Kontrola obchodu

01.06.2020
Tvorcovia webových stránok 'Kontrola obchodu
0 12 мин.

Shopify patrí určite medzi najväčšie mená, pokiaľ ide o tvorcov webových stránok online. Ak chcete vytvoriť svoj online obchod, táto platforma vám môže poskytnúť všetky potrebné funkcie. Na svoj web budete môcť pridať všetko, čo zabezpečí jeho rast a uspokojí jeho zákazníkov. Keďže ide o tematickú platformu, stačí si len vybrať atraktívnu šablónu a začať pridávať produkty do vášho obchodu.


Služba Shopify sa stará o všetky aspekty stránok elektronického obchodu. K dispozícii je spracovanie platieb, preprava, správa produktov, správa webových stránok a mnoho ďalších nástrojov, ktoré vám umožňujú vytvoriť moderný online obchod. Platforma má úplne začiatočné rozhranie. Môžete si vybrať z viac ako 100 vopred pripravených šablón. Je to dosť veľa, pretože väčšina ostatných platforiem ponúka menej šablón.

Z ich rozsiahleho zoznamu je zadarmo iba 10 šablón, ale zvyšné z nich určite stoja za vaše peniaze. Zabezpečili, aby sa všetky dali ľahko nájsť, čo vám umožní usporiadať ich podľa kategórie alebo typu rozloženia. Každá šablóna je univerzálna a umožňuje vám vybrať si zo skupiny štýlov, ktoré sa môžu zobraziť pred dokončením vášho výberu.

Funkcie v službe Shopify

Služba Shopify prichádza s radom profesionálnych funkcií, ktoré môžu váš obchod výrazne vylepšiť. Napríklad vaši potenciálni zákazníci môžu na vašom webe vytvoriť účet, ktorý je výhodný nielen pre vracajúcich sa zákazníkov, ale tiež povzbudzuje každého zákazníka, aby znova navštívil váš obchod a kúpil ho. Používatelia môžu tiež zanechať recenzie na vaše produkty, získať späť ich opustený košík a vybrať si z množstva platobných brán. Služba Shopify zaisťuje, že daň a prepravné sadzby sú pre každého zákazníka správne vypočítané.

K dispozícii je množstvo funkcií, ktoré môžete použiť pre svoje marketingové praktiky. Je ľahké rozdávať darčekové karty, ponúkať zľavy a posielať e-maily všetkým vašim potenciálnym zákazníkom. Sledovaním všetkého, čo sa nedávno stalo na vašom webe, môžete sledovať prehľady poskytované platformou a pomocou služby Google Analytics. Pomocou aplikácie Shopify sa môžete prihlásiť pomocou svojho smartfónu a vykonávať úlohy aj na cestách.

Bez ohľadu na to, aký plán si vyberiete, sotva budú existovať obmedzenia. Množstvo produktov, ktoré predávate, diskový priestor a šírka pásma sú neobmedzené. Za protokol SSL tiež nemusíte platiť, pretože služba Shopify vám po registrácii poskytne certifikát ako darček.

Plány a ceny

Shopify-cien-funkcie

Softvér elektronického obchodu môžete získať s množstvom funkcií až za 29 dolárov mesačne výberom základného plánu Shopify. Toto sa odporúča, ak prevádzkujete firmu, kde darčekové karty a pokročilé správy nie sú povinné.

V závislosti od zvoleného programu existujú aj malé transakčné poplatky. Služba Shopify má svoj vlastný systém platieb a pokiaľ ju budete používať, nebudú sa účtovať žiadne poplatky za transakcie. Ak si však vyberiete inú možnosť, po každej platbe kreditnou kartou v základnom pláne sa zníži o 2,2% plus 20 percent. V prípade, že si vyberiete externú platobnú bránu, bude to iba 2%. S týmto plánom tiež môžete mať až 2 používateľské účty.

Druhý plán sa nazýva Shopify a stojí 79 dolárov mesačne. S týmto sú poplatky za kreditnú kartu 1,9% plus 20p a v prípade, že vyberiete externú bránu, je to iba 1%. Tento plán vám umožňuje ponúkať darčekové karty, získať podrobné správy a zaregistrovať až 5 účtov, ktoré sú určite užitočné, ak pracujete v tíme. Môžu sa kedykoľvek prihlásiť a postarať sa o všetky úlohy súvisiace s online obchodom.

Ak chcete nejaké doplnky, vždy sa môžete zaregistrovať v službe Shopify Lite iba za 9 dolárov každý mesiac a využívať výhody. Umožňuje vám predávať produkty na sociálnych sieťach a prijímať platby kreditnou kartou. Budete tiež môcť prijímať objednávky a spracovávať platby vo svojich fyzických obchodoch. Ak máte záujem, pokračujte a využite 14-dňovú skúšobnú verziu, ktorú ponúka Shopify. Nevyžaduje sa žiadna informácia o kreditnej karte a budete mať dostatok času rozhodnúť sa, či chcete plnú verziu alebo nie.

Práca s informačným panelom Shopify

Shopify-dashboard

Registrácia do programu Shopify je úplne jednoduchá. Vyžiadajú si základné informácie, ako sú vaše meno, e-mail, fyzická adresa a telefónne číslo a máte nastavené. Po dokončení sa budete môcť prihlásiť do svojho účtu a začať pracovať.

Získate prístup k rozhraniu, ktoré má iba minimum možností, aby ste sa uistili, že nikto nebude zmätený. Vľavo sa nachádza ponuka s možnosťami ako Objednávky, Produkty, Zákazníci, Analytics, Zľavy a Aplikácie. Ak neviete, čo robiť ďalej, nemusíte sa obávať, pretože vaše prvé kroky sa zvýraznia na informačnom paneli. Je to systém, ktorý je kompletne navrhnutý s ohľadom na neskúsených používateľov.

Pretože ich prístup je pomerne minimalistický, pravdepodobne sa občas uviaznete, kým si na platformu nezvyknete. Ak potrebujete pomoc, môžete vždy použiť vyhľadávací panel, ktorý mnohým ľuďom pomáha pri rozhodovaní o ďalšom postupe. Než začnete písať prvé slovo, začne navrhovať niektoré možnosti rozhrania. Ak sa napríklad pokúsite zadať slovo PayPal, výsledkom bude okamžité nastavenie poskytovateľa platieb. Potom na ňu stačí kliknúť a dostanete sa do príslušnej časti nastavení.

Vytvorenie obchodu pomocou služby Shopify

V službe Shopify bude pridanie prvého produktu úplne prvým krokom k vytvoreniu nového webu. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na tlačidlo Pridať a ísť krok za krokom. Zobrazí sa formulár Pridať produkt so žiadosťou o typické údaje o produkte, ktoré by vyžadovala zadanie akejkoľvek inej platformy. Môžete uviesť aj popis produktu, obrázky, značky, kategóriu, súvisiace videá, poštovné, cenu produktu a niektoré ďalšie informácie..

Keď do formulára pridáte popis, budete môcť priložiť kopírovanie kódu na vloženie do časti Vložiť video pomocou niekoľkých jednoduchých tabuliek alebo videoobsahu. Ak už máte katalóg produktov na inej platforme, môžete ho importovať. Pokiaľ ide o import, môžete do služby Shopify importovať akýkoľvek súbor CSV, pokiaľ je jeho veľkosť pod 15 MB. Môže to byť trochu mätúca úloha, ak ste to ešte neurobili, ale existuje ukážkový súbor, ktorý si môžete prečítať, kde je všetko vysvetlené.

Je pomerne ľahké nastaviť dopravu na stránkach Shopify. Všetky nastavenia sú jednoduché a na svoje stránky môžete pridať ľubovoľný počet prepravných zón. Ako obvykle sa sadzby za dopravu vypočítavajú s prihliadnutím na krajinu a hmotnosť produktu. Ak sadzby už počíta aplikácia na prepravu alebo samotný poskytovateľ služieb, výsledky sa odtiaľto importujú.

V službe Shopify je pridanie poskytovateľa platieb na vaše stránky jednoduché. PayPal Express je predvolená služba, ktorá sa stará o pokladne na platforme. Stripe sa tiež spojil so spoločnosťou Shopify a poskytoval ich platobný systém, ktorý umožňuje zákazníkom platiť prostredníctvom kreditnej karty. K dispozícii je tiež služba Amazon Pay alebo môžete pridať alternatívne spôsoby platby, ktoré môžu byť úplne ľubovoľné.

Základné nástroje a doplnky

Po dokončení budovania vášho internetového obchodu je čas využiť nástroje a doplnky, ktoré vám pomôžu s jeho údržbou a prilákaním zákazníkov. Nie je divu, že Shopify je jednou z najlepších platforiem, pretože má všetky nástroje potrebné na prevádzkovanie online obchodu. Ako sme už uviedli, má mobilnú aplikáciu, ktorá podporuje zariadenia so systémom Android aj iOS, čo vám môže uľahčiť vykonávanie bežných úloh vo vašom účte..

Prostredníctvom aplikácie môžete na svoj web jednoducho pridávať, odstraňovať alebo upravovať produkty. Okrem toho umožňuje spracovávať objednávky, refundovať zákazníkov, konzultovať s tímom alebo posielať správy vašim zákazníkom. Pokiaľ máte vy a vaši zamestnanci k dispozícii smartphone s nainštalovanou aplikáciou, vaša firma bude môcť kedykoľvek reagovať na zákazníkov. Čím rýchlejšie bude reakcia, tým bude spokojnejšia.

Do platforiem je integrovaná analytická služba, ktorá vás neustále informuje o obchodných štatistikách. Poznáte celkové množstvo produktov, ktoré ste predali, najpredávanejšie výrobky, celkovú návštevnosť na svojich stránkach, rôzne zdroje návštevnosti a oveľa viac. Služba Shopify jednoznačne ponúka množstvo užitočných nástrojov, ale ani sme nehovorili o rozsiahlom množstve doplnkov dostupných v obchode..

Ak potrebujete ďalšie nástroje, môžete kedykoľvek navštíviť obchod App Store a naplniť svoj účet pomocou aplikácií tretích strán. Tieto sa môžu hodiť, ak chcete zlepšiť svoj marketing, správu zásob, správy, zákaznícky servis, dopravu atď. Napríklad stiahnutím aplikácie sociálnych médií môžete povoliť používateľom zaregistrovať sa na svoje webové stránky pomocou jedného zo svojich účtov sociálnych médií. Ale to je len špička ľadovca.

Môžete využívať všetky svoje účty sociálnych médií stiahnutím aplikácií, ktoré na ne automaticky uverejňujú nové alebo najpredávanejšie produkty. Existujú aj aplikácie, ktoré zobrazujú recenzie, ktoré ľudia zverejňujú na sociálnych sieťach o vašich oficiálnych stránkach. Väčšina týchto aplikácií je bezplatná. Aj keď nájdete prémiovú, má pravdepodobne niektoré funkcie, ktoré môžete používať zadarmo. Ak chcete vziať svoj internetový obchod na vyššiu úroveň, mali by ste si určite stiahnuť každú aplikáciu, ktorá sa zdá byť užitočná.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector