BigCommerce İncelemesi

BigCommerce gibi e-ticaret çözümleri, teknik bilgi birikimine sahip olmayan veya sıfırdan bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için gerekli tasarım becerilerine sahip olmayan işletme sahipleri için oluşturulur. BigCommerce, web barındırma, güzel tasarlanmış vitrin şablonları ve sitenizi pazarlamak ve ürünlerinizi tanıtmak için araçlar da dahil olmak üzere başarılı bir çevrimiçi mağaza kurmak ve çalıştırmak için kapsamlı bir dizi özellik sağlayan bir e-ticaret platformudur..


Bu çevrimiçi mağaza oluşturucu neden bu kadar başarılı ve diğer popüler e-ticaret platformlarıyla karşılaştırıldığında onu öne çıkaran özellikler neler? Bu BigCommerce incelemesi, bu soruları yanıtlamaya ve bu çevrimiçi mağaza oluşturucunun sizin için uygun olup olmadığını bulmanıza yardımcı olacaktır..

BigCommerce Genel Bakış

BigCommerce 2009 yılında kuruldu ve bugün Shopify veya Volusion gibi diğer üst düzey e-ticaret platformlarıyla rekabet eden en popüler e-ticaret çözümlerinden biridir. BigCommerce 100.000’den fazla çevrimiçi mağazaya güç veriyor ve 8 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. İşletmelerinin büyüklüğü ne olursa olsun – küçük, orta ölçekli veya büyük e-Ticaret mağazaları – BigCommerce 150’den fazla ülkede işletme sahiplerine hizmet vermektedir.

Şirketin merkezi Sidney, Avustralya’dadır, ancak ABD’de, yani San Francisco, Kaliforniya ve Austin, Teksas’ta da ofisleri bulunmaktadır..

BigCommerce, ürünlerine bazı güçlü özellikler ekleyerek çevrimiçi bir mağaza kurmanın ve işletmenin tüm yönlerine odaklanan bir platform oluşturur. Ürün optimizasyonu veya müşteri ilişkileri geliştirme gibi işletmenizin diğer yönlerine odaklanabilmeniz için iş süreçlerinizi kolaylaştırmak için size doğru araçları sağlar..

BigCommerce Özellikleri

bigcommerce özellikleri gösterge tablosu analitiği

Magento veya WordPress gibi geleneksel, anahtar teslim olmayan çözümler kullanarak bir çevrimiçi mağaza inşa ederseniz & WooCommerce, çevrimiçi mağazanızın her bir bileşeniyle (barındırma, tasarım vb.) Ayrı ayrı ilgileniyor olacaksınız. BigCommerce gibi barındırılan çözümler, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için her şey dahil bir yaklaşıma sahiptir; bu, aşağıdaki özelliklerle yansıtılır:

 • Yönetilen barındırma ve çok katmanlı güvenlik (% 99,99 çalışma süresi, Seviye 1 PCI uyumluluğu, DDoS koruması, saldırı tespit, güvenlik duvarları, paylaşılan SSL dahil, site genelinde HTTPS, hızlı içerik dağıtım ağı dahil, sınırsız bant genişliği vb.);
 • CMS işlevselliği & ücretsiz şablonlar (Mağazanızı giydirmek için 7 ücretsiz ve 70+ premium şablon, mobil cihazlar için optimize edilmiş şablonlar, kullanımı kolay arayüz, gelişmiş özelleştirme çerçevesi);
 • Yerleşik pazarlama & SEO araçları (MailChimp veya HubSpot gibi önde gelen e-posta pazarlama platformlarıyla bütünleşir; karşılaştırma siteleri, Google Alışveriş ve eBay veya Amazon gibi çevrimiçi pazarlarla bütünleşir; URL’leri, meta verileri, başlıkları, başlık etiketlerini özelleştirmek için tam kontrol sağlar);
 • Dönüşüm araçları ve alıcı teşvik araçları (terk edilmiş alışveriş sepeti tasarrufu, PayPal One Touch, tek sayfalık ödeme, yerleşik kuponlar ve birden fazla indirim türü, tam otomatik Google Trust Mağazaları entegrasyonu, ürün inceleme özelliği, genel & özel istek listesi, yan yana ürün karşılaştırması, gerçek zamanlı gönderim teklifi vb.);
 • Tek tıklamayla ödeme ağ geçidi entegrasyonu (PayPal, Stripe, Simplify, Amazon Pay, Apple Pay, vb.);
 • e-Ticaret analizi & raporlama (dönüşüm oranı, ziyaretler, siparişler, AOV, alışveriş yolculuğu raporlaması, ürün performans metrikleri hakkında bilgi);
 • Sosyal medya platformlarında yerleşik satış (Facebook ve Pinterest);
 • Global satış için optimize edildi (WorldPay, PayPal, 2Checkout vb.Gibi küresel ödeme sağlayıcıları ile entegrasyon, herhangi bir para biriminde ödeme kabul etmenize izin verir; nakliye ve vergi için uluslararası seçenekler; çok dilli çevrimiçi mağaza);
 • E-Ticaret uygulamalarıyla entegrasyon (pazarlama ve dönüşüm uygulamaları, gönderim uygulamaları, ERP paketleri, CRM uygulamaları, muhasebe uygulamaları, vergi hesaplama uygulamaları ve güçlü API ile özel entegrasyonlar);

BigCommerce, platformlarını kredi kartı bilgilerinizi sormadan 15 günlük ücretsiz deneme sürümüyle test etmenizi sağlar. Ücretsiz deneme, BigCommerce’ı değerlendirmenize ve hangi planın sizin için doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır..

BigCommerce Planları & Fiyatlandırma

BigCommerce, yeni bir iş veya hızlı büyüyen ve yerleşik bir marka olup olmadığınıza bağlı olarak iki gruba ayrılmış 4 tür plan seçeneği sunar: Standart, Artı, Pro ve Kurumsal.

bigcommerce fiyatlandırma planları

Standart plan, yılda 50 bin dolara kadar satış için tasarlanmıştır ve maliyeti 29,95 $ / ay’dır. Aylık 79,95 $ maliyet artı planı, BigCommerce’ın yıllık satışları 150 bin dolara kadar olan işletmeler için uygun olan en popüler plan. Hızla büyüyen ve yerleşik marka kategorisi, yıllık satışları 400 bin dolara kadar olan işletmeler için tasarlanmış olan 249,95 $ / ay maliyetle Pro planı ile temsil edilmektedir. Kurumsal plan, işletmenize göre uyarlanabilen nihai bir bulut e-Ticaret satış çözümüdür. Yıllık ödeme yapmaya karar verirseniz, tüm planlarda% 10 indirim alırsınız.

Tüm planlar sınırsız ürün, dosya depolama ve bant genişliği ile sınırsız personel hesabı içerir. Diğer e-ticaret üreticilerinin çoğundan farklı olarak, BigCommerce herhangi bir işlem ücreti almaz, aksi takdirde kâr marjlarınızda tüketir.

BigCommerce Müşteri Hizmetleri

Müşteri desteği, BigCommerce’ın güçlü bir diğer takımıdır. Şirket içi destek ekibi canlı sohbet, e-posta ve ABD tabanlı telefon desteğiyle 7/24 hizmet vermektedir. Aramalar 2 dakikadan kısa sürede yanıtlanır ve ilk aramada sorunların% 90’ı çözülür. BigCommerce ayrıca işletmenizin büyümesine yardımcı olan bir Premium Hizmetler ekibine sahiptir.

BigCommerce, bir dizi video eğitimi ve derinlemesine bir bilgi tabanı sunarak müşterilerinin BigCommerce’den en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak için yatırım yapmaktadır. Hatta çevrimiçi mağazanızı nasıl oluşturacağınızı, müşterileri mağazanıza nasıl yönlendireceğinizi ve marka sadakatini nasıl oluşturacağınızı öğreten bir dizi ücretsiz ders içeren bir BigCommerce Üniversitesi bile kurdular..

bigcommerce topluluğu çevrimiçi müşteri desteği

BigCommerce’nin Topluluk Forumu, sorun yaşayabileceğiniz herhangi bir konuda size yardımcı olabilir ve BigCommerce’in destek ekibinden yanıtlar almanın yanı sıra, diğer BigCommerce kullanıcıları ve işletme sahipleri de, karşılaşabileceğiniz belirli sorunların nasıl ele alınacağına dair paha biçilmez tavsiyeler sunabilir..

Artıları & BigCommerce Eksileri

BigCommerce, bir çevrimiçi mağazanın yapımını ve bakımını kolaylaştıran üst düzey bir e-ticaret platformudur. Kullanıma hazır e-ticaret araçları büyük bir yumruk atıyor, ancak BigCommerce’i kullanmanın herhangi bir eksisi olup olmadığını görelim:

Artıları

 • Kullanıma hazır e-ticaret araçları cephaneliği;
 • Mağazanıza gelişmiş özellikler ve işlevler eklemek için App Store;
 • İşlem ücreti yok;
 • Her büyüklükteki işletmeye yönelik planlar;
 • Sosyal medyadan yararlanma ve bir dizi diğer pazarla entegrasyon;
 • Kullanımı kolay arayüz;
 • Mükemmel müşteri desteği;
 • Diğer platformlardan kolay taşıma.

Eksileri

 • Sınırlı sayıda ücretsiz şablon;
 • Yıllık satış limitlerinin uygulanması;
 • Barındırılan bir e-ticaret çözümünden kendi kendine barındırılan bir çözüme geçmeye karar verirseniz satıcı kilitleme sorunu (sitenizin tasarımı ve işlevselliğinin tümü BigCommerce platformunda yerleşiktir).

BigCommerce İnceleme Sonucu

BigCommerce, teknik bilgi gerektirmeden kullanıma hazır özelliklere sahip, tamamen işleyen bir çevrimiçi mağazaya ihtiyaç duyan herkes için mükemmel bir seçimdir. BigCommerce, SEO ve pazarlamayı kolaylaştırır ve sosyal medya kanallarından ve diğer pazarlardan yararlanmanıza olanak tanır. BigCommerce, satılan ürün türüne veya sayısına bakılmaksızın her büyüklükteki işletme için uygundur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map