Webs.com İncelemesi

Webs.com gibi web sitesi oluşturma araçları, web sitelerinin bugün oluşturulma biçiminde devrim yaratmıştır. Piyasada web sitesi oluşturucu araçları ortaya çıkmadan önce, BT becerileri olmayanlar, bir web sitesini başlatmak ve sürdürmek söz konusu olduğunda teknoloji meraklılarına kıyasla ciddi bir dezavantajdaydı.


Bu Webs.com incelemesinde göreceğimiz gibi, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucuları, teknik uzmanlık ihtiyacını ortadan kaldırarak kullanıcıların profesyonel görünümlü web sitelerini birkaç kolay adımda başlatmasına izin veriyor.

Webs.com’a Genel Bakış

Webs.com, 2001 yılında piyasaya sürüldü ve Weebly.com veya Wix.com gibi pazara katılan diğer popüler web sitesi oluşturma araçlarına rağmen, hala dikkat çekmeye değer web sitesi oluşturucular arasında. Web.com, 55 milyondan fazla sitenin başlatılmasına yardımcı olan hafif ve kullanımı kolay platformu ile fark yaratıyor.

Webs.com, incelememizde tartışacağımız çok çeşitli özelliklere ve e-Ticaret yeteneklerine sahip küçük ve orta ölçekli işletmelere yöneliktir.

Webs.com Özellikleri

webs com özellikleri şablonları

Webs.com’un planları, pazarlama, sağlık, eğitim ve daha pek çok sektörde web sitelerinin oluşturulmasını kolaylaştıran birçok pratik özellik içerir. Webs.com’un paketlerinde bulunan özelliklerin bir dökümü:

 • Ücretsiz özel alan adı & sınırsız sayfa;
 • Bulut barındırma;
 • Bedava & Premium şablonlar: kullanıcılar, sektöre göre kategorilere ayrılmış 450’den fazla ücretsiz ve ücretli şablon arasından seçim yapabilir. Tüm şablonlar özelleştirilebilir ve kullanıcıların yazı tiplerini, renkleri ve görüntüleri değiştirmesine olanak tanır;
 • Mobil site: com, sitenizde, değişiklik yaptığınızda otomatik olarak Masaüstü sitenizle senkronize edilen mobil cihazlar için optimize edilmiş bir sürüm oluşturmanıza olanak tanır;
 • SEO Booster aracı: İlerlemenizi takip eden ve sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğünü nasıl artıracağınızla ilgili ipuçları sağlayan Webs.com küçük işletme SEO Booster aracını kullanarak sitenizin SEO’sunu kontrol edin;
 • Video aracı ve fotoğraf galerisi seçenekleri;
 • Web analizi aracı: com’nun web analizi aracı Stats, trafiğinizin nereden geldiğine, ziyaretçilerinizin en çok hangi sayfalardan hoşlandığına ve hangi kampanyalarınızın sitenize trafik yönlendirmede en başarılı olduğuna dair değerli bilgiler sağlar;
 • Üyelik siteleri: web sitesi oluşturucuları söz konusu olduğunda bu özellik nadirdir, çünkü çoğuyla harici üyelik ağ geçidi hizmetlerine başvurmanız gerekir; ancak Web’ler doğrudan web sitenizde bir üyelik sitesi kurmanıza olanak tanır;
 • Sosyal medya entegrasyonu: Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya kanallarında ziyaretçilerinizle etkileşime geçme;
 • Şifre koruması: web sitenizde bireysel kullanıcı girişleriyle şifre korumalı alanlar oluşturun;
 • Uygulama mağazası: sitenize daha fazla işlevsellik eklemek için üçüncü taraf özellikleri entegre etmenize olanak tanır.

Bu özelliklerin yanı sıra, Webs.com, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak isteyen herkes için kullanışlı olan bazı e-Ticarete özgü özellikleri sunar:

 • Stripe ve PayPal entegrasyonu: Stripe veya PayPal ile ödeme kabul etmek;
 • Global para birimi seçenekleri: küresel para birimi seçenekleriyle dünya çapında pazarlara hizmet etmek;
 • Dönüştürme araçları: kupon kodları verin, satışlar oluşturun (fiyat eğik çizgi grafikleriyle heyecan verici satışlar), ürün başına birden fazla resim ekleyin, mağaza araması, ürün sıralaması ve özelleştirilebilir ürünler ekleyin (kullanıcıların renk veya boyut seçmesine izin verin);
 • Envanter araçları: stok seviyelerini yakından takip et.

Webs.com Planları & Fiyatlandırma

webs com planları fiyatlandırma

Piyasadaki çoğu web sitesi üreticisi gibi, Webs de ücretsiz, reklam destekli bir sürüme sahiptir. Web’lerden yükseltme yapmak için herhangi bir baskı olmadığından, bu sürümü sınırsız bir süre için kullanabilirsiniz. Reklamların desteklediği sürümün yanı sıra Web’ler, ikisi daha küçük çevrimiçi mağazalar için de uygun olan 3 ücretli plan sunuyor.

Giriş seviyesi plan olan Başlangıç, aylık 5,99 ABD doları kadar düşük bir ücrete sahiptir ve sınırsız sayfa, ücretsiz alan adı, 1 GB depolama alanı ve e-posta desteği içerir. Bu plan, çevrimiçi bir varlık oluşturmaya çalışan daha küçük web siteleri için uygundur.

Geliştirilmiş planın maliyeti aylık 12,99 ABD dolarıdır ve küçük işletmeler veya çevrimiçi mağazalar için uygundur. Başlangıç ​​planının tüm özellikleri ile birlikte gelir, ancak daha fazla depolama alanına (5 GB) sahiptir, 20 web mağazası öğesi, premium temalar, 3 özel e-posta adresi ve e-posta ve canlı sohbet yoluyla destek içerir.

Webs.com’un en popüler planı olan Pro ayda 22,99 dolardan satıyor. Bu plan çevrimiçi mağazalar için ideal bir seçenektir ve sınırsız depolama alanı, sınırsız web mağazası öğeleri, premium temalar, özel e-posta adresleri, arama motoru gönderme, SEO güçlendirici, e-posta, canlı sohbet ve telefon desteği paketleri.

Ücretli planlardan herhangi birine kaydolursanız, ancak memnun kalmazsanız, paranızı geri almak için aboneliğinizi 30 gün içinde iptal edebilirsiniz..

Webs.com Müşteri Desteği

Her planın farklı destek seviyeleri vardır. Başlangıç ​​planları yalnızca e-posta desteği ile birlikte gelir, Gelişmiş plan hem e-posta hem de canlı destek içerirken, Pro planı üç kanalda da destek içerir: e-posta, canlı sohbet ve telefon.

Bununla birlikte, Web’lerin 7/24 destek sunup sunmadığı ya da yalnızca çalışma saatleri içinde kullanılabilir olup olmadığı belirsizdir..

Web’lerin de ücretsiz kullanıcılar için yararlı olabilecek bir topluluk forumu vardır, ancak Başlangıç ​​planına sahip olanlar bile yalnızca e-posta desteği ile sınırlıdır.

Artıları & Webs.com’un Eksileri

Webs, herkes tarafından bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilecek pratik araçlar sunan, başlangıç ​​odaklı bir web sitesi oluşturma platformudur. Web’ler hakkında tam bir resim elde etmek için, artıları ve eksileri şunlardır:

Artıları

 • Sezgisel, kullanıcı dostu web sitesi oluşturucu platformu;
 • Çok sayıda ücretsiz ve premium şablon;
 • Süresi dolmayan, reklam destekli ücretsiz sürüm;
 • 30-gün para iade garantisi;
 • Ücretsiz alan adı.

Eksileri

 • Farklı planlar için farklı destek seçenekleri;
 • Bazı eski ücretsiz şablonlar;
 • Siteyi dışa aktarma seçeneği yok.

Webs.com İnceleme Sonuç

Yeni başlayan biriyseniz, Web’lerin kullanımının kolay olduğunu ve siteniz için kullanacağınız iyi özelliklere sahip olduğunu göreceksiniz. Web’ler, diğer web sitesi oluşturucularında bulamayacağınız özellikleri (örneğin üyelik sitesi özelliği) içerir ve iyi e-Ticaret özellikleriyle birlikte gelir.

Bununla birlikte, Web’lerin yalnızca küçük web sitelerinin ve çevrimiçi mağazaların ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulduğunu hatırlamak önemlidir, bu nedenle binlerce ürünle binlerce yüksek trafikli bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız, Web’ler sizin için değildir ve BigCommerce veya Shopify gibi diğer daha sağlam e-Ticaret sitesi oluşturucu araçlarına göz atmanızı öneririz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map