Si të presim shumë faqe në internet në llogarinë tuaj të strehimit?

host-shumta-faqet e internetit të-një-hosting-llogari


A keni tashmë një uebfaqe, por planifikoni të zgjeroni fushën tuaj të punës me një të re? Apo keni faqe të shumta, por të gjitha përhapen në plane të ndryshme pritëse ose në kompani të ndryshme? Pastaj mbërritët në artikullin e duhur. Siç mund ta tregoni nga titulli, ne do të diskutojmë se si mund të organizoni më shumë se 1 faqe në llogarinë tuaj të pritjes.

Por mbani në mend një gjë të rëndësishme: ne do të flasim për mënyrën se si mund të organizoni shumë faqe në internet, në 1 llogari të vetme të hapur. Pra, ideja është që ju nuk keni nevojë të blini paketa të shumta pritëse për të qenë në gjendje të pritni shumë faqe interneti. Për mënyrën sesi bëhet, ne do të shohim së shpejti.

Të mirat dhe të mirat e hostimit të shumëfishtë në një llogari pritëse

Ju mund të pyesni veten, pse është mirë të pritni shumë faqe në internet vetëm në një llogari të vetme? Epo, ka më shumë arsye pse kjo është efikase.

rekuizitë

Së pari, është më e lirë. Ky në të vërtetë mund të jetë aspekti më i rëndësishëm që shumë njerëz marrin parasysh. Vetëm mendoni për këtë. Le të themi se dëshironi të organizoni 3 faqe në internet në 3 pako të veçanta të pritjes. Nëse plani i pritjes do të kushtonte 5 $ / muaj, do të duhet të paguani 15 $ / muaj për të pritur 3 faqe në internet në total. Ku është pozitive në këtë?

Në vend të kësaj, është më së miri nëse kërkoni një plan pritjeje, që vjen me mundësinë që nga fillimi, të prisni 3 faqe në internet duke e përdorur atë. Në shembullin tonë, ju do të paguani vetëm 5 dollarë në muaj për të tre faqet e internetit. Kjo është edhe më e rëndësishme kur sapo filloni me një sit të ri. Në fund të fundit, nuk mund të fitoni shumë para nga ajo në fillim. Ju duhet ta rritni atë deri në atë pikë.

Përfitimi tjetër që vjen nga pritja e shumë faqeve të internetit në një llogari të vetme të hapur, është se ju mund të menaxhoni më lehtë të gjitha faqet e internetit tuaj. Në fund të fundit, gjithçka do të jetë në një vend. Do të jeni në gjendje të ndërroni lehtë midis emrave të domain-it dhe të punoni me uebfaqen që dëshironi në një kohë të caktuar.

Cons

Tani, le të rendisim edhe një negativ. Nëse organizoni shumë faqe në internet në një llogari të vetme, burimet e mundshme për pritjen do të ndahen midis të gjitha faqeve të internetit. Në fillim, kur keni faqe në internet me më pak vizitorë, kjo mund të mos jetë problem.

Por më vonë, pasi të gjitha faqet e tua të internetit rriten në trafik, do t’ju duhet më shumë burime për të qenë në gjendje të trajtoni numrin e vizitorëve të përditshëm. Në atë rast, nëse akoma doni të presni më shumë se 1 faqe në internet në një llogari të vetme, do të ishte më mirë të regjistroheni për një shërbim që ju jep të paktën një Server Virtual Privat (VPS), ose një server të Dedikuar të gjithë për ju.

Si mund të presësh faqe të shumta në një llogari të vetme?

Tani, do të diskutojmë se si është e mundur të presësh më shumë se 1 faqe në internet me vetëm 1 llogari të hapur pritjeje. Aspekti më i rëndësishëm që ju duhet të kujdeseni për të, është të zgjidhni një paketë pritëse që ju lejon të presë shumë faqe interneti. Nëse jo, nuk do të arrish ta bësh këtë. Më vonë do t’ju jap 3 nga kompanitë më të mira që ofrojnë plane me mundësinë e pritjes së shumë faqeve në internet.

Por tani, ne duhet të shohim se si mund të presësh më shumë se 1 faqe në internet në një llogari të vetme. Kjo është më e lehtë nga sa mendoni. Nëse zotëroni më shumë se 1 faqe në internet, ose thjesht po planifikoni të, kjo do të thotë që ju do të zotëroni shumë emra domenesh, ashtu,?

Pra, gjëja e parë që duhet të bëni për të shtuar një faqe në internet sekondare përgjatë asaj të parë, është të shtoni domenin e ri në llogarinë tuaj. Kjo mund të bëhet në të paktën 2 mënyra:

 1. Nëse tashmë keni një emër domain regjistruar tek dikush tjetër (një kompani tjetër pritëse), ju duhet ta transferoni atë domen në hostin tuaj të ri. Metoda që përdoret për këtë proces mund të ndryshojë nga një kompani në tjetrën. Por çështja është, që ju mund ta transferoni atë domen, dhe të ndërtoni një faqe të re në të në llogarinë tuaj të re të pritjes.
 2. Metoda e dytë përdoret nëse doni të krijoni një uebfaqe të re nga e para, pa një emër domain tashmë ekzistues. Procesi është pak i ngjashëm, por këtë herë, ju duhet të blini një emër domain nga kompania juaj pritëse. Pasi ta keni bërë këtë, mund të ndërtoni një faqe në internet sekondare duke përdorur emrin e domain të blerë. Ky proces mund të bëhet shumë herë, për të shtuar shumë faqe të tjera të reja.

Tani, kur domeni i ri u shtua në llogarinë pritëse, gjithçka që ju duhet të bëni, është të kaloni në përdorimin e këtij një. Kur të jeni atje, mund të filloni të ndërtoni uebsajtin përveç atij që tashmë posedoni.

Por nëse transferoni domenin tuaj nga një ofrues tjetër pritës, mund të transferoni të gjithë faqen e internetit (nëse e keni ndërtuar), dhe ta shtoni atë si një sit sekondar në llogarinë tuaj. Në këtë mënyrë, 2 faqe interneti do të përdorin një llogari të vetme.

Ofruesit më të mirë të pritjes për faqet e internetit të shumta

Tani që e dini se si është bërë, ne do të vazhdojmë më tej dhe do të flasim për 3 kandidatët më të mirë që ofrojnë strehim për shumë faqe në internet në një llogari të veçantë. Nuk ka rëndësi se cilën do të zgjidhni në fund. Anydo prej 3 është duke siguruar shërbime të nivelit të lartë. Për të qenë të qartë, ne do të flasim për pritjen e përbashkët për të tre kompanitë.

Pritja për lëvizje

Inmotion-hosting-shumta-faqetInMotion është një kompani me qendër amerikane e themeluar shumë vite më parë. Ata fituan shumë popullaritet përgjatë viteve, dhe kjo është për një arsye të mirë: InMotion ofron shërbime efikase të pritjes për çmime mjaft të ulëta. Kjo është veçanërisht e vërtetë për shërbimet si VPS hosting dhe Serverët e Dedikuar, që kushtojnë shumë më tepër me ofruesit e tjerë.

Megjithatë, pritja e përbashkët është shërbimi më i njohur në InMotion. Mund ta blini në 3 plane të ndara. Të tre ata mbështesin strehimin për shumë faqe në internet në një llogari:

 1. Nisja: kushton 6.39 $ mujore dhe mbështet 2 faqe interneti të pritura.
 2. Fuqia: kushton 8,49 $ / muaj, duke mbështetur 6 faqe interneti për hostim.
 3. Pro: bëhet fjalë për një 14,71 $ mujore me mundësinë për të pritur një numër të pakufizuar faqesh në internet.

Plani më i njohur është ai i dyti, dhe InMotion po e rekomandon gjithashtu atë. Blerja e tij, ju merrni të gjitha karakteristikat e mëposhtme të përfshira në çmim: domain falas për një vit të tërë (nëse paguani për 1 vit në front), 6 faqe interneti, ruajtje dhe gjerësi të pakufizuar të SSD, krijues faqesh, mjete marketingu dhe veçori të sigurisë (certifikatë SSL ) dhe llogari të pakufizuara të postës elektronike.

Bluehost

Bluehost-shumta-website-hostingBluehost është zgjedhja jonë e dytë në këtë listë, por nuk do të thotë se është vetëm e dyta për sa i përket paketave të pritjes. Ju merrni një nga shërbimet më të mira për pritjen e shumë faqeve në internet. Ashtu si InMotion Hosting, Bluehost është gjithashtu shumë i popullarizuar për shërbimet e tij të përbashkëta të pritjes.

Plani i parë që ata ofrojnë, mbështet vetëm 1 faqe në internet, kështu që unë do të përmend vetëm pjesën tjetër të paketave:

 • Plus: 5,95 $ / muaj. Pritini faqet e internetit të pakufizuara në 1 llogari.
 • Zgjedhja Plus: 5,95 $ / muaj. Mbështet gjithashtu faqet e internetit të pakufizuara.
 • Pro: 13.95 $ / muaj. Uebfaqe të pakufizuara gjithashtu.

Siç mund ta vini re, planet për Plus dhe Choice Plus kushtojnë të njëjtën sasi. Megjithatë, ekziston një dallim midis tyre. Me planin Choice Plus, ju merrni një veçori të privatësisë së domain-it dhe kopjimit të faqes gjithashtu. Të gjithë pjesa tjetër, si karakteristikat e ruajtjes SSD dhe ato të postës elektronike, janë të përfshira. Plani më i njohur është ky. Nëse shkoni me të, nuk do të zhgënjeheni.

Por, nëse ndiheni më të qetë me një plan të nivelit më të ulët, thjesht shkoni me paketën e thjeshtë Plus. Ju keni mundësinë për të pritur faqet e internetit të pakufizuara duke e përdorur atë.

Hostgator

Hostgator-shumta-domain-hostingHostGator është zgjedhja e 3-të dhe e fundit që me të vërtetë ia vlen të kontrolloni për faqet e internetit të shumta. Ata vijnë me 3 plane të ndryshme të përbashkëta pritjeje, por vetëm ato 2 dhe 3 ju lejojnë të pritni shumë faqe interneti. Pra, ne do të flasim për ato:

 1. Plani i bebeve: kushton 3,95 $ / muaj. Për një çmim kaq të ulët, ju merrni mbështetje të përfshirë për faqet e internetit të pakufizuara, shumë instalime me 1 klik (WordPress dhe të tjerët), bandën e gjerësisë së pakryer, certifikatën falas SSL dhe ruajtjen e SSD për shpejtësinë e shpejtë të ngarkimit të faqes.
 2. Plani i biznesit: kushton 5,95 $ / muaj. Ky është plani i rekomanduar nga HostGator. Ju merrni të gjitha përfitimet e lartpërmendura (Plani i Foshnjës), plus disa shtesa: azhurnim falas në SSL Positive, adresë IP të dedikuar falas dhe mjete falas SEO për t’ju ndihmuar të shkoni më shpejt.

HostGator gjithashtu vë në dispozicion një platformë falas për ndërtimin e faqeve me qindra tema falas. Ju mund të ndërtoni një faqe të re të internetit me lehtësi, duke përdorur këtë mjet. Vlen të përmendet, se të gjitha modelet janë të përgjegjshme, kështu që ata do të duken mirë në të gjitha pajisjet.

përfundim

Në përgjithësi, të presësh më shumë se 1 faqe në internet në një llogari të vetme nuk është aq e komplikuar. Siç mund ta shihni nga lart, ka shumë plane pritëse që ju lejojnë të keni shumë faqe në internet në një llogari. Tani, ju takon juve të zgjidhni një plan që mbështesin shumë faqe në internet dhe i përshtaten nevojave tuaja.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map