Статичні та динамічні веб-сайти – які слід вибрати?

01.06.2020
Статті та більше ... 'Статичні та динамічні веб-сайти – які слід вибрати?
0 5 мин.

статичні-проти-динамічні веб-сайти


На сьогодні не питання, що наявність веб-сайту є досить важливою. Але існують ключові відмінності між сайтами, і одна з них – це те, як вони обслуговують відвідувачів вмістом. В основному показ вмісту може бути статичним або динамічним, і в цій статті ми пояснимо, що вони є, і який з них слід вибрати.

Статичні веб-сайти

Як випливає з назви, статичні веб-сайти створюються за допомогою статичних сторінок. Елементи фіксуються та попередньо закодовані та розміщуються на веб-сервері. Як тільки відвідувач відвідує ваш сайт, йому або їй подаватимуться файли з сервера, і всі відвідувачі отримають однаковий вміст.

Є кілька переваг статичного вмісту:

 • Зазвичай потрібно менше зусиль для створення статичних сайтів, вони містять здебільшого HTML-коди серед елементів стилю CSS.
 • Через менше зусиль статичні сайти можуть бути дешевшими і їх можна зробити швидше.
 • Статичним елементам не потрібні розширені рішення для веб-хостингу, як-от сучасне середовище PHP, тому безкоштовні послуги хостингу також можуть використовуватися як сховище.
 • Статичний контент часто використовує менш складні елементи, тому веб-сайт може завантажуватися швидше у веб-браузер.

Ми також повинні пройти і недоліки:

 • Статичні сторінки веб-сайту часто кодуються у незалежні файли, вони навіть використовують ті ж елементи, що і колонтитул або меню. Це означає, що якщо ви хочете щось змінити в меню, вам слід редагувати всі файли підсторінок по одному, замість того, щоб змінювати меню в колективно використаному файлі.
 • Розширені функції, інтерактивність та інші сучасні функції веб-сайту у більшості випадків недоступні, використовуючи лише статичні елементи веб-сайту.

Динамічні веб-сайти

Важливо зрозуміти, як працюють динамічні веб-сайти. У той час як HTML-файли статичних веб-сайтів копіюються з сервера на веб-браузер таким, яким вони є, динамічні сайти роблять це по-різному.

PHP – одна з найбільш часто використовуваних мов програмування для створення динамічних сайтів, а .php файли – це фрагменти коду, які щось роблять, коли відвідувач відкриває веб-сайт. Оскільки це програмування, вони можуть показати майже все, що програміст записав у код. Як тільки відвідувач відкриває веб-сайт, сервер запускає PHP-коди та генерує HTML-файл лише для відвідувача. Хоча статичні сторінки показують однакові збережені HTML-файли, динамічні сторінки генерують абсолютно нові HTML-файли для кожного відвідувача.

Наприклад, якщо у вас є сайт, ви можете додати до нього фрагмент коду PHP, щоб вгорі відобразити фактичну дату та час. Неважко зрозуміти, чому це добре, дата та час можуть бути різними для кожного відвідувача, тому ця функція потребує динамічних ресурсів. Очевидно, що динамічні елементи можна використовувати для більш вдосконаленої функції, ніж показ часової позначки, давайте перевіримо переваги використання динамічних веб-сайтів:

 • Динамічними елементами веб-сайту можна керувати самостійно, а сайт, який обслуговується відвідувачеві, можна створювати на ходу, використовуючи ці елементи. На відміну від статичних веб-сайтів, частини веб-сайту, такі як меню, можуть зберігатися в одному файлі та ділитися з тими ж підсторінками. Уявіть собі, що замість того, щоб змінювати меню всіх файлів підсторінок, ви можете редагувати його лише в одному файлі. Само собою зрозуміло, наскільки це рішення є більш зручним, безпомилковим та трудомістким.
 • Динамічні сторінки можуть обмінюватися однаковою базою даних між собою, а дані можна редагувати та зберігати в режимі реального часу. Це важливо, коли ви працюєте з даними. Вам не доведеться чітко кодувати значення в коді свого веб-сайту і редагувати їх вручну на всіх сторінках, просто потрібно попросити базу даних для обслуговування актуальної версії даних. Структурована база даних є ключем сучасного Інтернету та однією з найбільших переваг динамічно створених веб-сайтів.
 • Тип і кількість елементів веб-сайту, які ви можете використовувати на своєму веб-сайті, майже не обмежені при динамічному відображенні веб-сайту. Вам просто потрібен програміст, який передає ваші ідеї в код, і сайт покаже їх своїм відвідувачам. Усі сучасні веб-сайти в мережі використовують подібні рішення – від Google через YouTube до Facebook. Просто використовуйте свою уяву і зробіть дивовижний веб-сайт!
 • На ринку є системи управління вмістом (CMS), багато з них є безкоштовними, як WordPress. Ці CMS використовують бази даних та динамічне відображення вмісту, таким чином дивовижно полегшуючи життя власника веб-сайту. Вам просто потрібно встановити CMS або придбати його примірник, щоб почати працювати на вашому сайті. Це можна зробити, не знаючи жодної мови програмування, так що ви дійсно можете зосередитись на тому, щоб поділитися своїми ідеями з громадськістю.

Якщо ми пережили переваги динамічних веб-сайтів, ми повинні також охопити недоліки. Зазначимо декілька:

 • Динамічні веб-сайти є більш надійними та важкими, ніж статичні. Це не дивно, адже для більшої кількості функцій та активів потрібно більше місця та ресурсів сервера, тому вони можуть відображатися повільніше. Підраховуючи той факт, що час завантаження веб-сайтів є ключовим фактором ранжування веб-сайтів у Google, ви повинні бути впевнені, що вам дійсно потрібен динамічний веб-сайт.
 • Розширені функції потребують знань з програмування, тому, якщо ви не програміст, ви можете заплатити велику суму грошей, щоб створити свій сайт. Коли ви почнете додавати все нові й нові функції, сума буде все більшою.
 • Частини динамічного коду часто менш стійкі до несправностей, ніж статичні. Наприклад, якщо ви пишете щось не так у статичному HTML, сайт все одно відображатиметься в браузері. У гіршому випадку відвідувач побачить фрагмент коду як текст на сайті. На відміну від цього, якщо ви пишете щось не так у PHP, сайт буде порушений, і відвідувач побачить лише повідомлення про помилку. Ви добре це бачите, лише одна помилка PHP може повністю заважати браузеру показувати ваш веб-сайт своїм відвідувачам. Це може дратувати, коли ви не усвідомлюєте помилку, і ваш веб-сайт тривалий час працює.

Підсумок – що слід вибрати?

На сьогодні ви вже можете зрозуміти, що використання статичних елементів може бути ідеальним для початкових веб-сайтів. Якщо ви хочете лише мати “щось” в Інтернеті, і це не буде змінено найближчим часом, використовуйте подібні веб-сайти. Просто завантажте резюме або збережіть деталі, і ви вже маєте Інтернет-присутність за кілька кроків.

На противагу цьому, якщо ви хочете мати веб-сайт, наповнений динамічно зміненим вмістом, або за ним буде база даних, вам слід вибрати динамічний веб-сайт. Якщо це дорожче і менш відмовно, деякі ідеї не можуть бути реалізовані без нього. Просто подумайте, що саме вам потрібно, і виберіть відповідний вміст!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector