Що таке cPanel? Чому варто використовувати веб-хостинг cPanel?

що таке cpanel


cPanel, як випливає з назви, – це веб-панель управління, яка використовується для управління веб-серверами або хостами на базі Linux або Windows. Він дозволяє користувачам контролювати адреси електронної пошти, доменні імена, бази даних, різні версії PHP та майже кожен аспект веб-сервера, завдяки чому можна керувати всіма розміщеними службами в одному місці. Розроблена компанією cPanel, cPanel в основному написана на Perl.

cPanel це чудова, що настроюється панель управління, яка успішно витримала перевірку часом і має за собою активне співтовариство, яке може допомогти вам подолати будь-які проблеми або труднощі, що виникають під час її використання. Популярність та широке використання cPanel пояснюється також тим, що він має простий інтерфейс, який легко зрозуміти і користувачам, які вперше почали працювати. Але його функції на рівні підприємства (управління кількома серверами, підтримка IPV6) роблять його придатним і для більш професійного використання.

Доступ до cPanel

Ви можете отримати доступ до установки cPanel за допомогою веб-браузера. Адреса панелі буде вказана вашим сервером або хостинг-провайдером. Не слід лякатися: 2082 в URL-адресі, оскільки це номер порту, який cPanel слухає за замовчуванням. Однак ви маєте доступ до cPanel лише через захищене з’єднання HTTPS, інакше ви можете загрожувати порушенням безпеки.

cpanel захищений логін підключення

cpanel логін

Інтерфейс cPanel

Інтерфейс cPanel знову і знову вдосконалювався, а сам інтерфейс можна налаштувати веб-хостинговою компанією, що пропонує послуги, але загалом вони мають такі основні розділи: Налаштування, Пошта, Файли, База даних, Домени, Безпека та журнали. Простий у користуванні та відшліфований інтерфейс – один із багатьох аспектів, які пояснюють популярність цієї панелі управління.

Особливості cPanel

cPanel – одна з найпотужніших панелей управління.

Особливості інтерфейсу cpanel

У розділі “Пошта” ви можете налаштувати нові облікові записи електронної пошти, переадресати, ви можете відрегулювати налаштування SpamAssasin, керувати списком пошти, визначати спіймання всіх адрес електронної пошти тощо. Більшість налаштувань електронної пошти можна виконати лише кількома клацаннями миші..

Під Доменом можна знайти Простий редактор зон, за допомогою якого можна легко досягти редагування зон. Тут ви також можете визначити переадресації та можете редагувати інші параметри домену та DNS.

PHPMyAdmin зазвичай можна знайти і під цим використанням. Ще одна приємна особливість розділу «База даних». Управління базами даних MySQL з веб-інтерфейсу досить зручно, але якщо ви віддаєте перевагу MySQL Workbench, ви можете використовувати cPanel можливість “монтувати” або використовувати віддалені бази даних. Крім MySQL, cPanel також може керувати базами даних PostgreSQL.

cPanel постачається з дуже зручною системою резервного копіювання, яку зазвичай можна знайти в розділі «Файл». З його допомогою можна створити резервні копії на основі знімків з баз даних, файлів, налаштувань електронної пошти, а також можна створити резервну копію всієї панелі в одному архіві. Ця функція дуже корисна, коли ви хочете перейти на інший хост, який також пропонує cPanel як панель управління. Якщо ви хочете перейти від хостинг-компанії до іншої, яка використовує власну панель управління, міграція може бути досить складною задачею, але не, якщо це зроблено з cPanel на cPanel. Тут, у розділі Файли, ви зазвичай знаходите сторінку налаштувань FTP, яка дозволяє вам налаштувати нові облікові записи FTP або редагувати старі. За бажанням можна вказати домашній каталог облікового запису, але він зазвичай попередньо заповнений для вас.

cpanel php версія підтримка роботи cron

За допомогою cPanel зазвичай ви можете вибрати, яку версію певного програмного забезпечення ви хочете використовувати, лише декількома клацаннями ви можете вибрати, наприклад, версію PHP. У вас є старий код PHP, який використовує mysq_connect і mysql_query функції? Немає проблем, змініть PHP-версію на 5.X, і ви добре їдете. Ви хочете вичавити додаткову продуктивність із фактичного веб-додатку PHP? Просто змініть PHP-версію на 7.X, і ви можете миттєво скористатися швидшим інтерпретатором PHP з точки зору часу генерації сторінки.

Інші особливості, які варто згадати, – це необроблений і проаналізований доступ до журналу доступу та помилок, тому розробник може бачити точні помилки, які створюються додатками, а власник сайту може бачити статистику доступу та коливання трафіку чи тенденції. У ній є підтримка роботи cron, ви можете визначити свої власні обробники apache або навіть додати користувальницькі типи mime, у ньому легко встановити захист паролем на основі базової Auth, простий у використанні налаштування SSL з самопідписаними сертифікатами та / або генерацією CSR.

Розміщення ресурсів

Ви завжди можете бачити поточне використання ресурсів, наприклад пропускну здатність, сховище, кількість облікових записів FTP або електронної пошти, кількість баз даних, кількість відправлених електронних листів тощо. Деякі постачальники послуг хостингу навіть встановлюють сповіщення на основі електронної пошти, якщо ви близькі до встановленого ліміту, так можна негайно вжити заходів. Це допоможе вам отримати чіткий огляд ресурсів хостингу та контролювати їх розподіл.

cPanel Розширюваність

Особливості cPanel можна розширити за допомогою плагінів сторонніх розробників. У каталозі додатків cPanel є досить багато готових плагінів, але їх можна також розширити, написані на замовлення плагіни.

cPanel має добре задокументований API JSON з готовими клієнтами в PHP та PERL, а також підтримує клієнтський API API-клієнта під назвою cpapi2. Якщо у вас є деякі завдання, які ви знову і знову робите, ви можете розглянути можливість впровадження клієнта, який робить це для вас, або як плагін або як клієнт API.

Висновок – навіщо вам використовувати хост cPanel?

Як бачите, cPanel – це дуже зрілий продукт, який працює в бізнесі вже досить давно, і його використовують багато високопрофільних хостинг-компаній. Якщо у вас є виділений сервер або VPS, і ви плануєте використовувати cPanel або для себе, або для своїх клієнтів, ви повинні знати, що для VPS вартість становить 20 доларів на місяць або 200 доларів на рік, тоді як для спеціалізованого сервера – 45 доларів на місяць та 425 доларів за кожну річний. Більшість надійних хостингових компаній безкоштовно запропонують вам панель управління хостингом на базі cPanel, а деякі клієнти виберуть певного хостинг-провайдера лише у випадку, якщо він поставляється з cPanel.

Найкращі хостинг-провайдери cPanel

Тепер, коли ви знаєте, що таке cPanel і як він працює, напевно, ви хочете знати, які кращі хостинг-провайдери, які пропонують cPanel. Нижче наведено наші 3 найкращі рекомендовані хостинг-компанії cPanel, які безкоштовно включають панель керування cPanel зі своїми спільними планами хостингу:

Компанія
Ціна від

1кращий хостинг для wordpress хостингу3,95 дол. / Міс
2кращий бізнес-хостинг cpanel4,19 дол. / Міс
3кращий хостинг cpanel високого класу3,95 дол. / Міс

Якщо ви хочете дізнатися більше про кожного хостинг-провайдера, рекомендую переглянути його офіційний веб-сайт або прочитати наші відгуки:

 • Огляд BlueHost – найкраще для бізнесу та хостингу WordPress
 • InMotion Review – найкраще для сайтів малого та середнього бізнесу
 • Огляд HostGator – найкращий для розростання бізнес-сайтів

Якщо у вас все ще виникають запитання щодо cPanel, не соромтесь задавати питання в розділі коментарів нижче або ознайомтесь далі з нашими навчальними посібниками cPanel..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map