Zgjedhja e Web Hosting më të Lirë

01.06.2020
Udhëzime & Udhëzime 'Zgjedhja e Web Hosting më të Lirë
0 8 мин.

gjeni shërbimin më të mirë të lirë të mbajtjes në internet


Nëse sapo filloni në internet, duke kërkuar mënyra të ndryshme për të ndërtuar një faqe në internet, dhe duke u përpjekur të gjeni ofruesin më të mirë të lirë të pritjes së faqes në internet, ju keni ardhur në vendin e duhur. Në këtë artikull unë do të zbuloj 3 ofruesit më të mirë të lirë të lirë që ju duhet të zgjidhni për të filluar faqen tuaj të parë.

Unë u përpoqa të zgjedh kompanitë që ofrojnë mënyra të ndryshme për klientët e saj për të ndërtuar një faqe në internet. Ka shumë mënyra se si mund të filloni një Faqja e internetit, megjithatë dy më të njohurit po e ndërtojnë atë me një ndërtues faqesh ose me WordPress.

Një SiteBuilder është një softuer i bazuar në ueb me funksionalitet tërheqës dhe rënie, që ju lejon të modifikoni modelet e krijuara paraprakisht dhe ta përshtatni atë me nevojat tuaja. Shtë gjithashtu e mundur që të ngarkoni imazhe, përmbajtje, të krijoni formën e kontaktit dhe elementë të tjerë në internet me lehtësi. Kjo metodë e ndërtimit të një faqe në internet nuk përfshin nevojën për njohjen e ndonjë programi.

Ndërtimi i faqes tuaj të internetit me WordPress nuk ndryshon pak nga metoda e paragjykimeve, sepse kjo përfshin më shumë hapa. Niveli i vështirësisë është ende i ulët, ndërsa bërja e një faqe në internet me WordPress nuk kërkon as aftësi programuese. Me WordPress është e mundur të bëni pothuajse çdo lloj uebsajti (nëse keni njohuri dhe përvojë të nevojshme) të jeni në gjendje të shtoni shumë më shumë funksionalitete të personalizuara.

Për ata që po planifikojnë të bëjnë një faqe të shpejtë të shpejtë dhe nuk planifikojnë ta azhurnojnë atë shpesh (uebfaqen e kompanisë, faqen e internetit të shërbimit, etj.), Programi krijues i faqes në internet do të ishte alternativa më e mirë. Ata përdorues që duan një sit dinamik, i cili do të azhurnohet shpesh me përmbajtje të freskët dhe përfundimisht do të zhvillohet më tej me funksionalitetin e planifikuar, WordPress është zgjedhja e duhur.

Sido që të jetë lloji i faqes në internet që po planifikoni të ndërtoni, një nga gjërat më të rëndësishme është të zgjidhni hostimin e duhur në internet. Në vijim unë do t’ju paraqes 3 ofruesit e pritjes që ofrojnë ndërtues të faqes në internet, si dhe WordPress me një kosto të ulët.

Përditësimi: Në këtë artikull do të gjeni informacione për vetëm 3 ofruesit kryesorë të pritjes që ju rekomandojmë. Nëse jeni duke kërkuar për më shumë opsione, ju lutemi shikoni listën tonë në top 10 të ofruesve më të mirë të mbajtjes së faqes në internet.

3 Ofruesit më të mirë të Lirë të Web Hosting

kompani
Pricemimi i Promo

1mbajtja më e mirë në internet e lirë1.99 $ / muaj
2shërbim të lirë të mbajtjes në internet3,95 $ / muaj
3ofrues të lirë të pritjes së biznesit3.49 dollarë / muaj

Tani mund të pyesni veten pse e zgjedh këtë urdhër për ofruesit e mësipërm të lirë të pritjes. Unë do të shpjegoj gjithçka më poshtë, vazhdoni të lexoni për të zbuluar se cila kompani pritëse është ideale për nevojat tuaja. Po, unë do të rekomandoja eHost mbi iPage dhe ju duhet të vini re, se kur ne po flasim për pritjen ose pritjen e lirë, ne jo gjithmonë e konsiderojmë çmimin si faktorin kryesor për zgjedhjen e një pritës buxheti.

iPage.com – Kompania e Madhe e Madhe e hostimit me kosto të ulët

shërbim ipage të lirë të mbajtjes së uebitIpage është një tjetër mundësi e shkëlqyeshme për të zgjedhur nëse po kërkoni një host të mirë dhe të lirë. IPage është ideal për ndërtimin e faqeve të vogla të internetit. Pricemimi i tyre i prezantimit fillon me 1.99 dollarë nëse zgjidhni një abonim prej 12 muajsh ose më shumë. Me iPage ju lehtë mund të instaloni WordPress në faqen tuaj, si dhe ju mund të bëni një faqe në internet duke përdorur ndërtuesin e faqes në internet. Dobësitë e përdorimit të faqes ndërtuese është se, versioni falas ju lejon të krijoni deri në 6 faqe. Nëse doni të keni më shumë faqe, do të duhet të azhurnoni planin tuaj të pritjes dhe të paguani ekstra.

Për këtë unë do të rekomandoja të përdorni iPage për krijimin e një faqe të vogël WordPress, ndërsa me këtë sistem nuk do të keni kufizimin në faqe ose veçori shtesë.

Ipage gjithashtu ka një mbështetje të shkëlqyeshme të klientit dhe ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Do t’ju lejohet të presë sa më shumë faqe në internet që dëshironi në llogarinë tuaj. Ka karakteristika të tjera që do të merrni me iPage, ju lutemi shqyrtimin tonë të iPage për të mësuar më shumë.

BlueHost – Shërbim i lirë i hostimit profesional në internet

BlueHost ofron një gamë të gjerë shërbimesh të mbajtjes së faqeve nga hosti i përbashkët deri në cloud.

InMotion – Hosting i Klasës së Lirë të Lirë

InMotion Hosting është mënyra për të shkuar, nëse jeni duke kërkuar për një shërbim të një biznesi afatgjatë të pritjes së biznesit.

Nëse duhet të keni parasysh Hosting të Lirë për Uebfaqen e Biznesit?

Me atë shumë opsione në internet, është e vështirë të vendosni se cili plan pritës të zgjedhë për faqen tuaj të biznesit. Nëse jeni duke drejtuar një biznes të vogël dhe doni të arrini më shumë audiencë përmes platformave në internet (në këtë rast faqja juaj e internetit), zgjedhja e një shërbimi të besueshëm të lirë të pritjes është një vendim i mirë. Kompanitë e lartpërmendura janë të lira dhe të besueshme, të shkëlqyera për të bërë dhe pritur në internet faqet e biznesit me to. Ju duhet të vini re, nëse nëse planifikoni të krijoni një sit eCommerce, këto kompani mund të mos jenë në gjendje t’ju sigurojnë burimet e nevojshme të serverit në planin afatgjatë. Megjithatë për faqet e internetit të biznesit të vogël, me trafik të ulët, këto kompani janë thjesht të shkëlqyera.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector