Wix.com Yorumları

Wix.com, herkesin çarpıcı, profesyonel ve kullanışlı web siteleri oluşturmasını kolaylaştıran, önde gelen bulut tabanlı bir web sitesi oluşturma platformudur. Kullanıcılar çok sayıda şablon arasından seçim yapabilir ve ihtiyaçları için özelleştirebilir.


Wix 2006 yılında kuruldu ve bugün dünya çapında 90 milyondan fazla kullanıcıya sahip en popüler ve köklü web sitesi oluşturma platformlarından biridir..

Wix yeni başlayanlara dost olup, teknik olmayan kullanıcıların herhangi bir programlama dili veya web tasarımı öğrenmeye gerek kalmadan kendi web sitelerini oluşturmalarını sağlar. Sürükle ve bırak site oluşturucularıyla herkes farklı web sitesi kurabilir: basit işletme sitesi, blog, online mağaza, fotoğraf portföyü, çevrimiçi CV, etkinlik veya diğer.

Wix.com incelememizin bir sonraki bölümünde, Wix site oluşturucunun artılarını ve eksilerini açıklayacağım ve özellikleri, planları ve performansları hakkında derinlemesine bir genel bakış yapacağım..

Wix’in iyi tarafı?

 • Profesyonel Şablonlar: Wix’te yüzlerce güzel ve profesyonel şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Tasarımlar farklı endüstriler için kategorilere ayrılmıştır, böylece işletmeniz için doğru şablonu kolayca bulabilirsiniz.
 • Esnek & Güçlü Oluşturucu: Wix’in oluşturucusunun basit ve kullanımı kolay olmasının yanı sıra, yeni başlayanlar bile web öğelerini hareket ettirerek istedikleri düzeni oluşturabilir. Ayrıca, işlevselliği ve özellikleri genişletmek için sitenize ekleyebileceğiniz tonlarca uygulama var.
 • Uygulama marketi: web sitenize yükleyebileceğiniz yüzlerce üçüncü taraf uygulamasına erişmenizi sağlar. Canlı sohbet, Google haritaları, bülten, rezervasyon formu ve diğer pazarlama, analiz ve blog araçları gibi uygulamalar sitenize ekstra işlevsellik ve özellikler eklemenizi sağlar.
 • Mobil Editör: Bu, web sitenizin mobil görünümünü özelleştirmenizi sağlayan harika bir özelliktir. Burada, masaüstü görünümünün düzeninden ödün vermeden belirli web sitesi öğelerini mobil cihazlarda gizleyebilir / gösterebilirsiniz.
 • Barındırma & Alan adı: tüm planlar web depolama alanını ve iyi miktarda bant genişliğini içerir ve tüm planlar, Etki Alanına Bağlan planı dışında ücretsiz bir alan adıyla gelir. Birden fazla web sitesi oluşturmak istiyorsanız alan adlarınızı Wix’e de kaydedebilirsiniz, böylece herhangi bir üçüncü taraf kayıt şirketi kullanmanız gerekmez.

Wix’in nesi kötü?

 • Temel Plandaki Reklamlar: alan adınızı sistemlerine bağlamanızı sağlayan en temel plan için ödeme yapmanıza rağmen (4,08 ABD doları / ay); Wix, marka reklamlarını web sitenizde göstermeye devam edecektir. Siteniz yalnızca Combo planıyla “reklamsız” olacaktır (9,25 ABD doları / ay).
 • Şablon değiştirilemiyor: tasarımınızı dikkatlice seçin, çünkü bir şablon seçtikten sonra bu değiştirilemez. Kesinlikle şablonun öğelerini düzenleyebilir ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz, ancak yeni bir tasarım seçmek mümkün değildir.
 • Web Sitesi Sahipliği: web sitenizi Wix ile oluşturursanız, web sitenizi korumak istediğiniz sürece Wix ile kalmanız gerekir. Web sitesi dosyalarına veya kaynak koduna erişiminiz yoktur ve kodu düzenleyemezsiniz. Bir widget kullanarak yine de sitenize özel HTML ekleyebilirsiniz.

Wix.com’un Ayrıntılı İncelemesi

Web sitesi oluşturma endüstrisindeki liderlerden biri olduğu için muhtemelen daha önce Wix’i duymuşsunuzdur. Kullanım kolaylığı ile bilinir ve dünya çapında kullanıcılar arasında bu kadar popüler olmasının nedeni budur. Wix’in 190’dan fazla ülkeden yaklaşık 100 milyon kullanıcısı var.

Onların “ne görmek ne olsun” tarayıcı tabanlı web sitesi oluşturucu harika bir kavram ve hiçbir zaman buna alışacaksınız. Wix sadece basit değil, aynı zamanda çok etkilidir. Daha kısa sürede mükemmel görünümlü ve kullanımı kolay web siteleri oluşturacaksınız.

Wix web sitesi oluşturucu ile ilgili en iyi şey, başlangıçta ücretsiz olmasıdır. Birçok kullanıcı için bu ücretsiz seçenek yeterli olacaktır. Başarılı bir blog veya küçük bir bilgilendirici web sitesi için gerekli tüm araçlara sahiptir..

Ve Wix ile ilgili en iyi şey kullanım kolaylığı. En büyük noobs bile arayüze alışmakta sorun yaşamayacak. Her şeyi anlamak kolaydır ve hiçbir zaman güzel bir web sitesine başlayacaksınız.

Ancak, ücretsiz seçeneği yetersiz bulursanız, Wix’in sizin için çözümleri vardır. Size daha fazla kaldıraç sağlayacak farklı, ücretli seçenekler sunarlar. Ve onlar da oldukça uygun!

Sonuçta, Wix özellikle yeni başlayanlar için iyi bir seçenektir. Ve eğer biriyseniz, ücretsiz olduğu için kesinlikle dikkate değer.

Şimdi biraz daha derine inelim. Bu büyük barındırma sağlayıcısı ve web sitesi oluşturucusu ve bazı harika işlevleri hakkında daha fazla ayrıntı göstereceğiz. Hadi başlayalım!

Planlar ve Fiyatlandırma

Wix’in 6 farklı planı vardır – 1 ücretsiz plan ve 5 ölçeklendirme, ücretli planlar.

Ücretsiz seçenekleriyle başlamanızı öneririz. Parayı riske atmadan hizmeti kendiniz test etmek için harika bir fırsat ve harika bir yoldur. Ve artı, belki de ihtiyaçlarınız için yeterli olacaktır. Gerekirse, daha sonra istediğiniz zaman yükseltme yapabilirsiniz. Özgür olmak, aksine bir değeri olmadığı anlamına gelmez. Wix’in ücretsiz seçeneği çoğu küçük web sitesi ve blog için yeterli olacaktır. Size çok sayıda harika araç sağlayacak ve sadece güzel değil, aynı zamanda çok işlevsel olan web siteleri de oluşturabileceksiniz. Bunu yapmaktan keyif alacaksınız, tüm süreç sezgisel, kolay ve eğlenceli.

Ancak elbette, ücretsiz olan her şey gibi, Wix ücretsiz planının reklamlar gibi sınırlamaları vardır. Ayrıca, ayda sadece 1 GB bant genişliği ve çok fazla trafik çekmeyen çoğu temel web sitesi için yeterince iyi olan 500 MB depolama alanına sahiptir. Ve bu sınırlamaları geçersiz kılmak istiyorsanız,.

En ucuz ücretli planları “Connect Domain” hepsinin en temelidir. 4,50 $ / ay gibi düşük bir ücret karşılığında alan adınızı bağlayabileceksiniz, ancak geri kalanı ücretsiz plandaki gibi olacak (500 MB depolama alanı, 1 GB bant genişliği). Buna, bunun en büyük dezavantajı olan Wix reklamları da dahildir. Onları kaldırmak istiyorsanız, daha iyi bir şeyler almanız gerekecek.

İkinci en ucuz prim planları “Combo”. Bu, yalnızca markanızı tanıtabileceğiniz için reklamsız olan harika bir ilk. Ayrıca, Free / Connect Domain planlarının bant genişliğini 2GB’a çıkarır ve size 3 GB depolama alanı sağlar. Şimdi, bu bir şey. Ayrıca, ücretsiz bir alan adı kaydettirecek ve özelleştirilmiş bir favicon alabileceksiniz, böylece web siteniz tamamen markalı olacak. Bütün bunlar 8,5 $ / ay.

En popüler plan “Sınırsız” dır ve size 12.50 $ / ay mal olacak. Tahmin edebileceğiniz gibi, sınırsız bant genişliği elde edersiniz. Ayrıca, 10 GB depolama alanınız olacak. “Combo” planının sahip olduğu her şeyin ötesinde bir Form Oluşturucu Uygulaması (48 $ değer) ve Site Booster Uygulaması (60 $ değer) alırsınız. Site Booster, web sitenize daha fazla trafik çekeceği ve işletmenize yardımcı olacağı için özellikle önemlidir.

Bir web mağazası kurmayı planlıyorsanız, Wix’in sizin için bir planı vardır. “E-Ticaret” planı küçük işletmeler için en uygun olanıdır. Size 16,50 $ / ay mal olacak ve ana özelliği, kullanıcılarınızın kullanımı kolay bir alışveriş sepeti ile sizden alışveriş yapmasına olanak tanıyan çevrimiçi mağaza özelliğidir..

En iyi ve en pahalı Wix planı, diğer Wix planlarının sahip olduğu en iyi özelliklerin bir kombinasyonu olan “VIP” dir. Sınırsız bant genişliği, 20 GB depolama alanı, alan adınızı bağlayabilir ve ücretsiz bir alan adı kaydı alabilirsiniz. Ayrıca, reklamlar kaldırılır ve özelleştirilmiş bir favori simgesi alırsınız. Çevrimiçi mağaza özelliğinin yanı sıra Site Booster ve Form Builder uygulamalarına da sahiptir. Bunun da ötesinde, her ay 10 e-posta kampanyası oluşturabileceksiniz. Bu, görünürlüğünüzü daha da artıracak ve ürünlerinizi satmanıza yardımcı olacaktır. Üstelik kiraz, Profesyonel Site İnceleme ile, Wix’in deneyimli profesyonelleri, web sitenizin genel kalitesi ve SEO hakkında bir kerelik öneriler sunacaktır. Bütün bunlar sadece 24,50 $ / ay için, bir pazarlık!

Her şeyi özetlemek gerekirse, Wix planları çok şey sunuyor ve çoğu kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak. Serbest planları yeterince iyi ve denemeyi hak ediyor. Daha sonra eksik olduğunu fark ederseniz daha sonra her zaman yükseltebilirsiniz.

Önemli not: Premium planlarından birini almaya karar verirseniz ve kendinizi memnun bulmazsanız ve aboneliğinizi iptal etmek veya para iade garantinizi kullanmak istiyorsanız, veri kaybetme konusunda endişelenmeyin. Wix, planınızı ücretliden ücretsiz olarak eski sürüme geçirecek ve verileriniz korunacak.

Wix Özellikleri

Doğal olarak, Wix.com ile ilgili en iyi şey kendi web sitesi oluşturucusudur. Bu, onları IT haritasına koyan ana satış noktası ve taçlarındaki en büyük parlayan elmas.

Kullanımı çok basit ve kodlama / teknik arka planı olmayan kullanıcılar bile şaşırtıcı web siteleri oluşturabilecektir. Her şey web tarayıcınızın içinde, satır içi düzenlemeye sahip sürükle ve bırak düzenleyicisini ve o ünlü WYSIWYG deneyimini kullanarak yapılır. Wix ile web sitenizi ayrı ayrı önizlemek geçmiştir. Bittiğinde, her şey inşa ederken göründüğü gibi görünecek!

Yeni ADI (Yapay Tasarım Zekası) aracı, fare tıklaması olmadan bir web sitesi oluşturmanıza izin verecektir. Sihirbaz boyunca size rehberlik edecek, ne tür bir web sitesine ihtiyacınız olduğunu anlamaya çalışarak adım adım. Kişisel tercihleriniz ve ihtiyaçlarınız hakkında sorular soracak ve size seçenekler sunacaktır. Sonunda, ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan özel bir web siteniz olacak. Çoğu kullanıcı için, daha sonra küçük şeyleri yeniden çalışabileceğinizden başlamak için yeterli olacaktır.

Wix App pazarı başka bir şeydir. Orada rüya web sitenizi oluşturmak için gereken her şeyi bulacaksınız. Birçok ücretsiz ve ücretli seçenek vardır. Kullanıcılarınız için kayıt formları oluşturmak, Instagram gibi sosyal medyalarınızı bağlamak, yorum bölümleri oluşturmak veya etkinlikler oluşturmak ve yönetmek, vb. İçin de kullanabilirsiniz. Ayrıca forumlar oluşturabilir, e-Ticaret çalıştırabilirsiniz ( Yukarıdaki “planlar ve fiyatlandırma” bölümünde) bloglar ekleyin ve bültenler oluşturun. Ayrıca, Wix Mobil Görünüm’ü kullanarak web sitenizi mobil kullanım için optimize edebilirsiniz. Wix’in ayrıca kullanıcıları için SEO’nun (Wix SEO sihirbazı, inanılmaz bir araç ile) çoğunu yaptığını bilmek iyidir, ancak etrafında tweak yapmak için bazı daha gelişmiş seçenekler vardır.

Zaten Wix hosting planlarını sunduk, ama şimdi biraz daha derine ineceğiz. Tüm Wix hosting bulut tabanlıdır, bu da dünyanın herhangi bir yerinden benzer hızlara sahip olacağınız anlamına gelir. Test sonuçları bunu göstermektedir, çünkü Wix’te barındırılan web siteleri endüstrinin ortalamasının üzerinde hızlara sahip olma eğilimindedir. Ancak, VPS, adanmış ve satıcı barındırma eksikliği, Wix’in daha büyük web sitelerinin gereksinimlerini karşılayamayacağı anlamına gelir.

Wix.com’un eksik olduğu şeylerden biri, kesintisiz çalışma garantisidir. Web siteleri şu anda% 99,8 çalışma süresine sahip olduklarını iddia ediyor, bu da standarttan daha düşük (% 99,9). Ancak Wix çoğunlukla daha düşük ihtiyaçları olan kullanıcıları hedeflediğinden, bu muhtemelen yeterince iyi olacaktır. Ücretsiz planlar bu çalışma süresini de paylaşıyor, bu da mükemmel.

Derin özelleştirmeyi seven gelişmiş bir teknik kullanıcıysanız, başka bir yere bakmalısınız. Wix, web sitenizin kaynak kodunun değiştirilmesine izin vermez. Ayrıca, benzersiz arayüz nedeniyle, Wix.com web sitelerini başka bir ana bilgisayara taşımak imkansızdır.

Müşteri desteği

Bu alan, özellikle ücretsiz bir hesabınız varsa, çoğu şikayet bu kullanıcı grubundan geldiğinden, Wix.com’un kesinlikle en büyük gücü değildir. Ancak bu biraz anlaşılabilir, çünkü çok fazla kullanıcısı var ve ücretsiz hesapların premiumlarla aynı ilgiyi görmesini bekleyemezsiniz.

Destek e-postası, telefon ve destek kitaplığı olmak üzere üç yöntem kullanabilirsiniz. Yani canlı sohbet yok, bu iyi değil. Telefon sadece pazartesiden cumaya 06: 00-17: 00 PST saatleri arasında kullanılabilir, bu nedenle gerçekten 7/24 destek alamazsınız..

Wix, premium kullanıcıları için diğer barındırma sağlayıcılarına kıyasla yeterince iyi olmayan 14 günlük para iade garantisi sunuyor.

Artıları:

 • Harika ücretsiz hesap
 • Çok çeşitli ücretli hesaplar
 • En iyi web sitesi oluşturucularından biri
 • Kullanımı kolay, başlangıç ​​dostu
 • Yüzlerce uygulama ve şablon

Eksileri:

 • Kaynak kod erişimi gibi gelişmiş özellik yok
 • Özel / VPS / bayi barındırma yok
 • Destek iyi değil, kısa 14 günlük garanti

Sonuç

Wix ana iş hattında gerçekten harika ve teknik olmayan kullanıcılar için web sitesi oluşturma ve barındırma. Yeni başlayanlar için kullanımı kolay araçlar sağlar ve hiçbir zaman harika web siteleri oluşturmalarına izin verir. Yalnızca ücretsiz bir hesabınız olsa bile çok teklif veriyorlar.

İlk web sitenizi başlatmayı düşünüyorsanız, Wix.com’u seçmenizi öneririz. Size gerekli tüm araçları verecektir ve arayüz sizi profesyonel gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Her şey sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde gidecek ve siz farkına varmadan, güzel web siteniz çalışır durumda olacak.

Ücretsiz hesabın eksik olduğunu görürseniz, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz..

Wix’in gelişmiş özellikleri yoktur, ancak gerçekten gerekli değildir. Basit ama güzel ve etkili web siteleri oluşturmak içindir ve sadece bunu yapar. Başka bir şey, hiçbir şey daha az, WYSIWYG.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map