Кращі практики для безпеки вашого веб-сайту Joomla

01.06.2020
Статті та більше ... 'Кращі практики для безпеки вашого веб-сайту Joomla
0 5 мин.

прийоми безпеки веб-сайту joomla


Перш за все, дамо зрозуміти, що жоден веб-сайт або сервер не є безпечним. Завжди є «двері», через які хакери можуть прорватися та отримати доступ до конфіденційної інформації. Це найгірше і найприємніше, що може статися з веб-сайтом, окрім простоїв, спричинених технічними проблемами.

За останні тижні ми побачили багато новин про масові атаки на різні веб-сайти та платформи, такі як WordPress та Joomla. У більшості випадків хакери можуть отримати доступ до бекенду вашого веб-сайту через вразливе розширення або сценарій. Власники веб-сайтів та веб-майстри можуть звинувачувати Joomla чи інші cms у злому, але насправді це може трапитися з будь-яким та кожним веб-сайтом.

Хоча немає можливості утримати хакерів подалі від вашого веб-сайту, можливо знизити шанси на злом та відновити ваш сайт швидко та виправити проблему. У цій статті я покажу вам декілька найкращих способів зберегти ваш веб-сайт Joomla та усунути будь-який збиток, завданий якнайшвидше. Ця стаття також може бути корисною для тих, хто не працює на сайті Joomla.

Часто створюйте резервні копії свого веб-сайту, готуйтеся до відновлення

Якщо вам потрібно буде відновити веб-сайт після його злому, вам знадобляться файли. Найкращий спосіб зберігати файл вашого веб-сайту – це створити архів у форматі .zip та зберегти його на своєму комп’ютері чи в Інтернет-сховищі, де ви можете легко отримати доступ до нього, коли це потрібно. Не залишайте його на сервері, де розміщується ваш веб-сайт, адже якщо хакер вирішить видалити всі файли з вашого хостинг-акаунта, ви також втратите резервну копію..

Якщо ви ведете щоденник і завантажуєте фотографії та інші документи на свій сайт щодня, ви, мабуть, хочете робити резервну копію щотижня або, можливо, щодня. В іншому випадку достатньо один раз створити копію файлової системи, і кожен раз оновлювати Joomla або розширення.

Joomla зберігає інформацію в базі даних MySQL. Переконайтеся, що ви завжди створюєте копію бази даних, а також файли. У базі даних зберігаються електронні листи, паролі користувачів, зареєстрованих на вашому веб-сайті, статті та інші дані, які ви додаєте на свій сайт. Якщо ваш веб-сайт оновлюється часто, якщо ви регулярно додаєте вміст або пропонуєте відвідувачам можливість зареєструватися на вашому веб-сайті, маючи інтернет-форум або запустивши інтернет-магазин, напевно, вам слід розглянути можливість резервного копіювання бази даних дуже часто.

Резервне копіювання файлів і баз даних вручну може бути болючим, але з Joomla це дуже просто, якщо ви використовуєте розширення Akeeba Backup. Цей компонент Joomla є безкоштовним у використанні, але є також платна версія, яка включає набагато більше функцій. Безкоштовна версія дозволяє виконати повне резервне копіювання вашого сайту одним натисканням кнопки. Преміум-версія може виконувати резервні копії автоматично та зберігати файли та базу даних поза сервером, на якому зараз розміщено ваш сайт. Є набагато більше, ви повинні перевірити їх офіційний сайт для більш детальної інформації.

У разі злому веб-сайту, ви хочете усунути проблему якомога швидше. Зламаний веб-сайт створює дуже погані враження про ваш бізнес, тому ви хочете бути швидкими та професійними. Організуйте свої резервні копії відповідно, щоб ви могли відновити свій веб-сайт за дуже короткий час. Akeeba Kickstart є частиною згаданого раніше компонента Joomla, який може відновити попередню резервну копію одним натисканням кнопки. Якщо ви вважаєте, що інформація про користувачів була порушена, попросіть користувачів змінити свої паролі.

Якщо ви зберігаєте дуже чутливі дані на своєму веб-сайті Joomla, наприклад інформацію про кредитні картки, вам слід розглянути можливість застосування сертифіката SSL та зашифрування даних, що зробить складнішим для хакера компрометацію інформації.

Оновіть основні та сторонні розширення Joomla

Joomla – це програмне забезпечення з відкритим кодом, що чудово, адже кожен може змінити його на свої уподобання, але недоліком цього є те, що кожен може мати доступ до свого вихідного коду. Знаючи слабкі місця системи, хакер може легко проникнути на ваш веб-сайт. Спільнота Joomla дуже активна і постійно працює над вдосконаленням коду; якщо вони знайдуть дірку безпеки, вони внесуть необхідні зміни та випустять нове оновлення. У новій версії Joomla 3.x ви можете побачити на панелі адміністратора, якщо є нове оновлення. Я рекомендую оновлювати щоразу, коли це можливо. Також не забудьте оновити сторонні розширення; вони також можуть мати вразливий код. Дуже добре підписуватися на їх розсилки та бути в курсі останніх випусків та оновлювати їх щоразу, коли потрібно.

Отримайте якісний веб-хостинг

У більшості випадків застаріле програмне забезпечення – це те, що робить веб-сайт уразливим, але іноді хакери можуть потрапляти на сервер, на якому розміщуються файли. Отримати надійний веб-хостинг Joomla, який має добру репутацію в галузі та рекомендується для веб-сайтів Joomla, також є хорошим способом зменшити шанси на успіх хакера. Наприклад, хостинг InMotion пропонує веб-хостинг, оптимізований Joomla, вони також мають підручники в Інтернеті, і їх команда навчається допомагати своїм клієнтам у випадку, якщо у них виникають проблеми із веб-сайтами Joomla..

Шукайте експерта Joomla

На офіційному форумі Joomla ви можете отримати допомогу у випадку, якщо з вашим веб-сайтом щось піде не так. Вони є дуже доброзичливою та активною спільнотою та готові допомогти усім, особливо коли їхній веб-сайт зламаний. Однак добре спілкуватися з людиною, яка знає Joomla зсередини, тому що, якщо ваш сайт зламано, недостатньо для відновлення файлів, ви також повинні знайти корінь проблеми та виправити її. Людина, яка щодня працює з Joomla, може в найкоротші терміни визначити проблему і може її виправити.

Висновок та заключні думки

Неможливо зробити веб-сайт на 100% бронезахисним, але за допомогою наведених вище простих хитрощів ви можете швидко відновитись від злому або ви могли зробити ваш сайт Joomla більш захищеним, ніж у середньому. Тому я пропоную завжди мати резервну копію свого сайту, розміщувати лише надійні та надійні компанії та мати розробника Joomla, який допоможе вам.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector