BoldGrid İncelemesi

Bugünlerde profesyonel bir web sitesi oluşturmak için bir web tasarımcısı veya geliştiricisi olmanıza gerek yok. Tek bir kod satırı yazmanıza gerek kalmadan mükemmel görünümlü bir site oluşturmanıza izin veren birçok araç ve yazılım vardır. Bu yazıda güçlü bir sürükle ve bırak web sitesi kurucusu olan BoldGrid’i inceleyeceğim. WordPress.


InMotion Hosting sayesinde, BoldGrid’i deneme şansım oldu. Aşağıda deneyimimi site oluşturucu ile paylaşacağım ve size BoldGrid hakkında neyi sevdiğimi ve neyi sevmediğimi anlatacağım. Bu BoldGrid incelemesini okumaya devam edin; Sana da bazı ipuçları vereceğim!

BoldGrid hakkında iyi olan nedir?

WordPress için tasarlandı: bir geliştirici olarak, çoğu zaman kendim veya müşteriler için bir web sitesi oluşturmak için WordPress’i seçiyorum. BoldGrid, özel düzenler ve sayfalar oluştururken işimi çok daha kolay ve hızlı hale getirecek WordPress için harika bir uzantıdır.

Web Sitenize Hızlı Başlangıç: BoldGrid’in “İlham” bölümünden bir tasarım ve yapı seçin ve web sitenize dağıtın. Bu özellik temayı yükler ve web sitenizi özel sayfalar ve düzenlerle doldurur.

Kullanımı Kolay Editör: BoldGrid, standart WordPress WYSIWYG düzenleyicisine, sayfalara veya yayınlara özel ızgaralar eklemenizi sağlayan yeni bir düğme ekler. Bu, düğmeler, metin blokları, kutular ve görüntülerle birden çok sütun düzeni oluşturmanıza olanak tanır. Sürükle ve bırak işlevi bu kutularda hareket etmenizi sağlar, böylece mizanpajların varyasyonları temel olarak sınırsızdır.

Kolay Form Oluşturucu: siteniz için özel bir forma mı ihtiyacınız var? Önceden oluşturulmuş formlar arasından seçim yapın, düzenleyin ve özelleştirin veya sıfırdan yeni bir form oluşturun. Form oluşturucu özelliği NinjaForms tarafından desteklenmektedir.

Anında Görüntüler: BoldGrid bağlantı araması, doğrudan WordPress kontrol panelinizden premium veya ücretsiz stok fotoğrafları hızlı bir şekilde eklemenizi sağlayan bir API’dir. Herhangi bir düzenleme aracına ihtiyacınız yoktur, sitenize eklemek istediğiniz görüntüyü seçin, istediğiniz boyutu seçin ve sistem görüntüyü sizin için otomatik olarak indirip kırpın.

Mükemmel Uyumluluk: BoldGrid ile kullanılabilen temaları kullanmak istemiyorsanız, istediğiniz herhangi birini ücretsiz veya premium olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, web sitenizin işlevselliğini diğer 3. taraf eklentilerle genişletmek istiyorsanız, uyumsuzluk sorunları hakkında endişelenmenize gerek yoktur. BoldGrid temelde her WordPress eklentisi ve teması ile uyumludur.

Başlamak Kolay: BoldGrid birkaç ay içinde çok gelişti. Site oluşturucunun kullanımı çok kolay ve eğlenceli ve kullanmaya başlamak da çok kolay. InMotion Hosting’teki kasada BoldGrid kurulumu talep edebilir veya InMotion Hosting AMP’niz (Hesap Yöneticisi Paneli) için indirebilir ve mevcut WordPress web sitenize yükleyebilirsiniz. Her BoldGrid yüklemesi lisansı doğrulamak için Bağlan Anahtarını gerektirir.

BoldGrid ile ilgili kötü olan nedir?

Ayrı Ayrı Edinilemez: InMotion Hosting’i kullanmayı bıraksanız bile BoldGrid’i kullanabilirsiniz, ancak maalesef sadece bir hosting hesabı satın alırsanız elinizi alamazsınız. Test sürümü yok, bu yüzden satın almadan önce deneyemezsiniz. Ancak, InMotion 90 Günlük para iade garantisi sunar, bu nedenle barındırma planınızı yalnızca BoldGrid kullanmak için satın aldıysanız, memnun kalmazsanız geri ödeme talep edebilirsiniz.

Şahsen kendiniz veya müşterileriniz için bir WordPress sitesi oluşturmak için BoldGrid kullanmanızı tavsiye ederim. Şimdi bu harika web sitesi oluşturucuyu nasıl kuracağınıza ve kullanacağınıza bir göz atalım, ancak önce BoldGrid’in ne hakkında olduğunu öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

BoldGrid Nasıl Kurulur?

BoldGrid WordPress deposunda mevcut olmasa da, bu eklentinin kurulumu biraz farklıdır. BoldGrid’i web sitenize nasıl indireceğinizi ve yükleyeceğinizi adım adım göstereceğim. BoldGrid’i web sitenize ayarlayabileceğiniz iki seçenek vardır:

1. InMotion hosting’e şarkı sorduğunuzda otomatik bir BoldGrid kurulumu talep edebilirsiniz

boldgrid otomatik yükleyici

2. InMotion AMP’nizden (BoldGrid’i Yükle bölümünde) indirebilir ve doğrulama için Bağlan Anahtarını kullanabilirsiniz.

boldgrid indir ücretsiz bağlantı anahtarı indir

İlk yöntem yeni bir WordPress web sitesi başlatanlar için mükemmelken, ikinci yöntem mevcut bir WordPress web sitesinde BoldGrid’i kullanmak istiyorsanız yararlı olabilir. Sizin için en uygun yöntemi seçin.

BoldGrid Nasıl Kullanılır?

 • çünkü resmi BoldGrid ana bilgisayarından (InMotion) bir barındırma planı alana kadar bu eklentiyi deneyemezsiniz, size nasıl kullanılacağına dair bazı ipuçları ve örnekler ekran görüntüleri vereceğim; sadece nasıl çalıştığı hakkında bir fikir edinmek için.

BoldGrid ile Birden Çok Site Oluşturma

InMotion’dan bir barındırma hesabı aldıktan ve BoldGrid’e eriştikten sonra, istediğiniz kadar WordPress sitesine yükleyebilirsiniz. BoldGrid’i kaç sitede kullanabileceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Eklentiyi yükleyin, benzersiz API Connect anahtarınızı ekleyerek etkinleştirin ve istediğiniz düzenleri oluşturmaya başlayın.

BoldGrid Diğerlerinden Daha İyi mi?

Bu aşamada (beta sürümü) BoldGrid’i diğer popüler web sitesi oluşturucularıyla karşılaştırmak çok zordur, ancak WordPress’in büyük bir hayranı olarak, sitelerimi Wix veya Squarespace kullanmak yerine BoldGrid kullanarak oluşturmayı tercih ederim. Sadece WordPress sitemin işlevselliğini her zaman genişletebileceğim için değil, istersem başka bir web barındırıcısına da taşıyabilirim. Diğer site yapımcıları ile aynı şirkette sonsuza kadar kalmalısınız.

İşte alınan ekran görüntüsü formu BoldGrid.com diğer web sitesi oluşturucularıyla nasıl karşılaştırıldığını gösterir:

boldgrid karşılaştırması

BoldGrid Artıları & Eksileri

Orada mükemmel bir yazılım yok. BoldGrid’in avantajları ve dezavantajları vardır. BoldGrid’in ihtiyacınız olan bir şey olup olmadığına karar vermek sizin görevinizdir.

Artıları

 • Tüm WordPress kurulumlarıyla uyumludur
 • Web sitenizin tüm sahipliğine sahipsiniz
 • Yeni bir web barındırma sağlayıcısına aktarılabilir
 • Duyarlı & Mobil cihazlara uygun
 • Bir web sitesini hızlı ve kolay bir şekilde oluşturun
 • Kullanıma hazır önceden oluşturulmuş temalar ve düzenler
 • Dolu içeriğe sahip ilham kaynakları
 • Evreleme web sitesi kurma seçeneği
 • Sınırsız sayfa oluşturma ve düzenleme
 • Herhangi bir WordPress temasıyla uyumlu
 • Kırpma işlevine sahip yerleşik büyük görüntü kitaplığı

Eksileri

 • Entegre e-Ticaret aracı yok
 • Mobil görünümü düzenleme seçeneği yok
 • Yalnızca satın alınan barındırma hesabıyla kullanılabilir

Sonuç – Sizin için BoldGrid?

BoldGrid’den çok memnunum. Bu site oluşturucunun kendi web sitenizi oluşturmasını veya müşterileriniz için web siteleri oluşturmasını öneririm.

Ne zaman BoldGrid kullanmayı düşünmelisiniz? WordPress ile web siteleri oluşturuyor ve özel düzenler oluşturmakta zorlanıyorsanız, BoldGrid kullanmanız gereken sayfa oluşturucusudur. BoldGrid, InMotionHosting’in tüm paylaşılan barındırma planlarıyla ücretsiz olarak kullanılabilir.

Kombinasyonu WordPress, BoldGrid ve InMotionHosting profesyonel ve güvenilir web siteleri oluşturmanın, yayınlamanın ve yönetmenin en iyi yollarından biridir. InMotion hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen ayrıntılı InMotion incelememizi okuyun..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map