Preskúmanie štvorca

01.06.2020
Tvorcovia webových stránok 'Preskúmanie štvorca
0 14 мин.

Squarespace je online tvorca webových stránok, ktorý má jedinečný štýl, sadu funkcií a pravdepodobne najlepšiu zbierku tém webových stránok na trhu. Nie je to typ platformy, ktorý vás víta množstvom rôznych funkcií. Namiesto toho si budete môcť prezrieť všetky šablóny a nápady a zároveň sa počas procesu veľa naučiť. S programom Squarespace môžu aj začiatočníci zábavne vytvárať webové stránky.


Ako sme spomenuli, existuje veľa vynikajúcich šablón, z ktorých si môžete vybrať, ale zoznam funkcií je tiež veľmi pôsobivý. Majú všetky funkcie, ktoré sú potrebné na vytvorenie moderného blogu alebo webovej stránky elektronického obchodu. Zahŕňajú nástroje na optimalizáciu obrazu, podporu CDN, zvýšenie výkonu, galérie, bezplatné vysoko kvalitné písma, prvotriedne funkcie obchodov online, integráciu sociálnych médií a oveľa viac..

Nehovoríme vám však, že na internete nenájdete lacnejšie riešenia. Existuje veľa veľmi populárnych platforiem, ktoré sú o niečo lacnejšie ako program Squarespace. Ak však chcete výkonného tvorcu webových stránok, ktorý má čo ponúknuť z hľadiska dizajnu a funkcií, určite by ste to mali vyskúšať. Môžete napríklad vyskúšať ich najjednoduchší a najlacnejší balík s názvom Osobný plán. To stojí iba 12 dolárov mesačne ročne alebo 14 dolárov, ak platíte mesačne.

Vďaka tomuto plánu nebudete mať prístup k funkciám elektronického obchodu, takže nebudete môcť predávať online. Budete mať možnosť vyskúšať všetky základné funkcie a program Squarespace vám dokonca poskytne bezplatnú doménu na odber. Ďalší plán je obchodný plán, ktorý stojí 18 dolárov, ak sa účtuje ročne, alebo 26 dolárov, ak sa mesačne účtuje. Vďaka tomu budete môcť spustiť štandardný internetový obchod a tiež vám umožní prispôsobiť si JavaScript a CSS vašich stránok..

Pre webové stránky elektronického obchodu sú k dispozícii ďalšie dva plány vrátane plánov Basic a Advanced Online Store. Prvá cena stojí 26 dolárov mesačne alebo 30 dolárov mesačne, zatiaľ čo silnejšia cena je 40 dolárov, ak sa účtuje ročne, a 46 dolárov, ak sa mesačne účtuje. Obidva tieto umožňujú vašim zákazníkom vytvárať účty a obnovovať opustené vozíky kedykoľvek, keď chcú. Tento plán vám tiež poskytne analýzu zákazníkov, bezproblémovú kontrolu zásob a oveľa viac.

Službu Squarespace môžete vyskúšať kedykoľvek tak, že sa prihlásite k ich 14-dennej skúšobnej verzii a nevyžaduje si ani informácie o kreditnej karte.

Ako funguje Squarespace?

Po registrácii začne vaša cesta výberom prvej šablóny služby Squarespace. K dispozícii je pekný výber z viac ako 90 tém, z ktorých každá je jedinečná a vysoko prispôsobiteľná. Môžete ich zoradiť podľa kategórií alebo len napísať kľúčové slovo a nájsť ich týmto spôsobom. Platforma nevyžaduje, aby ste si jednu vybrali okamžite, ak si chcete, môžete ich všetky prehľadávať a prezerať si ich.

Aj keď šablónu dokončíte, na tom skutočne nezáleží, pretože ak sa vám nepáčila, môžete prepnúť na inú. Keď vyberiete dizajn, ktorý sa vám najviac páči, Squarespace bude pokračovať v procese registrácie účtu a požiada o vaše meno a e-mailovú adresu. Po zadaní informácií budete môcť začať pracovať na téme v editore.

Po prihlásení do služby Squarespace získate niekoľko užitočných e-mailov, ktoré vysvetľujú niektoré základné informácie a vedú vás k tutoriálom, kde sa môžete dozvedieť viac. Aj keď nemáte vôbec žiadne skúsenosti s tvorbou webových stránok, budete schopní rýchlo pochopiť, ako služba funguje, a začať ju efektívne využívať.

Práca s editorom

Prezrite si editora a ihneď uvidíte, že je navrhnutý s ohľadom na neskúseného používateľa. V rozhraní je všetko prehľadne usporiadané a intuitívne. Namiesto toho, aby ste pridali mätúci panel s nástrojmi a veľa ikon, ako mnoho iných platforiem, služba Squarespace vyplní obrazovku aktívnym náhľadom vašej stránky a ponukou s iba šiestimi možnosťami. Toto sú absolútne základné možnosti: Stránky, Dizajn, Obchod, Analytics, Nastavenia a Pomocník. A skutočne by bolo celkom zbytočné zobrazovať na obrazovke Editora viac.

Keď začnete experimentovať s platformou, uvedomíte si, že existuje veľa skrytých možností. Všetko, čo musíte urobiť, je pomaly pretiahnuť myš cez webovú stránku, na ktorej pracujete, a zobrazia sa možnosti. Bude si to vyžadovať trochu času, aby ste si na to zvykli a zistili, ako s každým objektom manipulovať. Keď začnete chápať, ako splniť každú úlohu úpravy, uvedomíte si, aká silná je táto metóda.

Šablóna, ktorú vyberiete, bude mať vopred pripravené niekoľko stránok. Ak chcete pridať viac, nemusíte sa ani obťažovať vytváraním nových rozložení. K dispozícii sú predvolené, napríklad Galéria, Album, Blog, Udalosti, Produkty a Rozloženie projektu. Samozrejme existuje možnosť vytvoriť rozloženie od nuly výberom prázdnej stránky.

Nerobte si starosti; Squarespace nezabudol pridať widgety do svojho nástroja na tvorbu webových stránok. Widgety sú tu, ale na platforme sa nazývajú „bloky obsahu“. Môžete ich pridať umiestnením myši na stránku a keď sa zobrazia možnosti, kliknite na Upraviť a potom na Pridať. V ponuke je veľa widgetov. Všetky veci, ktoré pridávajú na váš web ďalší štýl a funkčnosť, sú k dispozícii na webe Squarespace. Patria sem galérie, mapy, formy na vloženie videa a zvuku, tlačidlá, obrázky, zvýraznený text atď.

Medzi všetkými miniaplikáciami sú tri z nich, ktoré stoja za zmienku. Prvým je natívny kalendár, ktorý sleduje nadchádzajúce udalosti, ktoré ste nastavili podľa dátumu. Druhá skvelá vec je, že na svoje webové stránky môžete vložiť koláčové, čiarové alebo stĺpcové grafy, vďaka ktorým budú príspevky čítať zaujímavejšie. Chceme tiež spomenúť cloud značiek, ktorý môže byť užitočným doplnkom ku galérii, produktom, blogu alebo stránke albumu vášho webu..

S programom Squarespace je ľahšie ako kedykoľvek predtým pridávať obsah z Instagramu, SoundCloudu, Twitteru, Flickru alebo iných zdrojov. Prepojenie vášho webu s vašimi účtami sociálnych médií je možné vykonať pridaním ikon a tlačidiel zdieľania na stránku. Publikovanie obsahu môže fungovať oboma spôsobmi, a to buď automatickým uverejnením článku z vášho webu Squarespace na jednom z vašich účtov sociálnych médií alebo integráciou obsahu priamo z jedného z nich.

Podpora obrázkov, videa a zvuku

Pokiaľ ide o médiá, Squarespace vôbec nesklame. Poskytuje značnú podporu všetkým typom médií s mnohými doplnkami. Keď do obrázka pridáte obrázok, môžete do neho tiež vložiť cieľovú adresu URL a umožňuje vám k nemu pridať aj prekrývajúci sa nadpis. Môžete buď odovzdať obrázky zo svojho zariadenia, alebo si vybrať kvalitný z knižnice Getty Images, kde každá z nich stojí iba 10 dolárov..

Pokiaľ ide o video, môžete ich vložiť z niekoľkých zdrojov. Patria sem videá z Wistia, Animoto, YouTube alebo Vimeo. Program Squarespace má veľa funkcií, ktoré mu umožňujú poraziť ostatných tvorcov webových stránok, pretože jednou z nich je vlastná funkcia miniatúry. Môžete pridať akékoľvek video a nahrať do neho vlastnú miniatúru – a samozrejme môžete pridať aj prekrývajúci sa nadpis..

Táto platforma vám umožňuje vytvoriť pomerne rozsiahlu galériu. Po výbere formátu karuselu, mriežky alebo prezentácie budete môcť odovzdať a zobraziť až 250 obrázkov alebo videí. Podľa účelu si môžete vytvoriť z galérie prezentáciu alebo zvoliť sekvenčný systém pomocou predchádzajúcich a nasledujúcich tlačidiel. Ak chcete na stránku pridať nejaký zvuk, môžete tak urobiť vložením zvukového prehrávača.

Zvukový obsah môže byť súbor MP3 nahratý z vášho zariadenia, alebo môžete ukázať na URL zvukovej stopy, ktorá je uložená inde. Ak sa na vašich stránkach nachádza soundtrack, ktorý sa vašim návštevníkom obzvlášť páči, možno ho budete chcieť stiahnuť. Štvorcový priestor vám umožňuje pripojiť odkaz na stiahnutie, ktorý im umožňuje prístup k súboru jediným kliknutím.

Vďaka integrácii webových služieb je mediálny aspekt platformy ešte zaujímavejší. Na svoju webovú stránku môžete pridať pekný blok, kde používatelia môžu prejsť celým zoznamom skladieb. Okrem toho môžete svojich návštevníkov priebežne informovať o obsahu Instagramu a Flickr tým, že im automaticky zobrazujete najnovšie príspevky na svojej stránke. Ak tieto funkcie nestačia, môžete využiť blok Vložený kód platformy, ktorý vám umožňuje integráciu s viacerými webovými službami. Ak si vyberiete podnikateľský plán, môžete dokonca pridať vlastné skripty a HTML pomocou kódových blokov.

Online obchody

Webové obchody sú vždy komplikovanejšie ako akékoľvek iné typické kategórie webových stránok, ak ich chcete vytvoriť v nástroji na tvorbu webových stránok. Squarespace sa snažil tento proces čo najviac zjednodušiť a konečný výsledok je viac než uspokojivý. Je to jednoduché, stačí si vytvoriť novú stránku a vybrať typ stránky produktu a ste nastavený. Na každú stránku je možné pridať všetky druhy fyzických a digitálnych produktov a služieb.

Môžu sa zdať základné vlastnosti, ale faktom je, že väčšina ostatných platforiem poskytuje podporu digitálnym produktom iba v prípade, že si kúpite ich najdrahšie plány. Takže to je určite dobrý bod pre Squarespace. Ďalej môžete ľahko poskytnúť všetky informácie o svojich produktoch vrátane popisu, názvu, obrázkov, značiek, kategórií, všetkého, čo ich udržuje v poriadku a uľahčuje ich vyhľadanie.

Na stránku môžete pridať časť s názvom Ďalšie informácie, do ktorej môžete vložiť videá, galérie, mapy alebo čokoľvek iné, čo by tieto informácie rozšírilo. Môžete poskytnúť informácie o veľkosti a farbe každého produktu, čo je dôležité pre každú stránku, ktorá predáva fyzické produkty. Na stránke sa zobrazia iba tie produkty, ktoré sú na sklade. Ak máte stredne veľké tričko v modrej a čiernej farbe a jeho veľkú verziu v zelenej a červenej farbe, môžete ho ľahko nastaviť tak, aby zákazník nebol zmätený..

Ale to nie je všetko; môžete pripojiť ešte viac informácií, ako sú rozmery a hmotnosť produktu, ktoré sú hlavnými variantmi pre výpočet prepravných nákladov. Keď budú všetky informácie pripravené, môžete produkt uverejniť na ktoromkoľvek z vašich účtov sociálnych médií. V službe Squarespace sú k dispozícii iba tri služby spracovania platieb vrátane služieb Apple Pay, Stripe a PayPal.

Určite to nie je široká škála možností, ale tie sa dajú veľmi ľahko nastaviť. Keď predávate svoje produkty, základný plán webových stránok berie ako transakčný poplatok 3% vášho príjmu. Ak si vyberiete jeden z ich programov online obchodu, takýto poplatok sa nebude účtovať.

Zákaznícka podpora v štvorci

Od tímu podpory tímu Squarespace môžete kedykoľvek získať pomoc kliknutím na tlačidlo Pomocník v ľavej časti editora. Túto možnosť však nenájdete na každej stránke. Ak chcete mať rýchly prístup k ich podpore, vždy je dobré si záložku uložiť na webovú stránku svojho prehliadača. Ak narazíte na problémy, môžete ich otvoriť a okamžite ich kontaktovať.

Pri návšteve ich podpornej stránky vás uvíta hladko navrhnutá a priama zákaznícka základňa. Nájdete tu veľa sprievodcov, častých otázok, užitočných videí a podrobných článkov s obrázkami. Všetko je ľahké nájsť, pretože témy sú usporiadané úhľadne. Ak presne viete, čo chcete nájsť, môžete použiť aj vyhľadávací panel.

Ak ste nenašli odpoveď na svoju otázku, môžete pokračovať a kontaktovať ich tím prostredníctvom živého chatu. Ich pracovný harmonogram si môžete pozrieť na svojich webových stránkach. Ak potrebujete pomoc okamžite, môžete napísať e-mailovú správu, na ktorej je podpora pripravená odpovedať 24 hodín denne. Kontaktujú svojich klientov za menej ako hodinu a poskytujú pomoc aj v najťažších prípadoch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector