Що таке Плеск? Чи варто використовувати веб-хостинг на Plesk?

що таке plesk


Plesk є однією з найпопулярніших панелей управління веб-хостингом, де 50% із 100 найпопулярніших постачальників послуг хостингу використовують її. Хоча ви можете придбати ліцензію Plesk окремо, ця панель управління зазвичай безкоштовно включається в спільні, VPS та спеціальні плани хостингу кількох хостинг-провайдерів. Як веб-панель управління, Plesk полегшує щоденну роботу веб-сайту, надаючи єдину платформу для власників веб-сайтів для управління функціями хостингу, включеними в план хостингу, як-от налаштування веб-сайтів, облікових записів електронної пошти, керування базами даних, резервні копії, журнали.

Пов’язане: Топ панелей управління веб-хостингом

Довго не було пристойних панелей управління для серверів Windows, потім Plesk підійшов і заповнив цю порожнечу – аспект, який пояснює його популярність серед тих, хто покладається на Windows-хостинг. Таким чином, на відміну від cPanel, який домінує на сцені Linux, Plesk – це панель керування, обрана для хостингу Windows.

Огляд Плеска

Плеск це постійно зростаюча платформа, яка включає потужні функції та розширення, починаючи від дизайну до безпеки. Як мінімум, панель управління повинна надавати щонайменше чотири послуги: пошта, веб, база даних та DNS. Однак такі провідні панелі управління, як Plesk, надають безліч хостинг-послуг, оскільки веб-хостинг у реальному житті набагато складніший і не поновлюється лише цими чотирма функціями.

Ось перелік найважливіших особливостей Плеска:

Безпека

Безпека, без сумніву, є однією з головних торгових точок Plesk. Plesk вміло охоплює безпеку веб-сервера та захист рівня облікового запису.

Plesk підтримує автентифікацію LDAP та Active Directory, що дозволяє керувати обліковими записами в центральному місці, а журнали аудиту набагато простіше. Крім цього, у нього є підтримка двофакторної автентифікації (наприклад, через Google Authenticator) поза вікном. У ньому є вбудований WAF (брандмауер веб-додатків) на основі mod_security, який ви можете налаштувати та налагодити. Ви можете підписатися на правила Atomicore за певну плату, якщо не хочете займатись оновленням правил самостійно.

Ще одна чудова функція, яка поставляється з Plesk поза коробкою – Fail2Ban, який постійно контролює файли журналів і може заборонити IPv4 адреси, якщо виявляє багато невдалих спроб входу в сервіс. Зауважте, що він буде працювати належним чином лише з адресами IPv4, тому якщо ви використовуєте IPv6 і хочете використовувати Fail2Ban, ви можете відключити підтримку IPv6.

Plesk підтримує декілька веб-серверів, таких як Apache, NGINX та Litespeed, але з точки зору безпеки вони також забезпечують інтеграцію Let’s Encrypt. Ви можете безкоштовно розмістити сайти з підтримкою HTTPS за допомогою лише декількох клацань на панелі керування. Немає жодної причини, чому хтось не хотів би запускати незахищені веб-сайти або чому хтось не хотів би зробити їх доступними через https. Сертифікати Let’s Encrypt також можна використовувати для захисту поштових серверів (IMAP, SMTP).

Якщо ви користуєтеся веб-сайтами на основі PHP, то ви повинні знати, що існують деякі обмеження через безпеку програм PHP. Звичайно, ви можете їх відключити, якщо хочете, але за замовчуванням Plesk постачається із жорсткими налаштуваннями безпеки PHP. Наприклад, обмеження OpenBaseDir, enable_url_include встановлено на значення false, тощо.

Parallels, компанія, що стоїть за Plesk, співпрацює з CloudFlare для створення ServerShield, який є розширенням до Plesk, але він поставляється з Plesk 12. ServerShield захищає ваші веб-сайти від DDoS-атак та інших хакерських інцидентів, і навіть має вбудований CDN. Цей тип співпраці чітко вказує на те, що Plesk – це панель управління, орієнтована на безпеку.

Те, що Плеск сприймає безпеку дуже серйозно, також відображається на її реакції на вразливості. Проблеми із безпекою розпізнаються протягом дня, а виправлення випускаються в середньому протягом 9 днів, на відміну від cPanel, на що потрібно 9 днів лише для підтвердження проблем безпеки та 28 днів у середньому для випуску виправлень.

Корисність

Оскільки їх роль полягає в тому, щоб допомогти вам керувати складними операціями на сервері, панелі управління повинні настільки високо оцінювати зручність використання, що навіть початківцям легко знайти ознайомлення з функціями панелі.

Інтерфейс Plesk отримав масштабну підтяжку обличчя на останніх версіях, таким чином, додано нову тему користувальницького інтерфейсу, повністю чуйний дизайн, піктограми високої роздільної здатності, готовий до сітківки дисплей, адаптований інтерфейс користувача тощо. Plesk підтримує всі основні браузери, забезпечує доступ на основі ролей та пристосований інтерфейс користувача до ролей користувача через попередньо встановлені інтерфейси.

Сумісність операційної системи

Ринок хостингу Windows не є незначним, так що якщо ви плануєте проникнути на цей ринок, ви неодмінно зіткнетеся з Plesk. Хоча cPanel є лише Linux, Plesk працює з тими ж наборами функцій як для Windows, так і для Linux.

Брендінг

Plesk дозволяє здійснювати налаштування та брендинг, хоча їхні різні скіни доступні. Вони навіть дозволяють вам створити власні шкури, тож ви можете брендувати інтерфейс відповідно до своїх потреб. Plesk також пропонує вбудовану підтримку для 32 мов.

Мобільні програми

Plesk дозволяє використовувати ваш мобільний телефон для здійснення операцій з управління сервером через повністю підтримувані програми Android, Windows та iOS. Будь-яка функція, яка з’явиться в Plesk, також буде підтримуватися на мобільному телефоні.

Плани & Ціноутворення

Хоча ліцензія Plesk безкоштовно включена в облікові записи хостингу та сервери багатьох постачальників послуг хостингу (наприклад, HostGator, GoDaddy), у вас також є можливість придбати ліцензію окремо на некерований план хостингу, який у вас може бути.

Існує три плани ліцензування – Web Admin, Web Pro та Web Host. Ви можете платити щомісяця за кожен план або щорічно; тоді ви отримуєте два місяці відпустки.

План веб-адміністратора коштує 3,75 дол. На місяць (щомісяця виставляється рахунок), і план, який підходить для адміністрування веб-сайтів та серверів, план Web Pro коштує 7,50 дол. На місяць для VPS або 11,25 дол. На місяць для виділених серверів, і він спрямований на розробників та дизайнерів ( він включає пакет розробників, інструментарій WordPress, управління підписками та управління обліковими записами), тоді як план веб-хостів коштує $ 11,25 / місяць для VPS або $ 26,25 / місяць для виділених серверів.

Найпопулярніші постачальники веб-хостингу Plesk

Тепер, коли у вас є чітке бачення того, що таке Plesk і як він працює, швидше за все, ви хочете дізнатися, якого хостинг-провайдера вам слід вибрати, що пропонує панель управління Plesk. Нижче представлені 3 найкращі хостингові компанії Plesk, які ми рекомендуємо:

Компанія
Ціна від

1Найкращий хостинг-провайдер Plesk HostGator$ 4,76 / міс
2дешева хостингова компанія Plesk$ 0,99 / міс
3надійний веб-хостинг Plesk$ 50 / міс

Висновок

Не можна заперечувати, що cPanel є стандартною панеллю управління для серверів Linux, і, хоча Plesk має більшу присутність на сцені Windows, його також варто вважати однією з найкращих панелей управління Linux. Plesk був розроблений, щоб допомогти навіть новачкам-вебмайстрам легко керувати інфраструктурою та повністю захищати веб-сайти та програми автоматично.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map