Позитивні та негативні наслідки соціальних медіа на наше життя

позитивні негативні наслідки соціальних медіа


Всі ми були свідками 5-річного періоду зростання соціальних медіа та того, як швидко ми стали невільниками. Люди діляться своїми вихідними, їжею, одягом і всім іншим, від найважливіших до найбезглуздіших неважливих речей. Це просто зараз. Бути присутнім у нашій культурі означає бути присутнім у соціальних медіа. Ми звикаємо до лайків та вражень у соціальних мережах, ніби вони насправді щось означають у реальному житті.

У самій платформі немає нічого поганого. Жодна мережа соціальних медіа не зробила нічого поганого, проблема полягає в тому, що багато людей використовують це та роль, яку він відіграє у своєму житті. Всі ми знаємо людину, яка постійно, здається, перебуває на полюванні на схвалення, щодня публікуючи гарну картину про себе чи себе. Використання платформи таким чином просто змусить людину відчувати себе самотньою та не пов’язаною. І все ж хороша новина полягає в тому, що вихід є. Ви можете використовувати соціальні медіа дуже ефективно та розважливо, не стаючи принадами. Тож давайте відкладемо всі безладні почуття, які запалюють в нас соціальні медіа, такі як ревнощі, страх та постійна потреба у схваленні.

Сьогодні ми будемо робити критичний аналіз того, як соціальні медіа впливають на нас і як це сприяє нашому суспільству. Це вже виявило серйозний вплив на наше психічне здоров’я, тому варто копати трохи глибше. Ми розглянемо як позитивну, так і негативну сторону речей і намагатимемося зрозуміти, як ми можемо використовувати платформу розумно. Тож без зайвої прихильності давайте перейдемо до цього!

Токсичні роздуми соціальних медіа (негативні)

Соціальні медіа нічого не роблять з людьми, вони лише розкривають їх. Ніхто не каже, що ти повинен бути селфіехоліком, це особистий вибір. Токсичні способи, якими ми користуємося в соціальних мережах, навіть не усвідомлюючи цього, безліч. Хоча, відчуття є у всіх. Усі ми дійшли до того, що ми просто його набридли, запитуючи „кому це навіть байдуже?” Більшість із нас також стикалися з огидою, коли бачили проблеми власного іміджу людей та фальшиву персону, яку вони хочуть встановити про себе.

Це неймовірно захоплююче

Всі ми так чи інакше ми звикали до наших комп’ютерних екранів. Будь то гра, улюблений серіал чи соціальні медіа. Більшість експертів вже є доведено що Інтернет та комп’ютерна залежність – реальна річ. Вам просто потрібно вийти на вулицю і переконатися в цьому. Люди постійно зачіпляються на свої телефони, домагаючись відволікання. На сьогодні, можливо, навіть є розлад залежності від Facebook, оскільки він ідеально відповідає критеріям залежності.

Дозволь пояснити. Коли ви граєте в гру чи виконуєте завдання, ви намагаєтесь виконати її якнайкраще. Як тільки вам це вдасться, ваш мозок дасть вам дозу дофаміну та інших гормонів щастя, роблячи вас щасливими. Цей же механізм функціонує, коли ви публікуєте знімок в Instagram або Facebook. Щойно ви побачите на екрані всі сповіщення про лайки та позитивні коментарі, підсвідомо ви зареєструєте це як винагороду. Але це ще не все, соціальні медіа наповнені настроями, що змінюють настрій.

Проблеми власного зображення

Думка про те, що реклама, журнали та фільми впливають на зображення тіла підлітків і навіть дорослих, існує вже досить давно. Він реалізує «тонкий ідеал», ідею мужності та впливає на уявлення людей про те, як вони повинні виглядати.

У 2016 році психологи знайшли безліч доказів у численних культурах про те, як соціальні медіа впливають на проблеми із зображенням тіла. Сайти соціальних медіа надають інструменти, які дозволяють людям заробити схвалення інших за свою зовнішність та можливість порівнювати себе з іншими. Селфієхоліка та люди, які проводять більшу частину свого часу на публікації та прокрутці, є найбільш уразливими до цього. Більшість дівчат з коледжів, які користуються Facebook принаймні 5 разів на день, швидше за все, пов’язують власну цінність зі своїм виглядом. Це не означає, що основною проблемою є соціальні медіа, вона лише забезпечує середовище, яке ще більше піднімає проблему. Це також сприяє такому ж поведінці інших.

Завдяки всім дивовижним соціальним мережам та простим інструментам редагування фотографій, тепер усі селфі-католики можуть змінювати свої тіла та цензурувати те, що їм не подобається. Б’юсь об заклад, що вам цікаво про всіх дівчат, яких ви бачили сьогодні, які регулярно одягаються вдома і публікують зображення себе у Facebook або Instagram. Це як конкурс краси кожного дня.

Ілюзія контролю

контроль над ілюзією

Якщо ви дійсно подвоїлися на це і витратите деякий час на розробку гідного профілю соціальних медіа, то вам може здатися, що ви зібрали свої речі разом. Це насправді може змусити вас повірити, що якщо ви працюєте над цим, це може покращити, наскільки ви красиві. Є багато аспектів, які ви не можете контролювати, коли йдеться про те, як ви виглядаєте, і це цілком нормально. Але в соціальних мережах у вас є вибір розмістити фотографію, яка дозволяє вам виглядати тонше або хоча б цензурувати погані частини. Потім ви можете просто посидіти і насолодитися всім схваленням, яке ви отримуєте за свій погляд, через лайки та коментарі. Вся ця мила увага продовжує затоплюватися, адже всі незахищені дівчата та хлопці потребують своєї дози. Дівчата можуть робити дивовижні макіяжі, показувати свої криві, а хлопці можуть грати альфа-самця.

У минулому вам довелося хоча б подивитися фільм або взяти журнал в руку, щоб побачити тонкі тіла знаменитостей. Але тепер є безмежний потік таких зображень, якщо ви просто візьмете смартфон у руку.

Це може змусити вас почувати себе самотнім

Коли-небудь провів деякий час, сидячи наодинці в кімнаті, прокручуючи соціальні медіа і думаючи про те, як зовсім самотній ти відчував? Люди розважаються, їдуть у відпустку, одружуються, а ти просто ти. Переглядаючи стільки у соціальних мережах, чекаючи, коли ваш телефон надішле вам повідомлення про те, що хтось надіслав вам повідомлення, це дійсно це робить.

Багато людей, природно, приходять до висновку, що, хоча соціальні медіа зроблені для того, щоб нас ще більше зв’язувати, вони насправді розділяють нас. Уявіть, що у багатьох людей вже є якісь серйозні заклики та потяги до публікації та отримання все це солодке схвалення. Дослідження показало, що не розміщувати публікації та не брати участь у соціальних мережах насправді негативно впливає на самопочуття учасника. Симптоми виведення можуть бути?

Ці учасники сказали, що відчувають себе виключеними від того, що відбувається у світі, і відчувають себе менш важливими. Але насправді нічого насправді не змінилося, і вони не мали значення в першу чергу.

Однак, з позитивної сторони дослідження університету Карнегі Меллона показало, що люди, які регулярно використовують засоби комунікації, відчували себе менш самотніми. Насправді, коли вони пишуть допис, коментуючи фотографії свого друга і натискаючи кнопку «як», рідше виникають почуття самотності.

Страх пропасти

Дослідження, проведені в 2016 році, показали, що люди, особливо підлітки та молоді, які проводять більше двох годин на сайтах соціальних медіа, значно частіше проявити психологічний дистрес. Постійне бачення своїх друзів і навіть людей, яких вони не знають, що мають час їхнього життя, може бути дуже гнітючою. Це змушує їх думати, що вони пропускають стільки речей, а інші насолоджуються своїм життям. Вони дотримуються свого роду «порівняння та відчайдуху».

Частково через це люди відчувають себе ізольованими під час використання соціальних медіа. Вони постійно порівнюють себе з іншими, переглядаючи стрічку новин. Судити про інших та про те, як вони складаються в натовпі, досить нездорово. Ми постійно прагнемо з’ясувати, чи кращі ми, чи гірші за своїх друзів, що змусить нас почуватися погано. Самопорівняння саме по собі – дуже руйнівна звичка. Це також пов’язано з іншими депресивними психічними симптомами.

Це рухає більше смутку, ніж щастя

соціальні медіа сумно щасливі

Постійно використовуючи Facebook як відволікання та встановлюючи відчуття зв’язку, ми досягаємо прямо протилежного. Дослідження, проведене в 2013 році з молодими людьми, показало, що постійне використання Facebook приносить менше миттєвого щастя. Те, що люди здатні миттєво підключитися, є досить приголомшливим, але при постійному використанні це фактично приносить відчуття соціальної ізоляції. Тож насправді, чим більше часу люди проводять на сайтах соціальних медіа, тим більше соціальної ізоляції вони відчувають.

Манія, яка піднімає ваш настрій

Оскільки це викликає звикання, ми продовжуємо повертатися до соціальних медіа, шукаючи додаткову дозу дофаміну, думаючи, що насправді це почуває нас добре. Це схожа залежність до алкоголю чи будь-якої іншої речовини. Ми думаємо, що ще один хіт допоможе нам, трохи очистимо розум і змусимо нас котитися на правильний шлях. Хоча насправді ми просто помилилися передбачивши власну поведінку та відповідь. На сьогодні ви, напевно, знаєте, що прокручування соціальних медіа після поганого дня лише змусить вас почуватись гірше.

Повстання кібер-знущань

кібер-знущання у соціальних медіа

Кіберторгнення викликає все більшу стурбованість через жахливі наслідки, які вони мали на підлітків протягом останніх років. Зі зростаючими платформами соціальних медіа кожен охочий може зазнати тролінгу та знущань. У кожного був принаймні один друг, який розмістив небажану картину про нього чи її. Іноді це не зупиняється, і люди за лічені години сміяються із запасів.

Вам просто потрібно переглянути розділ коментарів до публікації, яка розпалила будь-який конфлікт. Люди набагато впевненіші у тому, щоб кинути образи, ніж у реальному житті.

Поліпшення соціальних медіа, спричинені (позитивні)

Соціальні медіа – це не все про встановлення фальшивих ідентичностей та проблем із зображенням себе. Це може бути корисним інструментом для всіх, хто ним користується, якщо його використовуватимуть розумно. Можливість миттєвого зв’язку з тими, кого ти хвилює, призвело до багатьох позитивних змін у житті людей.

Це може врятувати вас у разі надзвичайної ситуації

надзвичайні ситуації в соціальних медіа

Під час a сезон торнадо, пропозиція платформ соціальних медіа взаємозв’язку може бути дуже корисною. Якщо люди бачать, що на горизонті наближається негода, вони можуть негайно повідомити про це у Facebook або будь-якій іншій платформі. Це вже в 2011 році врятувало сотні людей у ​​США.

Наявність інформації про наближаються смерчі швидше дозволила людям швидше вийти на безпеку, і вони мали більше часу на підготовку. Це може стосуватися будь-якого іншого сценарію стихійних лих, коли швидке спілкування може стати ключем, щоб уникнути будь-якої шкоди або навіть вижити.

Покращена зв’язок

Межа між покращенням нашої комунікації та покладанням на неї соціальних медіа дуже тонка. Це не обов’язково не повинно нас виводити з реального світу, щоб надати нам корисні інструменти. Насправді він точно може робити те, що було зроблено. Виховувати та зміцнювати стосунки з іншими, адже який кращий варіант вам залишається в курсі друзів з іншого боку світу?

Або якщо ви відчуваєте себе в дуже поганому настрої, соціальні медіа надають вам можливість спілкуватися з другом, що може бути рятувальником життя.

Це можна використовувати як голос до розуму

Дуже багато людей використовують соціальні медіа, щоб створити голос безголосим. Ці люди прагнуть довести до відома певні соціальні проблеми. Вони допомагають людям з обмеженими можливостями та менш вигідним соціальним середовищем.

Це місце для відкриття контенту

Соціальні медіа дозволяють вам нескінченно легко знаходити вміст, який відповідає вашим інтересам. Він також пропонує творчим людям можливість показати свою роботу або продати її як продукт. Це змушує людей мислити нестандартно і дозволяє їм придумувати вміст, який ділиться цінною інформацією. Facebook може стати прекрасним місцем для відкриття дивовижних навчальних матеріалів щодо різних тем. Це також може допомогти людям виявити навички, необхідні в реальному світі. Вам просто потрібно спершу розкопати всі непотрібні коментарі.

Допомагає отримати допомогу

Ви можете поділитися своїми проблемами та інтересами або зв’язатися з групою, яка ділиться ними з вами. Запитання, що стосуються конкретних проблем, легко, і хтось допоможе. Ніколи не було так легко отримати корисну інформацію, тому ми найкраще її використовуємо.

Забезпечує приголомшливий маркетинговий інструментінструменти маркетингу соціальних медіа

Соціальні медіа створили абсолютно новий етап маркетингу, оскільки він забезпечує взаємодію. Сьогодні маркетинг стосується не лише трансляції інформації, а залучення до розмови з потенційними клієнтами. Компанії використовують Facebook та Twitter для створення репутації, посилення присутності в Інтернеті та для створення свого бренду.

Висновок

Соціальні медіа нікого не перетворюють на егоїстичного селфіехоліка, вони лише розкривають їх. Хоча може бути занадто багато особистого мовлення, що відбувається через ці сайти, це не все, про що йдеться. Вони можуть по-справжньому з’єднати нас і допомогти нам більш ефективно спілкуватися, або просто нагодувати наше его та нашу потребу в схваленні інших. Зрештою, як ми його використовуємо, залежить від кожного окремого рішення, яке ми приймаємо.

Сподіваюсь, вам сподобалось читати цю статтю і що ми допомогли вам встановити нову точку зору дивовижності, яку ми називаємо соціальними мережами!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map