PHP проти Java – кого слід використовувати для наступного проекту?

php vs java


Деякі кажуть, що порівнювати Java з PHP насправді не є правильним, оскільки Java – це мова програмування загального призначення, тоді як PHP – це сценарна мова на сервері. Але ми все одно намагатимемося зробити це, оскільки ці дві є найпопулярнішими мовами програмування в Інтернеті сьогодні, і складають більшу частину динамічного Інтернету.

І PHP, і Java – це рамки для створення веб-додатків.

Кожна мова програмування має свої сильні та слабкі сторони, і не було б чесно оголошувати, яка з них перемагає іншу. Однак, порівнюючи їх, буде зроблено акцент на плюсах і мінусах, які має кожен з них, що дозволить нам мати більш чітке уявлення про те, який із них найкраще працює для вашого майбутнього проекту.

Тож без зайвих прихильностей, давайте подивимось, як вони співставляють!

Трохи історії

І те й інше Java і PHP були створені в 1995 році.

Java була створена як частина платформи Java, спочатку призначена для створення додатків у браузері та клієнтського програмного забезпечення. Тепер мова програмування використовується для створення багатьох веб-додатків.

З іншого боку, PHP створений строго для сценаріїв веб-сторінок та серверів. Він мав бути закладений у HTML-сторінки, що робить їх динамічними веб-сторінками. Він був розроблений за допомогою 5 різних версій і досяг до PHP 5, а PHP 6 зараз знаходиться в розробці. Це безкоштовно і особливо просте у вивченні та використанні.

Що таке PHP?

PHP (Hypertext Processor) – мова програмування та інтерпретатор, призначений для скриптів на відкритому коді з відкритим вихідним кодом та програмування загального призначення.

Він є у вільному доступі для кожного і використовується більшість часу на веб-серверах Linux. PHP можна назвати мовою програмування людей, оскільки всі вільні ним користуватися!

PHP проклав шлях для динамічних веб-сайтів, якими ми їх знаємо сьогодні. Без цього ми переглядали б лише статичні веб-сторінки HTML.

Використання PHP схоже на C та C ++ за синтаксисом. Зазвичай PHP вбудовується у веб-сторінку разом із HTML. Перш ніж користувач зможе відобразити запитану ним веб-сторінку, веб-сервер обробить скрипт PHP та поверне результати операцій, виконаних у межах цього сценарію. Це поступається місцем динамічним веб-сторінкам у вигляді відображених текстів, зображень або будь-якої іншої інформації на веб-сторінці.

Веб-сторінка HTML, яка містить скрипт PHP, має .HTML-розширення змінено на .PHP.

З цієї причини PHP є основою багатьох веб-фреймворків та систем управління веб-контентом. З постійно зростаючою кількістю Інтернет-технологій та веб-сайтів електронної комерції PHP набуває все більшого значення. Він може використовуватися для більшості цілей, оскільки він може робити все, що можуть зробити інші веб-технології. Він широко використовується для розробки дуже ефективних веб-сайтів.

В даний час PHP має 82,6% частки ринку в Інтернеті. Ця цифра говорить сама за себе. Якщо правильно написати свій код, PHP стане найефективнішою веб-мовою, яку ви можете використовувати.

Переваги PHP

 • З відкритим кодом (безкоштовно)
 • Легко вчитися
 • Має багато підтримки
 • Має багато документації
 • Ефективна мова кодування

Що таке Java?

Java – популярна і надмірно використана загальноосвітня мова, орієнтована на високий рівень, орієнтована на мову програмування.

Java дуже схожий на мову програмування C ++, але він набагато простіший. Під простим, ми маємо на увазі, що це класова, об’єктно-орієнтована мова програмування, яка була створена таким чином, щоб було якомога менше реалізацій. Його можна використовувати для створення та розробки повноцінних додатків, які можна виконати на одному комп’ютері або в мережі. Він може поширюватися між клієнтами та серверами всередині мережі.

Це надійна мова програмування, оскільки вона працює на основі “запису один раз і запустіть куди завгодно”, тобто, щойно код буде виконано, він може працювати на всіх платформах, які підтримують середовище виконання Java. Програми Java не управляються безпосередньо операційною системою; натомість вони використовують віртуальну машину Java (JVM), яку можна запустити на багатьох платформах, таких як Windows, Mac OS та UNIX.

Добре підходить для всесвітньої павутини, було розроблено безліч додатків під назвою аплети Java, які можна використовувати в сумісних з Java веб-браузерах, таких як Firefox та Google Chrome. Програмне забезпечення Java також працює на ноутбуках, ігрових консолях, центрах обробки даних і навіть наукових суперкомп’ютерах.

Java також є ключовим стовпом у відомій мобільній операційній системі Android. Android використовує мову Java як основу всіх своїх програм.

Основні принципи Java

Мова програмування Java настільки широко використовується з багатьох причин. Наступні характеристики відіграли важливу роль у його успіху.

Програми Java портативні в межах мережі

Після того, як вихідний код програми Java складений в байт-код, його можна перемістити до будь-якого клієнта або сервера в комп’ютерній мережі. Віртуальна машина Java (JVM) інтерпретує цей байт-код у код, який буде запускатися на комп’ютерному обладнанні.

Міцний код

Однією з причин того, що ця портативність можлива, є те, що Java не створює посилання на будь-які дані поза собою. Це означає, що він не використовує жодних даних, які зберігаються в операційній системі або в іншій програмі.

Об’єктно-орієнтоване програмування

Переваги об’єктів є тим, що вони є частиною певного класу об’єктів і успадковують той самий код, який є загальним для цього класу.

Аплетки гнучкі

Оскільки операції виконуються не на пристрої клієнта, а не на сервері, Applets може працювати дуже швидко.

Переваги Java

Записати всі переваги, які може запропонувати Java, майже неможливо, тому ми скоротимо її.

 • Легко створити код для багаторазового використання
 • Легко вчитися
 • Незалежно від платформ
 • Об’єктно-орієнтована
 • Міцний код

Основні відмінності між PHP та Java

Документація

PHP має дійсно гарну документацію на офіційному веб-сайті та сторонніх веб-сайтах. Останнє оновлення PHP принесло багато змін, покращивши ядро, а також документацію.

Java, також є кілька чітко визначених основних бібліотек, щоб допомогти користувачам. Вони відповідають стандартам якості та пропонують детальну інформацію про кожен помітний аспект мови.

Введення тексту

Java заснована на статичному введенні, що означає, що змінні повинні мати оголошений тип, тоді як PHP використовує динамічне введення тексту. Це означає, що змінні припускають тип значення, яке зараз міститься в них. Вони здатні змінити тип, щоб задовольнити неявні конверсії та касти.

Основна структурна відмінність Java від PHP – це різниця між слабо типізованими та сильно набраними мовами.

PHP є слабко набраною мовою, оскільки вона набагато гнучкіша і покладається на “здоровий глузд” програміста, коли він підходить до завдання. У версії PHP 7 відбулося величезне поліпшення набору тексту.

Java, однак, є сильно набраною мовою, тому вимагає від програміста використовувати явні твердження про його наміри для того, щоб він функціонував. Він має чіткі очікування щодо написання коду, і якщо їх не виконано, компілятор не запустить програму, поки проблема не буде вирішена.

Веб та інфраструктура

PHP може бути розгорнутий просто в його найосновнішому вигляді, але щоденний розробник все ще повинен використовувати рамки для побудови деяких стандартних функцій інфраструктури над базовим інтерпретатором PHP.

Цікаво, що структура Java схожа. У Java набагато менше вбудованих мов, вбудованих у її мову, і вона не надто суворо орієнтована в Інтернеті.

PHP проти Java – хто перемагає?

Багато людей скажуть, що все залежить від уподобань програміста, оскільки і Java, і PHP мають одні з найважливіших переваг, і обидва вони дуже потужні. Але багато людей також скажуть вам, що PHP – це набагато кращий вибір і це правильно. Є причина, чому PHP займає 82,6% частки Інтернету. Але головна причина, по якій вони обирають PHP, – це швидкість розвитку.

Програми розробляються набагато швидше, і PHP, як правило, має менше проблем, коли він використовується на спільному хостингу, що робить його більш економічним рішенням. У той час як Java найкраще працює на спеціальному сервері, що робить його значно дорожчим.

Чи означає вищезгаданий матеріал, що вам слід віддавати перевагу одному перед іншим? Або вам слід уникати використання Java? Абсолютно ні.

Тим не менш, PHP простіше відновити, ніж Java, а також, більш економічно. Використовувати PHP вам нічого не коштує, хоча деякі функції Java оплачуються. Але розробники Java можуть заробити сертифікацію, яка дозволить їм отримувати роботу набагато простіше, тоді як PHP не пропонує жодної кваліфікації.

Щоб зробити це коротко, обидва мають свою справедливу частку переваг та недоліків, тому ваш вибір залежить від того, якими вигодами ви хочете скористатися з цих двох мов програмування.

Java може бути набагато надійнішим вибором, коли є складна задача розробки, яка потребує вирішення професійних розробників. Завдяки точно визначеним стандартам робота проводиться набагато легше та ефективніше серед команд розробників.

PHP з іншого боку є більш доступним для свіжих розробників. Це добре працює для людей або груп із власними визначеними стандартами кодування, а якщо мова йде про створення додатків з простими функціями.

Подібні порівняння

 • PHP проти HTML
 • PHP проти Node.js
 • PHP проти Ruby on Rails
 • PHP проти Python
 • PHP проти ASP.NET
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map