PHP проти ASP.NET – Які відмінності?

01.06.2020
Статті та більше ... 'PHP проти ASP.NET – Які відмінності?
0 10 мин.

php vs asp net


З тих пір, як PHP та ASP.NET з’явилися обидва, бажання людей вирішити, що краще, було постійним починанням, створюючи численні публікації в блогах та статті на цю тему. На жаль, багато з них є однобічними, просуваючи одне над іншим. Отже, сьогодні ми маємо намір здійснити неупереджене порівняння між двома мовами, маючи намір допомогти вам визначитися, яку саме з них слід використовувати для створення нового додатку чи власної онлайн-імперії.

PHP – одна з найвідоміших мов веб-розробки, з нею створені мільйони веб-сайтів та спеціалізованих додатків. Це платформа з відкритим кодом, яка продовжує значно сприяти її популярності. Але Microsoft ASP.NET також є платформою з відкритим кодом.

Визначити, хто краще, ніж інший, непросте завдання. Намагатися зробити це майже як порівняння яблук з апельсинами. Отже, ви не можете насправді вирішити, який із них краще. Ви можете робити ці розрізнення лише після того, як маєте на увазі кілька конкретних цілей.

І те й інше PHP і ASP.NET є дуже успішними підприємствами, які протягом багатьох років розробили безліч чудових веб-сайтів, але для тих, хто не працював із цим багато, залишається одне питання. Який з них слід використовувати?

Ця стаття допоможе вам вирішити, яку з цих двох технологій слід використовувати у наступному проекті. Це може не допомогти вам прийняти рішення відразу ж, але, безумовно, допоможе вам бути більш поінформованими та дізнатися, яка технологія вам краще підходить.

Перш ніж поглиблювати нашу розмову, давайте подивимося найосновнішу змінну, яку ми можемо використати для розрізнення. Переглядаючи частку ринку мов веб-програмування, ми можемо отримати багато інформації, оскільки це говорить про те, як широко використовується на ринку конкретна мова програмування..

Це також допоможе вам, якщо ви прагнете влаштуватися на роботу з будь-яким із них. За нашою статистикою, 9% ринку використовує Ruby on Rails, 34% використовує ASP.NET і 57% використовує PHP. Статистика, звичайно, зміниться, якби ми враховували й інші мови, але це досить добре заради нашого аргументу.

Тож якщо ви прагнете знайти роботу, навчившись кодувати на одній із цих мов, вам, безумовно, краще з PHP. Якщо ви прагнете розробити проект або зробити щось інше, дотримуйтесь нас та вивчіть решту!

Що таке PHP?

php логотип 2017PHP – це сценарій з відкритим кодом, сценарій на стороні сервера та загальна мова програмування. Він найбільш широко використовується для розробки динамічних веб-сайтів та веб-додатків. Завдяки об’єктно-орієнтованій орієнтації це допомагає програмістам бути більш креативними у вирішенні певних проблем та розробці додатків.

Будучи простим для розуміння та використання, це значною мірою сприяло його широкій популярності та функціональності, а спільнота лише зросла з моменту виходу в 1995 році. Це абсолютно безкоштовно у використанні та завжди буде. Будь-який новачок може легко зрозуміти його синтаксис і звикнути до програмування з ним.

Ще одна перевага полягає в тому, що він працює майже на будь-яких серверах будь-якого хоста і підтримує широкий спектр баз даних, таких як MySQL, PostgreSQL, Oracle, Sybase, Informix і навіть Microsoft SQL. PHP робить основний акцент на сценарії на стороні сервера, але він також може бути використаний для розробки настільних додатків. Однією з його чудових особливостей є те, що PHP-код не потрібно записувати в окремий файл. Він також може бути записаний на HTML-сторінці, що дозволяє розробникам створювати динамічні веб-сторінки. PHP набирає велику швидкість та функціональність, і він орієнтований на веб-розробку.

З PHP ви можете робити такі речі, як:

 • Зберіть інформацію про користувачів за допомогою форм. Після того, як користувачі заповнять ці форми необхідними даними, ви зможете надіслати їх на електронні листи, які вони надали.
 • Автоматично збирайте інформацію з різних веб-сторінок та з усього Інтернет. Ви можете легко автоматизувати збір даних на своєму веб-сайті і навіть “скребли” дані, такі як зображення та текст з інших веб-сайтів у мережі, використовуючи динамічні сценарії PHP.
 • Створіть варіант членства для свого веб-сайту. Якщо ви створюєте веб-сайт, який надає певний платний вміст, ви можете використовувати PHP для створення зони членства, доступ до якої можна отримати лише за допомогою імені користувача та пароля.
 • Створення динамічних файлів та веб-сторінок.
 • Відстежуйте користувачів за допомогою файлів cookie. Ви можете надсилати та отримувати файли cookie та відстежувати, як ваші відвідувачі взаємодіють із вашим веб-сайтом.
 • Додайте будь-які динамічні функції, які ви можете придумати. Небо – це межа, коли мова йде про розробку таких динамічних функцій, як годинники, календарі, калькулятори і майже все, що можна керувати сценарієм. PHP дозволяє швидко розвивати динамічні функції, що надсилають та отримують інформацію, створюючи таким чином неймовірно корисні програми.
 • Створюйте настільні програми. Можна писати різні програми на робочому столі в PHP, але це не найкращий спосіб зробити це, оскільки більшість акцентів PHP робиться на веб-розробці.
 • PHP має деякі неймовірно корисні функції обробки тексту.
 • Хостинг для PHP надзвичайно легко знайти. Як я вже згадував вище, майже кожен окремий хостинг-провайдер підтримує найновішу версію PHP, що полегшує запуск.
 • PHP має широкий спектр потужних вбудованих функцій.

Недоліки PHP

 • Різні недоліки безпеки. PHP має довгу історію численних збоїв у безпеці. У ньому багато відомих і невідомих уразливостей, які можна використовувати для його використання, тому було б розумно використовувати плагіни безпеки та інші заходи безпеки, якщо ви обробляєте конфіденційні дані зі своїм скриптом PHP.
 • Не дуже добре для розвитку настільних додатків. Хоча реально розробляти настільні програми за допомогою PHP, це не рекомендується, оскільки PHP оптимізовано для веб-розробки.
 • PHP має слабкий тип. Неявна конверсія мови стане сюрпризом для багатьох новоприбулих PHP. Це призводить до безлічі несподіваних помилок, якщо ви про це не знаєте.

Що таке ASP.NET?

asp net логотипСторінка ASP.NET або Active Server (спочатку відома як ASP +) була розроблена корпорацією Майкрософт та розроблена для веб-розробки та створення динамічних веб-сторінок. Це відкритий код, скриптовий мова на серверній основі, який можна використовувати для створення динамічних веб-сторінок з високою швидкістю. Ця веб-платформа розроблена на основі серверних технологій і надає всі послуги, необхідні для створення надійних веб-додатків як для ПК, так і для мобільних пристроїв.

Він був випущений в 1998 році, як перша мова серверного сценарію Microsoft.

Оскільки це платформа Microsoft, він також підтримує код, складений іншими мовами, такими як C ++, C #, Perl та Visual Basic. Він також містить різні серверні елементи управління, які відокремлюють код веб-сайтів від його вмісту, що дозволяє розробляти веб-сторінки в середовищі WYSIWYG (Що ви бачите, що ви отримуєте). Це дає вам метод, заснований на шаблоні для створення динамічних веб-сторінок, і дозволяє чітко розділити проблеми. Це дає вам можливість повного контролю над розміткою, що робить веб-розробки набагато приємнішими.

Оскільки мова йде на сервері, код зберігається у файлі ASP або ASP.NET і виконує код у файлі, а потім повертає результати у веб-браузер користувача..

Переваги ASP.NET

 • Гнучке програмування – Програмуючи додаток чи веб-сайт, ви можете передумати на середині, не потребуючи перепрограмувати все з самого початку. Це завдяки своїй гнучкості та об’єктно-орієнтованим особливостям.
 • Розмежування турботи – Модель програми, контроль та перегляд розділені, що робить додаток та код більш прозорими. Це також значно підтримує підтримку програми. Це також дає змогу розділити проект на різні частини, що дозволяє декільком розробникам працювати над одним проектом. Робота одного розробника не вплине на інші.
 • Підтримує TDD – За підтримки підтримки Driven Development, ми можемо створити нашу програму за допомогою тестового модуля.
 • Продуктивність – ASP.NET має багато бібліотек, таких як SignalIR, Odata, WebApi та інші мовні функції, які забезпечують високу продуктивність.
 • Має зрілі рамки – ASP.NET має бібліотеку на основі завдань, а це означає, що вона організована у спадкові класи, які стосуються конкретного завдання. Наприклад, розробники можуть заощадити час на редагування зображень або XML та інші поширені завдання розвитку.
 • Простий розвиток – Завдяки тому, що модель програмування, орієнтована на сервер, розробка додатків набагато простіша і простіша в обслуговуванні.
 • Підтримується багато різних мов – Розробник може вибирати код на більш ніж 25 підтримуваних мовах .net, таких як C #, C, C ++, Jscript.Net, VB. Чисті та багато іншого.
 • Недоліки ASP.NET
 • Високі витрати на обслуговування – Один з головних недоліків – дороге обслуговування компанії ASP та Visual Studio. Так, мова сама по собі безкоштовна, але середовище для розробників платне. ASP.NET також використовує набагато більше ресурсів сервера, ніж PHP. Це дорогий вибір, і ви обов’язково повинні переконатися, що його варто вибирати.
 • Важко зрозуміти потік додатків – Потік програм трохи складний для реалізації та не дуже добре для невеликих додатків. Це насправді досить важко розгорнути.

PHP проти ASP.NET

Тепер, знаючи кожну мову та її основні особливості, настав час зробити відмінність, яку ми шукаємо. Обидві мови мають свої сильні та слабкі сторони. PHP недорогий, але має недоліки в безпеці, але він все ще швидкий і надійний.

Спочатку ASP.NET простіший у використанні завдяки бібліотечній системі класів. Але підтримка розвитку та будь-якого виду додатків набагато дорожче. Тож відмінність того, що краще, а яку саме слід вибрати, сильно залежить від ваших вимог. Подивимося, що ще ми можемо використовувати.

Основні відмінності

Є кілька основних відмінних факторів, які роблять один варіант кращим, ніж інший, тому тут ми розглянемо всі вони та вирішимо, який із них ми можемо використати, щоб нарешті оголосити переможця..

Сумісність

PHP працює з багатьма різними платформами, такими як UNX, Linux, OSX, Windows, і майже з усім, на що ви б кинули. ASP.NET створений в основному для платформ Windows. PHP не залежить від платформи, тоді як ASP.NET сильно залежить від платформ Windows.

Таким чином, PHP можна записати у велику кількість інструментів та редакторів розробників. Вони навіть можуть використовувати текстові редактори для написання свого коду, хоча ціною функціональності. Більшість програмістів ASP.NET використовують Microsoft Visual Studio під час процесу розробки.

Вартість

Обидві мови безкоштовні у використанні, але більшість платформ розробки для ASP.NET коштують дорого. Оскільки PHP є повністю відкритим кодом, розробляти будь-яку програму чи веб-сайт разом із нею буде набагато дешевше. ASP.NET також забирає набагато більше ресурсів сервера, ніж PHP.

Швидкість

Хоча швидкість вашого веб-сайту не є основним фактором, який визначає його важливість, завжди добре вибрати мову кодування, яка збирається швидше. Різниця в швидкості ASP.NET і PHP не велика, але деякі кажуть, що PHP трохи швидше. Цей аргумент підкріплений Facebook, Google, Yahoo! та інші відомі веб-сайти, кодовані в PHP.

Отже, врешті-решт, на кількох аргументах вирішувати, хто з них швидший. Зрештою, швидкість веб-сайту більше залежить від пропускної здатності та сервера, який ви використовуєте.

Підтримка

Маючи найбільший відсоток частки ринку, глибоко говорить про PHP. Тож цілком природно, що ця мова з відкритим кодом має набагато більший пул розробників, які її підтримують, ніж ASP.NET. В обох є живі спільноти, тож ви обов’язково знайдете відповіді, які шукаєте, але PHP використовує більше людей, тому є більш доброзичливі співробітники підтримки, які готові відповісти на ваші запитання.

Крім того, оскільки більшість людей використовують PHP, набагато ймовірніше, що ви знайдете талановитих розробників, якщо ви хочете створити команду.

Масштабованість

Обидві ці мови дуже масштабовані. Якщо ви хочете простий спосіб розробити веб-сайти через систему управління вмістом, наприклад Drupal, Joomla або WordPress, PHP, безумовно, є більш надійним вибором, ніж ASP.NET.

Час розгортання

Виконання складних завдань займає набагато більше часу з ASP.Net, ніж це з PHP, тому розробка проектів займає в середньому більше часу.

PHP інтерпретується на сервері, тоді як ASP доводиться компілювати кожного разу, коли вноситься модифікація коду, що робить процес розробки більш трудомістким з ASP.NET.

Переможець

Якщо ви до цього часу звертали увагу, то з урахуванням того, хто з них є переможцем. Ви можете розробити обраний веб-сайт або програму за допомогою будь-якого. Але з відведеними аргументами є причина, чому великі компанії, такі як Google, Facebook та Yahoo! створили свої веб-сайти, використовуючи PHP, і чому більшість людей також ним користуються.

В основному, PHP є кращим варіантом для більшості веб-сайтів, і саме це зазвичай рекомендують люди для тих, хто збирається ступити у веб-розробку. З ASP.NET також немає такого поняття, що неможливо, і навколо деяких його проблем також існує багато способів. Тому, будь-ласка, якщо ви полюбили ASP.NET, використовуйте його.

Поки що статистика говорить від імені PHP, але ASP.NET все ще міцно стоїть серед скриптових мов на стороні сервера і більш ніж здатний виконувати безліч складних завдань веб-розробки..

Інші цікаві порівняння:

 • PHP проти Phyton
 • Ruby on Rails vs PHP
 • PHP проти Node.js
 • HTML проти PHP
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector