Переваги та недоліки статичних генераторів сайтів

генератори статичних сайтів


Чи можливо, що статичні сайти здійснюють повернення? Незважаючи на те, що популярність систем управління контентом зросла в останні роки, деякі проекти все ще краще обслуговуються статичними сайтами. Здається, що принаймні в деяких випадках статичні сайти є більш вигідним вибором порівняно із системами управління контентом.

Щоб краще зрозуміти, коли вам слід вибрати статичний сайт над CMS, а коли вам слід замість нього перейти з CMS, ми познайомимо вас із генераторами статичних сайтів, підкресливши їх переваги та недоліки.

Що таке статичні генератори сайтів? Як вони порівнюються з CMS?

Ще коли статичні сайти були нормою, сайт був побудований шляхом простого створення окремих HTML-сторінок, які були опубліковані на веб-сервері. Кожен HTML-файл викликав би зображення, CSS та, можливо, деякі JavaScript. Не було адміністративних панелей, лише редактори коду, такі як Dreamweaver.

Але в міру того, як сайти зростали і складнішими, виникали труднощі з оновленням файлів, збереженням вкладок структур папок і в основному обробкою динамічного вмісту. Щоб подолати ці проблеми та краще впоратися з тонкощами складних веб-сайтів, створених системою управління вмістом (CMS).

CMS оснащений адміністративною панеллю, яка дозволяє користувачам записувати вміст, який потім зберігається в резервній базі даних.

Створити веб-сайт та підтримувати його за допомогою CMS можна без взаємодії з кодом, а CMS працює з такими поняттями, як теми або шаблони, які керують способом відображення сторінок у веб-переглядачі відвідувача (передній край веб-сайту). CMS відкрив шлях непрограмістам, щоб спробувати свої сили у створенні веб-сайтів, а також дозволив без проблем обробляти динамічний контент (наприклад, блоги).

Статичні генератори сайтів, з іншого боку, є сукупністю від ручно закодованих статичних сайтів, але не настільки складних, як CMS, все-таки часто описуються як компроміс між ними. Генератор статичних веб-сайтів також використовуватиме шаблони для створення статичних веб-сайтів, що містять лише HTML, вміст яких або витягується з бази даних, або, найчастіше, зчитується з файлів плоского типу, як Markdown.

Статичні генератори сайтів часто не помічаються через їх часто недружній процес установки та відсутність інтерфейсу користувача, але, незважаючи на ці проблеми, в деяких випадках SSG (статичний генератор сайту) може бути краще підходить для вашого проекту, ніж CMS, або коли CMS може бути зайвим.

Гюго, Джекілл, Металсміт – лише кілька прикладів популярних генераторів статичних сайтів, які повертають статику до сфери веб-побудови.

Які переваги та недоліки статичних генераторів сайтів?

Тепер, коли ви знаєте трохи більше про місце генерації статичних сайтів на карті побудови веб-сайту, давайте подивимося, які його переваги та недоліки порівняно з CMS?

Переваги SSG:

Продуктивність

Перевага швидкості статичних сайтів є однією з найбільших їх переваг. Оскільки для запуску запитів до бази даних немає, не обробляється кожен запит, веб-сервери не мають проблем, які майже миттєво відвідують статичні файли відвідувачам.

Системи кешування плагінів або вбудовані системи кешування, що використовуються для CMS, можуть бути ефективними для зменшення накладних запитів до бази даних, однак статичний сайт завжди гарантує найменше навантаження на веб-сервер.

Контроль версій

Контроль версій – ще одна цікава перевага статичних сайтів над CMS. Зміни вашого статичного сайту можна відслідковувати за допомогою програм управління джерелами, як-от Git, яка дозволяє більшій кількості людей спільно працювати над проектом та скасовувати зміни, коли щось піде не так.

У CMS є елемент керування версіями, але деякі зміни можуть бути постійними, і вам потрібно покластися на резервне копіювання – якщо ви вжили заходів обережності для їх створення! – відновити попередні версії.

Краща безпека

Платформи CMS є загальною метою для хакерів та зловмисних користувачів. Хоча WordPress Core вважається захищеним, встановлені плагіни та теми можуть мати вразливості безпеки, які можна використовувати від простого відображеного XSS (міжсайтового сценарію) через SQL Injection, аж до віддаленого виконання коду. Хоча досвідчені користувачі можуть переважати над своєю грою та застосовувати заходи безпеки для запобігання та запобігання подібним проблемам, менш досвідчені користувачі можуть не помітити цих аспектів..

Статичні сайти, однак, є більш жорсткою гайкою для розлому, оскільки у них мало функцій на стороні сервера. Код / додаток не так багато, де щось може піти не так і дозволяти несанкціонований доступ до вмісту веб-сайту. Оскільки статичні сайти зазвичай генеруються на одній машині, а потім зазвичай подаються з іншого, то зловмисник може не дуже багато зробити з веб-сервером, що обслуговує статичні файли.

Навіть якщо комусь вдалося отримати доступ до SSH або FTP, збитки можуть бути легко відшкодовані на самому сайті.

Менше вимог, пов’язаних із сервером

За визначенням, CMS включає багато залежностей від сервера. Наприклад типова установка WordPress вимагає такої ОС, як Ubuntu або CentOS, веб-сервер Apache або NGINX, PHP з необхідними розширеннями та конфігураціями веб-сервера, MySQL, програмне забезпечення WordPress, тематичні коди та плагіни. Все це потребує встановлення, оновлення та управління.

Статичний веб-сайт менш вибагливий – будь-який веб-сервер, здатний повертати HTML-файли, буде добре. Крім того, вам не потрібно турбуватися про встановлення плагінів або піклування про оновлення.

Краще поводження зі скачками руху

Дуже мало ресурсів сервера потрібні для обслуговування статичних HTML-файлів, тому раптові скачки трафіку не є проблемою, коли справа стосується статичних сайтів. CMS є більш вразливим в умовах раптового збільшення веб-трафіку, що може призвести до низки проблем, включаючи збої в базі даних або обмеження активних з’єднань.

Зі статичними сайтами весь процес набагато менш інтенсивний, що робить статичні сайти більш надійними та краще підготовленими до обробки перенапруг.

Це були найважливіші переваги генераторів статичних сайтів, але, звичайно, жодна система не є досконалою, тому є кілька недоліків, які ви не повинні відкидати..

Недоліки SSG:

Дані в реальному часі недоступні

За визначенням, статичні сайти не можуть мати динамічно змінюються дані, такі як “Модні історії” або “Покупця з X країни, купленого Y товару”. Якщо ви накладені на пекло наявність даних у режимі реального часу на своєму сайті, статична статистика не для вас.

Щоб подолати цю проблему, деякі можуть вирішити використовувати JavaScript для обробки на стороні сервера, а потім підходять до результатів на вже відправлену сторінку, але це може бути небезпечною дорогою, яка може йти вниз і може призвести до поганого досвіду користувача , поганий SEO і, безумовно, відхиляється від почуття контролю, яке повинно мати статичний сайт.

Немає користувальницького інтерфейсу

Системи управління вмістом, як WordPress, дуже спрощують користувачів створювати та публікувати вміст із зручного інтерфейсу адміністратора, до якого можна отримати доступ з будь-якого пристрою. Відсутність інтерфейсу адміністратора є великим недоліком, але існує декілька рішень, щоб обійти цю проблему.

Деякі платформи, такі як prose.io або CloudCanon, мають редактор WYSIWYG для Markdown та веб-інтерфейс, інтегрований з GitHub, що дозволяє створювати, редагувати чи видаляти файли у сховищі GitHub.

У цьому ж ключі є додатки і для Android, і для iOS, які пов’язані з GitHub, і вони розроблені для того, щоб дозволити писати та публікувати вміст у дорозі, весь час миттєво просуваючи зміни до сховища.

Третє рішення – розміщення в статичному блозі електронною поштою. Генератор статичних сайтів Jekyll використовує цей метод через службу JekyllMail, яка працює за допомогою входу в обліковий запис POP3, потім витягування повідомлень заздалегідь визначеною “секретною” темою теми та збереження їх у конкретних каталогах (наприклад, _posts або каталог зображень) . Також є можливість додати їх до gpo repo вашого блогу.

Немає створеного користувачем вмісту

На веб-сайтах або в блогах WordPress є розділи, створені користувачем, такі як коментарі чи огляди. Встановити систему коментарів на статичному сайті – це зовсім інший вид пригод.

Одним із способів вирішення проблеми буде використання таких платформ, як Disqus, яка використовує JavaScript для додавання коментарів до сторінки після її розміщення. Однак такий підхід вже не дозволяє вам весь вміст зберігати разом і переробляти в сховищі. Підхід, який дозволить вам зберігати коментарі з рештою сайту, буде системою, яка використовувала обробник на стороні сервера для обробки та додавання коментарів, а потім натисніть на GitHub.

Як бачите, багато речей, які ви сприймаєте як належне за допомогою CMS або які можна реалізувати в CMS, просто встановивши плагін, неможливо легко статичним сайтом, і ви змушені вдаватися до різних обхідних шляхів досягти того ж. Для цього потрібно мати певний досвід розробників, інакше ви можете боротися зі статичними генераторами сайтів більше, ніж із CMS.

Отже, чи корисний для вас статичний генератор сайту?

Статичні сайти є надійними внаслідок збільшення трафіку, вони не мають стільки проблем із безпекою, як CMS, і оскільки вони не є ресурсомісткими, вони швидкі.

Однак статичні сайти, безумовно, не для всіх, або вони не підходять під кожен проект. У деяких випадках вони можуть скоротити терміни і витрати на розробку, в інших випадках вони можуть скласти клопоти, особливо для тих, хто не має необхідних навичок розвитку.

Вибране зображення: Розроблений Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map