PHP проти Ruby on Rails – які відмінності?

01.06.2020
Статті та більше ... 'PHP проти Ruby on Rails – які відмінності?
0 12 мин.

php vs ruby ​​на рейках


Коли люди прагнуть почати новий ІТ-проект чи кар’єру, вони часто замислюються над тим, як їм це зробити на праву ногу. Одним з ключових кроків у цьому є вибір технології, якою вам подобається, і яка буде достатньо довгою, щоб повернути вкладений час та енергію..

Якщо ви власник бізнесу, вам захочеться працювати з технологією, яка пройде ваш проект та ваш бізнес довгий шлях після початкової фази. Якщо ви розробник, вам потрібна технологія, яка має велику підтримку, і це полегшить вам пошук роботи.

Більшість з нас покладаються на наші коледжі, друзів та різні громади, приймаючи таке рішення. Вибір правильної мови програмування для веб-розробки – дуже обговорена тема з великою кількістю суперечок.

У цій статті ми прагнемо допомогти вам вирішити, чи слід вибирати Ruby on Rails або PHP для свого наступного починання в галузі ІТ. Ми зробимо акцент на тому, щоб дізнатися, як працюють ці дві мови та як вони порівнюються за швидкістю, масштабованістю, продуктивністю, вартістю, підтримкою тощо.

Але майте на увазі, що це нечесно, а також технічно недоцільно порівнювати PHP з Ruby on Rails, оскільки PHP – це сценарна мова на сервері, а Ruby on Rails – це веб-розробка, що спирається на мову сценаріїв Ruby..

Справедливим порівнянням було б Ruby on Rails та CakePHP або інші рамки на основі PHP. Ruby on Rails за останні роки здобув більшу популярність, ніж будь-який інший веб-фреймворк PHP, і з поважних причин. Ruby on Rails спрощує процес навчання за допомогою конвенцій про конфігурацію, тому вам не доведеться багато думати і вирішувати, коли справа стосується розміщення, організації та запуску розробленого вами програми..

Незважаючи на це, PHP все ще працює в Інтернеті і буде продовжувати це робити, але Ruby одночасно розроблявся з Rails Framework. Це мова, яка робить великий акцент на продуктивності, тож ви можете витратити менше часу та ресурсів на розробку своєї програми..

Обидві ці мови мають свій набір сильних і слабких сторін, які їх вирізняють, але також мають багато спільних позицій. Ви справді вирішуєте, які ваші вимоги і з чим ви хочете працювати зрештою.

Щоб правильно розмежувати обидва, ми розглянемо всі вирішальні фактори та допоможемо вам зробити свій вибір!

Що таке PHP?

PHP – одна з найпопулярніших мов сценаріїв на стороні сервера, що використовується в веб-розробці. Він є відкритим кодом, тому є повністю безкоштовним разом із багатьма розробними середовищами. Це також об’єктно-орієнтована мова програмування, тому програмісти можуть бути більш креативними у вирішенні проблем.

Мова була випущена в 1995 році як спосіб створення динамічних веб-сторінок і з тих пір стала неймовірно популярною. PHP-код можна просто вбудувати в HTML-код, що зробило його дуже зручним. Він має 82% частки ринку і навіть великі компанії, такі як Facebook, Yahoo! і Google написали велику частину своїх веб-сайтів.

PHP – дуже динамічна мова, і її можна використовувати майже на будь-якій платформі, і кожен хостинг-провайдер підтримує її вже зараз. Він також підтримує величезну кількість різноманітних баз даних, таких як PostgreSQL, MySQL, Informix, Sybase та Microsoft SQL. Це потужна мова, яка робить основний акцент на сценарії на стороні сервера, але також може бути використана для розробки веб-додатків та настільних додатків.

PHP дуже швидкий і функціональний і орієнтований на веб-розробку. Він має по-справжньому масове співтовариство та велику підтримку, що забезпечує постійний розвиток нових функцій та велику допомогу. Близько 90% проблем, з якими ви зіткнулися в PHP, вже вирішив хтось інший, тому ви знайдете інформацію дуже легко. Найпоширеніші речі, які дозволяє PHP:

 • Просто та легко створювати динамічні веб-сторінки та файли. Ви можете просто додати свій PHP-код у файл HTML і змінити його розширення на .php або створити окремий файл.
 • Створюйте форми та збирайте інформацію про користувачів із використанням форм. Ви також можете писати автоматизовані сценарії для збору різної інформації з усієї мережі.
 • Надсилайте автоматизовані електронні листи. Після того, як ваші користувачі нададуть вам свою інформацію, ви можете надсилати їм автоматизовані електронні листи.
 • Додайте динамічні функції. Створюйте годинники, календарі, калькулятори та інші корисні функції на своєму веб-сайті.
 • Створюйте настільні додатки. Хоча PHP не найкращий для створення настільних додатків, ви можете створити його за допомогою нього.
 • Відстежуйте користувачів за допомогою файлів cookie. Ви можете писати сценарії, щоб краще зрозуміти, як ваші користувачі взаємодіють із вашим веб-сайтом.

У цій мові є деякі видатні особливості, які зробили її такою популярною, але вона також має свій набір слабких сторін. Подивимося, які вони!

Плюси PHP

 • Проста і неглибока крива навчання – PHP-код легко зрозуміти навіть для новачків, а також він має простий синтаксис, який полегшує кодування.
 • Це було зроблено для Інтернету – PHP орієнтований на Інтернет, тому він оснащений безліччю вбудованих функцій, які допомагають вирішувати проблеми на базі Інтернету набагато легше та простіше.
 • Багато ресурсів та підтримки – PHP має багато документації, ресурсів, рамок та навчальних посібників, якими ви можете користуватися безкоштовно. Також є багато систем CMS, таких як Drupal, Joomla! і WordPress, які були написані на PHP. Ви можете ними користуватися безкоштовно!
 • Неймовірно простий у розгортанні – Немає клопоту, коли хочеш використати написаний вами код. Вам просто потрібно скопіювати .php файл на FTP-сервер, і він запуститься.
 • Висока швидкість роботи – PHP набагато швидше, ніж багато інших мов скриптів.
 • Сумісність міжплатформованої платформи – PHP може бути використаний у великих операційних системах, таких як Linux, Windows або Mac, а також у більшості баз даних, без зайвих клопотів. Також кожен хостинг-провайдер підтримує це!
 • Стабільність – Оскільки вона існувала так довго і мала активне співтовариство, PHP став стабільним завдяки розвитку, що вкладається в нього.

Мінуси PHP

 • Недоліки безпеки – PHP – мова з відкритим кодом, яка існує з 1995 року, і люди виявили багато подвигів безпеки. Якщо ваш веб-сайт обробляє делікатні дані, то краще використовувати додаткові модулі захисту.
 • Багато неохайного кодексу – Одне з найбільших сильних сторін PHP – це і його слабкість. Його простота часто змушує людей розробляти нездійснений, неохайний код. Це не проблема функції, але вона вимагає дотримуватися конкретних стандартів кодування або рамки, якщо ви хочете розробити підтримуваний код.

Що таке Ruby on Rails?

Як ми обговорювали, в цьому аргументі до Ruby і Rails слід ставитися окремо.

Рубін

Рубін є відкритим кодом, мова програмування загального призначення, розроблена в середині 90-х. Він підтримує різні парадигми програмування, такі як об’єктно-орієнтована, функціональна та імперативна. Він також працює з автоматичною системою пам’яті та динамічним типом. Його простий синтаксис робить його надійним майже для всіх, хто знайомий із сучасними мовами програмування. Ruby також дозволяє розробляти проекти різними мовами, якщо вони краще підходять для конкретного завдання.

Основна увага мов – це простота та продуктивність, що дозволяє швидко кодувати та розвивати. Він був спроектований таким чином, щоб він був простим, портативним, розширюваним та повним. Він працює на більшості платформ, таких як Linux, UNIX, DOS, Mac OS та Windows.

Рейки

Rails – це система веб-додатків із відкритим кодом, що розробляється в Ruby. Він створений, щоб допомогти програмістам, значно полегшивши розробку веб-додатків. Розробка Rails ґрунтувалася на припущеннях, що потрібно кожному розробнику, щоб розпочати проект. Використовуючи його, розробникам доводиться писати набагато менше коду і можуть досягти більше, ніж вони могли б використовувати інші рамки чи мови, оскільки Ruby on Rail надає основний акцент продуктивності. Ви, напевно, використовували багато популярних додатків, які були побудовані разом з Ruby on Rails. Додатки, такі як SoundCloud, Zendesk, Hulu, Shopify, були створені разом із ним.

Незважаючи на те, що його люблять багато розробників, це також програмне забезпечення з високою впевненістю, оскільки воно стверджує, що забезпечує “найкращий спосіб” робити справи. Одне, напевно, використання Rails надасть вам неймовірний приріст продуктивності, і багато розробників також стверджують, що це робить розробку більш цікавою.

Початківцям набагато простіше вивчити програмування за допомогою Ruby on Rails, ніж майже будь-яку іншу мову програмування чи основу. Це гнучкіше і прощає, забираючи набагато менше часу, ніж ви витрачаєте налагодження і б’є голову об стіл, і більше часу на навчання.

Оскільки Ruby on Rails є програмним забезпеченням з відкритим кодом, воно безкоштовне для використання. Вам потрібно лише встановити принаймні версію 2.2.2 Ruby, комплект для розробки (якщо у вас Windows), систему упаковки RubyGems та базу даних SQLLite3.

Плюси рубіну на рейках

 • Це зрілі рамки – Використання Rails дозволяє розробникам створювати продукти високої якості зі швидкою швидкістю. Він також є більш ретельним, завдяки зрілості.
 • Це компактно – Він забезпечує приємний та елегантний спосіб створення додатків, має простий синтаксис, який наближається до природної мови.
 • Швидкий і радісний розвиток – Вам просто потрібно зосередитись на найважливіших завданнях розвитку з рамкою Rails. Більшість найважливіших завдань були повністю автоматизовані, тому вам просто потрібно зосередитись на вирішенні бізнес-проблем, а не зламати свою основу знову і знову. Оскільки Ruby орієнтована на продуктивність, швидкий і безшовний розвиток є однією з його найкращих особливостей.
 • Відмінно підходить для швидкого розвитку додатків (RAD) – Вносити зміни у свою програму також дуже просто.
 • Інтегровані засоби тестування – Rails також має дуже корисну рамку тестування, що значно спрощує цикл розробки та тесту, налагодження.
 • Оптимізовано для щастя програміста – Рубі отримала свою назву за те, що вона була «коштовністю мови». Він улюблений багатьма розробниками, завдяки своїй простоті, простоті у використанні та автоматизованих функціях.
 • Код Ruby дуже читабельний – Це, поряд із функціями самодокументування, дає Рубі підвищену продуктивність.

Мінуси рубіну на рейках

 • Швидкість виконання – Найбільш відома проблема з Рубі. Наприклад, це не так швидко, як NodeJS, але має прийнятну продуктивність. Тож це не повинно бути проблемою для вашого бізнесу.
 • Не кожен постачальник хостингу підтримує це – Ruby on Rails вимагає більше ресурсів для запуску, тому він не настільки широко підтримується, як PHP, який споживає набагато менше. Але є дуже багато зручних для Ruby хостинг-провайдерів, тому хвилюватися не потрібно.
 • Хостинг часто дорожчий – Звичайний загальний хостинг-план коштує близько 5 доларів, але більшість хостинг-провайдерів, які підтримують Ruby, стягуватимуть близько 40 доларів за свою послугу, оскільки Ruby вимагає набагато більше ресурсів сервера.
 • Не настільки популярний, як інші мови сценарію – Навіть якщо дедалі більше розробників переходять на Ruby щороку, у нас вже не так багато написаного коду в порівнянні з Java або PHP.
 • Ruby – це не проста мова програмування – Деякі функції Ruby не є простими для новачків. Це неймовірно потужна мова, але деякі її частини справді важче вивчити.

PHP проти Ruby on Rails

Визначити, яка мова краще або яку ви повинні вивчити, все ще непросте завдання, і обидва вони мають свої сильні та слабкі сторони, які їх розділяють. Існує ряд важливих факторів, які ми повинні враховувати, аналізуючи мову програмування. Вони відрізняють їх один від одного і допомагають нам зробити важливі висновки. Подивимося, які вони!

Крива простоти використання та навчання

Як я вже говорив раніше, хоча Ruby on Rails дуже компактний і прощаючий, Ruby не є легкою для вивчення мови. PHP набагато більш вичерпний для новачків, і вони, як правило, навчаються цьому легше.

Більшість людей, які вирішили використовувати Ruby, вже отримали досвід програмування та знають основи. Дуже багато розробників PHP переїхали до Ruby. Чому? Вони вибрали його з тієї ж причини, що і ви вибрали одну мову. Це особисті переваги. PHP має неглибоку криву навчання, що робить його більш зручним для користувачів.

Крім того, якщо ви шукаєте розробників для свого бізнесу, вам буде набагато простіше знайти того, хто володіє PHP, ніж у Ruby, тому використання PHP також буде більш економічно вигідним. Подумайте лише, що з 5 розробників можна було б знати, як розробляти додатки з Ruby.

Швидкість та продуктивність

Тепер важливо зауважити, що, хоча швидкість та продуктивність є дуже важливими факторами в мові, порівняння швидкості Ruby on Rails та PHP не є справедливою ставкою. Вони обидва є серед повільних мов, з яких можна вибрати для початку. Ми також не можемо зробити точне вимірювання швидкості, оскільки це також залежить від багатьох інших факторів, таких як механізми кешування, системи баз даних і ваш хостинг-провайдер в цілому.

Крім того, Ruby on Rails – це рамка, а це означає, що вона компрометує швидкість заради функціональності та простоти використання. Також потрібно більше ресурсів сервера, ніж PHP.

Спільнота та підтримка

PHP виграє в цій грі відразу ж, тому що у неї є великий масив розробників та безліч Інтернет-ресурсів на вибір. На PHP є приблизно в 5 разів більше ресурсів, ніж на Ruby. Також людей, здається, набагато більше цікавить Рубі на рейках, ніж Рубі, самої мови.

Важливо зазначити, що хоча для PHP є багато ресурсів і достатньо ресурсів для Ruby, обидва мають однакову проблему. Багато посібників та ресурсів застаріли, оскільки обидві мови знаходяться в постійному розвитку. Тому важливо продумати, звідки ви берете свої ресурси.

Наприклад, phptherightway.com пропонує певні посібники, які допоможуть новачкам залишатися на прямій дорозі до розвитку своїх навичок програмування. Якщо ви перевірите White Ruby, ви побачите, що в ньому є численні подкасти та багато відеоконтенту, створеного професіоналами.

Масштабованість та обслуговування

Знову ж таки, PHP має набагато більше ресурсів, доступних в Інтернеті. Обидві мови мають можливість масштабування, але в Ruby працювати набагато менше порівняно з PHP. Можливість та можливість масштабування програми також залежать від того, як програма була розроблена.

У будь-якому випадку масштабування програми вимагає від розробника достатнього досвіду. Якщо він цього не зробив, то саме час шукати підручники та статті, щоб допомогти їм. Є велика кількість інформації, доступної для масштабування програм PHP та веб-сайтів, де є лише невелика кількість інформації для масштабування додатків Ruby.

Немає сенсу робити окремий аргумент щодо технічного обслуговування, оскільки будь-який додаток, створений за допомогою рамки, буде простішим у обслуговуванні.

PHP має ряд фреймворків, які ви також можете використовувати, і багато з них були розроблені з урахуванням конкретних цілей.

Доступні редактори коду

Як редактори PHP, так і Ruby мають більшість корисних функцій, які ви б використали для полегшення своєї роботи, але PHP все ще далеко перевершує Ruby в цьому аспекті. Це просто тому, що він широко використовується, тому існує більше інструментів, розроблених для налагодження, бенчмаркінгу тощо. У PHP просто більше варіантів.

Висновок

То чи одна з цих мов краща за іншу? Ні. Обоє мають свої сильні та слабкі сторони, тому найважливішим висновком цієї статті є те, що вони є хорошими рішеннями для створення програми.

Але також важливо пам’ятати, що оскільки Ruby вимагає більше ресурсів сервера, хостинг може дорожче, ніж це було б з PHP.

Найбільш важливі речі, які потрібно забрати, про PHP, це:

 • Це вигідніше.
 • Більше розробників та ресурсів.
 • Більш широкий вибір інструментів.
 • Легко вчитися.

Найважливіші вивезення з Рубі:

 • Він пропонує набагато швидший розвиток.
 • Має справді пристрасну спільноту.
 • Ruby Developers справді кваліфіковані.

Корисні статті:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector