Recenzie Wix.com

01.06.2020
Tvorcovia webových stránok 'Recenzie Wix.com
0 17 мин.

Wix.com je popredná platforma pre vytváranie webových stránok v cloude, ktorá každému uľahčuje vytváranie ohromujúcich, profesionálnych a použiteľných webových stránok. Používatelia si môžu vybrať z veľkého množstva šablón a prispôsobiť ich podľa svojich potrieb.


Spoločnosť Wix bola založená v roku 2006 a dnes je jednou z najpopulárnejších a osvedčených platforiem na vytváranie webových stránok, ktoré majú po celom svete viac ako 90 miliónov používateľov.

Wix je priateľský pre začiatočníkov a umožňuje netechnickým používateľom vytvárať si vlastné webové stránky bez toho, aby sa museli učiť programovacím jazykom alebo webovým dizajnom. Pomocou nástroja na vytváranie a ukladanie stránok si každý môže vytvoriť iný typ webu: jednoduchý obchodný web, blog, internetový obchod, portfólio fotografií, online životopis, udalosť alebo iné.

V ďalšej časti našej kontroly Wix.com odhalím výhody a nevýhody staviteľa stránok Wix a urobím podrobný prehľad ich funkcií, plánov a výkonu..

Čo je dobré na Wix?

 • Profesionálne šablóny: vo Wix si môžete vybrať zo stoviek krásnych a profesionálnych šablón. Dizajn je rozdelený do rôznych odvetví, takže môžete ľahko nájsť šablónu, ktorá je pre vaše podnikanie najvhodnejšia.
 • pružný & Výkonný staviteľ: okrem toho, že tvorca Wix je jednoduchý a ľahko použiteľný, aj začiatočníci môžu vytvoriť rozloženie, ktoré chcú, a pohybovať webovými prvkami okolo. Existuje tiež veľa aplikácií, ktoré môžete na svoje stránky pridať, aby ste rozšírili funkčnosť a funkcie.
 • Trh aplikácií: umožňuje prístup k stovkám aplikácií tretích strán, ktoré si môžete nainštalovať na svoj web. Aplikácie ako live chat, mapy Google, informačné letáky, rezervačný formulár a ďalšie marketingové, analytické a blogovacie nástroje vám umožnia pridať na vaše stránky ďalšie funkcie a funkcie..
 • Mobilný editor: ide o skvelú funkciu, ktorá vám umožní prispôsobiť zobrazenie vášho webu pre mobilné zariadenia. Tu môžete skryť / zobraziť určité prvky webových stránok na mobilných zariadeniach bez toho, aby ste ohrozili rozloženie zobrazenia pracovnej plochy.
 • hosting & doména: všetky plány zahŕňajú webové úložisko a dobrú šírku pásma a všetky plány sa dodávajú s bezplatným názvom domény okrem plánu Connect Domain. Svoje domény môžete zaregistrovať aj na adrese Wix, ak chcete vytvoriť viac ako jeden web, takže nemusíte používať registrátora tretej strany..

Čo je zlé na Wix?

 • Reklamy v základnom pláne: napriek tomu, že platíte za najzákladnejší plán (od 4,08 USD / mesiac), ktorý vám umožňuje pripojiť vašu doménu k ich systému; Spoločnosť Wix bude naďalej zobrazovať svoje reklamy na značku na vašom webe. Vaše stránky budú „bezplatné reklamy“ iba v prípade plánu Combo (od 9,25 USD / mesiac).
 • Šablónu nie je možné zmeniť: vyberte si dizajn starostlivo, pretože po výbere šablóny sa toto už nemôže zmeniť. Určite môžete upravovať prvky šablóny a prispôsobiť ju podľa svojich potrieb, nie je však možné zvoliť nový dizajn..
 • Vlastníctvo webových stránok: Ak si vytvoríte svoju webovú stránku s Wixom, budete musieť zostať s Wixom tak dlho, ako si budete chcieť svoju webovú stránku uchovať. Nemáte prístup k súborom webových stránok alebo zdrojovému kódu ani ho nemôžete upravovať. Vlastný HTML môžete na svoj web pridať pomocou miniaplikácie.

Podrobná recenzia na Wix.com

Pravdepodobne ste už o Wixovi počuli, pretože je to jeden z vedúcich predstaviteľov odvetvia stavebníctva webových stránok. Je známy svojou ľahkosťou použitia, a preto je populárny medzi používateľmi na celom svete. Wix má okolo 100 miliónov používateľov z viac ako 190 krajín.

Ich „to, čo vidíte, je to, čo získate“ je tvorca webových stránok založený na prehliadači a je to skvelý koncept, na ktorý si zvyknete v žiadnom momente. Wix je nielen jednoduchý, ale aj veľmi efektívny. Vytvoríte vynikajúce vzhľady a ľahko použiteľné webové stránky za kratší čas.

Skvelá vec, ktorú tvorca webových stránok Wix predstavuje, je začiatok. Pre mnohých používateľov bude táto bezplatná možnosť postačovať. Má všetky nástroje potrebné pre úspešný blog alebo malú informačnú webovú stránku.

A najlepšie na Wixe je užívateľská prívetivosť. Dokonca ani tie najväčšie nooby nebudú mať problém si zvyknúť na rozhranie. Všetko je ľahko zrozumiteľné a v žiadnom momente nezačnete krásne webové stránky.

Ale ak zistíte, že voľba je nedostatočná, spoločnosť Wix má pre vás riešenia. Ponúkajú rôzne platené možnosti, vďaka ktorým získate väčší vplyv. A sú tiež celkom cenovo dostupné!

Celkovo vzaté, Wix je dobrá voľba, najmä pre začiatočníkov. A ak ste jeden, určite stojí za zváženie, pretože je zadarmo.

Teraz sa poďme trochu hlbšie. Ukážeme vám viac podrobností o tomto vynikajúcom poskytovateľovi hostenia a tvorcovi webových stránok a niektorých jeho vynikajúcich funkciách. Poďme začať!

Plány a ceny

Wix má 6 rôznych programov – 1 bezplatný plán a 5 škálovateľných platených programov.

Odporúčame začať s ich bezplatnou možnosťou. Je to skvelá príležitosť a skvelý spôsob, ako si službu otestovať sami bez toho, aby ste riskovali peniaze. A navyše, možno to bude pre vaše potreby dosť. Ak je to potrebné, môžete kedykoľvek inovovať. Byť slobodný neznamená, že nemá žiadnu hodnotu, naopak. Bezplatná voľba spoločnosti Wix bude stačiť pre väčšinu malých webových stránok a blogov. Poskytne vám toľko vynikajúcich nástrojov a budete môcť vytvárať webové stránky, ktoré sú nielen krásne, ale aj veľmi funkčné. To sa vám bude páčiť, celý proces je intuitívny, ľahký a zábavný.

Ale samozrejme, rovnako ako všetko, čo je zadarmo, plán zadarmo Wix má svoje obmedzenia, ako sú reklamy. Tiež má iba 1 GB šírky pásma za mesiac a 500 MB úložného priestoru, čo je dosť dobré iba pre väčšinu základných webových stránok, ktoré nepriťahujú veľkú návštevnosť. A ak chcete tieto obmedzenia potlačiť, budete musieť zaplatiť.

Ich najlacnejší platený program „Connect Domain“ je najzákladnejší zo všetkých. Len za 4,50 $ / mesiac sa budete môcť pripojiť k svojej doméne, ale zvyšok bude rovnaký ako pri bezplatnom pláne (úložisko 500 MB, šírka pásma 1 GB). Patria sem reklamy vo formáte Wix, čo je hlavnou nevýhodou tejto situácie. Ak ich chcete odstrániť, budete musieť získať niečo lepšie.

Druhým najlacnejším prémiovým plánom je „Combo“. Toto je prvá reklama bez reklám, čo je skvelé, pretože budete môcť propagovať iba svoju značku. Tiež zdvojnásobí šírku pásma plánov Free / Connect Domain na 2 GB a dá vám 3 GB úložného priestoru. Teraz je to niečo. Dostanete sa tiež k registrácii bezplatnej domény a budete mať možnosť získať prispôsobený favicon, takže vaše webové stránky budú plne označené. To všetko za 8,5 $ / mesiac.

Najobľúbenejší plán je „Neobmedzený“ a bude vás stáť 12,50 USD / mesiac. Ako ste možno uhádli, získate neobmedzenú šírku pásma. Tiež budete mať 10 GB úložného priestoru. Okrem toho, čo má plán „Combo“, získate aplikáciu na tvorbu formulárov (hodnota $ 48) a aplikáciu na podporu stránok (hodnota 60 dolárov). Podpora stránok je obzvlášť dôležitá, pretože pritiahne väčšiu návštevnosť vašich webových stránok a pomôže vášmu podnikaniu.

Ak plánujete vybudovať internetový obchod, Wix má pre vás plán. Ich plán „elektronického obchodu“ je najvhodnejší pre malé podniky. To vás bude stáť 16,50 USD / mesiac a jeho hlavnou charakteristikou je funkcia internetového obchodu, ktorá vašim používateľom umožní nakupovať od vás pomocou ľahko použiteľného nákupného košíka..

Najlepší a najdrahší plán Wix je „VIP“, kombinácia všetkých najlepších funkcií, ktoré majú ďalšie plány Wix. Neobmedzená šírka pásma, 20 GB úložného priestoru, budete môcť pripojiť svoju doménu a získať registráciu zadarmo. Odstránia sa aj reklamy a získate prispôsobený favicon. Má funkciu internetového obchodu, ako aj aplikácie Booster a Form Builder. Okrem toho budete môcť každý mesiac vytvoriť 10 e-mailových kampaní, ktoré ešte viac zviditeľnia vašu pozornosť a pomôžu vám predať vaše produkty. A čo je najvyššie, vďaka profesionálnemu prehľadu stránok vám skúsení profesionáli spoločnosti Wix ponúknu jednorazové poradenstvo o celkovej kvalite vášho webu a SEO. To všetko iba za 24,50 USD / mesiac, je to výhodná dohoda!

Aby som to zhrnul všetky – plány Wix ponúkajú veľa a uspokoja potreby väčšiny používateľov. Ich bezplatný plán je dosť dobrý a zaslúži si vyskúšanie. Ak zistíte, že chýba, môžete ich kedykoľvek inovovať.

Dôležitá poznámka: Ak sa rozhodnete pre jeden zo svojich prémiových programov a nebudete spokojní a chcete zrušiť svoje predplatné alebo použiť záruku vrátenia peňazí, nemusíte sa obávať o stratu údajov. Spoločnosť Wix jednoducho zníži váš plán z platených na bezplatné a vaše údaje budú uchované.

Funkcie Wix

Najväčšou vecou na serveri Wix.com je, samozrejme, ich tvorca webových stránok. Toto je ich hlavný predajný bod, ktorý ich umiestnil na mapu IT a najväčší žiariaci diamant na svojej korune.

Tak jednoduché použitie a dokonca aj používatelia bez kódovacieho / technického zázemia budú môcť vytvárať úžasné webové stránky. Všetko sa robí vo vašom webovom prehliadači pomocou editora drag-and-drop s in-line úpravami a slávneho WYSIWYG zážitku. U Wix je náhľadom vašej webovej stránky osobitne história. Po dokončení bude všetko vyzerať presne tak, ako vyzerá, keď ste ho stavali!

Nový nástroj ADI (Artificial Design Intelligence) vám umožní vytvoriť webovú stránku bez kliknutia myšou. Sprievodca vás prevedie krok za krokom snahou pochopiť, aký typ webovej stránky potrebujete. Bude klásť otázky o vašich osobných preferenciách a potrebách a ponúkne vám výber. Nakoniec budete mať webovú stránku na mieru, ktorá dokonale vyhovuje vašim potrebám. Pre väčšinu používateľov to bude stačiť, pretože malé veci môžete neskôr prepracovať.

Trh aplikácií Wix je niečo iné. Tam nájdete všetko, čo potrebujete na vytvorenie svojho vysnívaného webu. Existuje veľa bezplatných a platených možností. Môžete ich použiť na vytváranie registračných formulárov pre svojich používateľov, prepojenie sociálnych médií, ako napríklad Instagram, vytváranie sekcií s komentármi, vytváranie a správu udalostí atď. Môžete tiež vytvárať fóra, spúšťať eCommerce (pozrite si ich plán elektronického obchodu v časti „Plány a ceny“ vyššie), pridávať blogy a vytvárať informačné bulletiny. Svoju webovú stránku môžete tiež optimalizovať pre mobilné použitie pomocou aplikácie Wix Mobile View. Je dobré vedieť, že Wix tiež robí väčšinu SEO (s Wix SEO sprievodcom, úžasným nástrojom) pre svojich používateľov, ale existuje niekoľko pokročilejších možností vylepšenia.

Už sme vám predstavili plány hostenia Wix, ale teraz sa budeme kopať trochu hlbšie. Celý hosting Wix je založený na cloudu, čo znamená, že budete mať podobné rýchlosti odkiaľkoľvek na svete. Výsledky testov to ukazujú, pretože webové stránky hostené na serveri Wix majú tendenciu mať rýchlosti, ktoré sú nad priemerom odvetvia. Chýbajúce VPS, vyhradený hosting a predajca však znamená, že spoločnosť Wix nesplní požiadavky väčších webových stránok.

Jednou z vecí, ktoré Wix.com chýba, je záruka dostupnosti. Ich webové stránky tvrdia, že v súčasnosti majú 99,8% dostupnosti, čo je menej ako štandard (99,9%). Ale keďže sa Wix zameriava hlavne na používateľov s nižšími potrebami, bude to pravdepodobne dosť dobré. Bezplatné plány zdieľajú aj tento čas prevádzky, čo je vynikajúce.

Ak ste pokročilý technický používateľ, ktorý má radi hlboké prispôsobenie, mali by ste hľadať inde. Wix neumožňuje vylepšiť zdrojový kód vašich webových stránok. Tiež z dôvodu jedinečného rozhrania nie je možné presunúť webové stránky Wix.com na iného hostiteľa.

Zákaznícka podpora

Táto oblasť určite nie je najväčšou silnou stránkou Wix.com, najmä ak máte účet zdarma, pretože väčšina sťažností pochádza z tejto skupiny používateľov. Je to však trochu pochopiteľné, pretože majú toľko používateľov a nemožno očakávať, že bezplatným účtom sa bude venovať rovnaká pozornosť ako u prémiových účtov..

Existujú tri spôsoby, ako dosiahnuť podporu – e-mail, telefón a knižnica technickej podpory. Takže žiadny live-chat, čo nie je dobré. Telefón je k dispozícii iba od pondelka do piatka, od 6:00 do 17:00 PST, takže naozaj nedostanete podporu 24/7.

Wix ponúka 14-dňovú záruku vrátenia peňazí pre svojich prémiových používateľov, čo jednoducho nie je dosť dobré v porovnaní s inými poskytovateľmi hostingu.

Pros:

 • Skvelý bezplatný účet
 • Dobrá rozmanitosť platených účtov
 • Jeden z najlepších tvorcov webových stránok
 • Ľahko použiteľné, pre začiatočníkov
 • Stovky aplikácií a šablón

Zápory:

 • Žiadne pokročilé funkcie, napríklad prístup k zdrojovým kódom
 • Žiadny vyhradený / VPS / predajcu hosting
 • Podpora nie je veľká, krátka 14-dňová záruka

záver

Wix je skutočne úžasný vo svojej hlavnej oblasti činnosti, a to je tvorba a hosting webových stránok pre netechnických používateľov. Poskytuje ľahko použiteľné nástroje pre začiatočníkov a umožňuje im vytvárať úžasné webové stránky v žiadnom momente. Ponúkajú toľko, aj keď máte iba bezplatný účet.

Ak uvažujete o spustení prvého webu, dôrazne odporúčame zvoliť web Wix.com. Poskytne vám všetky potrebné nástroje a vďaka rozhraniu sa budete cítiť ako profesionál. Všetko pôjde hladko a bez problémov a predtým, ako to budete vedieť, bude vaša krásna webová stránka v prevádzke.

Ak zistíte, že tento účet chýba, môžete ho kedykoľvek inovovať podľa svojich potrieb.

Wix nemá pokročilé funkcie, ale naozaj to nepotrebuje. Je určený na vytváranie jednoduchých, ale krásnych a efektívnych webových stránok. Nič viac, nič menej, WYSIWYG.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector