PHP проти Python – які відмінності та схожість?

01.06.2020
Статті та більше ... 'PHP проти Python – які відмінності та схожість?
0 9 мин.

python vs php


PHP і Python – це дві дуже популярні мови кодування, які існують вже дуже давно. PHP – одна з найбільш використовуваних мов програмування для веб-розробки, тоді як Python – потужна мова програмування загального призначення, яка дозволяє тестувати прототип як безшовне програмування. Вони обидва є відкритим кодом і можуть вільно ними користуватися будь-хто. Їх легко вивчити, завдяки величезній кількості наявної документації та їх величезній спільноті.

Обидві ці мови програмування відрізняються за функціональністю та функціями, і вони широко використовуються для різних цілей. Кожен з них має чудові мови для веб-розробки, залежно від того, якою веб-розробкою ви хочете займатися. Але якщо ви хочете зайнятися веб-розробкою за допомогою Python, вам доведеться використовувати додаткові модулі та рамки, як Django або Flask.

Python – мова, яка широко використовується в графіці, техніці та науці. Це дозволяє швидко та безперебійно писати програми та розробляти прототипи.

Якщо ви прагнете розширити свої навички програмування, вивчити свою першу мову програмування або вивчити нову, тут ви можете дізнатися більшість речей, які вам потрібно знати, щоб встановити вас на праву ногу і допомогти вам вибрати мову ви повинні навчитися. Але найкраще було б навчитися обом, оскільки PHP – це просто і дивовижний інструмент веб-розробки, тоді як Python – просто корисний і веселий!

Що таке PHP?

PHP або Hypertext Processor – це загальна мета та сценарійна мова на сервері, яка використовується в основному для виконання завдань веб-розробки, таких як створення динамічних веб-сторінок. Будучи об’єктно-орієнтованою мовою програмування, вона дозволяє програмістам вирішувати творчі завдання легше, ніж інші мови. Він поділяє аналогічний синтаксис з C і C ++. Ви можете відрізнити файл PHP від ​​інших, переглянувши розширення .php. Він також може бути вбудований у веб-сторінку HTML, що полегшує розробку динамічних веб-сторінок.

Оскільки це сценарна мова на сервері, вона працює на сервері, а не на комп’ютері клієнта. Операції виконуються на сервері і повертаються кінцевому користувачеві. Він використовується на серверах Linux у більшості випадків. Він може бути інтегрований з багатьма популярними базами даних, такими як Oracle, MySQL, Postgre SQL, Sybase, Microsoft SQL Server та Informix. Наразі PHP займає 82% частки ринку, що робить його однією з найпопулярніших мов скриптів на сервері. Це дуже просто для будь-якого новачка і пропонує безліч вдосконалених функцій для досвідчених програмістів. Хоча PHP зосереджується в основному на сценарії на стороні сервера, ви можете зробити набагато більше з цим.

Наприклад, PHP дозволяє робити такі речі:

 • Легко створювати динамічні веб-сторінки та файли.
 • Надсилайте електронні листи користувачам із форми. Користувачі можуть заповнити форму на вашому веб-сайті як спосіб зв’язатися з вами та поділитися своєю інформацією з вами. Ви можете надати їм всю необхідну інформацію в електронному листі, який ви їм надішлете.
 • Автоматично збирати дані з Інтернету. Ви можете збирати такі речі, як зображення, різний вміст, інформацію про користувачів, номери кредитних карток тощо.
 • Ви можете відстежувати користувачів вашого веб-сайту. PHP дозволяє вам легко надсилати та отримувати файли cookie, які дозволяють відстежувати взаємодію відвідувачів з вашим веб-сайтом.
 • Створіть логін для вступу. PHP дозволяє створити спеціальну зону для членів вашого сайту, якщо ви хочете розміщувати платний вміст або просто хочете мати зареєстрованих користувачів.
 • Пишіть настільні програми. Це не найкраща мова для розробки програм для настільних ПК з графічним інтерфейсом користувача, але якщо ви знаєте, як правильно використовувати PHP, ви можете це легко зробити.
 • Створіть годинник, календарі та безліч динамічних речей. Ви можете динамічно обробляти всю потрібну інформацію, тому небо є межею в тому, як ви використовуєте PHP для розробки свого веб-сайту.

Переваги PHP

 • Сумісність між платформами – PHP працює на більшості основних операційних систем, таких як Windows, Linux, Mac OS і майже на всіх видах баз даних.
 • Швидке виконання – Сценарій, написаний на PHP, працює набагато швидше, ніж ті, які написані на декількох інших мовах сценаріїв, таких як JavaScript або ASP.Net.
 • Мова програмування на основі глибокого коду – PHP можна використовувати для створення дуже складних систем управління вмістом (CMS), таких як WordPress, Drupal, Joomla та Magento. Немає потреби в процесорі коду чи компіляторі.
 • Практично кожен хостинг-провайдер підтримує PHP – Це одна з найпопулярніших мов програмування, і майже кожен хостинг-провайдер підтримує її, оскільки не має проблем із сумісністю, коли програма PHP повинна запускатись наживо.
 • Він стабільний – PHP має підтримку розробників як основу, тому, якщо є якісь проблемні помилки, хтось буде на шляху до його виправлення, як тільки його виявлять.

Недоліки PHP

 • Безпека – Оскільки PHP – мова програмування з відкритим кодом, є можливість будь-кого виявити притаманні помилки чи отвори в циклі, які вони можуть використовувати.
 • Повільніше, ніж Нові конкуренти – PHP – швидкий, але не швидший, ніж новіші мови сценаріїв на стороні сервера, такі як Node.js.
 • PHP ідеально підходить для рішень електронної комерції, але не настільки корисний для більшого застосування – Програмувати широкомасштабне додаток за допомогою PHP було б важко, і його було б важко підтримувати.

Що таке Пітон?

Пітон це мова програмування високого рівня, інтерпретована та об’єктно орієнтована, що поєднується з динамічним зв’язуванням та динамічним набором тексту. Він може бути використаний для швидкого розвитку додатків, а також може бути пов’язаний між собою існуючі компоненти більшого додатка. Він має дуже простий синтаксис, який легко засвоїти, тому його використовують у всьому світі для навчання студентів програмуванню. Близько 60% шкіл використовують Python як вступну мову програмування. Відступ заяв джерела Python робить його код набагато простішим для читання та розуміння всіх разом.

Немає необхідності компілювати python, який пропонує величезну кількість продуктивності, що робить цикл редагування-тесту-налагодження набагато швидшим. Налагодити програми Python дуже просто, оскільки у випадку поганого введення; помилка призведе до виключення лише після того, як інтерпретатор виявить помилку. Якщо програма не захоплює виняток, вона надрукує трасування стека.

Налагоджувач написаний самим Python і свідчить про видатну інтроспективну силу Python.

Переваги Python

 • Програми легко читати – Завдяки елегантному синтаксису Python читати та писати набагато простіше, ніж багато інших мов.
 • Простий у використанні – Примусити програму працювати просто і просто, тому Python широко використовується для розробки прототипів.
 • Легко розширити – Ви завжди можете додавати нові модулі, реалізовані та компільовані такою мовою, як C або C++.
 • Підтримує об’єктно-орієнтований програмування з множинним успадкуванням та класами.
 • Розширені функції програмування – У Python є список розумінь, генераторів та багато інших корисних функцій.
 • Є багато спеціалізованих груп інтересів – У Python є велике співтовариство та безліч різноманітних частин, які зосереджуються на різних речах, таких як наукові починання чи прототипування.

Недоліки Python

 • Пітон повільний. Набагато повільніше, ніж C ++, PHP та безліч інших мов програмування.
 • Python не підходить для багатопроцесорних / багатоядерних робіт.
 • Має багато обмежень щодо доступу до бази даних.
 • Недобра мова для мобільного розвитку.
 • Має дуже багато дизайнерських обмежень. Python – це динамічно набрана мова, тому в ній з’являється більше помилок, які з’являються лише під час виконання, і, отже, потрібно набагато більше тестування.

PHP проти PYTHON

Ці дві мови програмування відрізняються одна від одної за рівнем використання, особливостями та функціональністю, але вони також мають багато спільних позицій. Розробники повинні розуміти це, щоб знати, якими мовами вони користуються для кращого виконання певних завдань.

Важливо зауважити, що, хоча PHP має вбудовані в основу функції веб-розробки, Python покладається на додаткові модулі.

Загальні особливості PHP та Python

 • Їх можна використовувати для програмування та сценаріїв загального призначення.
 • Обидві мови інтерпретуються, мови високого рівня, які мають динамічне введення тексту.
 • Обидва – це мови з відкритим кодом, які підтримуються великими спільнотами розробників.
 • І те й інше легко зрозуміти і легко вивчити.
 • Обидві мови підтримують ланцюжок методів.
 • Їх легко розширити на Java, C та C++.
 • Обидва мають підтримку змінної кількості аргументів функції.
 • Вони мають єдині заяви для всіх типів даних.

Відмінності між PHP та Python

Ми нарешті дійшли до піку нашого порівняння. Настав час, коли ми розглянемо основні відмінності між PHP та Python, що їх роз’єднало. Без зайвої прихильності, давайте перейдемо до цього!

У Python є більш зрозумілий і мінімалістичний код – Філософія дизайну Python наголошує на читанні коду. Це полегшує розробникам запис організованого та чистого коду, незалежно від масштабу проекту чи розміру програми. Скласти складні програми легко за мінімальний час за допомогою Python.

Парадигми – Обидві мови мають схожість і мають ряд загальних парадигм програмування. Python має підтримку аспектно-орієнтованого, об’єктно-орієнтованого, функціонального та добре структурованого стилів програмування. PHP має функціональний, об’єктно-орієнтований, рефлексивний, процедурний стиль програмування.

Python є більш гнучким, але не дуже хороший для розробки веб-додатків – З його допомогою можна розробляти всі види програмного забезпечення та програм. Він також ідеально підходить для створення наукових додатків, прототипування та додатків, які мають обробляти величезну кількість даних. Він має набагато більшу гнучкість, ніж PHP, але не настільки гарний для розробки веб-додатків.

PHP краще для веб-розробки – PHP був розроблений з урахуванням веб-розробки, тому він поставляється з безліччю вбудованих функцій веб-розробки. Написання веб-сайтів простіше писати на PHP, ніж Python, оскільки Python – мова програмування загального призначення. Але за допомогою правильних сторонніх модулів Python також може бути дуже ефективним інструментом веб-розробки.

Python – більш безпечний – Python вважається однією з найбільш захищених мов програмування. Він має численні функції безпеки, що робить його чудовим для швидкого написання складних програм із певними цілями та функціями.

Програми PHP мають багато питань безпеки, які можна вирішити за допомогою додаткових інструментів, що підвищують їхню безпеку.

Висновок

Вирішити, чи краще PHP чи Python, є складним завданням, навіть маючи під рукою необхідні знання. Зрештою, все залежить від завдань, які стоять перед вами та ваших особистих вимог.

PHP – це головний вибір для розробників, які бажають розробляти сучасні веб-сайти та Інтернет-програми. Вони мають велику стійкість і можуть швидко розвиватися. Також простіше знайти веб-хостинг із підтримкою PHP, ніж Python. Хоча майже кожна хостинг-компанія підтримує найновішу версію PHP, у них є різні параметри Python. PHP вбудований у веб-сервер. Програми Python можна вбудовувати у веб-сервер або запускати в окремому процесі, що може зробити його менш стабільним і повільним у підсумку. Це тому, що це нестійкий процес, а це означає, що новий процес буде породжуватися при кожному запиті сервера.

З іншого боку, Python більше орієнтований на програмування загального призначення, прототипування та надійний код. Він пропонує можливість розробникам створювати масштабовані програмні програми. Це також добре для веб-розробки, хоча потребує ряду додаткових модулів.

Отже, перш ніж починати новий проект, кожному розробнику важливо оцінити особливості Python та PHP, щоб точно знати, що для них найкраще працюватиме. Як тільки ви дізнаєтесь точні функції та вимоги вашого проекту, стає легше знайти мову програмування, яка їх компліментує.

3 кращих постачальника послуг хостингу PHP та Python

Незалежно від того, якою мовою програмування ви вирішили розпочати наступний веб-проект, вам знадобиться надійний сервіс. Ми склали список найкращих хостинг-компаній, які чудово підходять як для PHP, так і для Python.

Компанія
Промо ціна

1дешевий хостинг для php та python$ 3,49 / міс
2найкращий хостинг для php та python3,95 дол. / Міс
3надійний хостинг для python та php3,95 дол. / Міс
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector