Sitejet İncelemesi

01.06.2020
Web Sitesi Oluşturucuları 'Sitejet İncelemesi
0 10 мин.

Yeni bir web sitesi oluşturmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Bugünlerde, bu görevi yerine getirmenin modern bir yöntemi, bir site oluşturucu aracı kullanmaktır. Bir web sitesi oluşturucu platformu tam olarak göründüğü gibidir: kendi web sitenizi tasarlamak ve geliştirmek için kullanabileceğiniz bir araç.


Ve bununla ilgili en iyi şeyin ne olduğunu biliyor musun? Böyle bir platformu kullanabilmek için bir web geliştiricisi olmanız gerekmiyor. Elbette, bir web sitesini nasıl kodlayacağınızı biliyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Ancak bir site oluşturucu kullanmak, herhangi bir programlama bilgisine sahip olmak zorunda kalmadan bir sürükle bırak aracı veya İçerik Yönetim Sistemi (CMS) kullanmak anlamına gelir.

Bu yazıda Sitejet’e bir göz atacağız. Bu, dünya çapında birçok kişi tarafından kullanılan bir site oluşturma platformudur. Başından beri, kendi web sitenizin anında oluşturulmasını istiyorsanız kontrol etmeye değer olduğunu söyleyebilirim.

Sunulan özelliklere, yeni sitenizi tasarlamak için kullanılan fiyatlandırma ve web sitesi şablonlarına göz atacağız. Ama her şeyden önce, Sitejet’e kısa bir giriş yapalım:

Sitejet’e Genel Bakış

Tıpkı yukarıda bahsettiğim gibi, Sitejet küresel ölçekte binlerce kişi tarafından kullanılan bir web sitesi oluşturucu platformudur. WordPress gibi devleri almayı hedefliyor. Bu kolay bir iş değil. Sonuçta, bugün çevrimiçi olan tüm web sitelerinden% 25’ten fazlası WordPress destekli. Bu, Sitejet hakkında çok şey söylüyor, esas olarak şirketin büyük hedeflere ulaşmak için sonsuz bir isteği var.

WordPress kadar iyi ya da daha iyisi olmak kolay bir amaç değildir. Ancak Sitejet, WordPress ile rakip bir araç geliştirmek ve geliştirmek için çok çaba sarf ediyor. Bu makaleden, Sitejet’in birçok özellikle geldiğini (hepsinden bahsetmeyeceğiz bile) ve yeni web sitesi sahiplerinin kendilerini çevrimiçi bir varlık oluşturmasına izin veren avantajlar göreceksiniz..

Daha fazla uzatmadan, Sitejet’in içerdiği bazı özellikler ve kaynaklar hakkında konuşalım:

Sitejet Özellikleri

Her şeyden önce, Sitejet’in bir WYSIWYG İçerik Yönetim Sistemi olduğunu bilmelisiniz. Ne anlama geliyor? WYSIWYG, “Gördüğünüz şey ne elde edersiniz” anlamına gelir. Artık bunu bildiğinize göre, Sitejet’in ne yaptığı oldukça açık.

Sitejet-özellikler

Web sitenizi, ziyaretçilerin sitenizi ziyaret etmesi için siteniz çevrimiçi olduğunda çıktının tam olarak ne olduğunu görebileceğiniz şekilde oluşturabilirsiniz. Temel olarak, editörde yaptığınız her şey doğrudan tarayıcıda görüntülenir, bu nedenle beğeninize göre neyi değiştireceğinizden emin olabilirsiniz..

Sadece birkaç web sitesi üreticisinin sahip olduğu bir başka harika özellik, bir web sitesini kurumsal kimliğinize uyarlama imkanıdır. Biraz açıklayayım. Diyelim ki bir şirketiniz var ve yeni bir web sitesiyle çevrimiçi olarak kendi web varlığınızı oluşturmak istiyorsunuz. Zaten bir şirketiniz olduğundan, onunla birlikte kullanılan bir logonuz da olması muhtemeldir.

Bu logo burada önemli olan. Şirketiniz için Sitejet ile yeni web sitenizi oluşturduğunuzda, elinizdeki logolu bir görüntü sağlayabilirsiniz ve Sitejet, web sitesinin tasarımını mevcut logonuza uyarlayacaktır. Bu şekilde, her şey birbirine bağlı olacak ve çevrimiçi varlığınız çok daha profesyonel görünecek. Bu ne kadar harika?

İşte başka bir harika bonus: Sitejet kullanarak, uygun gördüğünüzde web sitenizi önceki bir tasarıma geri yükleyebilirsiniz. Bu nasıl mümkün olabilir? Sitejet, entegre yedekleme özellikleri ile birlikte gelir. İstediğiniz zaman mevcut web sitenizin tasarımının bir yedeğini oluşturabilirsiniz.

Bu bonusa sahip olduğunuz için, önceki bir sürüme geri yüklemek çok kolaydır. Daha önce oluşturduğunuz yedeklemelerden birini alın ve şu anda üzerinde çalıştığınız ana tasarım yapın. Bu şekilde, her bir tasarımın veya site sürümünün kullanıma hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

Yedeklemelerin her çevrimiçi hizmette ortak bir özellik olmadığını ve site oluşturma platformlarının bir istisna olmadığını belirtmek gerekir. Diğer çoğu şirket düzenli yedeklemeler yapmak için oldukça fazla ücret talep edecektir. Sitejet ile bunun için endişelenmenize gerek yok.

Web sitenizde bir profesyonel ekiple birlikte çalışmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Platform başlangıçta ekip çalışmasını desteklemek için oluşturuldu. İş arkadaşlarınızın ve hatta müşterilerinizin doğrudan sitenin yeni taslağında ek açıklamalar oluşturmasına izin verebilirsiniz. Daha üretken olmak, bu avantajlarla bir standarttır.

Türü ne olursa olsun her web sitesinin ihtiyacı olan bir şey nedir? Evet, barındırma. Neyse ki, Sitejet aynı zamanda kendi araçları kullanılarak oluşturulan siteler için web barındırma hizmetleri sağlar. Bir web sitesini bitirdiğinizde, Sitejet dışında bir web barındırma planı aramanız gerekmez. Her müşteri için makul ve verimli web barındırma planları sağlarlar (fiyatlandırmaya geldiğimizde buna değineceğiz).

Serbest çalışan mısınız? Evet ise, Sitejet’in serbest çalışanların işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için özel olarak oluşturulmuş özelliklerle geldiğini bilmekten memnuniyet duyarız. Örneğin, tıpkı kendiniz için yaptığınız gibi, müşterileriniz için kolayca bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ve onları teslim etmek de basit. Pek çok hizmet bunu yapmanıza izin vermez. Ama şans eseri Sitejet bu birkaç şirketten biri.

Burada listeleyebileceğimiz daha birçok özellik var. Ancak asıl nokta, Sitejet’in web sitesi oluşturma ve bunları barındırma ile ilgili hemen hemen her şeyi halledebilmesidir. Şimdi Sitejet ile kullanabileceğiniz temalar hakkında biraz konuşalım:

Sitejet Temaları

Kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, Sitejet birçok farklı şablonu herkes tarafından kullanıma hazır hale getirir. Örneğin, kişisel portföy siteleri veya küçük işletmeler, uluslararası şirketler ve hatta bloglar için özel olarak oluşturulmuş temalarınız var. Tabii ki, serbest çalışanlar bile hizmetlerini tanıtmak için kendi kişisel web sitelerini kolayca oluşturabilirler.

Her modern web sitesi oluşturucunun sahip olması gereken çok önemli bir yönü vardır: kullanımdaki şablonların duyarlı olması gerekir. Bu, web sitenizi belirli bir tema kullanarak oluşturduğunuzda, her tür cihazda (masaüstü / dizüstü bilgisayar, tabletler ve akıllı telefonlar) iyi görünmesi gerektiği anlamına gelir. Giderek daha fazla kişi taşınabilir cihazlar kullanarak web’de gezintiğinden, web sitenizin temeli olarak duyarlı bir temaya ihtiyacınız var.

Sitejet’in bu temaları var. Çok çeşitli arama yapabilirsiniz ve elinizdeki cihaz ne olursa olsun hepsi iyi görünmek için ayarlanmıştır.

Web geliştirme konusunda yolunuzu biliyorsanız, Sitejet’in kaynak koduna girerek sitenin tasarımını özelleştirmenize izin verdiğini bilmekten memnuniyet duyarız. Evet, web sitenizin üzerine kurulu HTML, CSS ve JS kodunu değiştirmenize izin veriyorlar.

Sitejet Fiyatlandırması

Fiyatlandırma ne olacak? Böyle bir hizmetin bir servete mal olması gerektiğini düşünebilirsiniz, değil mi? Tam olarak değil. Başladığınızda, hizmetin 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü alırsınız. Yani, bu şaşırtıcı platformun arkasındaki her yönü denemek için bolca zamanınız var. Demo süresi sona erdiğinde, ihtiyaçlarınıza göre aylık veya yıllık bir ödeme almanız gerekir.

Sitejet fiyatlandırma

3 farklı plan arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Profesyonel: Bir yıl önceden ödeme yaparsanız aylık 5 ABD doları tutarındadır (aylık olarak 7 ABD doları)
 • Takım: Yıllık ödeme için 19 $ / ay (aylık 25 $)
 • Ajans: Yıllık ödeme için 89 $ / ay (aylık olarak 99 $)

Hizmetlere yalnızca kendiniz için ihtiyacınız varsa, Profesyonel planını kullanmalısınız. Aylık olarak bile, oldukça ucuz (sadece 7 $ / ay). Bu fiyat için:

 • 1 barındırılan web sitesi ücretsiz. Ek web sitelerinin ücreti aylık 5 ABD dolarıdır.
 • Tüm özellikleri ile web sitesi oluşturucu.
 • Otomatik web sitesi oluşturma aracı (yukarıda ele alınmıştır).
 • Müşterilerinizin belirli taslaklar hakkında geri bildirim bırakma olasılığı.
 • Müşterilerinizin (yalnızca isterseniz) web sitelerini belirli bir ölçüde özelleştirmesine izin verin.

Yukarıdan da görebileceğiniz gibi, hosting en ucuz pakete bile dahildir. Bununla birlikte, birden fazla web sitesi için oldukça maliyetli olabileceğini (her ek sitede 5 $ / ay) fark etmek gerekir. Freelancer olarak düzenli olarak web siteleri oluşturursanız bu en iyisidir..

Sitejet’in Artıları ve Eksileri

Sitejet gerçekten iyi bir web sitesi kurucusudur ve hem fiyatlandırmada hem de sunulan özelliklerde büyük oyuncularla rekabet edebilir. Ancak bilmek isteyebileceğiniz birkaç dezavantajı vardır. Sitejet’in artıları ve eksileri geliyor:

Artıları

 • Kullanımı kolay WYSIWYG CMS
 • İnanılmaz müşteri desteği
 • Otomatik web sitesi oluşturma aracı
 • Yedekleme ve geri yükleme özelliği
 • Proje yönetimi özelliği
 • CDN ve SSL ile süper hızlı barındırma

Eksileri

 • Widget ve eklenti eksikliği
 • APP pazarı yok
 • Ücretsiz plan yok (ücretsiz deneme sürümü mevcut)
 • Rakiplerle karşılaştırıldığında daha az şablon

Sonuç – Sitejet Kullanmanız Gerekiyorsa?

Artık Sitejet’in nasıl çalıştığını ve neden bu kadar çok insanın bunu kullanmayı tercih ettiğini biliyorsunuz. En ucuz paketle bile elde ettiğiniz bazı harika özelliklerden bahsettik. Bunların hepsi bir web sitesini verimli bir şekilde yönetmek için gerekli olan memnuniyetle karşılanan bonuslardır.

Sitejet tarafından kullanılan şablonlar da birinci sınıftır. Hepsinin duyarlı olması, her tür cihazda mükemmel görünen modern bir web sitesine sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Onlar hakkında en iyi şey, bunları kullanmak için ek ücret ödemek zorunda olmamanızdır.

Sonuç olarak, Sitejet diğer site oluşturucu platformlarına karşı kolayca rakip olabilir. Kullanarak hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector