Weebly.com Yorumları

01.06.2020
Web Sitesi Oluşturucuları 'Weebly.com Yorumları
0 8 мин.

Bugün İnternet’e başlamak düşündüğünüzden daha kolay ve ucuzdur. Pek çok araç ve yazılımla, herkes herhangi bir programlama dilini kullanmaya gerek kalmadan profesyonel bir web sitesi oluşturabilir. Çoğu zaman hobileri ve küçük işletme sahiplerini bir web sitesi oluşturucu kullanarak web sitelerini yapmak için seçin. Bu yazıda en popüler web sitesi oluşturma aracı Weebly’yi inceleyeceğim.


Weebly 2006 yılında bir grup üniversite öğrencisi tarafından başlatılmıştır. Hızla başarılı oldu; zaman dergisi Weebly’yi 2007’de en iyi 50 web sitesi arasında yer alırken, 2008’de The Wall Street Journal’da seçenek küçük işletmeler için bir web sitesi oluşturmak. 2008’de Weebly bir milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.

Weebly, sürekli iyileştirilen ve CSS / HTML düzenlemesini de destekleyen kullanımı kolay bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur. Bireylerin ve küçük işletmelerin kod kullanmaya veya web tasarım becerilerine sahip olmadan kendi web sitelerini tasarlamaları için idealdir. Bu Weebly incelemesinin bir sonraki bölümünde, size bu site oluşturucuyu kullanmanın artılarını ve eksilerini göstereceğim. Sitenizi hızlı bir şekilde nasıl başlatacağınız ve hangi planı seçeceğiniz konusunda birkaç ipucu verecektir.

Weebly.com hakkında iyi olan nedir?

Programlama Yok: web sitenize farklı işlevler veya düzenler entegre etmek için yapıştırma kodu yazmanız veya kopyalamanız gerekmez. Site oluşturucu, web programlamasını bilmeden web öğelerini ve medyayı web sitenize eklemenizi kolaylaştırır.

Hızlı Başlayın: Weebly ile sitenizi birkaç dakika içinde başlatabilirsiniz. Web sitenize en uygun temayı seçin, öğeyi sürükleyip bırakın, gerekli sayfaları oluşturun ve içerikle doldurun, web sitenizi doğrudan alan adınızda yayınlayın.

Alan adı & Barındırma Dahil: bir alan adını kaydetmek ve bir barındırma hesabını yönetmek bir acemi için zor olabilir. Web hosting her hosting paketi dahil, bir yıllık ücretsiz alan adı ise her ücretli plan ile kullanılabilir. Weebly ile yeni alanları kolayca kaydedebilirsiniz.

Premium Tasarımlar: çok çeşitli yüksek kaliteli premium temalar arasından seçim yapabilir ve bunları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu tasarımların düzenlenmesi ve özelleştirilmesi, oluşturucu ile kolaydır. Ayrıca kendi temanızı içe aktarabilir ve Weebly ile özelleştirebilirsiniz.

Kullanımı Kolay Oluşturucu:  basit bir sürükle ve bırak oluşturucu ile kolayca çok çeşitli widget’lar ekleyebilir ve web sitenize özellikler ekleyebilirsiniz. Sadece bir tıklama ile metin kutuları, başlıklar, resim galerileri, düğmeler, bülten ve iletişim formları, haritalar, medya (video, ses, belgeler, dosyalar), ürünler ekleyebilir ve Google AdSense’i ekleyebilirsiniz.

Weebly.com’da kötü olan ne?

Sıkıştın: Weebly kendi araçları ile inşa web siteleri için ücretsiz hosting hizmeti sunuyoruz. Sorun, sitenizi başka bir barındırma sağlayıcısına taşıyamamanızdır. Elbette Weebly’ye kayıtlı olan etki alanını başka bir kayıt kuruluşuna aktarabilirsiniz, ancak web sitesi başka bir sunucuya taşınamaz. Bu site oluşturucuyu kullanırken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

E-posta Hizmeti: Weebly ücretsiz e-posta hizmeti sunmamaktadır. Yine de [email protected] gibi bir işletme e-posta adresi ekleyebilirsiniz, ancak yalnızca Google App hizmetinden yararlanabilirsiniz..

Weebly Fiyatı & Fiyatlandırma

Weebly’de dört farklı plan arasından seçim yapabilirsiniz. Ücretsiz plan, Weebly web sitesi oluşturucusu, ücretsiz alt alan adı, 500 MB’a kadar depolama sınırına sahip ücretsiz barındırma ve sohbet ve e-posta desteği içerir. Bu plan, inşaatçıyı test etmek ve denemek için harika.

Weebly planları ve fiyatlandırma

Aylık 8,00 $ ‘dan başlayan prim planları ve Weebly sürükle bırak oluşturucu, bir yıl boyunca ücretsiz bir alan, depolama sınırı yok, ücretsiz barındırma, sınırsız sayfa oluşturmaya izin verme, Weebly markasını kaldırma vb. “Başlangıç” planı, kendi özel alan adınız ve kendi işletme e-posta adresinizle standart bir site oluşturmak için mükemmeldir. “Profesyonel” plan üyelik web siteleri için idealdir, “İş” planı ise e-ticaret sitelerinin ihtiyaçlarına en uygun olanıdır.

Weebly e-Ticaret – Online Mağaza Oluşturun

Bu yüzden Weebly ile ürün satmak için ne kadar iyi ve güvenli olduğunu ve kurulumunun ne kadar kolay olduğunu merak edebilirsiniz. Her şeyden önce, her prim planının ürünleri çevrimiçi satmaya izin verdiğini not etmelisiniz. Başlangıç ​​ile Pro’ya 25 ürüne kadar 10 ürün satabilirsiniz, İş planı ile kaç ürün ekleyebileceğiniz konusunda bir sınırlama yoktur.

İş planı ile dijital ürünler de satabilirsiniz. Bu plan aynı zamanda envanter yönetimi, gönderim ve vergi hesaplayıcısını ve mağazanıza kupon kodları ekleme seçeneğini de içerir. İş planı, müşterilerinizin alan adınıza doğrudan ödeme yapmasını sağlayan ve bilgilerini güvenli ve güvenli tutan bir SSL sertifikası ile birlikte gelir.

Mağazayı kurmak kolaydır. Weebly oluşturucusunda Mağaza’ya gidin ve Mağaza Sayfası Ekle düğmesine tıklayın. Bu, yeni bir menünün yanı sıra ürünlerinizi ekleyebileceğiniz bir sayfa oluşturur (başlık, fiyatlar, resim yükleme, ürün miktarını ayarlama vb.). CSV dosyasından da ürün içe aktarabilirsiniz.

Weebly Çevrimiçi Destek

Site oluşturucu doğrudan ileri ve kullanımı kolay olsa da, bir acemi olarak, muhtemelen bir aşamada biraz yardıma ihtiyacınız olacak. Weebly’nin personelinden telefon, e-posta ve sohbet yoluyla yardım alabilirsiniz. Hızlı yardım için bilgi tabanlarına ve topluluk forumlarına da göz atabilirsiniz.

Weebly E-posta Hizmeti

Standart bir barındırma planıyla ek ücret ödemeden özel bir iş e-posta adresi oluşturabilirsiniz, ancak Weebly’de bu özellik ücretsiz olarak dahil değildir.

Weebly, kullanıcı başına yıllık 50 ABD doları olan Google Apps İşletme Sürümü ile entegre olur. Bu, alan adı e-postanızı Gmail ile birleştirmenin yanı sıra takvim, depolama ve sohbet gibi eksiksiz bir uygulama grubuna sahip olma seçeneğini de ekler. Google Apps paketi, e-postanıza her yerden erişmenizi ve web sitenizi ve e-postalarınızı doğrudan Weebly’den tek bir yerden yönetmenizi sağlar.

Weebly Temaları & Tasarımlar

weebly temalar ve tasarımlar

Weebly site oluşturucu, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz çok çeşitli yüksek kaliteli temalar ve tasarımlarla birlikte gelir. Ancak, bu tasarımların hiçbiri ihtiyaçlarınıza uymuyorsa, diğer web sitelerinden (yalnızca Google Weebly temaları) tema satın alabilir ve Weebly oluşturucusuna aktarabilirsiniz.

Weebly.com’da bulunan tüm temalar mobil kullanıma hazır (duyarlı) ve SEO dostu olduğundan, kullanıcılarınızı içeriğinizi görüntüleme konusunda sorun yaşıyor veya web sitenizi tarayan arama motorları hakkında endişelenmenize gerek yok.

Weebly Ücretsiz Site Oluşturucu

Weebly web sitesi oluşturucusunu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Bunun da ötesinde, web sitenizi yayınlamak için ücretsiz bir alt alan (http://yoursite.weebly.com gibi) alacaksınız. Hesabınızı ücretli bir plana yükseltmek istemediğiniz sürece herhangi bir finansal bilgi sağlamanız gerekmez. Ücretsiz hesabın sınırlı barındırma kapasitesi ve özellikleri olduğunu unutmayın. Örneğin, ücretsiz bir hesapta e-Ticaret özelliğini kullanamaz, Weebly marka bilinci oluşturma altbilgisini kaldıramaz ve kendi alan adınızı da bağlayamazsınız.

Sonuç – Weebly Sizin İçin?

Weebly’nin herkes için olmadığı bir sır değil, ancak web sitelerini oluşturmak ve yönetmek için ucuz ve kullanımı kolay bir çözüm arayanlar için Weebly kesinlikle dikkate alınması gereken iyi bir seçenektir. Hem küçük işletmeler hem de küçük işletmeler web sitelerini minimum çalışma ve çaba ile kurabilir ve koruyabilir.

Weebly ile web sitesi oluşturmanın ne kadar kolay olduğu hakkında daha fazla bilgiyi Weebly kılavuzumuzda bulabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector