти для цього дорогу зовнішню допомогу.

Вибір правильного рішення зводиться до двох головних речей – з одного боку, перший аспект, про який слід задуматися, чи потрібно використовувати непромислові стандартні рішення, наприклад. Веб-сервер на базі NodeJS, користувацькі рішення для кодування відео, певна версія PHP з ванільним MySQL (Percona) тощо. Якщо це так, то слід запитати хостинг-компанію, чи зможе вона керувати та налаштовувати ці послуги.

З іншого боку, ви повинні розглянути, чи є у вас досвід для управління VPS або виділеним сервером? Якщо ви шукаєте VPS або спеціалізований хостинг для веб-сайту, який потребує більше ресурсів, але ви недостатньо бюджетний, ви можете вибрати некероване рішення і заплатити комусь, щоб його налаштувати і, можливо, придбати DirectAdmin або ліцензію cPanel, щоб ви могли безпечно керувати цим. Якщо, однак, ви плануєте безпосередньо обробляти платежі, то налаштування некерованого сервера на сумісність з PCI-DSS забирає багато часу і коштуватиме дорожче, врешті-решт, вибираючи керований сервер із початкової роботи.

Висновок

Хоча керована некерована дихотомія є найбільш поширеною в галузі, деякі хостинг-провайдери, такі як HostGator, також надають гібридні рішення, які забезпечують повний кореневий доступ до вашого сервера і навіть деяку підтримку. Наприклад, напівкеровані плани VPS HostGator, подібні до некерованих планів VPS, не постачаються з панеллю керування веб-хостингом, але вони включають декілька служб підтримки, пов’язаних з обладнанням, операційною системою, базовою конфігурацією, налаштуванням брандмауера тощо. ви виявите, що ні керований, ні повністю керований план хостингу вам не підходить, ви можете замість цього вибрати напів керовані рішення хостингу.

Вибране зображення: Розроблений Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map