Що таке приватний WHOIS і чому важлива реєстрація приватного домену?

01.06.2020
Статті та більше ... 'Що таке приватний WHOIS і чому важлива реєстрація приватного домену?
0 6 мин.

реєстрація приватних доменів Whois


Купуючи доменне ім’я, вам потрібно буде надати певну інформацію, наприклад номер телефону, повне ім’я та адресу, електронну адресу тощо. Це потрібно вашим реєстратором домену від імені ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) для створення прозорості щодо права власності на доменні імена. Але ця прозорість виходить ціною, про яку ми детально поговоримо в цій статті, а також заходи щодо захисту себе від потенційно шкідливих наслідків оприлюднення ваших особистих даних..

Особисті дані, які ви надаєте при покупці домену, оприлюднюються в Whois разом з іншими даними, такими як імена серверів, дата закінчення терміну придатності, дата відновлення домену тощо. Whois – це технічний довідник, який може використовуватися для пошуку інформації, що стосується будь-якого gTLD (загального домену верхнього рівня), наприклад .com, .net або .online, і який включає всі ваші подані матеріали також особисту інформацію. Це може зробити вас вразливим до дій незаконних збирачів даних, злодіїв особи та викрадачів домену. Це, якщо ви не вибрали приватну Whois або приватну реєстрацію домену.

Що таке приватний Whois?

ICANN вимагає збереження точної та актуальної інформації щодо ваших доменів, а юридичне та договірне право власності на доменне ім’я пов’язане з інформацією, яку ви подаєте під час реєстрації домену. Це означає, що той, хто вказаний у Whois як власник домену, вважається юридичним правом власності на нього. Ви можете обійти вимогу надання своїх персональних даних, подавши чужі дані замість власних, але ця особа буде вважатися законним власником у разі суперечки. Навіть якщо ви заплатили за домен, якщо ви перерахували чужі дані, в очах ICANN особа, зареєстрована як реєстрант, є законним власником домену.

Коли ви реєструєте домен, деякі провайдери дозволяють вибирати додаткову службу під назвою реєстрація приватного домену, яка також називається приватним Whois або захистом конфіденційності домену. Ця послуга дозволить вам замаскувати або приховати своє ім’я та контактну інформацію, замінивши його загальною інформацією, згенерованою вашим реєстратором, тому зробивши її неможливою для отримання інших ваших особистих даних із бази даних Whois.

Різні реєстратори доменів матимуть різні імена для реєстрації приватного домену – одні називають це захистом конфіденційності домену (наприклад, Маленький помаранчевий), інші називають його приватною реєстрацією Whois (наприклад, HostGator), а інші реєстратори називають це конфіденційність домену (наприклад, BlueHost, GoDaddy ) або Whois Guard (наприклад, Namecheap). Ціни на цю послугу також досить різноманітні, тому обов’язково порівняйте ціни, перш ніж зареєструвати домен.

Чому важлива реєстрація приватного домену?

Хоча не у всіх доменах дозволено захищати конфіденційність домену (наприклад, у більшості доменів верхнього рівня коду не допускається мати приватні Whois), але дозволені до цього року gTLD можуть отримати велику користь від того, щоб особисті дані не закінчувалися руки викрадачів доменів, шахтарів даних або хакерів.

Ось три причини, чому приватний Whois має значення, і чому ви повинні розглянути можливість придбання цієї послуги:

1. Захистіть вашу особисту інформацію

Крадіжка особи виявляється частіше, ніж ви могли б подумати, а кількість випадків крадіжок особи збільшується. Кваліфікована людина може використати дані, опубліковані в базі даних Whois, в міру залучення до крадіжки особистих даних. Оскільки ви б змучилися публічно ділитися своєю особистою інформацією у соціальних мережах чи інших базах даних, знаючи, що вона може потрапити в чужі руки, якщо вибрати реєстрацію приватного домену, гарантуйте, що ваші дані зберігаються в безпеці та ховаються в базі даних Whois.

Ще одна причина, чому важлива реєстрація приватних доменів, – це те, що вона може захищати дані певних категорій людей, уразливих від переслідування. Наприклад, якщо ви володієте суперечливим засобом масової інформації або веб-сайтом, який виступає за права іммігрантів або права LGBTQ, служба конфіденційності домену може захищати дані, що стосуються власників таких сайтів.

2. Запобігайте спаму та небажаних клопотань

Продавці та телемаркети розглядають публікацію особистих даних, таких як ваш номер телефону та електронну адресу, як відкрите запрошення на клопотання. Насправді кілька компаній викреслюють дані Whois для щойно доданої інформації. Якщо ваша електронна адреса заповнена спам-електронною поштою, а ваш телефон не зважає на пропозицію маркетингу в соціальних мережах, SEO та інших “невмілих” можливостей для бізнесу, це знак того, що ваші дані щойно зібрали компанії, що рекламують свої послуги.

Інша річ, з якою ви можете бути обережними, якщо ви не використовуєте приватні Whois – це неправдиві листи про оновлення домену, які можуть з’являтися, коли ваш домен наближається до дати його закінчення. Це не допоможе вам оновити домен, а натомість наштовхне вас на думку, що ви оновили свій домен, адже насправді цього не зробили. Не забудьте дотримуватись обережності, коли йдеться про повідомлення про оновлення домену.

Щоб ваші дані Whois завжди були захищеними, поставте службу конфіденційності домену на автоматичне оновлення.

3. Запобігання викрадення домену

Викрадення домену раніше було більшою проблемою, ніж сьогодні, зважаючи на те, що нині реєстратори домену блокують передачу домену після їх придбання. Тому, якщо хтось не отримає свої дані щодо облікових даних вашого акаунта, вони не можуть передати ваш домен. Оскільки служба захисту Whois генерує фіктивну електронну адресу замість вашої реальної адреси електронної пошти, всі листи авторизації спроби передачі домену надсилатимуться на манекенову адресу замість вашої реальної адреси. У більшості випадків електронні листи, надіслані на макетну адресу, навіть не пересилаються на справжню адресу власника. Однак є служби захисту Whois, які дозволяють встановити власну адресу, куди будуть пересилатись електронні листи. Ідеальною адресою, пов’язаною з фіктивним номером, є хороша ідея, оскільки можуть бути законні причини, через які хтось захоче зв’язатися безпосередньо з вами, наприклад звіти про спам, звіти про злому, вразливості безпеки і т. д. Зазвичай, якщо вони не зв’язуються з вами за допомогою електронної адреси Whois, зазначеної у списку, вони надішлють це повідомлення в відділ зловживань постачальника послуг хостингу.

Чи є недоліки приватного Whois?

Крім щорічних додаткових витрат (які можуть варіюватися від реєстратора до реєстратора), які ви понесете для кожного домену, для якого ви ввімкнули захист приватного домену, немає жодних недоліків у включенні приватного Whois. Однак якщо ваш домен уже зареєстрований один раз без такого захисту конфіденційності, ваші раніше надіслані дані все ще можуть бути загальнодоступними та доступними для пошуку за допомогою інструментів, які здійснюють історичний пошук історії власності домену. Оскільки публікація даних, що стосуються власника домену, має на меті сприяти прозорості, а відсутність цих даних у списку Whois може викликати у деяких клієнтів сумніви у вашій репутації – ви справді ким і на що претендуєте? У цій ситуації ви повинні зважити плюси повної прозорості на відміну від мінусів використання ваших даних у шахрайських цілях.

Якщо ви працюєте в інтернет-магазині, ви можете встановити дані Whois так, як реквізити вашої компанії, оскільки вам, ймовірно, вже потрібно вказати свою контактну інформацію, наприклад, назву компанії та офіційну адресу, номер телефону тощо. все одно. Немає підстав приховувати інформацію WHOIS, оскільки це може «відлякати» кількох потенційних ділових партнерів. Клієнт навряд чи зможе переглянути вашу інформацію WHOIS, але потенційний бізнес-партнер неодмінно намагатиметься зібрати якомога більше інформації про вас..

Де зареєструвати свій домен в приватному WHOIS?

Більшість реєстраторів домену матимуть можливість вибрати службу захисту конфіденційності домену при реєстрації в них. Послуга конфіденційності домену BlueHost коштує $ 11,99 на рік за домен, але деякі їх спільні плани хостингу (наприклад, Prime plan) – які також постачаються з безкоштовним доменним іменем – пропонують цю послугу безкоштовно. InMotion – це ще один надійний реєстратор домену, який надає вам можливість ввімкнути конфіденційність домену для вашого домену, і він коштує 9,99 дол. США на рік за домен. Функція захисту конфіденційності домену HostGator доступна за 12,95 дол. США на рік за домен. Як бачите, є деякі відмінності в ціні, тому вам доведеться порівнювати провайдерів, щоб побачити, чиї угоди найкращі.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector